Šta je novo?

Prečistač vazduha

Nije problem u 1000-2000 dinara razlike. Ja sam video u Gigatronu i Winwinu za 200e a na KP za 140e, to je velika razlika, a sad vidim da ima i lo drugim mestima za manje.

Meni je veci problem sto je vazduh suv u stanu a ne znam kako mogu ovlazivac i preciscivac da rade zajedno kad jedan aktivira drugi. A moj stan je 40m2. A preciscivac bih svakako da uzmem zbog vazduha koji je zagadjen sigurno i previse. Mislim da bi oba uredjaja morala raditi non stop.
 
Evo ja sam mislio da je kod mene vazduh katastrofa, ali bez ovlaživača nije prelazio nivo zagađenja 50 sa luftiranjem, kada je zatvoreno bude do 20-30, s tim da mi je jedan mali prozor 24/7 iskipovan, dakle nikad nije sve zatvoreno. Na Novom Beogradu živim, u drugim delovima grada verovatno bude i veće zagađenje.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Pozdrav. Jeste koristili preciscavac vazduha dok spavate u spavaćoj sobi i da li preporučujete to? Volim da otvorim prozor na kip dok spavam, ali ljudi ovde oko mene loze svašta, pa kapiram, da to nije najzdravija varijanta, pa sam mislio da kupim preciscavac koji cu tokom dana držati u dnevnoj, a noću prebaciti u spavaću. Jeste cimanje, ali nemam potrebe za dva uređaja u isto vreme. Koji mi inače preporučujete za prostorije od max 25m2 da ne bacam pare bez razloga, ako jeftiniji radi isti posao

Sent from my IN2023 using Tapatalk
 
Kod mene 3h radi noću, sa odškrinutim prozorom. Uređaj se ne čuje.
Živim u stambenom bloku, ovde niko ne loži.
 
Na noćnom režimu je 3H veoma tih, ali mi se čini i prilično neefikasan, jer ne može da "promeša" vazduh po celoj prostoriji. Inače, ja sam problem premeštanja rešio kupovinom naponskog (ne produžnog) kabla dugačkog 5 metara. Sad samo prenesem uređaj i ne moram stalno da menjam utičnicu. Uređaj sam kupio u BC Groupu i o njima imam pozitivno mišljenje. Ne treba zaboraviti da su jedan od najstarijih etailera kod nas, pa se i nakupilo negativnih komentara više nego kod drugih. Sa onim većim firmama sam imao problem, sa BC Groupom ne.
 
Imam 2s model, koji sve filter moze u njega, moze li onaj SIVI hepa?
 
Ovo pod 2. Je tačno, imam i jedan i drugi i čim se upali ovlaživač očitavanje na prečišćivaču divlja, ide do 200-250 a u različitim sobama su. Zato mi purifier stoji na manuelnoj prvoj brzini. Inače, dejstvo ovlaživača je kratkotrajnog daha, čim ga isključim oseća se kako pada vlažnost, tako da mi radi bukvalno 24h.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Koristite destilovanu ili demineralizovanu vodu u ovlaživačima i nećete imati taj problem. U suprotnom veća šteta nego korist - ovlaživač (zavisno do tipa) razne sastojke u "običnoj" vodi pretvara u sitne čestice i izbacuje u vazduh i onda to udišete... a realno inače ne bi.
 
Ja sam iskuvavao vodu i to koristio.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koristite destilovanu ili demineralizovanu vodu u ovlaživačima i nećete imati taj problem. U suprotnom veća šteta nego korist - ovlaživač (zavisno do tipa) razne sastojke u "običnoj" vodi pretvara u sitne čestice i izbacuje u vazduh i onda to udišete... a realno inače ne bi.

Negde sam procitao, a cak mislim i nasao da u uputstvu od ovlazivaca pise da se ne koristi destilovana, filtrirana, flasirana voda.
 
Da li je neko pokusavao da uveze Mi purifier (imam pro) sa Alexom? Alexa nikako je moze da nadje uredjaj dok mi home aplikacija uredno radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde se inače prijavljuje kad neko truje komšiluk. Ima li primera da je neko uspeo da istera pravdu preko komunalne ili mora da se lično isteruje po Dušanovom zakoniku?
 
Šta podrazumeva to trovanje od strane komšiluka?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Pa npr. kad odem u tazbinu... nešto davi ne može da se udahne... i svrati komšija brđanin, i kaže sa blago telećim osmehom bez većine zuba -citiram: to ja zapalio neki stari trosed, neka ga nek tinja.
 
Riba smrdi od glave. Ličnom osvetom i pretnjama samo sebi može da se nanese šteta.

Vazduh se štiti na izborima, birajući ljude kojima je život važniji od profita i kineskih kompanija.

A kada takvi vode državu onda se i mediji koriste za pozitivne kampanje i edukaciju stanovništva, a ne za pretnje ratom sa komšijskim zemljama i sludjivanje naroda.
 
Šta podrazumeva to trovanje od strane komšiluka?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

Paljenjem guma npr. Zagadjivanjem životne sredine

Riba smrdi od glave. Ličnom osvetom i pretnjama samo sebi može da se nanese šteta.

Vazduh se štiti na izborima, birajući ljude kojima je život važniji od profita i kineskih kompanija.

A kada takvi vode državu onda se i mediji koriste za pozitivne kampanje i edukaciju stanovništva, a ne za pretnje ratom sa komšijskim zemljama i sludjivanje naroda.

Kakav je ovo odgovor? Sad si rekao nešto što ne znamo? Ajde pls bez politike
 
Poslednja izmena:
Da li je neko pokusavao da uveze Mi purifier (imam pro) sa Alexom? Alexa nikako je moze da nadje uredjaj dok mi home aplikacija uredno radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

imam 2s i na androidu mi alexa prijavljuje da je air purifier "unresponsive"...obrisao sam xiaomi skills i brisao sve iz aplikacije i samu aplikaciju pa ponovo instalirao i opet ništa...pored toga xiaomi kameru 360 ne vidi nikako :) možda je i alexa problem, ali sa xiaomi softverom generalno ima dosta problema tako da sam sklon da sumnjam kako je kod njih problem...
 
Paljenjem guma npr. Zagadjivanjem životne sredine



Kakav je ovo odgovor? Sad si rekao nešto što ne znamo? Ajde pls bez politike



Ok, pošto znaš ono što sam napisao, onda ću ti direktno odgovoriti na pitanje.

Možeš da pljuneš pod prozor komšiji, odnosno, možeš samo da pokreneš privatnu tužbu.

Good luck with that.

Na Eko straži je objavljen snimak komšije trovača u centru grada (Vračar), snimljen je kako truje sve oko sebe. Svi su se proglasili nenadležnim i uputili ih na privatnu tužbu.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=220384886110969&id=111801883635937
 
Poslednja izmena:
To sam tražio. Hvala :) Vidiš da može konkretan odogovor. Znači stari dobri Duško treba da radi
 
Pozdrav.Kupili 3H u Mi store pre dve nedelje i jos ne uspevam da povezem na mi home.Ima li veze sto mi je tel iz Kine(poslala sestra).Drugo,na kom rezimu vam radi,da li uvek auto ili menjate.Da li ostavljate nocu ili gasite uredjaj?.Sta je bolje?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ostavljas nocu naravno, tad si najvise vremena u sobi i to u kontinuitetu.

Ja uzeh jos jednu Xiaomi spravicu za vazduh, Mi Smart Humidifier, za sad deluje kao dobra stvar za 45e koliko je placen. IMG_20201130_210743.jpg
 
Otvorio prozor na dpar minuta, Karađorđeva.
Jedno pitanje, zašto monitoring kvaliteta vazduha uglavnom prestaje da javlja podatke noću, primetio sam da to rade kada je loš kvalitet vazduha.
http://www.amskv.sepa.gov.rs/mob/20201130_225810.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kraljevo pre tri dana...
bf6cdb5c75f2581aca02af74c63a616d.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ostavljas nocu naravno, tad si najvise vremena u sobi i to u kontinuitetu.

Ja uzeh jos jednu Xiaomi spravicu za vazduh, Mi Smart Humidifier, za sad deluje kao dobra stvar za 45e koliko je placen. Pogledajte prilog 293261

Cao, vec smo pisali gore o problemu gde Humidifier u vazduh salje cestice koje Purifier registruje kao zagadjivace i povececa broj i aktivira se... da li si primetio takvo ponasanje?!
 
Preselio sam se, ovde ne koristim purifier sada pa ne mogu reci.
 
Stigli. Spustili su 2.5ske čestice sa 10 na 1 u spavaćim. Povezao oba na mi app i na Google home. Fiskalni nisam dobio, dobio sam samo A4 račun/otpremnicu. Videćemo za par dana korišćenja. Ako mi se ne zapuši nos u toku noći i mali ne bude kašljao, biču zadovoljan. Svakako sad u decembru uzimam i pro h za pridzemlje
 

Prilozi

  • Screenshot_20201201_200536_com.android.gallery3d.png
    Screenshot_20201201_200536_com.android.gallery3d.png
    526.2 KB · Pregleda: 207
Poslednja izmena:
imam 2s i na androidu mi alexa prijavljuje da je air purifier "unresponsive"...obrisao sam xiaomi skills i brisao sve iz aplikacije i samu aplikaciju pa ponovo instalirao i opet ništa...pored toga xiaomi kameru 360 ne vidi nikako :) možda je i alexa problem, ali sa xiaomi softverom generalno ima dosta problema tako da sam sklon da sumnjam kako je kod njih problem...

Hvala na potvrdi da nisam nigde pogresio :D pokusavao sam da ga dodam vise zbog robot usisivaca koji je stigao, na zalost izgleda da taj skill uopste ne radi... :( jos manje da se nadam da mogu da ga uparim sa homekit-om...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na KP. U Mi Srbija je redovna cena 6k, hteo sam ga uzeti za Black Friday kad je bio 4800, ali je nestao u roku od 15 minuta.
 
Dva Šomi modela su na popustu na e-kupi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno