Šta je novo?

Hardver Predlog za 4K monitor za Mac i Win

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente
Učlanjen(a)
24.01.2021
Poruke
1
Poena
31
Zdravo Benchmark narode,
Zamolio bih vas za neki savet i sugestiju, malo sam neodlucan a trebalo bi da presecem i kupim monitor. Ideja je da kupim 1x 32 inch monitor (4k) prvenstveno za rad (IT i muzicka produkcija...) slabo igram igrice i meni refresh rate i sync opcije ne igraju neku specijalnu ulogu. Bitno mi je da monitor bude citljiv - da ima neki antiglare i da eventualno brightness bude OK (da ne moram bas da spustim roletne).
Odustao sam od toga da kupim 2x 24 ili 27 inch jer prosto imam previse uredjaja za povezati i previse bi to bilo kablova svuda (Macbook, poslovni Win lap, i moj Win desktop) tako da od konekcija bi trebalo da ima 1x USB C, 2x HDMI.
Jedino sto sam nasao kao neku pristojnu opciju jeste LG 32UN880-B 31,5, ostalo je vec dosta skuplje ili recenzije i nisu nesto specijalno dobre...
Svaki predlog je dobrodosao! :)

 
Koristim baš taj LG 32UN880-B 32. Prikačen na Macbook air M1. Daje bez problema sliku i napajanje preko USB-C. Kasnije sam ga prebacio na HDMI sa donglom i radi super. Brighness je dovoljan na 38%. Kada je baš sunce jako može se povaćati da se to neutrališe. Rad na 32inča je pravo zadovoljstvo. Ruka ekrana je top feature i može uvek da se okrene i namesti daljina i visina tako da se koristi i ekran laptopa na postolju pored. HDR podrška je tu ali ne volim toliko da iskaču boje i nekako mi je bolje da ugasim to.
 
Nazad
Vrh Dno