Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Sigurno da je VIP skontao da neće ljudi da koriste taj mesečni paket, pa da nedelju dana budu ko slepci bez neta, i onda opet da ga aktiviraju. Mislim, kao im je trebao net mesec dana, a onda mu te jedne nedelje kao ne treba... Taj njihov paket čak i ovakav kakav je sad je za korisnike koji će taj paket aktivirati jednom, i pustiti ga da se obnavlja mesečno. Možda neko i hoće tako kao što ti kažeš, ali mislim da će većina nastaviti da mu se obnavlja paket redovno.
 
22 GB za 22 RSD možeš aktivirati uz bilo koji Mesečni plan.
Dodatak važi do datuma isteka Mesečnog plana.
Aktivacijom novog plana nepotrošeni sadržaj dodatka se briše, ali se stiče pravo na novih 22GB za 22RSD. 22GB za 22RSD možeš kupiti samo jednom u toku trajanja Mesečnog plana.
 
Sad vidim sve na sajtu, menjali su sadržaj pa nije bilo dostupno u jedno trenutnku...
 
Napomena kod A1 ako imate staru karticu gde dobijete besplatno mesecni plan uz gratis mesecni plan nema pravo aktivacije 22GB.
Sistem dodeljuje ocigledno korisnicima koji nisu dugo dopunjavali kredit.
 
@gicko Besplatan mesečni plan svakako ni prošle godine nije imao prava na aktivaciju dodatka za tada 21GB. Samo na kupljene mesečne planove se to odnosi.
 
@gicko Besplatan mesečni plan svakako ni prošle godine nije imao prava na aktivaciju dodatka za tada 21GB. Samo na kupljene mesečne planove se to odnosi.
Znam da je bilo prosle nego sam napomenuo ovo je stara kartica koja nije dugo dopunjavana i sam je sistem dodelio promociju.
 
Danas sam pokusao da kupim onu opciju Kombo 100 u MTS mrezi, medjutim stigla mi je poruka da mi ta opcija nije omogucena.
Jel neko zna sta bi mogao biti problem? Koliko sam video, moja tarifa je Moj pripejd.
 
Dakle, ako mi 28. dana po aktivaciji ostane 25 minuta i aktiviram novi Mesečni plan 300, imaću 125 min, s tim što će 25 minuta važiti još 2 dana, a ovih 100 narednih 30?
Ako 29. dana zovem nekoga, koje minute prvo trošim, one stare (25) ili nove (100)?
 
Uvek prioritet ima sadržaj iz plana koji prvi ističe.

Što će reći, najpametnije je sada koristiti automatsku obnovu.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li je Telenor izbacio 10* vise kod pripejd ponude... +10gb interneta za 500 dinara?
Sada u ponudi ima najvise 3* vise za 260 dinara?
 
Imam Telenor vaucer za dopunu kredita i zeleo bih da dopunim broj jednoj starijoj osobi koja nije u mojoj blizini.
Da li joj broj mogu dopuniti samo preko njenog telefona ili postoji neki kod preko koga bih mogao to odaditi sa svog broja?
Cini mi se da je ranije postojala ta mogucnost.
 
@Bonafides ja sam čak na primer probao sa varijantom da pošaljem sms sa sadržinom *321*kod# ali nisu se snašli, tako da sam uspeo da dođem lično baš tog dana kada je bio datum isteka. Sada mi je palo na pamet da bi možda call centar mogao to da sredi.
 
A1
Dodatna fora kod ovih izmena u vezi mesečnih planova. Ako imate aktiviran MP i one dodatne minute za 99 dinara, prilikom aktiviranja novog MP ti minuti se brišu iako stari MP važi do datuma isteka.

Brisali su se i ranije, ali su se sadržaji MP sabirali. Sad stari MP šatro nastavlja da važi do datuma isteka, ali to pravilo se ne primenjuje na aktivirane dodatke.
 
  • Adds to story
Reagovanja: uji
@Bonafides ja sam čak na primer probao sa varijantom da pošaljem sms sa sadržinom *321*kod# ali nisu se snašli, tako da sam uspeo da dođem lično baš tog dana kada je bio datum isteka. Sada mi je palo na pamet da bi možda call centar mogao to da sredi.
Cini mi se da je ranije moglo da se broj dopuni sa nekog drugog broja putem vaucera. Tesko se nalazi to uputstvo. Ne znam kako bih odradio to preko call centre-a, sigurno bi mi rekli da licno dopunim taj broj vaucerom. U svakom slucaju, hvala ti.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jel A1 prepaid limititan na 100Mbps ? Download ide 13-14 MB/s konstantno. Oko 1GB za minut skine. Doduse i moj telefon je iz 2016 pa je možda i on limitiran hardverski.
 
@Miki919 ja bih pre rekao da je ovo drugo u pitanju pošto LTE modem mora da podržava veće brzine prenosa i carrier aggregation (4G+ signal prikupljen posredstvom više baznih stanica, a poželjno je i to da ima LTE band 20, jer onda situacija bude znatno bolja).
@Bonafides Nema na čemu! Ono što me sećanje služi, Mobtelovi vaučeri su imali to i valjda je bilo *797*nešto ali davno beše pa ne pamtim.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se VIP (sada A1) malo zabunio. Dodelili su mi 2 Bonusa dobrodoslice.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211212-025329.png
    Screenshot_20211212-025329.png
    216.4 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_20211212-025355.png
    Screenshot_20211212-025355.png
    211.1 KB · Pregleda: 44
  • Interesting
Reagovanja: uji
Dakle, ako mi 28. dana po aktivaciji ostane 25 minuta i aktiviram novi Mesečni plan 300, imaću 125 min, s tim što će 25 minuta važiti još 2 dana, a ovih 100 narednih 30?
Ako 29. dana zovem nekoga, koje minute prvo trošim, one stare (25) ili nove (100)?
Izgleda da je tako.Keva koristi onaj zuper 300 i imala je pre par dana nekih 65 minuta.Dopunimo 300 dinara i sad u aplikaciji su minuti odvojeni.Posebno se vidi ovih 65 minuta a posebno novih 100 minuta.
Pozovem call centar i ona mi kaze da su sada minuti odvojeni ali mi ne kaze da tih 65 minuta mogu da trosim jos dva dana i da se onda brisu.Nego samo kaze prvo trosite tih 65 minuta pa onda nastavljate ovih 100 minuta.
Kad danas proverim kod keve ono ostalo samo ovih novih 100 minuta.
Ma sve mi je bilo jasno cim su razdvojili minute.
Poceli su i oni da pilicare i da te teraju da cesce uplacujes kredit.
Ne znam kakvi su drugi provajderi po tom pitanju za prepaid dopune i ima li kod njih nesto bolje?
 
Глобалтел и Теленор бришу све непотрошено кад истекне месец дана. Глобалтел повезује неутрошено ако се допуниш пре истека 30 дана, али нисам пратио да ли и то брише кад прође 30-ти дан. Неко месец, неко 30 дана.
 
Kod Globaltela se prenose nepotrošeni minuti bilo da pre isteka obnoviš ili da kroz aplikaciju uključiš automatsku obnovu.

Kvaka je što ako zove A1 neograničeno, toga u Globaltelu nema. Ima besplatnih poziva ka Globaltelu, ali ne i ka A1.

I još jedna stvar, za 300 dinara neće u Globaltelu dobiti i minute i internet.
 
Nazad
Vrh Dno