Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obim paketa je minoran za 21. vek, ogroman je samo za srednjevekovni nacin rada, ono postanske kocije, radnik koji coravi da rastumaci sta pise na paketu pa to prepise u knjigu pa posalje dalje konjanikom, s nadom da ga nece presresti drumski razbojnici ili da ce se napiti u usputnoj krcmi i upasti u neki kanal.
 
Postoji prost nacin da za par dana isporuce 80-90% neregistrovanih posiljki koje nedeljama
stoje negde po magacinima...
Ali jednostavno niko nece da uradi neophodne sitne izmene u sistemu :(

I tako.... cekacemo nedeljama i mesecima da posiljke koje su negde u Srbiji stignu i na
nase adrese ili u paketomate.
 
LAHU posiljka, na sajtu madjarske Poste kaze "Adresse not available", na nasoj se i ne vidi paket. Da li treba da preduzimam nesto ili da cekam nase da ostave dostavnicu ili da zovu?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230310-062922.png
    Screenshot_20230310-062922.png
    106.8 KB · Pregleda: 46
Postoji prost nacin da za par dana isporuce 80-90% neregistrovanih posiljki koje nedeljama
stoje negde po magacinima...
Ali jednostavno niko nece da uradi neophodne sitne izmene u sistemu :(

I tako.... cekacemo nedeljama i mesecima da posiljke koje su negde u Srbiji stignu i na
nase adrese ili u paketomate.
Problem je taj zato što kad čovek udje u poštu ovi uglavnom nemaju pojma gde da traže taj paket jer nije vrv unešen tj nema praćenja Srbije. Dok ne stave u paketomat tj da se nadate da će stave jedino.
 
Jel beše prijem znači stiglo u pošti ili?
 

Prilozi

  • IMG_20230310_091950.jpg
    IMG_20230310_091950.jpg
    71 KB · Pregleda: 44
Meni to vazi za SG pakete Singapore Post. Za ostale tranzite ne znam jer nisam narucivao preko godinu dana. Tek danas mi salju neku sitnicu preko Madjara. Bas me zanima koliko ce dugo trebati da stigne. Ako stigne uopste ahaha.
Preko madjarske ide ovaj paket i malo se zadrzava u transport hub, zadnjih nekoliko su stigli za 20-ak dana gde su u tranzitu bili nedelju dana samo
 
Danas stigla poruka na Viber da je stigla jedna UA...HU pošiljka, poslata 31. januara, za 4 dana će biti mesec dana od poslednjeg statusa.
A od druge poslate 20. januara još ništa.
 
MSM meni nije jasno 20 dana ovo piše gde god da je dosad je trebalo da stigne ali nije
 

Prilozi

  • IMG_20230310_163430.jpg
    IMG_20230310_163430.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 27
Stigle dve UA...HU porucene 30.1. i 6.2. sa poslednjim statusom 20.2. Arrived at local delivery center. Pre par meseci su mi stizale 7-10 dana nakon zadnjeg statusa.
U medjuvremenu stigao SYAE -> LB...LT -> RR...RS poslat 15.2. dostavljen 1.3.
I jedan DHL eCommerce iz HK, HKBCQ -> RX...DE poslat 5.2. dostavljen 7.3.
 
UA..HU
I kod mene - do letos je bilo 2-5 dana , pa otislo na 10-15 i
od februara oko 20 dana nakon [RS]Arrived at local delivery center
 
LAHU posiljka, na sajtu madjarske Poste kaze "Adresse not available", na nasoj se i ne vidi paket. Da li treba da preduzimam nesto ili da cekam nase da ostave dostavnicu ili da zovu?
Meni taj status pise kad postar pokusa da mi doenese SG paket a nisam kuci pa odnese u postu. Verovatno je vec tamo .
 
Postoji prost nacin da za par dana isporuce 80-90% neregistrovanih posiljki koje nedeljama
stoje negde po magacinima...
Ali jednostavno niko nece da uradi neophodne sitne izmene u sistemu :(

I tako.... cekacemo nedeljama i mesecima da posiljke koje su negde u Srbiji stignu i na
nase adrese ili u paketomate.
Све би могли када би хтели, није то много новца. У сваком граду могу да ангажују омладину преко задруге, могу толико пара да издвоје, и за старе пошиљке и за новопристигле. То би могло дан-два месечно да се ради, евентуално у већим поштама још пар дана.
 
@zokce

To nikako , gube se i oni koji rade odredjen period kada ih premeste iz reona u reon :(
plus bi bilo i kradje

Dovoljno je da omoguce postavljanje dva statusa ( posiljka u lokalnoj posti ) i za Ux..xx posiljke ,
na posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx i da bude vidljivo i na "univerzalnim" sajtovima za pracenje ,
u lokalnim postama iskeniraju i sortiraju po vremenu skeniranja.Omoguce rad saltera za isporuku u dve smene i
kazu dodjite po svoje paketice... ( skeniranje i pri isporuci i status Isporuceno )
Za kratko vreme isprazne magacine i krenu laganu svakodnevnu isporuku.

Prevaranti ne mogu da lazu da nisu dobili posiljku , oni koji ne dobiju posiljku imaju dokaz da nije isporucena...
 
Pojedinci ocigledno ne zele da plate a zele uslugu.
I ko ce to da plati?
 
@sasa022 Нема везе, да ли овако или онако, битно је да пошта ради оно за шта је основана пре колико година. Све док се ређају 'стручњаци' Кркобабићи и бивши шофери биће овако. Само, овде нема блата уместо угља. Немојте ми рећи да овде политици није место, овде је политика и те како узрок.
 
Mar 01, 2023, 20:48
Aliexpress-Cainiao
[RS] Arrived at local delivery center

Posto 99% nece stici, cekacu da istekne jos ne znam mjesec dana, sta je najbolje izabrati za refund jer ako stavis da je in transit automatski odbiju, dal stavit damaged pa neku bzv sliku ili ne znam, jel pokusavao ko?
Eo 2 stvari stoje od tad i istog minuta plus treca sto su me odbili a narucena mjesec dva ranije...
 
@jogi

A pojedinci nece da shvate neke stvari , a na zalost i ti si medju njima :(

@No_LiMiT

Gde si navalio ? ;) - tek je proslo 10 dana , moraju paketici da odleze u magacinu
da se odmore od puta o_O
 
Mar 01, 2023, 20:48
Aliexpress-Cainiao
[RS] Arrived at local delivery center

Posto 99% nece stici, cekacu da istekne jos ne znam mjesec dana, sta je najbolje izabrati za refund jer ako stavis da je in transit automatski odbiju, dal stavit damaged pa neku bzv sliku ili ne znam, jel pokusavao ko?
Eo 2 stvari stoje od tad i istog minuta plus treca sto su me odbili a narucena mjesec dva ranije...
Meni je za poslednji paket prošlo skoro mesec dana (falilo još 4 dana) od statusa [RS] Arrived at local delivery center. Paket pre toga stigao za 5-6 dana od statusa, za 20 dana sve ukupno.
Jednostavno, nema pravila, treba biti samo strpljiv ili doplatiti za Aliexpress Standard Shipping i rešiti sve brige oko pitanja gde je paket i kada će.
 
Ma cekacu ja ali dosta prethodnih nije stiglo pa bih na vrijeme da znam imam li alternative.
E bas da vidim koji sam shipping izabrao ja doplatim da imam tracking al uvjek hu jebeni
Evo vidim, aliexpress saver i cainao neki, znaci ali standard nece biti hu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno