Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam 43 paketica iz kine

nista od toga nije stiglo i situacija je sledeca:

arrived at local za UA HU sa datumima:

05.10
12.10
09.10
28.10
30.10
31.10

ovi noviji nemaju jos uvek arrived at local

sto se tice LA HU
imam RSBEGC za jedan od 06.11 i jedan 06.11 prijem HU i jos jedan od 20.11 sa prijem HU

ok, ovi od oktobra su verovatno propali ali mi nije jasno za ovaj LA da ne moze da se pomeri od 6. novembra.
 
Juče i danas stiglo ukupno 10 paketa UA....HU sa zadnjim statusom od 20.11
 
Nije mi jasno na Aliexpress zašto se svaki dan br dana povećava piše sad 41 dan
 
Pozdrav svima ,s vremena na vreme porucujem sa alija , sad sam imao 5 paketa na cekanju za jedan otvorio reklamaciju na sta su braca Kinezi odgovorilo daje kod nas u posti i oznacili da je stigla ,za drugu iz septembra meseca isteklo vreme ali expres sam oznacio da je stigla
E sad treca mi je misterija koja je 30.10
Usla u Srbiju tek danas se pojavio novi status na postexpresa trackingu i zamislite urucena primaocu moje ime i prezime.
Nedostaje onaj status zaduzena za isporuku , bio do poste malocas rekli da dodjem sutra kad je kontrolor tu.
Da li je neko imao takvu situaciju da lagano neko vas potpise i preuzme vasu posiljku ?
 
Nemogu da verujem da je stiglo tebi pre mene a ja sam poručio 18.10.2023 i
Pozdrav svima ,s vremena na vreme porucujem sa alija , sad sam imao 5 paketa na cekanju za jedan otvorio reklamaciju na sta su braca Kinezi odgovorilo daje kod nas u posti i oznacili da je stigla ,za drugu iz septembra meseca isteklo vreme ali expres sam oznacio da je stigla
E sad treca mi je misterija koja je 30.10
Usla u Srbiju tek danas se pojavio novi status na postexpresa trackingu i zamislite urucena primaocu moje ime i prezime.
Nedostaje onaj status zaduzena za isporuku , bio do poste malocas rekli da dodjem sutra kad je kontrolor tu.
Da li je neko imao takvu situaciju da lagano neko vas potpise i preuzme vasu posiljku ?
Pa nemoguce da je neko uzeo tvoju pošiljku tj potipisao i preuzeo ako si naveo tacno ime i prezime i adresu i mesto a kako ti stoji izmenicna pošta ili
 
Ма то поштар потпише, сутра ће му донети...
 
Yeeey napokon novi status posiljke LA...HU porucena 12. Oktobra, na sajtu nase posteee, vise nije Prijem HU-HU1005 sad je napredovala cak 2 statusa u toku jednog dana :cool:
DatumMestoStatusPotpisnik
28.11.2023 12:29:03RSBEGCOtprema
28.11.2023 07:49:2811003 IZMENIČNA POŠTAPrispela
30.10.2023 16:47:00HU-HU1005Prijem
 
Da li je moguće zbog ovog štrajka da je pošiljka sa praćenjem ušla u srbiju a da nije evidentiran prijem u izmeničnoj pošti ili GPCu?

Tj zar nije naša pošta po nekoj medjunarodnoj poštanskoj konvenciji u obavezi kad preuzme paket sa aerodroma ili slično , zbog drugih posrednih pošti , da makar evidentira prelaz u sopstvenu teritorijalnu nadležnost?

Da li postoje neki interni statusi za taj slučaj koji mi krajnji primaoci ne vidimo?

Primer dodat. Ascendia evidentirala ulaz u srbiju i da je neko zaprimio. A posta i dalje nema statusa u srbiji
 

Prilozi

  • Screenshot_20231128_202843_TrackChecker Mobile.jpg
    Screenshot_20231128_202843_TrackChecker Mobile.jpg
    164.8 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
Ма то поштар потпише, сутра ће
Pozdrav svima ,s vremena na vreme porucujem sa alija , sad sam imao 5 paketa na cekanju za jedan otvorio reklamaciju na sta su braca Kinezi odgovorilo daje kod nas u posti i oznacili da je stigla ,za drugu iz septembra meseca isteklo vreme ali expres sam oznacio da je stigla
E sad treca mi je misterija koja je 30.10
Usla u Srbiju tek danas se pojavio novi status na postexpresa trackingu i zamislite urucena primaocu moje ime i prezime.
Nedostaje onaj status zaduzena za isporuku , bio do poste malocas rekli da dodjem sutra kad je kontrolor tu.
Da li je neko imao takvu situaciju da lagano neko vas potpise i preuzme vasu posiljku ?
Yeeey napokon novi status posiljke LA...HU porucena 12. Oktobra, na sajtu nase posteee, vise nije Prijem HU-HU1005 sad je napredovala cak 2 statusa u toku jednog dana :cool:
DatumMestoStatusPotpisnik
28.11.2023 12:29:03RSBEGCOtprema
28.11.2023 07:49:2811003 IZMENIČNA POŠTAPrispela
30.10.2023 16:47:00HU-HU1005Prijem
Koliko si čekao od madjara da posalju ja sam naručio 18 Oktobra nemogu da verujem 7 dana pre si naručio i stiglo ti smorio sam se sad
Da li je moguće zbog ovog štrajka da je pošiljka sa praćenjem ušla u srbiju a da nije evidentiran prijem u izmeničnoj pošti ili GPCu?

Tj zar nije naša pošta po nekoj medjunarodnoj poštanskoj konvenciji u obavezi kad preuzme paket sa aerodroma ili slično , zbog drugih posrednih pošti , da makar evidentira prelaz u sopstvenu teritorijalnu nadležnost?

Da li postoje neki interni statusi za taj slučaj koji mi krajnji primaoci ne vidimo?
Da mislim da ne postoji ja pratim na 4 stranice i isto sve evo ja sam se smorio sada ovaj naručio 12 Oktobra i stiglo mu a ja 18 i nema
 

Prilozi

  • 20231128_203414.jpg
    20231128_203414.jpg
    87.7 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Nemogu da verujem da je stiglo tebi pre mene a ja sam poručio 18.10.2023 i
Pa nemoguce da je neko uzeo tvoju pošiljku tj potipisao i preuzeo ako si naveo tacno ime i prezime i adresu i mesto a kako ti stoji izmenicna pošta ili
Stoji moja posta status urucena primaocu i potpisnik moje ime i prezime
 
@dusan7 ako te poznaje postar moguce je da je cekirao da je uruceno i da ce ti doneti sutra ili ako si u nekom selu sledeci put kada bude dolazio.

Meni se jedanput desilo da je pisalo da je urucena a nije bila. Sledeci dan kada je dolazio postar rekao mi je da su mu zaduzili paket tipa u 14h sto i jeste bilo tacno i da nije mogao da se vraca posto je posta daleko 3 km od moje kuce a temperatura je bila tipa 40.
 
Meni stigli svi paketi, jedan cak i doneo postar danas, obicno ostavi poziv da se ode u postu po paket, kao probano je bilo urucenje.
Taj paket sto je doneo bio je lagan i mali, kapiram da je to razlog, sto je i ok.
Sve u svemu rade postari sada punom parom i mislim da je situacija sada full stabilizovana.

Naravno, kamioni iz Kine i sve sto ide uz to je verujem ludnica i dalje, mada je tako uvek i bilo.
 
Jel neko zna možda konkretan razlog zašto UA…HU pošiljke naručene krajem oktobra/početkom novembra uopšte ne kreću iz Kine za Mađarsku ?
Svakako sam svestan da ću se načekati kako god sa okrenem, samo me interesuje zašto je baš tu zapelo, jer razumeo bih da zezaju naši zbog štrajka, ali ovde su Kinezi u pitanju.
Evo konkretno jedne koja je navodno primljena od strane carriera još 31. oktobra, a od 1. novembra se nije menjao status (arrived at departure transport hub)
IMG_8805.jpeg
 
mozda prodavac od koga si kupio zna?
 
mozda prodavac od koga si kupio zna?
Pa razmišljao sam da mu pustim poruku, ali je stvar i tome što imam još nekih 4-5 UA…HU pošiljki od različitih prodavaca iz različitih delova Kine, naručenih u periodu od tada do sada i sve su zaglavljene na istom statusu. Do prodavca svakako nije, pa ne znam da li i mogu doći do neke korisne informacije od njih.
 
ako ne pitas, neces znati :) nista ne kosta
 
Pa razmišljao sam da mu pustim poruku, ali je stvar i tome što imam još nekih 4-5 UA…HU pošiljki od različitih prodavaca iz različitih delova Kine, naručenih u periodu od tada do sada i sve su zaglavljene na istom statusu. Do prodavca svakako nije, pa ne znam da li i mogu doći do neke korisne informacije od njih.
Stoji i meni jedna iz tog regiona (Fengang Town) od 09.11., neki zastoj je verovatno u pitanju.
 
Jel neko zna možda konkretan razlog zašto UA…HU pošiljke naručene krajem oktobra/početkom novembra uopšte ne kreću iz Kine za Mađarsku ?
Svakako sam svestan da ću se načekati kako god sa okrenem, samo me interesuje zašto je baš tu zapelo, jer razumeo bih da zezaju naši zbog štrajka, ali ovde su Kinezi u pitanju.
Evo konkretno jedne koja je navodno primljena od strane carriera još 31. oktobra, a od 1. novembra se nije menjao status (arrived at departure transport hub)
Pogledajte prilog 415810
Tako je i kod mene od 28.10. pa na ovamo 12 posiljki sve imaju isti status i sve su UA...HU, LA...HU se mrdaju
 
Ove što imaju status HU-HU1005, jesu još u Mađarskoj ili su kod nas? Jedna LA*******HU mi čuči u tom limbu od početka meseca. Sad čitam vaše postove da se polako pokreću te pošiljke, dakle ipak ima nade za njih...
 
99% je kod nas, ali nije ubacena u sistem
 
Da vas obradujem da su ove od 05.10.2023 pristigle verovatno svima ili ce da pristignu vrlo uskoro
 

Prilozi

  • 2023-11-29_092022.jpg
    2023-11-29_092022.jpg
    68 KB · Pregleda: 102
Molim vas za pomoc,da li jos nekome stoji na aerodromu paket od ovog datuma ili mozda pre,ne pomice se od 5.11. I sta raditi? 🤯
 

Prilozi

  • Screenshot_20231129_094141_Opera-01.jpeg
    Screenshot_20231129_094141_Opera-01.jpeg
    111.7 KB · Pregleda: 88
cekati, kao sto svi cekamo
 
Na mene došao red - za registrovanu pošiljku: od 03.11. na sajtu pošte.

Inače, u prošli četvrtak mi je stigla jedna neregistrovana, od 9 pošiljki koje čekam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno