Šta je novo?

Pravilo za male oglase - 10 dana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To nije komercijala?
 
Imaju neke stvari smisa od tih pravila ali ne baš uvek, šta ako prodaješ procesor koji ti radi u kompu i dalje da ga vadiš pa slikaš pa da vraćaš ili da neku sliku sa neta nađeš pa postaviš, ja stavljam cenu skoro uvek kada oglasim i volim da kupujem stvari sa cenom ali to je stvar ličnih afiniteta, neko bi stavio da je stvar dogovora.
 
Od kada je novi forum nisam nista kupio jer je ponuda bila slaba. Ne znm radite kako znate, ali ja vam to ne bih savetovao jer bitno je da se ljudi motaju po forumu 90% njih koji kupuju i prodaju istovremeno prate i druge stvari.

Ništa se sa oglasima nije promenilo, osim pravila. Ponuda i prodaja komponenti je potpuno ista kao pre. Jedino što sada odmah vidiš da li je nešto prodato ili je još uvek aktuelno zahvaljujući novim prefiksima za oglase. A pravu statistiku o tome kako forum napreduje, ili što neki tvrde, nazaduje, vide administratori. Tako da običan korisnik nema tu šta da komentariše, jer nema uvid u pravi scenario.

Ja sam za sve ove godine prodao par stvari svega, ako neko kao član foruma ne može da izdrži pravila on nije član već prodavac.
Tačno tako. Potpuno ista priča kod mene. Ja oglase koristim samo kada menjam nešto u sistemu. Ponekad prođe više godina a da ne okačim ništa. To je ekvivalent prosečnog bench korisnika kome su oglasi i namenjeni. Naravno ima izuzetaka, i njihova imena su dobro poznata svima, a to su ovi stari bench overclockeri koji prodaju egzotične komponente. Pa čak i njihove oglase nekada ne vidim po par meseci.

Niko mi ne može reći da jedna osoba može da ima toliko ličnog hardvera koji ima da proda

O tome i ja pričam svo vreme, i takvi se najviše bune. A onda dođu ovde i uvrede se kad im, kažeš da nisu šverceri/preprodavci. Pa nova pravila postoje upravo zbog njih. Ljudi ne razumeju da admin, a verujem i moderatori, mogu da vide dupla korisnička imena sa 2-3 klika u admin panelu. I kontam da se takvih korisnika sa duplim accountima nakotilo milion, i da zloupotrebljavaju oglase sa više različitih naloga. Tako da ova stroga pravila nisu tu da spreče švercere/preprodavce i prevarante, već i da administraciji olakšaju posao.
 
To bi važilo samo za nove stvari ali recimo ako bih ja sada hteo da rasprodam sve delove iz samo ove machine to bi bilo više nego 15 delova.
Zato napišeš da prodaješ konfiguraciju koja se sastoji od, pa lista komponenti. Većina ljudi u takvim situacijama ne dozvoljava rasparčavanje, ali ako tako nešto postoji kao opcija, ostaviš kontakt tel ili PM. I sve što si naveo u oglasu će se računati kao jedna komponenta. Neka me moderator ispravi ako grešim.

Drugi razlog bi mogao da bude rasprodaja delova nakupljenih po fijokama i policama, ja recimo imam stotinak delova i delića koji nekima možda treba ali su previše jeftini da se sa tim gnjavim. O kablovima i kablićima i da ne pričamo.

Takvih oglasa je bilo i pre. A takvih komponenti imam i ja pune 2 kese za đubre. Fora je što to sve ukupno može da vredi 50 - 100 eura. Da li stvarno misliš da bi ja za te pare, izlistavao sve komponente pojedinačno i pisao cene u fazonu, polovan ventilatorčić sa GeForce 3 ti 200 - 50 din. Nije vredno ni truda ni vremena.

Imaju neke stvari smisa od tih pravila ali ne baš uvek, šta ako prodaješ procesor koji ti radi u kompu i dalje da ga vadiš pa slikaš pa da vraćaš ili da neku sliku sa neta nađeš pa postaviš, ja stavljam cenu skoro uvek kada oglasim i volim da kupujem stvari sa cenom ali to je stvar ličnih afiniteta, neko bi stavio da je stvar dogovora.
Ja sam upravo u toj situaciji. Treba da prodam moj 10600k. Moderator mi je rekao da mogu da slikam mašinu da se vidi da je procesor unutra, i eventualno kutiju i račun. Procesor je procesor, svi su oni manje više isti. Za sve se možete dogovoriti sa moderatorima/adminima. Sa ivakvim izjavama samo tražite dlaku u jajetu.
 
Imaju neke stvari smisa od tih pravila ali ne baš uvek, šta ako prodaješ procesor koji ti radi u kompu i dalje da ga vadiš pa slikaš pa da vraćaš ili da neku sliku sa neta nađeš pa postaviš, ja stavljam cenu skoro uvek kada oglasim i volim da kupujem stvari sa cenom ali to je stvar ličnih afiniteta, neko bi stavio da je stvar dogovora.
 
To bi važilo samo za nove stvari ali recimo ako bih ja sada hteo da rasprodam sve delove iz samo ove machine to bi bilo više nego 15 delova. Drugi razlog bi mogao da bude rasprodaja delova nakupljenih po fijokama i policama, ja recimo imam stotinak delova i delića koji nekima možda treba ali su previše jeftini da se sa tim gnjavim. O kablovima i kablićima i da ne pričamo. Uzelo bi mi godinu dana da sve samo postavim na oglase. Ima puno takvih.
Sa druge strane, ako bi se i olabavili uslovu za prodaju polovnih delova, morao bi neki admin da se bavi samo tim.
To verujem da imamo svi mi koji smo registrovani na forumu i sastavljamo PC. Samo ne znam zašto bi se neko ko ima redovna primanja, posao, bavio prodajom kablića i druge sitničarije. Prodaja oduzima mnogo vremena a zaposleni ljudi vremena malo imaju. Čak i penzioneri koji cene svoje vreme i imaju relativno pristojne penzije nemaju nameru da se bakću sa tim. Mnogo toga bi poklonio, ne prodao ali i to zahteva vreme.

Sve to upućuje na jedno, ljudi koji imaju vremena da oglašavaju na desetine komponenti svakog meseca su (pre)prodavci tj. to im je primarna delatnost i njihova primanja se baziraju na prodaji kompjuterskih delova. Što znači da moraju da plate oglase a ne da iskorišćavaju besplatne oglase na forumu.
 
Modracija/moderisanje ??? (Zar nema neka srpska reč za to) iznimki i odstupanja od pravila bi bila prava noćna mora pa i ne očekujem neke promene. Jedino da se prodaja podeli na nove i upotrebljene stvari ali ni to nije realno. Možda rubrika za "Sitnice" sa mogućnosšću duže liste predmeta ?
Šta bi sa onim "Nema ni kod bakutanera" rubrikom, dušu dalo za te male stvarčice ?
 
Da li se za postavljanje oglasa mora traziti posebna dozvola, ili to zavisi od toga koliko su zapravo korisnici generalno aktivni na forumu?
 
Članovi koji imaju status "3.5" Floppy" ili više, imaju pravo postavljanja oglasa. Za dobijanje tog statusa, neophodno je biti član barem 6 meseci i postaviti bar 250 poruka na forumu.
 
  • Like
Reagovanja: CvC
Članovi koji imaju status "3.5" Floppy" ili više, imaju pravo postavljanja oglasa. Za dobijanje tog statusa, neophodno je biti član barem 6 meseci i postaviti bar 250 poruka na forumu.
Zašto onda ja imam status "HGST deatshtar" sa 251 porukom(i preko 60 koje mi nisu uračunate, tj. obrisane plelaskom na novu platformu)? Član sam preko 10 godina...a niko od admina ne ume da mi odgovori. Evo prilike, kažite šta moram da uradim da predjem u "3.5" Floppy"?
 
HGST Deathstar je status iznad 3.5" Floppy. Samim tim, treba da imaš mogućnost postavljanja oglasa.
 
^ Zašto je to tako, mora @kUdtiHaEX da proveri, jer moderatori nemaju permisije za to.
 
Zašto onda ja imam status "HGST deatshtar" sa 251 porukom(i preko 60 koje mi nisu uračunate, tj. obrisane plelaskom na novu platformu)? Član sam preko 10 godina...a niko od admina ne ume da mi odgovori. Evo prilike, kažite šta moram da uradim da predjem u "3.5" Floppy"?
Sačekaj 2023, verovatno ćeš za dvadesetogodišnjicu dobiti pomenute privilegije. :LOL: Ja isto nemam mogućnost, iako sam eto od 2008. tu i kačio sam ranije oglase.
 
Šteta za forum, na momente ima zaista izvanrednih stvari da se pročitaju kao i ekstra ljudi za upoznati . Međutim moderatorski tim je sveprisutan i sve nadzire da se nešto slučajno pogrešno ne objavi ili kaže a to je put u pogrešnom pravcu.
Nije oduvek bilo tako, sećam se u vreme kad je Win Vista bio aktuelan da je jedan član vidno iznerviran novim sistemom doslovno izjavio:
,,Razvojni tim koji je radio networking za Vistu treba javno povešati" pa ga nisu niti banovali ni poruku obrisali.
 
Kakve to veze ima sa oglasima i ko je danas banovan zbog toga sto je izjavio da neki tim treba povešati ?
 
Kakve to veze ima sa oglasima i ko je danas banovan zbog toga sto je izjavio da neki tim treba povešati ?
Prenesi, obrni, okreni i skontaćeš na šta se aludira i koga bi da vešaju... :)
 
Ima u tome sto su se pre stvari slobodnije i prirodnije odvijale na forumu. Lakse si mogao da das oglas, (cini mi se da je limit bio 6 mesci clanstva i 50 poruka, ako je to uopste tada i bilo) a i u drugim temama se slobodnije pisalo nisu moderatori disali za vratom,
Pre 10-tak dana sam postavio temu o problemu sa projektorom i posle nekoliko odgovora clanova dosao do zakljucka da mi je popravka neisplativa i da cu kupiti nov i usput u temi pomenuo da su preporuke dobrodosle. Nije proslo ni dva minuta odmah se administrator oglasio na moju temu odgovorom da postavim novu temu u delu foruma ,,Sta da kupum" i pritom zakljucao temu tako ako je neko imao nesto da doda novo u vezi sa osnovnim problemom nije mogao. Da smo u Severnoj Koreji pa da razumem.
 
Prenesi, obrni, okreni i skontaćeš na šta se aludira i koga bi da vešaju... :)
Što se mene tiče ja ne aludiram nego direktno kažem, a citat je ilustracija slobode izražavanja nekada. On je prosto svoje nezadovoljstvo izrazio na taj nacin a ostali su to smatrali ok. Nemojte me pogresno shavatiti ja nisam protiv ovog foruma, sigurno mi nije odmogao u zivotu naprotiv.
Nemojte dozvoliti da ovaj forum prodje kao forum ljubitelja fantastike ,,Znak sagite" koga sam bio član, a koji je nekada bio informativan, koristan, bogat, sa više stotina postova dnevno, više hiljdada aktivnih članova a sada se sveo na igralište za petoro dokonih ljudi a sve zbog sujete super moderatora. To zaista ne bih voleo.
 
Vise puta je detaljno objasnjeno zasto ovakva pravila i da se nece menjati sta god pisali ovde.
Takodje je vise puta receno da moderatori ne rade na svoju ruku nista.

Sto se tice tvog off-a ovde, dobio si odgovor na problem u svojoj temi i preporuke samo prave kupus od iste, takodje otvaranje teme u Sta da kupim sekciji smanjuje haos i vise pomaze ostalim clanovima. Ne vidim nikakvu gresku moderacije.
Sto se tice Vista perioda, tada su prstali poeni i banovi, sada je moderacija mnogo opustenija i tolerantnija u odnosu na taj period.
 
Poslednja izmena:
Postavio sam upit putem poruke ka @kUdtiHaEX da mi se objasni zašto nemam pristup malim oglasima. Odgovor još nisam dobio. Eto, neka se otklone sve sumnje, baš bih voleo da se to javno ovde šeruje sa svima, pa ako ima nešto što sam uradio loše, da se zna da i drugi ne ponove istu grešku.
 
Postavio sam upit putem poruke ka @kUdtiHaEX da mi se objasni zašto nemam pristup malim oglasima. Odgovor još nisam dobio. Eto, neka se otklone sve sumnje, baš bih voleo da se to javno ovde šeruje sa svima, pa ako ima nešto što sam uradio loše, da se zna da i drugi ne ponove istu grešku.
Kada kažem loše, mislim na povredu pravilnika o postavljanju oglasa na forumu., ili povredu osnovnih pravila samoga foruma.
Naravno zaključili smo već da na forumu nema mesta za subjektivne stavove administratora foruma, već sve ide po pravilima.
 
Eto, neka se otklone sve sumnje, baš bih voleo da se to javno ovde šeruje sa svima, pa ako ima nešto što sam uradio loše, da se zna da i drugi ne ponove istu grešku.
Nisi nista lose uradio vec je ocigledan permission bug u pitanju, jer nisi jedini sa tim problemom. Kutija je trenutno prezauzet ali cim stigne, pogledace sta je u pitanju.
 
Jep, greška u dozvolama na konkretnom nalogu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno