Šta je novo?

Premiumize servis (plaćanje)?

cvijicj

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2011
Poruke
1,120
Poena
245
Možeš da platiš svojom Visa karticom. Samo obrati pažnju prilikom izbora pretplate i isključi automatsko produženje ako je dostupno.
Moram još da te pitam, da li ti je zaista neophodna ta usluga koju planiraš da kupiš? Sigurno postoji besplatna alternativa.
 
Hteo bih da probam mesec dana ovaj Premiumize (https://www.premiumize.me/), ali nemaju mogućnost plaćanja PayPala. Gledao sam i kod onih resellera ali ni tamo ne nude PayPal. Ja imam onu zelenu Intesinu Visa Electron karticu (http://www.bancaintesabeograd.com/s...rtice/debitne-kartice/visa-electron.1676.html) pa me interesuje mogu li da platim ovo sa njom? Evo kako izgleda formular za popunjavanje uplatnice..http://imgur.com/a/xyjxK

koliko ja vidim moguce je placanje paypalom, ali je 50% skuplje od svih ostalih nacina... verovatno je mutljavina, pa su svesni da ce morati da vracaju pare u tom slucaju i otud i razlika u ceni...
 
Nije 50%, vec 4EUR/6EUR - taman nesto preko PayPal fee koliko ih kosta.
Generalno cudno da se PP naplacuje vise od kreditne kartice, ali nista cudno da je skuoplji od direktnog wire-a.

ALi tip servisa je ocigledna mutljavina :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam zaboravio na ovo :d Niko nije odgovarao pa sam i ja batalio temu.

U trenutku kad sam postavio temu nije bila dostupna PayPal opcija ali malo nakon toga su je ubacili.

Što se tiče servisa nije mutljavina, vrh je :) Ako recimo otkažete pretplatu za kablovsku/iptv i usmerite te pare na ovo itekako se isplati ako govorimo o nečemu što radi kao Netflix recimo samo u kombinaciji sa Kodijem.
 
Ovako, ovo se tzv. debrid servisi, odnosno služe tome da se skidaju fajlovi sa određenih file hostera bez ikakvih ograničenja i penala. Intergracija sa Jdownloaderom je perfektna. Otkako ih koristim, torent jako retko palim jer je brzina perfektna, i sve radi kao sat.
Dosta su popularni u zemljama gde je torrent zabranjen jer nema nikakvog praćenja, skineš i gotovo.

Što se tiče plaćanja preko PP, to neće da ide, jer PP ne podržava file hoster usluge. Zato kartica/bitcoin prolazi bez problema.

PS. Neki file hosteri ne rade preko debrida, ali je pitanje da li ćeš na njih naići. Primera radi, share-online.biz (popularan u Nemačkoj) i još neki. Njih moraš platiti direktno ne može preko debrida.
 
Ma ovo je mnogo bolje od toga.

-Prvo imaš torente. Skidaš sa njihovih servera, slično kao seedbox razlika je samo što imaju ograničen seed. Seeduju torent (i to samo privatne) samo do 1:2 ratio ili negde oko 80h sve zavisi šta dođe prvo. Zato nije dobar da se koristi kao seedbox recimo jer ne možeš koliko hoćeš da seedaš nego je ograničeno, pa možeš da popiješ i upozorenja neka možda ali svakako za gradnju ratia na nekim jačim privatnim trakerima a i uopšte za korišćenje tamo gde je kontrola žešća nije nikako.. Ono što je najbolja stvar kod torenata je to što bilo koji korisnik kad skine nešto to ostaje na njhovim serverima neko određeno vreme i kasnije kad neko drugi hoće da gleda to isto može bez ponovnog skidanja. To zovu "cached torrents".
-Druga stvar je Usenet. Mislim da ovi imaju neki ugovor sa onim UsenetNL ili tako nešto provajderom i dozvoljaju skidanje nzb fajlova starih do 1000 dana. Ti skineš, njihov servis ti to sve raspakuje i pretvori u jedan direkt link koji ti preuzimaš ili strimuješ kako god.
-Treća stvar su file hosteri i sa njima je isti protokol kao i kod ovh debrid servisa. Ograničenje je jedino što imaju dnevne linite za neke, recimo vrlo popularni rapidgator ima limit 5GB dnevno što je mnogo malo, jedino za neku epizodu serije po danu :d

Ono što bi mnoge odbilo na prvu (bar sam se ja zbog toga dvoumio) je što imaju 1000 poena za 30 dana i to imaš da potrošiš gde je 1GB 1 poen. Što bi trebalo da bude mesečno 1TB ali nije uvek tako. Svaki od ovih načina za skidanje nosi i različite faktore potrošnje ajde da ih tako nazovem. Pa torent nosi faktor 1, ali zato Usenet nosi faktor 2, pa ako se skine neki nzb recimo od 10 GB to neće odneti 10 poena kao u slučaju sa torentima, već 20. Hosteri su najgori, dok Uptobox nosi faktor 1, Filefactory ima faktor 5 isto kao i Rapidgator, mada to se stalno menja pa ga čas podignu, smanje verovatno zavisi od nečega. Uploaded ima faktor 2 sada a pre godinu dana otprilike kad su ga ubacili imao je faktor 5 dok je Filefactory ima faktor 3 do pre mesec dana.

Sve mu ovo dođe komplikovano dok se ne proba :D Ali kažem meni se isplati jer ja troškove nemam više što se tiče kablovske pa sam te pare rešio da preusmerim na ovo a i jeftinije je na godišnjem planu od kablovske preko VISA kartice (5 eura ispada mesečno tada).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno