Šta je novo?

Prečistač vazduha

Je l' ova Pro verzija nešto značajno bolja od 3H? Uzeo bih za borbu protiv prašine.
 
Isti je filter, samo je protok vazduha veći. 3H je do 44m2 a PRO do 60m2. Ja sam poručio PRO.
 
Ako je samo do kvadrature, uzeo bih manji. Ionako mi nije raspored u stanu idealan za protok vazduha. Hvala

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Koliko sam ja razumeo nije samo kvadratura u pitanju, veći brže pročisti vazduh kad registruje zagađenje i generalno radi pod manjim opterećenjem. I meni je realno 3H dovoljan, ali je premala razlika u ceni da bi opravdala kupovinu slabijeg modela.
 
Ja imam 2H i Pro i mislim da je za većinu naših stanova (veličina prostorija) Pro overkill.
Ako računamo da je 3H oko 20k, a Pro oko 30k bolje tu razliku sačuvati i naknadno uzeti još jedan 3H za drugu prostoriju.
 
sto je robot usisivac bolji od obicnog usisivaca? sem sto radi sam? :)

ja sam mislio da 3H mi pomaze i u smanjenju prasine...jer su to valjda isto velike cestice? nije bas da se razumem mnogo u ovo...
 
Neka prašina se svakako uhvati na filteru, ali je to zanemarljivo u odnosu na usisavanje.
 
sto je robot usisivac bolji od obicnog usisivaca? sem sto radi sam? :)

ja sam mislio da 3H mi pomaze i u smanjenju prasine...jer su to valjda isto velike cestice? nije bas da se razumem mnogo u ovo...

Upravo tako, ideja iza "uzeću prečišćivač vazduha da smanji prašinu" je da uključiš, ostaviš i zaboraviš a on radi posao, međutim prečišćivač vazduha ne radi taj posao, i ja sam imao istu ideju i iz iskustva ti kažem da ne radi jer prašina ne leti u vazduhu, previše su teške čestice, padnu na pod i onda ti i dalje ostaje usisivač ili moping...
Jedina opcija gde bi prečišćivač mogao ovo da reši je da imaš nešto kao vazdušnu zavesu (ono što imaš u tržnim centrima kad prođeš kroz vrata a ono te produva) koja bi stalno "uzbuđivala" čestice prašine da lete na sve strane dok ih prečišćivač ne pokupi jer ako čestica sleti na 2 metra od istog on nema baš nikakvog načina da je "usisa".

A ideja iza robota usisivača je ista, uključiš, ostaviš i zaboraviš a on radi posao samo što je njegov posao zapravo uklanjanje prašine, on se zavuče gde god može, pokupi prašinu jer za nju nije potrebna neka posebna usisna snaga, tako da smatram da je za prašinu on mnogo bolji, doduše nisam probao ali čim naleti nešto povoljno hoću, znam samo da prečišćivač nije rešenje, to sam probao :d
 
Poslednja izmena:
Mogu li ti uredjaji da prociste prostoriju od mirisa kuvanja, ili dima dizelasa koji se parkirao ispod prozora, npr?
Izvinjavam se ako je pitanje suvisno, nemam iskustva sa preciscavacima vazduha... Hvala.
 
Dodje zima, založile komšije i sad se jedim što ne kupih Xiaomi na zadnjoj webshop akciji kad je bila. Padam u iskušenje i na oglasima da potražim.
I ja bi uzeo zbog ovog problema, kako se 3h pokazao sto se tice dima od lozenja?

Sent from my SM-J610FN using Tapatalk
 
Ako ne drzis otvoren prozor, dobro :D

Salu na stranu, na automatskom rezimu, onako, uglavnom nema dovoljno cestica zagadjenja da se ventilator puno ubrza, recimo pre neki dan sam slucajno ubacivao drva sa zatvorenim cugom na sporetu i izaslo je nesto dima u prostoriju dok sam primetio, zagadjenje u sobi je skocilo sa 12 na 55-60, ventilator se jeste ubrzao, ali bi mu tim tempom trebalo dosta da procisti vazduh, rucno sam podigao brzinu na maksimum i za par minuta nije se osecao dim u prostoriji.

Letos je bio vrhunac, inace ne drzimo preciscivac ukljucen nocu, medjutim kako je krenula sezona ambrozije zbog supruge je tih dana bio ukljucen, legnemo da spavamo, tipa oko 12 nocu odjednom arlauce preciscivac. Pogledamo ga, lampica crvena, zagadjenje na 600, napolju izmaglica neka, i cuje se zvuk automobila za zaprasivanje komaraca. Cak i na maskimumu mu je trebalo 10ak minuta da procisiti vazduh.

Za cigare je neko pisao vec u temi, taj dim hoce da se "uvuce" u filter i da ga usmrdi, pa nije bas idealan za zurke i ogromnu kolicnu dima.

Inace ovih dana, u stanu zagadjenje tipa 10-15, otvoris prozor, za par minuta skace do 40-50.
 
Ako ne drzis otvoren prozor, dobro :D

Salu na stranu, na automatskom rezimu, onako, uglavnom nema dovoljno cestica zagadjenja da se ventilator puno ubrza, recimo pre neki dan sam slucajno ubacivao drva sa zatvorenim cugom na sporetu i izaslo je nesto dima u prostoriju dok sam primetio, zagadjenje u sobi je skocilo sa 12 na 55-60, ventilator se jeste ubrzao, ali bi mu tim tempom trebalo dosta da procisti vazduh, rucno sam podigao brzinu na maksimum i za par minuta nije se osecao dim u prostoriji.

