Šta je novo?

Prečistač vazduha

Kako rešiti filtriranje vazduha za kuću? 200 kvm, dobar deo kuće je "otvorenog" tipa (bez vrata), takođe pola godine su uvek otvoreni prozori. Inače kuća je u delu grada gde nema puno zagađivača i sa minimalno saobraćaja. Filtriranje bi najviše bilo zbog polenskih alergija.
 
4 lite u svakoj prostoriji /delu gde neko boravi duže vreme. Nema drugog načina.

Prozori ne smeju uvek da budu otvoreni. Ako jesu, ne treba ti prečišćivač.
 
Možeš da kupiš Xiaomi hub i senzore za prozore pa da isprogramiraš da se prečišćivači gase kada su prozori otvoreni i da se opet uključe kada se prozori zatvore...
 
Kako rešiti filtriranje vazduha za kuću? 200 kvm, dobar deo kuće je "otvorenog" tipa (bez vrata), takođe pola godine su uvek otvoreni prozori. Inače kuća je u delu grada gde nema puno zagađivača i sa minimalno saobraćaja. Filtriranje bi najviše bilo zbog polenskih alergija.
Redovno uzimas terapiju," vodi" te dobar alergolog i pulmolog.
Postoje razni nacini borbe protiv alergija.
Ne mozes ziveti pod staklenim zvonom sa preciscivacima.
Organizam mora sam da se izbori i stvori imunitet.
Ako budes slusao " forum kao takav",trebace ti bar 3 hub-a i jedno 5 pro,4 lite i bar po jedan kompakt u svakoj fioci da preciscava ,ko zna sta vec..
Vidis da su vec stigli do senzora za otvorene prozore...
1 u dnevnu,1 u spavacu,auto mod 24/7 i dobar strucnjak da ti resi alergije.
 
Što se tiče alergija, prvo proveri da li imaš buđ negde u kući i to prvo saniraj (ne prskanjem hlora/izbeljivanjem). Uzmi jedan merač vlažnosti i redom po prostorijama izmeri.
 
Redovno uzimas terapiju," vodi" te dobar alergolog i pulmolog.
Postoje razni nacini borbe protiv alergija.
Ne mozes ziveti pod staklenim zvonom sa preciscivacima.
Organizam mora sam da se izbori i stvori imunitet.
Ako budes slusao " forum kao takav",trebace ti bar 3 hub-a i jedno 5 pro,4 lite i bar po jedan kompakt u svakoj fioci da preciscava ,ko zna sta vec..
Vidis da su vec stigli do senzora za otvorene prozore...
1 u dnevnu,1 u spavacu,auto mod 24/7 i dobar strucnjak da ti resi alergije.

Odlično si mu rekao, takođe kad dođe leto idi u polje ambrozije postavi šator i prespavaj tamo par dana, da se čeličiš malo. Alergija je samo stanje uma.

Čovek je pitao za savet na Benchmark forumu a ne na doktor.rs tako da je dobio tehnički savet a ne zdravstveni...
 
Ја пијем чај од амброзије. 😵‍💫
 
200.gif
Ne mislim ja da je ovde neko glup pa pišem onakav komentar, već zato što na raznim sajtovim piše da određeni prečišćivači imaju "self cleaning" funkciju, što naravno nije tačno, niti je moguće.
Veoma je bezobrazno i ne priliči da se ovako ismevate.
 
Interesuje me u vezi mi 4 lite postoji li nekakva mogucnost gasenja wifi posto bi ga stavio u spavacu sobu a ne bi zeleo da mi wifi radi nocu.
 
Dobar dan, treba mi mala pomoć. Planiram da kupim Alpha x8 pro, može li neko da mi napiše svoje iskustvo sa Alpha prečišćivačem ili ovim modelom??
Hvala unapred
 
Set filtera za tu Alphu je 9.000 , upitno je i to da li će za neko vreme uopšte moći da se kupe imajući u vidu da je u pitanju lokalni brend pod okriljem roaminga.
 
Ja bih preskočio tu Alphu , po mom mišljenju dobra opcija je Sharp UA-HD50E-LS03, kod njega filtere ne menjas nego samo redovno održavaš/peres i do 10 godina traju a ima i funkciju ovlaživanja.
On je predviđen za prostorije do 38 m², a sa funkcijom vlažnosti je efikasan u prostorima do 28 m². Više informacija ćeš svakako i sam naći.
 
Kakav je Xiaomi Mi 4 Lite? Jel podjednako dobar kao Mi 3H?
 
Ја сам га купио пре два/три месеца, нисам га ни корисно нешто. Није било зиме па самим тим ни загађења. Блокви на НБГ.
 
Trenutno stanje: bačene pare za njega, nikad manje nisam koristio nešto što sam kupio :)
 
Trenutno stanje: bačene pare za njega, nikad manje nisam koristio nešto što sam kupio :)
Исто.
Ја сам узео на Ананасу са 2500 попуста, узео и резервни филтер исто са попустом.
 
Исто.
Ја сам узео на Ананасу са 2500 попуста, узео и резервни филтер исто са попустом.
Ja kad sam kupio pre par meseci, ukljucio ga, podesio i vise mu ne prilazim, mada je vazduh cist (vrednost ispod 5), jedino kada se nesto kuva, digne nesto malo vrednosti, al brzo i procisti. Sta znam, nekako bi mi bilo bzvz da ga kupim i drzim iskljucenim... neka radi, zato je i kupljen
 
Hmmm, znaci nema potrebe da kupujem onda..
 
Krenula je sezona alergena, pa ako ti nešto znači...
 
Nazad
Vrh Dno