Šta je novo?

Preporuka za aspirator

Miskonius

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2011
Poruke
2,208
Poena
240
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600G
Matična ploča
MSI B550 Gaming edge wifi
RAM
16gb
GPU
Zotac RTX 3080 10GB
Storage
Samsung 980 Pro 1TB, Western Digital Red 4TB, Samsung 1TB
PSU
Thermaltake toughpower 775W
Kućište
Cooler Master Haf xb evo
Miš & tastatura
Redragon Horus & Logitech MX Master
Tablet
Huawei mediapad m5
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Treba da u novom stanu u kojem sam podstanar kupim aspirator. Pošto će se to odbiti od kirije, dakle gazda plaća, poželjno je da bude što jeftiniji.
Priznaću da skoro ništa ne znam o aspiratorima.
U mom slučaju moraće da bude neki sa filterom jer direktno izbacivanje vazduha nije moguće.
Od tih aspiratora sa filterima čitao sam preporuke da je najbolje uzeti one sa aluminijumskim filterima jer se oni mogu oprati i nema potrebe da se kupuju novi (kao oni sa ugljenim filterima ili kako se već zvaše). Drugu preporuku sam dobio da tražim one sa dva motora jer su jelte jači i duže traju.
Našao sam ovaj aspirator koji je realno gledano jeftin a opet ima to što tražim.
Jel zna iko išta ovde o aspiratorima, aluminijumskim vs ugljenim filterima, ili možda čak o ovom modelu koji sam linkovao?
 
Što se tiče motora, jeftino i dva motora ne ide ruku pod ruku. Računaj i na veći nivo buke ako kupiš najjeftiniji sa dva motora. Gledaj neki jeftin i tih.

Ovaj što si okačio je sr@nje i mislim da neće raditi kako treba. Uz to, treba ti neki sa ugljenim filterom, ako već ideš na varijantu sa recirkulacijom vazduha
 
Ja ću isto uzimati aspirator i isto jako malo znam. Uzeću onaj ugradni teleskopski.
Moji su pre par godina uzeli neki za 50e možda, bio je najjeftiniji i veruj mi da ga u zadnjih dve godine nisu upalili, to toliko drči u pravi buku da prvu stvar koju su mi rekli uzmi neki tih. Ne znam zato šta bih rekao da li se ta početna ušteda isplati ako aspirator nećeš ni koristiti. Tako da ću se ja najverovatnije time voditi pri kupovini pre svega, da je tih. Kod mene je moguće direktno izbacivanje vazduha pa ako neko ima da preporuči neki da je tih, a da nije nešto baš preskup
 
Ja ću isto uzimati aspirator i isto jako malo znam. Uzeću onaj ugradni teleskopski.
Moji su pre par godina uzeli neki za 50e možda, bio je najjeftiniji i veruj mi da ga u zadnjih dve godine nisu upalili, to toliko drči u pravi buku da prvu stvar koju su mi rekli uzmi neki tih. Ne znam zato šta bih rekao da li se ta početna ušteda isplati ako aspirator nećeš ni koristiti. Tako da ću se ja najverovatnije time voditi pri kupovini pre svega, da je tih. Kod mene je moguće direktno izbacivanje vazduha pa ako neko ima da preporuči neki da je tih, a da nije nešto baš preskup
Pazi buka je takođe jedan od faktora. Bukvalno ne znam šta da očekujem. Kapiram da su tihi oni koji su skuplji modeli, osim ako neko zna za neki jeftiniji?
 
I najjeftiniji aspirator je bolji od potklobucenih i rascvetalih frontova kuhinje. Ne kupujes za sebe pa ne vidim zasto bi toliko lomio glavu. Ja godinama imam ugradni Gorenje df6116e i veruj mi nikad vent preko 1 (1-3) nisam palio, ali kontam da je 100e mnogo za tvoju pricu. Samo filter bez ventilacije u odzak je poprilican hendikep.
 
Moja preporuka je ovaj Gorenje sa dva motora


Jak i relativno tih. Tj nije katastrofa bučan. Iz mog iskustva veoma su trajni.

Mana, ako se ne pravi nova kuhinja, potrebne su veće prerade kod ugradnje u postojeću pa mislim da se tada ne isplati.

Druga mana, lošija im je kontrola kvaliteta pa može u startu da bude neispravan, ali onaj koji radi dobro, radiće dug niz godina. Neispravne menjaju bez problema.
Prednost cena, jačina, izgled, trajnost.

Ovaj ima neki aluminijumski filter ali ne znam da li može raditi bez izduva.
 
I najjeftiniji aspirator je bolji od potklobucenih i rascvetalih frontova kuhinje. Ne kupujes za sebe pa ne vidim zasto bi toliko lomio glavu. Ja godinama imam ugradni Gorenje df6116e i veruj mi nikad vent preko 1 (1-3) nisam palio, ali kontam da je 100e mnogo za tvoju pricu. Samo filter bez ventilacije u odzak je poprilican hendikep.
Ma znam sve. Ovaj stan, pre nego što sam se uselio i sredio ga, je bio primer za udžbenike zašto kuhinja mora da ima aspirator. Smola je sa vrha kuhinjskih elemenata skidana špaklom! Ovo nigde nisam video do sad. Mislio sam da iskoristim ćunak za izduv međutim predsednika kućnog saveta mi reče da ne može jer bi u tom slučaju miris išao kod drugih iznad mene.
Što se tiče motora, jeftino i dva motora ne ide ruku pod ruku. Računaj i na veći nivo buke ako kupiš najjeftiniji sa dva motora. Gledaj neki jeftin i tih.

Ovaj što si okačio je sr@nje i mislim da neće raditi kako treba. Uz to, treba ti neki sa ugljenim filterom, ako već ideš na varijantu sa recirkulacijom vazduha
Znači ako nema rešen izduv vani, onda mora sa ugljenim filterom? Aluminijumski su samo za one sa rešenim izduvom?
 
Pa valjda imaju poklopce na otvorima za odžak? Kako ako neko loži? Ja sam pomenuti aspirator sproveo da izvlači kroz odžak zgrade. E sad, komšija dva sprata ispod mene loži baš na toj vertikali pa se dešavalo da mi krene dim dok ne povuče cug. U tom slučaju ja sam uzeo leptir klapnu za aspiratore i rešio problem sa dimom.
 
Niko ovde ne loži u tome je stvar, u Nišu greju kao blesavi. Objašnjenje je da otvori za ćunak nisu hermetički zatvoreni i miris može da se širi.
U pravu je. Slično se meni desilo u prethodnom stanu gde sam imao izduvni ventilator na ćunku, ali kad komšika odozdo kuva podvarak ceo stan mi se usmrdi na kupus. Na kraju smo zatvorili otvor i to je to.
 
Ma znam sve. Ovaj stan, pre nego što sam se uselio i sredio ga, je bio primer za udžbenike zašto kuhinja mora da ima aspirator. Smola je sa vrha kuhinjskih elemenata skidana špaklom! Ovo nigde nisam video do sad. Mislio sam da iskoristim ćunak za izduv međutim predsednika kućnog saveta mi reče da ne može jer bi u tom slučaju miris išao kod drugih iznad mene.

Znači ako nema rešen izduv vani, onda mora sa ugljenim filterom? Aluminijumski su samo za one sa rešenim izduvom?

Usis je sa donje strane aspiratora gde su alu filteri, a izduv iznad, sa gornje strane. U visećem elementu mora da reši gde će da smesti sam izduv i filter. Ovaj model kojinje ctr99 predložio je ugradni i mora viseći element da se pripremi, što znači da mora nekoga ko radi kuhinje da plati da mu prepravi element.

Aluminijumski filteri neće rešiti problem mirisa, uhvatiće malo masnoće i to je to. Više su pogodni za izduv ka spolja. Inače, alu filteri su cim za pranje, pa koristim mašinu za pranje sudova i intenzivno pranje ja 70 C.
 
Kod mene nema problema što se tiče visećih elemenata jer ih nema iznad šporeta.
Pa sa budžetom od nekih 50 evra ja jedino da tražim neke polovne.
Jel imate preporuku za njih? Vidim na KP da dovlače sve i svašta.
 
Elem, sad vidim da meni zapravo treba samostalni aspirator. 🤦🏻‍♂️
 
Moze pomoc? Dvoumim se izmedju ova 3 modela:
Faber FLEXA NG HIP AM/XA60
Whirpool Whirlpool AKR 749/1 IX
Samsung NK24M1030IS/UR.

Koji je najbolji od ovih?
Ili ako imate preporuku za neki drugi, u tom cenovnom rangu, do 15 hiljada.
 
Nazad
Vrh Dno