Šta je novo?

Prečistač vazduha

Pa valjda je poenta ako nesto npr zagori dok se kuva, da radi kako bi procistio. J***s filter, nek se istrosi brze, necu da ga stedim 🙂
nije za konstantno koriscenje tokom kuvanja zbog vlage i vrlo verovatno masti.
Ako zagori, izluftiras malo pa pustis prociscavac da pokupi suvi smrad
 
Upaljen je i aspirator ali ne moze on sve da izvuce. Da se razumemo nije to kao u cevabdInici zadimljeno. Ja koristim auto mod na preciscivacu pa nek sam regulise koliko da uvlaci.
 
Pozdrav, zanima me jel osetna razlika u odnosu 4 i 4pro, vidim da je fina razlika u ceni. A ne mogu baš da zaključim iz prošlih komentara.
Nije mi žao da dam tih 28 hiljada za koliko nađoh 4pro, ako je stvarno toliko bolji. O njima ne znam apsolutno ništa pa reko' bolje da me posavetujete. Soba je velika sa spojenom kuhinjom, sve zajedno 40ak kvadrata i još jedna pored soba koja je stalno otvorena od 7m2. Imam i klimu inverter koja radi stalno maltene. Imam i dve mačke.
 
Pozdrav, zanima me jel osetna razlika u odnosu 4 i 4pro, vidim da je fina razlika u ceni. A ne mogu baš da zaključim iz prošlih komentara.
Nije mi žao da dam tih 28 hiljada za koliko nađoh 4pro, ako je stvarno toliko bolji. O njima ne znam apsolutno ništa pa reko' bolje da me posavetujete. Soba je velika sa spojenom kuhinjom, sve zajedno 40ak kvadrata i još jedna pored soba koja je stalno otvorena od 7m2. Imam i klimu inverter koja radi stalno maltene. Imam i dve mačke.

Ja sam uzeo 4 Pro, i prezadovoljan sam. Stoji u sobi koja je dnevna i trpezarija zajedno, plus vuce iz hodnika i kuhinje dodje nekih 50 kvadrata sigurno.

E sad ruzno malo da kazem ako si spreman da das za 4 obican 22000 din, ako mozes dodaj 6000 din i uzmi pro. Pro ima i dual senzor za PM 2.5 i PM 10.0 cestice. Naravno 4 pro ti je dostav vec u odnosu na 4 brze cisti vazduh. A i ne znam dal je trip sa 4tkom i ovim jonizatorom. Ko god od gostiju da mi dodje kaze vazduh je svez, i ne mirise kuca na kuvan rucak nista etc, kao cist vazduh. Vec petoro drugara kupilo zato sto je kod mene bio odusevljen svezinom kao da si u prirodi :D
 

Ja sam uzeo 4 Pro, i prezadovoljan sam. Stoji u sobi koja je dnevna i trpezarija zajedno, plus vuce iz hodnika i kuhinje dodje nekih 50 kvadrata sigurno.

E sad ruzno malo da kazem ako si spreman da das za 4 obican 22000 din, ako mozes dodaj 6000 din i uzmi pro. Pro ima i dual senzor za PM 2.5 i PM 10.0 cestice. Naravno 4 pro ti je dostav vec u odnosu na 4 brze cisti vazduh. A i ne znam dal je trip sa 4tkom i ovim jonizatorom. Ko god od gostiju da mi dodje kaze vazduh je svez, i ne mirise kuca na kuvan rucak nista etc, kao cist vazduh. Vec petoro drugara kupilo zato sto je kod mene bio odusevljen svezinom kao da si u prirodi :D
Dodao bih i da filter duže traje.
Nisam ubeđen da je duplo, ali više sigurno traje.
 

Ja sam uzeo 4 Pro, i prezadovoljan sam. Stoji u sobi koja je dnevna i trpezarija zajedno, plus vuce iz hodnika i kuhinje dodje nekih 50 kvadrata sigurno.

E sad ruzno malo da kazem ako si spreman da das za 4 obican 22000 din, ako mozes dodaj 6000 din i uzmi pro. Pro ima i dual senzor za PM 2.5 i PM 10.0 cestice. Naravno 4 pro ti je dostav vec u odnosu na 4 brze cisti vazduh. A i ne znam dal je trip sa 4tkom i ovim jonizatorom. Ko god od gostiju da mi dodje kaze vazduh je svez, i ne mirise kuca na kuvan rucak nista etc, kao cist vazduh. Vec petoro drugara kupilo zato sto je kod mene bio odusevljen svezinom kao da si u prirodi :D
Hvala puno :) nadao sam se ovako nekom odgovoru :D
 
Stigao 4pro, kupljen preko Ananasa, stigao ujutru, uvece porucen. Imam jos jedno pitanje, vezano za ove vrednosti. Na prvo ukljucivanje mi je bilo 009, i automatski je bio ukljucen auto mod. Pustio sam ga tako 15ak minuta i spustio je na tipa 6-7, dok sam ja povezao na wifi i ostalo i sad sam pustio na max da vidim i evo vec je na 3 i spusta. Koliko je optimalan cist vazduh?
Ispod ~10? Ili manje? :)
 
Meni je samo 001 prihvatljivo. Auto mod nije dovoljan da ocisti na 001 sada kada je veliko zagadjenje.
 
Stigao 4pro, kupljen preko Ananasa, stigao ujutru, uvece porucen. Imam jos jedno pitanje, vezano za ove vrednosti. Na prvo ukljucivanje mi je bilo 009, i automatski je bio ukljucen auto mod. Pustio sam ga tako 15ak minuta i spustio je na tipa 6-7, dok sam ja povezao na wifi i ostalo i sad sam pustio na max da vidim i evo vec je na 3 i spusta. Koliko je optimalan cist vazduh?
Ispod ~10? Ili manje? :)
Jel su te vrednosti za PM2.5 ili PM10?
Šta kaže senzor za obe?

Interesuje me jel ventilator ubrzava ako se poveća bilo koja od ovih vrednosti.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, pa u narandžasto ulazi iznad 75, a u crveno iznad 150. Ako je 6 to je zanemarljivo.
 
Da, zanemarljivo za sobu sa glavnom peći u Železari Smederevo (75 i 150). Ma ni tamo nije zanemarljivo...
😁

Ne znam što su takav range napravili, od 75 i 150, potpuno je besmislen.
 
Da, zanemarljivo za sobu sa glavnom peći u Železari Smederevo (75 i 150). Ma ni tamo nije zanemarljivo...
😁

Ne znam što su takav range napravili, od 75 i 150, potpuno je besmislen.
Da je samo zelezara u pitanju. Kad krene mazut da se zahuktvara i gori, ima lep prizor sa svih strana kako izlazi svez miris mazuta kako gori :)
Cim otvorim vrata od terase senzor vec detektuje 600, preko toga ne moze da izracuna. Treba nam profesionalan uredjaj u Smederevu za merenje zagadjenosti vazduh, ovi home made aparati ne mogu to da izmere :D
 
Zdravo.kuoili smo alpha smart duo preciscivac pre nedelju dana...od kako smo ga upalili ne spusta ispod 30 .i druga stvar pali se sam svaki dan oko pola tri i ne znam kako da to promenim.ako ga neko ima i ima iskustva sa njim da mi pomogne...nema puno bas informacija o njima na netu...
 
Pogledaj 10-15 postova unazad ima jedan član koji je baš zadovoljan sa tim brendom. Verovatno će on znati. Mi ostali na temi smo u Xiaomi taboru 90%.
 
Zdravo.kuoili smo alpha smart duo preciscivac pre nedelju dana...od kako smo ga upalili ne spusta ispod 30 .i druga stvar pali se sam svaki dan oko pola tri i ne znam kako da to promenim.ako ga neko ima i ima iskustva sa njim da mi pomogne...nema puno bas informacija o njima na netu...
Nemam taj model ali kapiram da je manje više slično...uključen je tajmer na aparatu. Isključi tajmer i to je to....verovatno duži pritisak na taster za podešavanje tajmera.
 
Jel su te vrednosti za PM2.5 ili PM10?
Šta kaže senzor za obe?

Interesuje me jel ventilator ubrzava ako se poveća bilo koja od ovih vrednosti.
Neam pojma kako da vidim to za pm10, po defaultu piše PM2,5.
Ubrzava ventilator na auto mode-u ako se poveća vrednost. To sam video. Držim ga na auto i on varira od 2 - 5 tako ceo dan :)
Nisam dobio pisanu garanciju, jel ima neki poseban način registrovanja ili da zovem ove gde sam kupio?
 
4BB3B224-D37A-459C-97DB-FCD9FF993022.jpeg

Brojevi su PM 2.5 ovo skroz desno je PM 10 i to je trenutno ok. Ubrzava i kad detektuje pm10 cestice 50 / 75 / 100% ovo je ko sad 0-25. Al kad poveca i pm 10 povecavaju se i pm2.5 brojevi, tako da ne znam iskreno poentu postojanja senzora za pm10 cestica jedino da mi neko strucno objasni koja je to unique situacija da pm2.5 ne ide gore a pm10 ide.

Ovo zeleno / narandjzasto / zuto isto indikator kvaliteta.
 
Pogledajte prilog 367395

Brojevi su PM 2.5 ovo skroz desno je PM 10 i to je trenutno ok. Ubrzava i kad detektuje pm10 cestice 50 / 75 / 100% ovo je ko sad 0-25. Al kad poveca i pm 10 povecavaju se i pm2.5 brojevi, tako da ne znam iskreno poentu postojanja senzora za pm10 cestica jedino da mi neko strucno objasni koja je to unique situacija da pm2.5 ne ide gore a pm10 ide.

Ovo zeleno / narandjzasto / zuto isto indikator kvaliteta.
A to je to znači :D hvala ti baš puno, to mi je uvek tu isto tako na nekih 25%, šta god to značilo :D
 
1670744531186.png

Pro H

Vec drugi put samo usisam i ostavim tako... jer koliko sam video , zaprljanost je vezana za broj radnih sati a ne cistocu filtera

Ali već sada gledam da uzmem drugi. Prošlo je više od godinu dana.

 
Poslednja izmena:
Da li ti 3h radi i kao robot usisivac?
 
Nisam dobio pisanu garanciju, jel ima neki poseban način registrovanja ili da zovem ove gde sam kupio?
Po našem zakonu ti ne treba poseban papir za garanciju ako je garancija 2 godine. Treba ti samo dokaz o kupovini.
Pogledajte prilog 367395

Brojevi su PM 2.5 ovo skroz desno je PM 10 i to je trenutno ok. Ubrzava i kad detektuje pm10 cestice 50 / 75 / 100% ovo je ko sad 0-25. Al kad poveca i pm 10 povecavaju se i pm2.5 brojevi, tako da ne znam iskreno poentu postojanja senzora za pm10 cestica jedino da mi neko strucno objasni koja je to unique situacija da pm2.5 ne ide gore a pm10 ide.

Ovo zeleno / narandjzasto / zuto isto indikator kvaliteta.
Polen je preko 10 mikrometara prečnika, pa vazduh može biti nezagađen, ali da bude pun polena u sezoni. Možda ne znači konkretno tebi, ali za one koji su alergični na isti baš znači.
Pogledajte prilog 367414

Pro H

Vec drugi put samo usisam i ostavim tako... jer koliko sam video , zaprljanost je vezana za broj radnih sati a ne cistocu filtera

Ali već sada gledam da uzmem drugi. Prošlo je više od godinu dana.

Koliko dugo ga nisi usisavao, pa da se ovoliko nakupilo? Jel si na prometnoj ulici, otvoreni prozori, loš dihtung stolarije?
I jel redovno usisavaš stan?

P.S. Pitam da bih stekao utisak kako može ovoliko da se nakupi i za koje vreme.
 
Odokativno, po onome što sam vidjao ovde u temi, to ti je oko 6 meseci rada bez čišćenja u prostoru bez žena. 😁
 
Potrebna pomoć Xiaomi tabora. Koji je uređaj optimalan za garsonjeru u kojoj puše kao Turci.
 
@AnaK, pošto filteri umeju da se usmrde u prostorijama gde se puno puši, postoji šansa da će im biti skraćen životni vek, pa možda je najbolje ići na model kome je najjeftinija zamena filtera, npr 3C i slični.
Što se veličine prostora tiče, svaki bi dovoljno dobro radio.
 
Hvala! Ja sam mislila da prosto ima nekih koji bolje 'oddimljuju'. I onda još jedno pitanje, kako pratite te ludilo super akcije na shoppsteru npr, prosto gledate svaki dan ili negde postoji neka info?
 
Nazad
Vrh Dno