Šta je novo?

Prelazak sa HiFi-a na aktivne zvučnike - predlozi?

taraba

Slavan
Učlanjen(a)
07.07.2004
Poruke
695
Poena
319
Pošto sam se preselio u manji stan nemam više mesta za policu sa pojačalom i velike bookshelf-ove na radnom stolu, tražim neko kompaktnije rešenje, bez mnogo odricanja u zvuku.
Trenutno imam ESI Juli@, NAD 3155 i Monitor Audio BR2 i za moje potrebe to zvuči sasvim pristojno.

Razmišljao sam se o studijskim monitorima, tipa ESI nEar5, Yamaha HS50M, KRK RP5 G2, ali nakon par slušanja mi zvuče mnogo sterilno i ... čudno.
Kriterijumi su da bude stereo sistem, sa integrisanim pojačalom u zvučniku/zvučnicima, da ima RCA ili balansirane ulaze, mogućnost montaže na zid je prednost i da nisu prevelikih dimenzija.
Prostorija u kojoj su zvučnici je nekih 20m2.

Potrebe su:
60% slušanje muzike u flac-u/mp3 320.
30% video materijala (filmovi, serije)
10% igre

Budžet: 300e - 350e

Svi predlozi dobro došli... ja nisam ništa uspeo da izbunarim da valja.
 
Bose Companion 3? Mada ne ispunjava sve uslove, ne znam šta bi drugo moglo da se uklopi u tu sumu.
 
Aktivni a da su iole pristojni, su po mom (skromnom) iskustvu u rangu od 500+ EUR (Genelec, Audioengine A5+)...sem ako ne nadjes polovne.
 
Uzmi ti lepo zidne nosače za BR2 i zadrži nad, jer će svaki aktivni komplet biti s konja na magarca, i kasniji izvor stravične frustracije.
 
To mi pade na pamet, ali stvarno nemam mesta za NAD-a nigde.... jedino da skarabudžim neku policu i za njega pa na zid. :smash:
 
I ti zbog neimanja mesta za jednog NAD-a, planiras da menjas koncepciju celog sistema? Skroz bespotrebno sa tacke funkcionalnosti... Sklepaj zidni nosac za NAD-a ako bas nigde ne mozes da nadjes mesto za jedno pojacalo u sobi od 20kvm.
 
Uradiš li to kajaćeš se mnogo više nego sto ti sada može da padne na pamet!
 
Prelistaj oglase na KP, cini mi se da sam vidjao neke pravljene zidne stalke znatno jeftinijie.
 
jao bre... a kad ugasiš svetlo, pustiš depeche remixes npr... http://www.youtube.com/watch?v=52nmHqf-FZY
i poneseš curu u naručju do postelje uz osvetljenje dioda...
pa kad zakačiš stalak za bukšelfove...

kuku i lele !

uzmi ti lepo zidne nosače ... premalo je to sobče za podne nosače i pažnju koju zaslužuju
 
Pazi ga Kokan perverzija :D
Salu na stranu, nije 20kvm uopste malo za podne stalke, ali kako covek kuka da nema mesta ni za pojacalo, onda su mu zidni nosaci izgleda neminovnost.
 
20kvm nije malo, ali je konstrukcija stana retardirana tako stvarno nema mesta.
Obično pustim ovo - http://www.youtube.com/watch?v=C5StoAG6qsY
ali bez dioda... to je mnogo haj tek.
Ja palim sveće ,)

Na KP imaju samo nosače na koje se šrafe kutije.
Ima i nekih praviša varijanti ali su mnogo ružno odrađeni... farbani nogama sa groznim varovima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno