Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^^da je neka vredna pošiljka možda bi se i iscimao, ovako ne vredi cimanja stvarno.
Ali eto pošiljka je pristigla, niko je nije klepio (y) nada u bolje sutra i dalje postoji itd :giggle:
 
Do sada porucivao sve neke sitne stvari sa alija i standardno bilo tracking unavailable i dobije se UA...HU. Porucim pre par dana hdd eksterno kuciste, pise tracking available, opet posalju UA...HU. :)
 
Ako je cena do 5$ u 99% slucajeva ide kao Ux..xx ma sta da napisu.

Preko 5$ i AliExpress Standard Shipping - nema pravila

Preko 5$ i Cainiao Standard For Special Goods ( Tracking Available )
je uglavnom kombinacija za Rx..xx
 
Ako je cena do 5$ u 99% slucajeva ide kao Ux..xx ma sta da napisu.

Preko 5$ i AliExpress Standard Shipping - nema pravila

Preko 5$ i Cainiao Standard For Special Goods ( Tracking Available )
je uglavnom kombinacija za Rx..xx
У последње време сам поручио доста ствари путем Алија. За сада су ми све пошиљке стигле без обзира да ли су са праћењем или без праћења, а да немају ознаку LAxxxxxxxxxxxxxHU. Међутим, за све што сам поручио и одабрао Cainiao Standard For Special Goods (Tracking Available) послали су ми као LAxxxxxxxxxxxxxHU. Некада су те пошиљке ишле преко Литваније и стизале су веома брзо до 15 дана. Стигле су ми све нерегистроване пошиљке које сам поручио у исто време, а од ових са ознаком LAxxxxxxxxxxxxxHU још ниједна. За сада их нема у систему праћења без обзира што су регистроване. Једина пошиљка која ми је стигла изузетно брзо (за 13 дана) је пошиљка са ознаком RBxxxxxxxxxxxxSG и то када сам изабрао AliExpress Standard Shipping, a износ за поштарину је био $7,55.
 
Preko $5 i izgleda da je aliexpress selection saver, bar to nudi trenutno kad neulogovan odem na stranu.
 
@obelix80

Posle koliko dana posle statusa Arrived at local delivery center / Arrive at local delivery office
i u kom mestu je adresa ?

@dedamrsoje

Gde su adrese i kada je bio status Shipment being prepared by the postman ?
 
Sta znaci ovo sto pise gore crveno?
 

Prilozi

  • InkedScreenshot_41 (2).jpg
    InkedScreenshot_41 (2).jpg
    98.6 KB · Pregleda: 110
samo ovo imam od trak informacija, po ovom stiglo je u bosnu 20.01...a meni urucio postar 11.02
 

Prilozi

  • screenshot-global.cainiao.com-2023.02.12-22_29_21.png
    screenshot-global.cainiao.com-2023.02.12-22_29_21.png
    41.6 KB · Pregleda: 82
@zluu10

Vazni su statusi...
Posiljka je stigla u Budimpestu - za par dana krece u Srbiju...


@obelix80

Da li posiljka stigne sa UA..HU kodom i da li imas jos primera za posiljke koje su stigle u Bosnu ?
I gde - koji grad ?
 
FEISZ1706637348YQ

Da li je neko imao ovakav kod? Kina, Aliexpress. Da li ovo može biti DPD? Meni ne izgleda tako, na njihovom sajtu ne prepoznaje taj kod. Dali su mi ovaj neki sajt za praćenje te pošiljke

Delivery adresa je u Nemačkoj, prodavac je bio obećao za ovu opciju slanja (Seller's Shipping Method) da će poslati DPD-om i da neće biti nikakvih problema na carini niti dodatnih troškova, znači duty free shipping, da ja nemam više ništa s time - samo paket na vrata u ruke. A ne kao ranije što sam morao da se dopisujem s nemačkom carinom, rodim mečku i popunjavam formulare, polažem račune i krvna zrnca da bi propustili paket.
 
@sas022 bude i madjarski traking i nas iz bosne (nas samo priljepe na paketic) i problem je sto ja taj naš broj za pracenje u bosni ne mogu pratit sve dok mi ne isporuce paketic, razumijes? kad paket dodje u bosnu on ne bude skeniran sa ovim madjarskim kodom, nego naljepe na njega bosanski, ali ja ne znam kad on stigne i kad ga oni zaheftaju, tek kad mi ga kuci uruce onda ja taj nas broj ubacim u sistem za pracenje nase poste i vidim putanju...ali to je skroz bezveze, jednostovno izmislili nacin da ti uzmu dodatni harac od kojeg krajni korisnik nema nikakve koristi...

nego mene brine sto mi ne dolaze paketi iz UK...ne mogu da vjerujem da je royal mail gora pošta od ovih naših pošta....
 
Jos koliko treba da prodje kako bi stigla na kucnu adresu?Da ne racunam dva dana drzavnog praznika i vikend :D
 

Prilozi

  • posiljka1-1.jpg
    posiljka1-1.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 62
@sas022 bude i madjarski traking i nas iz bosne (nas samo priljepe na paketic) i problem je sto ja taj naš broj za pracenje u bosni ne mogu pratit sve dok mi ne isporuce paketic, razumijes? kad paket dodje u bosnu on ne bude skeniran sa ovim madjarskim kodom, nego naljepe na njega bosanski, ali ja ne znam kad on stigne i kad ga oni zaheftaju, tek kad mi ga kuci uruce onda ja taj nas broj ubacim u sistem za pracenje nase poste i vidim putanju...ali to je skroz bezveze, jednostovno izmislili nacin da ti uzmu dodatni harac od kojeg krajni korisnik nema nikakve koristi...

nego mene brine sto mi ne dolaze paketi iz UK...ne mogu da vjerujem da je royal mail gora pošta od ovih naših pošta....
Ako nista drugo, bar mozes da proveris da li se poklapa lokalni i internacionalni (parcelsapp, postal ninja) tracking.
 
Aliexpress Standard prilicno brz, stigao jedan RB..SG 2/2/23 Inbound in sorting center, 2/13/23 11003 izmenicna za carinu.

Imam jednu SYAE koja sedmi dan od slanja i dobijanja broja ne pokazuje znake zivota ni na jednom trackingu. Nema ni Pre Shipment info, nista.
Ili je kinez dao fejk broj ili verovatno jos nije ni predata kuriru.
Koliko se secam SYAE dobija alternativni RF..LT, koliko dugo putuju?
 
Sta znaci "Held by customs", koliko to može da traje i da li mogu da me deru ako na paketu piše da je vredan 30 usd
 

Prilozi

  • SmartSelect_20230214_161722_Brave.jpg
    SmartSelect_20230214_161722_Brave.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 70
Aaaa, to je kod čuvenog carinika Dragana, a Dragan kad zajaši taj se ne skida mesec dana.
Znači slobodno planiraj skijanje, neće to uskoro.

:ROFLMAO:
 
@Ratibor38

[RS]Arrived at local delivery center znaci da je posiljka negde u Srbiji....
Уколико је то нека пошиљка типа UA..HU она има праћење само до Мађарске. То значи да стигла у Мађарску (то ти је local delivery center) и да се прослеђује у Србију. Проћи ће још неко време док је не добијеш.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno