Šta je novo?

Pravilno nanosenje paste

Moje misljenje je da ne vredi gubiti vreme i bacati pare, nista se ne dobije !!!
Kako god da je nanosio( ja probao i onako i ovako - AS5 razocarenje totalno ...)

Kad sam sklapao racunar prodao sam nekoliko vrsta(Cooler Master AS5, Noctua sa CM Hyperom 212) i najbolja je bila Noctua( pozajmio malo od drugara cisto da probam) sa 2C manje. u idle i max 72C za OC na 4Ghz.
ostale su pale na OCCT test nakon 6min medju njima i AS5 :))))
prelazile 75C i program automacki iskljucuje.
pozz
as5 treba oko 200 sati "razradjivanja" da bi se stabilizovala temp. ;)
s'obirom na godinu proizvodnje to je i dalje jedna (od ukupno 3 :)) vrlo dobra pasta
 
as5 treba oko 200 sati "razradjivanja" da bi se stabilizovala temp. ;)
s'obirom na godinu proizvodnje to je i dalje jedna (od ukupno 3 :)) vrlo dobra pasta
Upravo. Takodje pored AS5 dobar izbor su Arctic MX-2 i OCZ Freeze Extreme.:wave:
 
Ja sam slucajno(nije bila druga:S:) kupio Coolink CAI02LP High Thermal pastu..
I mogu da kazem da sam vrlo zadovoljan sa njom.Ima je u spricu za oko 6-7 nanosenja..
Tecna je,lepo se razmazuje,30% srebra i nije skupa (oko 200 din)..
Od mene preporuka za ovu pastu..
 
OCZ Freeze Extreme je 370 din, malo je bolja od AS5 koje em nema kod nas em je skuplja.:)
 
OCZ Freeze Extreme je 370 din, malo je bolja od AS5 koje em nema kod nas em je skuplja.:)

Nije tacno ovo,kod nas je uvek bilo moguce da se nadje AS5 (Noki,HGSpot,Imtel).Na Berzi stoji oglas sve termalne paste (AS,AC,OCZ,NOCTUA,ZALMAN,THERMALRIGHT) su 5€.
 
Nije tacno ovo,kod nas je uvek bilo moguce da se nadje AS5 (Noki,HGSpot,Imtel).Na Berzi stoji oglas sve termalne paste (AS,AC,OCZ,NOCTUA,ZALMAN,THERMALRIGHT) su 5€.
HGSpot odavno ne radi, u Imtelu ima jednom godišnje.;) Rekao sam da se teško nalazi kod nas, a ne da ga nema uopste.;)
 
Juche sam pazario THERMALRIGHT MST-9775LE i uz njega sam dobio pastu kojoj cje isto chini mi se biti potrebno neko vreme da se "razradi". Temperatura mog e4400 sada je 31c Idle na 2.6ghz sa tim kulerom dok je sa box-om bila barem 10stepeni vecja. Da ne bih bio offtopic i da se guzim kako sam pazario kuler, mogu recji da sam sa ortakom menjao to juche sve i da smo stavili pastu i na procesor i na kuler ali tek toliko da prekriju povrshinu tako shto smo povukli liniju i razmazali centrali deo dok je i na sam kuler stavljeno manje i mislim da cje pritiskom da se ravnomerno razmazhe sve.

Moje kratko pitanje - kakva su vam iskustva ako imate sa Thermalright pastama ? Konkretno ova koja se dobija uz dotichni kuler, nemam nikakva iskustva sa time.
 
Ova chill factor 1 koja se pakuje u vecinu ThermalRight kulera,nije nista posebno,lici malo na CM paste po viskozitetu i boji,ali verovatno zavrsava posao.Uz True Black se dobija CF2
6-Chill-Factor2.jpg

koja je dosta bolja (ja probao),uporedio bih je sa Arctic Cooling MX-2,po meni su ova i Arctic Silver 5 najbolje termalne paste.Najlakse se nanose,najduze traju i postizu najbolje rezultate.Ne razumem zasto ne uvoze kod nas Arctic Cooling MX-2 ili Tuniq TX-2 (radi se o identicnim pastama).
 
Imate za 370 din OCZ Freeze Extreme, pasta je u rangu MX-2, a kosta kao one CM shit paste.:p

Da OCZ je ekstra, zato bas i mislim da nema potrebe da neko kupuje MX-2 i AC5 od kog mi se vec dize kosa na glavi :D... samo AS5, pa AS5... dokle vise taj AS5!!! :d Treba da kazete OCZFE, a ne AS5:wave:
 
A sta si ti ? clan Anti-AS5 teroristicke grupe.Ne razmisljas bas zdravo.Nama kupcima je najbitnije da imamo sto veci izbor,to znaci i AS5 i AC MX-2 i Noctua i OCZ Freexe i Chill Factor.Ne odgovara svima ista termalna pasta.Sloboda :)
 
Da probudim temu iz mrtvih...

Mene ne zanima koja pasta vec me zanima kako i koliko naneti paste...

Pasta koju planiram staviti je Artic MX-4 na i5 6600K i Cooler MAster Hyper 212 EVO.

Kako se pravilno nanosi pasta?
Da li je to zrno graška, zrno psulja, u krst, linija (kakva linija, pos sirini ili diagonalno po procesoru), razmazivati...?
Na procesor pasta pa hladnjak odozgo, da li malo vrtuckati hladnjakom raspoređivanja paste radi pa onda stezanje ili odma stezati?

Gledao sam razne snimke ali me zanima kako vi to radite, da li ste probavali razne nacine, razlicte kolicine i nacine nanosenja...
 
Ja koristim kinesku pastu kad pravim neki kompjuter, zrno graška i manje i koliko mogu trzalicom ili nekom plastikom rasporedim. Bitno je da se lepo skine stara pasta ali samo krpom da se ne osteti
 
Isto.Mozda i pola zrna graska pa nekom vizit-kartom razvucem po celoj povrsini u sto tanjem sloju.I od tog polu zrna bude visak paste.
 
pastu cistim wc papirom, stavljam zrno graska i ne raznosim, samo lepo legne, nadjite youtube klip sa pastom i staklom
 
Bitno je samo da se ne stavi premalo ili baš, baš previše, tehnika nanošenja nije previše bitna :)

 
Zavisi šta nalaže na procesor.
Ako si cevi onda treba malo više, da pokrije celu površinu procesora.
Ako je ploča na dnu kulera, između cevi i procesora, onda samo 1 kapljica da prekrije sredinu procesora
 
Ово је подигнуто на превисок ниво, шта ту има да се праве клипови? Нанесе се нека нормална количина, не премало да не попуни евентуалне неравнине, не превише да не преће и разлије се около а онда ће кулер да то притисне и попуни рупе. Не видим проблем да се танко размаже, чини ми се да је боље него зрно, линија, кружић и сличне варијације а све се своди на то да паста уђе у рупице и побољша контакт кулера и површине која се хлади.
 
kada stavis kuglicu, prilikom naleganja kuglica se siri prema spolja i gura vazduh napolje popunjavajuci prostor, kad razmeazes moze da se desi da ostane vazdusni cep, ako nisi hard core overkloker vec standardni korisnik nebitno je, ja sam ovaj standardni korisnik pa ne obracam mnogo paznju na to, a i lakse je kuglica nego da razmazujes i da se mazes, nekad stavim i kao X da ubijem monotonijub :p


 
Poslednja izmena:
^ Skroz tacno.
Mene zanima,sto se Intela tice,ide omanje zrno graska,to se zna i ja tako uvek radim,ali..
Sto se tice AMD-a,trebalo bi da ide crtica,horizontalna.
Da li sam u pravu ?
 
Kao sto je neko vec rekao, skroz je svejedno. Samo da se ne pretera sa kolicinom paste.
 
OK.Samo pitam jer ja na proslom cpu sam drzao tacno 3 godine [emoji3].Kako sam namazao pastu i montirao cooler nisam vise dirao.Skinuo sam pastu papirnom maramicom kao da sam je juce namazana.Za to vreme nisam primetio nikakav porast temperatura.
 
skoro sam imao posla sa par matorijih lapova kojima se radio apgrejd na ssd-ove,ni ne zelite da znate na sta lici (i to zadnji krs koji kinezi stavljaju) pasta posle par godina bajacenja i prepecanja po kompovima...postao sam toliko alergican da i na karte koje lepo rade odmah skidam kuler,cistim i stavljam noctuu.

i da,zrno kafe na intel,crtica na amd paralelno sa natpisima na samom procesoru,ko smirgla neka zapamti orentaciju i to je to.mazanje ostavite za cipiripi i hleb/palacinke... :)
 
Ja i palacinke tako sa jednom crtom...ne salim se :D
 
Imas u mom potpisu u temi kako poboljsati hladjenje i post o pastama.
Inace zrno graska je previse za quad core intela jer je samo jezgro dosta manje, mozes slobodno da ides vise ka zrnu pirinca.
 
Poslednja izmena:
+1 za pirinac.
Pa to sluzi za mikro pukotine, a ne za glet.
Zrno graska je bas bas previse.
 
Nazad
Vrh Dno