Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@jedandva

Moraces da sacekas da vidis koji ce kod da dobije - cini mi se da su za Srbiju
iskljucili tranzit preko LT :(

@seegath

U kom formatu je kod za pracenje ?

@mikruli

Objasnjeno je bezbroj puta
[RS]Arrived at local delivery center znaci da je posiljka stigla u Srbiju.
( isto tako u HR / Bosnu... )
 
Pozdrav drugari, treba mi hitno pomoć od strane nekoga od vas kako bih znao da li se radi o kradji od strane lokalne pošte u Beogradu. Elem video sam informaciju da mi je navodno jedan paket sa Alija RBxxxxxxxxxSG uručen juče 13.2 te da sam navodno ja to primio i potpisao medjutim to uopšte nije istina, nikakav paket nisam dobio. Šta da radim ? Da li je neko imao već ovakav slučaj ? Pošiljka je vrednosti 50€

Screenshot_35.jpg

Da stvar bude još smešnija kada odem na Ali tamo piše da mi je danas uručen paket u 16:53 ?????!!!!

Screenshot_36.jpg
 
Poslednja izmena:
mozda je u posti
 
Sačekaš prvi radni dan pošto je praznik pa ako poštar ne donese odeš do pošte popodne i raspitaš se za pošiljku po broju i da vidiš ko je potpisao i tražiš da popričaš sa kontrolorom..
 
Trebao si jos juce da reagujes u lokalnoj posti i preko
posta.rs/lat/korisnicki-servis/kontakt-centar.aspx

Bice dobro ako je postar samo zaduzio i napisao da je isporucio ,
a donese je cim bude u tvom reonu.
U suprotnom imas problem u najavi :(
 
Trebao si jos juce da reagujes u lokalnoj posti i preko
posta.rs/lat/korisnicki-servis/kontakt-centar.aspx

Bice dobro ako je postar samo zaduzio i napisao da je isporucio ,
a donese je cim bude u tvom reonu.
U suprotnom imas problem u najavi :(

Video sam bukvalno sasvim slučajno pre pola sata, nisam mogao nikako da znam. Kako je moguće da poštar navede da je nešto isporučeno ako nema potpisa i ako paket uopšte nije uručen ? Šta ako paket nije u pošti ? Onda je definitivno ukraden jer ne znam šta drugo. I juče i danas sam ceo dan bio kući, znam kada poštar dolazi, uopšte nije bio
 
@ripkid

Cesto ih mrzi da vise puta zaduzuju/razduzuju posiljke,napisu na kraju smene
da su isporucili i onda donesu za dan-dva.
Ako to ne bude slucaj , onda ce biti peripetija :(

@seegath

Nisam siguran da li dobija i nas R kod - proveri da li ima podataka na

posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx

U svakom slucaju mora da prodje carinsku kontrolu , a videces da li ce
nesto da naplate...
 
@jedandva

Moraces da sacekas da vidis koji ce kod da dobije - cini mi se da su za Srbiju
iskljucili tranzit preko LT :(

@seegath

U kom formatu je kod za pracenje ?

@mikruli

Objasnjeno je bezbroj puta
[RS]Arrived at local delivery center znaci da je posiljka stigla u Srbiju.
( isto tako u HR / Bosnu... )
@jedandva

Moraces da sacekas da vidis koji ce kod da dobije - cini mi se da su za Srbiju
iskljucili tranzit preko LT :(

@seegath

U kom formatu je kod za pracenje ?

@mikruli

Objasnjeno je bezbroj puta
[RS]Arrived at local delivery center znaci da je posiljka stigla u Srbiju.
( isto tako u HR / Bosnu... )
Грешиш. Погледај датуме па ће ти бити све много јасније. Једнино ако АКСом или Пост Експресом транспортују пошту до Србије. Стигла у њихов центар у Мађарској и то значи local delivery. Сви остали статуси су насумични. Могу да сликам трацкинг 10-так мојих пакета UA..HU па ће ти онда бити све много јасније. И од тог статуса прође у просеку до 20 дана док не добијеш пошиљку. Јел ти мислиш да пошиљка лута по Београду или неком другом граду 20 дана док је не добијеш?
 
Ne bi trebalo da bude peripetija.
Zna se koji poštar nosi koji reon, pošto je pošiljka sa praćenjem, vidi se vreme kad se šta dešavalo, kontrolor pozove tog poštara koji je zadužen za tu ulicu/broj pa da vidimo ko je primio paket i podpisao za prijem. Ako poštar krene da zamuckije znamo ko je uzeo paket :D
 
@ripkid

Cesto ih mrzi da vise puta zaduzuju/razduzuju posiljke,napisu na kraju smene
da su isporucili i onda donesu za dan-dva.
Ako to ne bude slucaj , onda ce biti peripetija :(

Saznao sam malopre da je juče radio neki lik koji je zamenjivao mog poštara i kome moj kraj nije njegov reon za dostavu, jedino da je zadužio pa da mi moj poštar donese prvi naredni radni dan, a inače ne znam šta da radim ako paket nije u pošti, kome da se žalim i ko će da mi vrati novac ??
 
Nadajmo se da su LB..LT zadrzale tempo od prosle godine.
Lx...HU idu veoma sporo.

llt.jpg
 
Meni jedna posilja HU stigla posle 52 dana a zadnji status: 3.2.23. 20:00 - Received by local delivery company
 
@mikruli

Posiljke im danima stoje po magacinima :(

Statusi
Pogledajte prilog 376227




@ripkid

Donece postar zaduzen za tvoj reon...
Види, очигледно ниси разумео. Рекао сам ти да погледаш датуме. Мислим да оно што си написао није тачно. Ти кажеш да је пакет стигао у Будимпешту 23.10.2022. да је прошао кроз њихову пошту и испоручен у Србију за 2 дана 25.10.2022. Хајде стави мало прст на чело и размисли. То је немогуће па да је у питању и јапанска пошта. 27.10.2022 је кренула из Мађарске према Србији. Очигледно не разумеш да све UA..HU (раније UB..LV) имају праћење само до локалног регионалног центра у Мађарској, а раније у Летонији (то ти пише и на Алију, и Cainiao страници обично чак обележено црвеном бојом). После тога нема никаквог праћења. Људе је раније збуњивало кад ставе статус за UB..LV пошиљку Arrive at destination. А пошиљка је стигла у Летонију. Али то је за њих одредиште, а ти је добијеш од тог тренутка за месец дана. Ево качим ти неколико статуса са мобиле апликације, CAINIAO званичне странице и са AliExpress странице. Окачио сам и праћење пакета који је мени испоручен и ја сам то потврдио на Алијевој страни, али они нису унели никакв статус без обзира на све то. Кад он то испоручи у Мађарску (local delivery center, local delivery company) он је завршио његов део посла. Мађарска је сада њихов нови регионални центар за овај део света. И да, то се односи само на ову врсту пакета. За RB..SG i RF..LT важи оно што си рекао. Кад код њих пише (local delivery center, local delivery company) то значи да је стигла у Србију итд. И ту качим неколико слика.

Посебно погледај статус за Дупонт жице. По теби 12.01. је стигла у Будимпешту, а 13.01. је била у Београду. Опет кажем ово што си ти рекао важи за регистроване пошиљке. али не и за нерегистроване. Поздрав.
 

Prilozi

  • Dupont_UA_HU.png
    Dupont_UA_HU.png
    267.3 KB · Pregleda: 34
  • FTDI_UA_HU.png
    FTDI_UA_HU.png
    268.7 KB · Pregleda: 23
  • kablici.png
    kablici.png
    96.5 KB · Pregleda: 16
  • kablici_cainao.png
    kablici_cainao.png
    92.3 KB · Pregleda: 14
  • LC23_Litvanija.png
    LC23_Litvanija.png
    219.1 KB · Pregleda: 11
  • Mikroprekidaci_Letonija.png
    Mikroprekidaci_Letonija.png
    241.3 KB · Pregleda: 13
  • NCP30_RB_SG.png
    NCP30_RB_SG.png
    245.7 KB · Pregleda: 12
  • Pojas_Letonija.png
    Pojas_Letonija.png
    240.1 KB · Pregleda: 15
Doplatio sam za Cainiao Standard For Special Goods, do sada je paket uvek isao preko Litvanije i dobijao drugi tracking number.
Ovaj put direktno u BUD bez novog broja. Jel moguce da je prodavac poslao preko obicne poste bez trackinga?

Na ninji pise da je Shipment type: Small packet/letter ( Aliexpress-Cainiao )
 
Doplatio sam za Cainiao Standard For Special Goods, do sada je paket uvek isao preko Litvanije i dobijao drugi tracking number.
Ovaj put direktno u BUD bez novog broja. Jel moguce da je prodavac poslao preko obicne poste bez trackinga?

Na ninji pise da je Shipment type: Small packet/letter ( Aliexpress-Cainiao )
Мени су сви пакети CSFSG послати са кодом LA..HU. За сада то је веома спора варијанта. Некада су ишли преко Литваније.
 
@mikruli


Mislim da je sasvim dovoljno napisano u proteklih par godina
i da nema potrebe da se ubedjujemo oko statusa.

Ovaj primer UA...HU 25.10 / 23.01 - Madjarska izmenicna posta

Objasnjeno je bezbroj puta za zbunjujuce SunYou statuse za LT.

Isto tako u proslosti sta koji status znaci za MY , NL , TR , LV....
 
Meni 6 posiljki nije stiglo cekam ih od decembra, zvao, pisao na kontakt poste itd,.. bio u lokalnoj posti da pitam postare ... ni traga ni glasa... opasno se krade
 
Da li sve posiljke sa Joom imaju kod za pracenje i da li se nesto placa ovde do 50e vrednosti?
 
@anders

Sve posiljke imaju kod za pracenje , jeftinije idu kao neregistrovane Ux..xx
i nemaju puno pracenje , a skuplje salju kao registrovane R/L i imaju puno pracenje.

Sto se tice procene carine tu isto nema pravila - citaj , pise se svakodnevno o tome.
 
Jel UT*****NL aa Jooma ima praćenje kad stigne u Srbiju?
 
@ironmanbg
Ne samo praćenje, ima i obezbedjenje dok se ne uruči, poštar se ne odvaja od nje.
Cela tema piše o registrovanim i neregistrovanim pošilkama. Ux (unregistered) bez obzira da li je poslata sa Joom, AE, Baya ili iz Babušnice je neregistrovana pošiljka.
 
kad je posiljka preko 10eur uvek bude RB...SG, makar meni. Ne doplacujem standard, odaberem economy i dobijem registrovanu.
Не знам да ли је правило, али моје 3 последње пошиљке су ми послали као RB..SG када сам изабрао AliExpress Standard Shipping. У свакоом случају је боље пробати ту варијату него CSFSG које шаљу преко Мађарске са ознаком LA..HU, а које путују спорије од нерегистрованих пошиљака.
 
Пошто прошле године нисам добио 2 пошиљке које нису биле регистроване, бирам скупљу опцију шипинга, са праћењем.
 
Poslednja izmena:
Iz Kine je i ovako veliki broj tracking id-a lažan zapravo, kao i tracking sajtova za njih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno