Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Čim sam stavio kartice u telefone, odmah smo dobili promociju od 5000din za razgovore ka Vip mrezi, 500 sms poruka ka svim mrežama i 50MB Interneta. Na računu je ostalo 1din, znači promocija je automatski aktivirana, traje 7 dana, do 2. 5. 2014.
 
Znaci, za "svega" 300RSD dobijas 500 minuta u VIP mrezi, 500 SMS ka svima i 50MB :)
 
Da. Znam da nije idealno, ali kad se ne mogu redovno plaćati 3 mesečna postpaid računa...bolje i to nego ništa.
 
Ali postoje i promocije od mesec dana za male pare koje nude dosta minuta i poruka...
 
malo zakasnio ,, u telenor ima za 200 din prema dva broja neograniceno razgovori i poruke 30 dana

Na ovom linku je dodatak za omiljeni broj u prepaidu i košta 200 din za jedan omiljeni broj.
Ovde je za postpaid i košta 295 din za jedan omiljeni broj.

@bra@nco, @kalin62, ako može link do:
telenor ima za 200 din prema dva broja neograniceno razgovori i poruke 30 dana
Možda sam ja još uvek sanjiv pa ne vidim, ali koliko znam dva omiljena broja kod Telenora postoje samo u prenesi i dopuni paketima.

Nakon skorašnjih menjanja paketa interesantno je da postpaid korisnici uslugu omiljenog broja plaćaju 295 din., a prepaid korisnici 200 din.

Vezano za nove dodatke u postpaidu "dodaj minute" 50, 100 i 200 može se dobiti cena od
3,9 din/min.
2,95 din/min. i
2,475 din/min.
Znam da je @poglavica ranije računao koliko košta minut razgovora kod operatera u različitim paketima, ali mislim da nije bilo ovako povoljno za dodatke u postpaidu, ili grešim? Ono što se promenilo je što je sada najmanji postpaid paket počinje od 595 din mesečno, pa možda i nije tako interesantno onima koji su na prepaidu da uzmu ovako nešto u razmatranje.
 
Opet neka nova akcija kod VIP-a

Iskoristi priliku! Do 12.05.2014 dopuni 100 din ili više i VIP te nagrađuje sa 500 din u VIP mreži. Bonus možeš da koristiš za pozive u Vip mreži, sms ka 060/061 brojevima 7 dana od trenutka dopune. Vip-druga priča!
 
Управо ми је стигла порука на mt:s припејд број да пошаљем NET на 687 и на поклон добијем неограничен интернет у домаћем саобраћају на 7 дана. Да ли то поклањају интернет у пуној брзини или онај спор интернет? Мислим, није ми ни битно ни потребно, ако и активирам не верујем да ћу да потрошим и пола сата али чисто да питам, а можда некоме помогне. ;)

Пробао, активирао, дају 100МВ по пуној брзини. ;) Ваљда после тога иде умањена ... немам појма шта ће ми то ако на боксу имам још 1GB по пуној и после неограничено на успореној а на КТ још 4GB.
 
Pa to je za prepaid ;) Sve prepaid kartice im to vec koji mesec imaju, ako nisu vec iskoristile ranije.
I KT koji sam prebacio na prepaid je dobio i tu i "Uzme Sve Besplatno" opciju.

Oni ne misle na nas koji imamo 20 kartica, vec one koji samo taj prepaid koriste :) Ja te prepaid kartice, koje sad dele uz sve zivo, dajem sestricima, oni ih itekako iskoriste. Em gomila razgovora u mrezi i SMSova 7 dana, em, za njih, sasvim dovoljno neta.
 
Откуд знам, слабо користим припејд, ово је картица која ја зимус прешла са постпејда на припејд али је стално у телефону јер је некада то био мој главни број. Сада је само пријатељска картица која чека да буде допуњена. ;) На КТ сам добио то узми све бесплатно, активирао и нисам ништа узео. ;)
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?310821-Prepaid-u-Srbiji-tarife-promocije-isk

Kakva su iskustva sa ovimSigurica3000 paketom. Da li je isplativa. Koliko se realno moze surfovati i telefonirati van mreze.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedina dobra strana tog paketa je limitiran racun. Ali za 1175RSD (ako uzmes uz ugovor, bez telefona, znaci sa 25% popusta) mozes imati sto se tice razgovora van mreze najvise 332 minuta, ako je sve jedan razgovor. A oko 166-332 sitnih razgovora. Kredit ka VIP mrezi je dostupan tek posle potrosenog kredita ka svim mrezama.
Net dodaci su... onako:
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/tarifa/vip-sigurica-dodaci.2328.html

Jedna napomena: kredit moze i za roming da se koristi.. barem je mogao! Pa imas OK cene rominga (mada moze mnogo bolje..), bez mogucnosti da napravis ko zna koji racun.

Iz mog iskustva sa KT tarifom (koja je po pitanju razgovora prilicno slicna ovoj VIP Sigurici, ali ima frei net mesecno i PRENOSI se kredit) je da je za razgovore prilicno skupa. I to KT jos ima mogucnost jeftinijih razgovora unutar mreze, 50% popusta, i dupli kredit unutar mreze. (slicne su cene poziva, malkice je skuplji KT za pozive, a prilicno za SMS).

Za tu cifru trenutno VIP nudi mnogo bolji izbor: VIP Za Sve. Za 1175RSD, mozes 2x aktivirati VIPZaSve mesecno (gledaj da bude praznicni!), do kraja godine 200 minuta ka svima (posle 150min), zilion poruka i prilicno minuta u VIP mrezi posle potrosenih minuta ka svima i 500MB. I ostace ti 175RSD za pice :)
Plus ne moras da aktiviras 2x mesecno, moze i manje ako ti ne bude trebalo vise. Nemas ugovornu obaveze.
2x200 minuta, zilion poruka, 2x500 MB, za 1000RSD. Napsram obaveze i 1175RSD mesecno.
 
Poslednja izmena:
Na telenoru za postpaid pakete koji nisu play postoji deezer dodatak koji se naplacuje 490 dinara mesecno, dok na prepaid play paketima ta opcija moze besplatno da se aktivira ako se uplati ukupno vise od 500 dinara mesecno, jesam li dobro razumeo?
 
Da li je moguce da mts ima najgore prepaid dodatke-promocije u odnosu na druga dva operatera, mislim na razgovore u mrezi ili ja nevidim kako trebaa?
 
Jedina dobra strana tog paketa je limitiran racun. Ali za 1175RSD (ako uzmes uz ugovor, bez telefona, znaci sa 25% popusta) mozes imati sto se tice razgovora van mreze najvise 332 minuta, ako je sve jedan razgovor. A oko 166-332 sitnih razgovora. Kredit ka VIP mrezi je dostupan tek posle potrosenog kredita ka svim mrezama.
Net dodaci su... onako:
http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/tarifa/vip-sigurica-dodaci.2328.html

Jedna napomena: kredit moze i za roming da se koristi.. barem je mogao! Pa imas OK cene rominga (mada moze mnogo bolje..), bez mogucnosti da napravis ko zna koji racun.

Iz mog iskustva sa KT tarifom (koja je po pitanju razgovora prilicno slicna ovoj VIP Sigurici, ali ima frei net mesecno i PRENOSI se kredit) je da je za razgovore prilicno skupa. I to KT jos ima mogucnost jeftinijih razgovora unutar mreze, 50% popusta, i dupli kredit unutar mreze. (slicne su cene poziva, malkice je skuplji KT za pozive, a prilicno za SMS).

Za tu cifru trenutno VIP nudi mnogo bolji izbor: VIP Za Sve. Za 1175RSD, mozes 2x aktivirati VIPZaSve mesecno (gledaj da bude praznicni!), do kraja godine 200 minuta ka svima (posle 150min), zilion poruka i prilicno minuta u VIP mrezi posle potrosenih minuta ka svima i 500MB. I ostace ti 175RSD za pice :)
Plus ne moras da aktiviras 2x mesecno, moze i manje ako ti ne bude trebalo vise. Nemas ugovornu obaveze.
2x200 minuta, zilion poruka, 2x500 MB, za 1000RSD. Napsram obaveze i 1175RSD mesecno.

Upravo tako + ako imas 200 minuta toliko i potrosis, realno ljudi se lako uklope u paket uz malo discipline, na VZS saljes SMS malo cesce, i preteras mesec opusteno...
 
Dobro vidis, nimalo prijatni dodaci za razgovore u mrezi, samo na 1/7 dana, nema nista van mreze dodatak za razgovore u prepaidu.... prepaid njihov mi stvarno nije jasan.
 
kod telenor prepaid , ako aktiviras pre isteka naprimer 6 dan ,, sve minute sms mb sto nepotrosis prenosice u sledecu aktivaciju
 
bas je razocarenje kod mts losi su im dodaci i najskuplji su, a kod telenora u novim dodacima min. van mreze s trose uporedo sa min u mrezi. bas je mts tragedija.
 
Da li neko koristio nove Telenor dodatke, nigde nevidim da kada proveravam stanje do kada važi promocija, mislim nema datuma?
 
Ne pise datum isticanja vec poslednjeg dana stize sms sa obavestenjem da u ponoc istice paket.

Naravno, bolje je da se sve to odmah vidi preko provere stanja.
 
Ne pise datum isticanja vec poslednjeg dana stize sms sa obavestenjem da u ponoc istice paket.
Naravno, bolje je da se sve to odmah vidi preko provere stanja.

Nisam dobio nikakav sms sa obavestenjem o isteku dodatka. Znaci kod Telenora za prepaid dodatke nikako ne mozes da proveris dokle ti traje dodatak vec moras da se oslonis na sms obavestenje kada si aktivirao. Nema provere datuma isteka niti obavestenja sms. Veliki (-) za telenor, kod Vip-a ovo ne moze da se desi.
 
Stize sms obavestenje tog dana kada istice. Istice uvek u ponoc.
 
Sta je najbolje za prepaid net trenutno kod nasih operatera?
 
Da li neko koristio nove Telenor dodatke, nigde nevidim da kada proveravam stanje do kada važi promocija, mislim nema datuma?
Probaj *121*1# to je samo za sms.
Probaj *121*11# to je bio kod za sav saobraćaj.
Vidi na sajtu još kodova, ranije je na telenoru uvek pisalo precizno, baš čudno da kod njih ne piše.
 
Nazad
Vrh Dno