Letos je bio vrhunac, inace ne drzimo preciscivac ukljucen nocu, medjutim kako je krenula sezona ambrozije zbog supruge je tih dana bio ukljucen, legnemo da spavamo, tipa oko 12 nocu odjednom arlauce preciscivac. Pogledamo ga, lampica crvena, zagadjenje na 600, napolju izmaglica neka, i cuje se zvuk automobila za zaprasivanje komaraca. Cak i na maskimumu mu je trebalo 10ak minuta da procisiti vazduh.

Za cigare je neko pisao vec u temi, taj dim hoce da se "uvuce" u filter i da ga usmrdi, pa nije bas idealan za zurke i ogromnu kolicnu dima.

Inace ovih dana, u stanu zagadjenje tipa 10-15, otvoris prozor, za par minuta skace do 40-50.
Kako se pokazao u borbi protiv ambrozije?
Šta kaže supruga, jel ima (i kolikog) efekta?
 
Ovog leta maltene nije ima simtpome, a obicno je na nivou gusenja, pumpica i slicno pored standardne kijavice.
E sad ona nesto eksperimentise i sa nekim uljima i ne znam cime, kod nas u ulici je bilo dosta ambrozije inace koju su ove godine hemijski prskali i unistili tamo pocetkom avgusta, mozda je i takva godina bila, ali sam ubedjen da je preciscivac sigurno pozitivno doprineo situaciji.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Da li 3H meri nivo zagadjenja i kada je iskljucen, tj. dok je na StandBy-u? Kada udjem da ga upalim iz aplikacije, cesto vidim razlicite vrednosti zagadjenja, ali sad ne kontam da li prikazuje neku random vrednost ili senzor meri svo vreme zagadjenje?!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Prikazuje i iskljucen. Dobra stvar je sto mozes da upalis pre nego stignes da procisti vazduh. Mada kad ga pustim na najjace za 10ak min procisti od 160 na 30 PM2.5 sobu od 15ak kvadrata.
3fb55a93034486adbb82ba1f7d0399cb.jpg
 
I da li vi konkretno osecate neku razliku kada ga koristite i kada je ugasen?
 
Prikazuje i iskljucen. Dobra stvar je sto mozes da upalis pre nego stignes da procisti vazduh. Mada kad ga pustim na najjace za 10ak min procisti od 160 na 30 PM2.5 sobu od 15ak kvadrata.
3fb55a93034486adbb82ba1f7d0399cb.jpg

meni je ova stranica zabagovala u mihome i ne izbacuje podatke niti pokazuje koliko je čistač radio i ostalo...ali nekad proradi na kratko...standardno očajan xiaomi softver...
 
Čudno. Ja do sad nisam imao problem sa Xiaomi Home. Robota imam već jako dugo, ali čistač tek od skoro.
 
Kako on uopšte registruje koliko ima čestica u vazduhu kada je isključen? Ventilatori moraju da uvuku vazduh da bi "izbrojali" koncentraciju čestica. Pre bih rekao da je to poslednji izmeren broj čestica pre gašenja ili nešto tome slično.
U firmi smo skoro uzeli Pro verziju i kada je ugašen ne prikazuje ništa. Baš ću proveriti sledeće nedelje.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Senzor za čestice je u niši sa zadnje strane uređaja i meri čak i kada je uredjaj isključen. To možeš da proveriš u Mi Home aplikaciji.
Pozdrav
 
I da li vi konkretno osecate neku razliku kada ga koristite i kada je ugasen?
Ja lično ne osećam nikakvu razliku, ali moja ćerkica od 4 godine kada je veća zagađenost vazduha pogotovo ona što je bila počerkom godine ako spava kada nije prečišćeno budila se sa zapušenim nosem, šištala dok spava, gušilo se dete. Kada su sobe pročišćene nema nikakvih problema, spava normalno, nos joj ujutru čist kao suza. Njoj pomaže.
Valjda mi stariji smo se nadisali svega i svačega dok nisu postojali prečišćivači pa nama kako god da je isto.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Senzor za čestice je u niši sa zadnje strane uređaja i meri čak i kada je uredjaj isključen. To možeš da proveriš u Mi Home aplikaciji.
Pozdrav
Hvala, na brzaka sam samo prošao kroz app pa mozda nisam primetio. :)
Znam samo da se kajem što ga nisam kupio kad je Pro verzija bila na popustu po ceni 3H.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ja se ne slažem uopšte da je reda radi. Napolju je skandal, merač luduje samo tako. Istina da malo više pokazuje od Xiaomi merača, ali kad su ove brojke debelo smrdi paljevina napolju, tj. moj nos mnogo ranije reaguje od zabrinjavajućih brojki na njemu.

Mislim da nije pitanje izbora, već zdravlja.
03713c2da69f44f999222129d69bb261.jpg
2ab5ecf6186455360b76df735e58d9e4.jpg
 
Kod mene se 2H sam uključuje čim otvorim terasu. Namešten je na auto režim čim pm 2.5 pređe 50.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno