Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja stvarno ne znam ko je smislio ove LA shipments... kakve su to posiljke kao da putuje vozom iz Kine
 
Pozdrav,
Da li je neko upoznat sa trenutnom situacijom u pogledu pošiljki koje se šalju iz Japana u Srbiju?

Naime, čovek treba da mi pošalje paket mase oko 5-6 kilograma i malo većih dimenzija tako da ne spada u "letter-post" već u "parcels".

Sudeći po ovom linku, jedina opcija koja trenutno postoji za Srbiju je "surface mail" - https://www.post.japanpost.jp/int/information/overview_en.html

Ova stranica pokazuje da je za Srbiju u opticaju i "SAL", koji bi bio znatno brža varijanta, ali se ovo kosi sa podacima iz prethodnog linka, a bojim se da su podaci koji se tu vide jedini ažurni - https://www.post.japanpost.jp/int/service/dispatch/sal_ichiran_en.html

Čovek će svakako proveriti sa poštom u Japanu šta je moguće a šta ne, a za sada je samo sigurno da EMS nije u opticaju.

Pre pandemije su mi manji paketi više puta stizali iz Japana air mailom bez ikakvih problema, ali posle svega, a naročito ovoga u Ukrajini, izgleda da su ukinute ili suspendovane mnoge usluge.

E sad, da li je neko imao iskustva sa "surface mailom" iz tog dela sveta? Pretpostavljam da je u pitanju prevoz brodom i eventualno kopnom. Koliko je ta varijanta pouzdana I da li ima još nekih nedostataka osim znatno dužeg čekanja. Koliko dugo se uopšte čeka?

Hvala!
 
Zna li neko da li postoji opcija da se ostavi nekakav negativan feedback za ove slepce sto zavlace ?
Naime porucim nesto to mi je bitno i hitno i dobijem broj za pracenje i ne menja se nista 15 dana i onda 16-17 dan stigne shipment cancelled..
Nedugo zatim dodje poruka : ''To ensure the security of your funds, this order has been closed and refunded due to an invalid tracking number provided by the seller. Your refund will be received within 3-20 business days. We apologize for any inconvenience caused and the seller will be warned according to platform regulation.'

A broj je klasican u formatu UA**HU koji dobijem samo se ne menja nista 15 dana, takodje nigde ne vidim opciju da ostavim feedback ili nesto propustam ?
 
Nema sanse kinezi sad stite svoje, jedini nacin je da nadjemo drugi servis......
 
То је жешћи безобразлук, прво губиш време до отказивања слања а после још до месец дана да ти врате паре. Неко би требало да плати камату што обрће твој новац, плус за безобразлук. Од кад су мени тако урадили, прво питам имају ли на залихама, па нек' каже да има ако сме. Чини ми се да то подлеже неким санкцијама од Алија.
 
Pare brzo vrate, od kada stigne ta poruka jedno 3-5 dana maksimalno u mom slucaju u Intesi.
Problem je sto mi treba taj filer sto pre, narucim dobijem broj i nista.. ono izgubis 20 dana bez veze dok skontas o cemu se radi sve reko krenuce, pomerice se pa nista...
A jednom sam imao i slucaj da su mi trazili da doplatim porukom, kao ne isplati im se pa da im dodam 4 dolara..
 
@Animal
Teško da možeš da daš ocenu sad, nisi učitelj :ROFLMAO:. Ako se ništa ne menja sedmi-osmi dan pišeš prodavcu i ako ne odgovori desti dan udariš dispute, najjednostavnije objašnjenje je nije poslato i prodavac ne odgovara na poruke a u obavezi je da u roku od 24h odgovori osim ako nije napisano u kom roku odgovara. To za doplatu im je stari fazon, i meni se dešavalo čak i ako imaju neku pošiljku za Srbiju daju dupli broj pa čekaš mesec dana da vratiš kintu. Deca pošalju R pošiljku za Srbiju i tek kad se isporuči u neki drugi grad vidiš šta se dogadja.
@zokce
Alija je jako rigorozan prema prodavcima, naplaćuju im penale, zatvaraju radnje i ko zna šta sve, ako ima nekog na forumu registrovanog kao prodavac na AE može da nam da neki deo ugovora. Dosta puta sam komunicirao sa podrškom, jednom prilikom su me prebacili i na menadžera koji mi je objasnio da prenoći a on će prodavcu napisati poruku pa da vidimo da li sme da ne odgovori menadžeru.
 
Ja mozda nisam ucitelj, ali ni ti nisi ucitelj zivota, pa s toga malo bolje razmisli pre nego sto nesto napises sto nema veze s mozak :ROFLMAO:
Dispute ne moze da se ''udari'' tek tako.. jer kada ides pod opravdani razlog item not received onda ti izbaci ''If your tracking doesn't update in 15 days, you can apply for a refund.''
A naravno prodje tih 15 dana i opet ne mozes da ga otvoris...
Jedino mozes da otvoris pod item received in part or whole sto nije tacno jer nista nisi primio i ne bih pod tom opcijom otvarao..
Pravicno bi bilo da ostave opciju za ocenu bez obzira sto nije poslato, znaci platio sam, poslali su broj za pracenje i na kraju sam cekao 20 dana i nista od toga, po logici stvari trebalo bi da ocenim nasu saradnju, kao i na ovim domacim sajtovima za kupoprodaju kada neko nesto naruci a cak nije platio unapred, prodavac ne posalje i on ima pravo na negativnu ocenu jer ovaj nije poslao naruceno sto je rekao da ce poslati.. sto ovde ocito nije slucaj..
 
Inace, ja sam se jednom zainatio i preko banke refundirao ali posiljku, malo se iscimao ali vratili su pare. Tehnicki valjda treba 25e da je kako bi se mogao pocet refund process preko vise/mc al i kad je nize to pada na teret banke, makar u CG jer sma tad CG karticu koristio, ne znam kako bi bilo sad s AIKom a ne bih se svakako cimao opet al tada su me iznervirali s alija :D svakako eo stigao mail juce da su oba itema stigla u RS delivery center, ako ne dodji ni oni mozda pokrenem bank dispute opet na sve 3 transakcije(i onu od gore) i batalim ali dok se unaprijed ne bude znalo koju ce postu koristit kako bih HU govna mogao zaobic.
 
Juce ponovo u paketomat ostavljene dve posiljke UA......HU, sa poslednjim statusima od 13-14.02., imam jos 2-3 posiljke od tih datuma,ali od njih jos nista.

A zanimljivo je da su mi posebno stigle poruke za ove dve posiljke da su poslate na paketomat, nakon tog da je jedna od njih ostavljena u paketomat,a za drugu nista i obe su zajedno bile u istom sanducetu i sada recimo ta jedna "visi" da nije ni ostavljena,a ustvari je i isporucena. Na onoj njihovom aplikaciji direct4.me stoji status da se danas ocekuje...

Inace ovaj put su mi ostavili na paketomt poste u koju i pristizu posiljke,nije bilo kao prosli put da ostave u posti sa kojom nemam nikakve veze.
 
nisam siguran da razumem kako radi direct4.me

kako oni preuzimaju posiljku od poste? ili to postar stavlja u paketomat postu?

Kako dodati novu posiljku u app?

Edit:
ili se to posiljka sama pojavi ako ima nesto u posti za tu adresu i to ima iz app?
 
Poslednja izmena:
Kod mene vec preko mesec dana za 3 posiljke porucene istog dana, sredinom januara. 😆 Ja sam batalio AE, makar dok se ovo ne dovede u red... Ako ikada dodje do toga u skorije vreme.
Danas ipak stigle sve tri UA-HU posiljke nakon 53 dana, zvali me iz poste da ih preuzmem. Porucene 08.01, poslednji status 25.01. GPC Zemun
 
nisam siguran da razumem kako radi direct4.me

kako oni preuzimaju posiljku od poste? ili to postar stavlja u paketomat postu?

Kako dodati novu posiljku u app?

Edit:
ili se to posiljka sama pojavi ako ima nesto u posti za tu adresu i to ima iz app?
Predpostavljam zbog veze telefonskog broja, jer posta salje na viber i tamo ima link za aplikaciju,pa ako hoces mozes da instaliras. Kad se registrujes u app potreban je broj telefona i onda ona povuce iz sistema.

Ne preuzimaju oni, postar ubaci....direct4.me je kako sam ukapirao postina aplikacija
 
pa nije postina app... ali posta izlgleda koristi taj sistem sad...
Jesu ll ti UA posiljke vidljive u aplikaciji?
 
@CarnX, nisam mislio doslovce postina app, samo koriste taj sistem, koliko zna jedini kod nas.

Ovako se pojave, ali po istalim portalima za pracenje se ne menja status i nakon preuzimanja, i dalje je isti [RS]Arrived at local delivery center.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230303_111456_Direct4me.jpg
    Screenshot_20230303_111456_Direct4me.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 33
Zna li neko da li postoji opcija da se ostavi nekakav negativan feedback za ove slepce sto zavlace ?
Naime porucim nesto to mi je bitno i hitno i dobijem broj za pracenje i ne menja se nista 15 dana i onda 16-17 dan stigne shipment cancelled..
Nedugo zatim dodje poruka : ''To ensure the security of your funds, this order has been closed and refunded due to an invalid tracking number provided by the seller. Your refund will be received within 3-20 business days. We apologize for any inconvenience caused and the seller will be warned according to platform regulation.'

A broj je klasican u formatu UA**HU koji dobijem samo se ne menja nista 15 dana, takodje nigde ne vidim opciju da ostavim feedback ili nesto propustam ?
Ja vec mesec dana imam problema sa prodavcima tog tipa. Daju ti neki tracking kod i on postane nevalidan nakon nekon vremena i naravno aliexpress da refund ali se i to ceka duze.. Barem za mene u Postanskoj stedionici bank. A lazu kao apdejtovacemo broj itd i na kraju nista. A lepo im dam 20 dana fore tjs DELIVERY EXTEND TIME da nabave ili naprave proizvod koji mozda nemaju na lageru pa zato kasne sa isporukom. Ali ne vredi. Jedino da im nalupamo negativne ocene ali nije ni to neka satisfakcija. A to se uradi tako sto cekas najvise 8 9 dana i odes u Support Eva chat i oznacis Da paket nije stigao itd . Oni provere i automatski ocene kao ABNORMAL SHIPPING i zatvore order. I uglavnom se tu odmah dobije mogucnost da ostavis ocenu.
 
Ja stvarno ne znam od koga vi poručujete i šta, i gde vam nestaju te UA... HU pošiljke.
Poručio sam u poslednjih 15 dana jedno 30 stvari, sve su poslate u roku od 1-2 dana i nakon 15-20 dana mi ih donese poštar. Tako da priča kako na Ali-ju ništa ne valja, ne stoji.
 
@Rax032 koja pošta je u pitanju?!
 
Ja stvarno ne znam od koga vi poručujete i šta, i gde vam nestaju te UA... HU pošiljke.
Poručio sam u poslednjih 15 dana jedno 30 stvari, sve su poslate u roku od 1-2 dana i nakon 15-20 dana mi ih donese poštar. Tako da priča kako na Ali-ju ništa ne valja, ne stoji.
I meni tako Posta moja je u naselju Borca... Od 60 recimo posiljki HU su stigle u roku mesec dana a 2 paketa nikad nisu stigla. A moj drugar koji zivi u Novom Sadu od 60ak HU posiljki cak 10 mu nikad nije stiglo. Kod nas su te HU posiljjke se ubrzale od letos... Pre toga trebalo je i po 2,5 meseci da stignu. A sada u proseku od 18 do 30 dana.
 
Ne vredi da se cimate sa tuzakanjem i negativnim ocenama
- nije bilo efekta ni u srecnija vremena , oduvek je AE
stitio velike distributere jer donose ogroman profit.

Evo vam primer AE matematike - pored 9-10% negativnih ocena stoji Positive Feedback 99%


99.jpg
 
Danas ipak stigle sve tri UA-HU posiljke nakon 53 dana, zvali me iz poste da ih preuzmem. Porucene 08.01, poslednji status 25.01. GPC Zemun
Dobro si prosao, ja juce bio u posti da vidim sto nema jos paketa i posvadjao se sa baticom koji radi na salteru jer je glumio teletabisa ili ne znam sta. Posto me zna po prezimenu pitam ga da li je stiglo nesto iz kine nasta mi on odgovara da ima brdo paketa iz kine, zatim mu kazem moje ime i prezime da bi utvrdio gradivo nasta mi on trazi broj posiljke i ja krecem da vadim telefon da bih video broj posiljke i te cujes njega "pa ne treba mi tvoj broj telefona ha ha ha ha" valjda je hteo da impresionira koleginicu. Uglavnom jos cekam paketic koji je navodno [RS] Arrived at local delivery centerCarrier note: Arrived at local delivery center stigao 20.02.2023
 
Jedan biser sto se desio nekom sto ga poznajem.Porucio bt slusalice za par evra poslali kinezi RBxxxxxxSG broj nema posiljke skoro mesec dana i evo sad me zove ta osoba kaze ladno joj fedex doneo to pitam se kako se kinezu isplati tako da salje.
Pozdrav
 
Dobro si prosao, ja juce bio u posti da vidim sto nema jos paketa i posvadjao se sa baticom koji radi na salteru jer je glumio teletabisa ili ne znam sta. Posto me zna po prezimenu pitam ga da li je stiglo nesto iz kine nasta mi on odgovara da ima brdo paketa iz kine, zatim mu kazem moje ime i prezime da bi utvrdio gradivo nasta mi on trazi broj posiljke i ja krecem da vadim telefon da bih video broj posiljke i te cujes njega "pa ne treba mi tvoj broj telefona ha ha ha ha" valjda je hteo da impresionira koleginicu. Uglavnom jos cekam paketic koji je navodno [RS] Arrived at local delivery centerCarrier note: Arrived at local delivery center stigao 20.02.2023
I meni tad stigao paket [RS] Arrived at local delivery center
al jos uvek nije stiglo u postu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno