Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni za ovo gore ali presudio da je stiglo i nemam dokaz da nije, TOP.4e nek su im proste al sad cemo drugacije
 
Ljudi jel imao ko ovaj problem s ali, pise hu da je out for delivery jos drugog februara (a naruceno 14 januara), naravno kod nas to stizalo nije a ako jeste postar je ukrao, u postu nemaju pojma jer se ne mogu pratit, ali presudio da je stiglo i ne daju pare. Jel to to, da batalim ali jer ovo se cesto desava izgleda.
 
Ja srećom nisam imao problem da nešto preko UX HA nije stiglo pa da moram da otvaram dispute.
Za sada sve što mi je išlo preko UX HA kada dobije status "out for delivery" mi je bilo isporučeno od 3 do 7 dana posle tog statusa. Mislio sam da im je možda taj status prilično tačan, da barem pretstavlja kada je pošiljka ušla u Srbiju ili Glavnu poštu. To niko od nas ne može da zna kada naši ne evidentiraju barem dolazak u Izmeničnu poštu ako ne u Glavnu.
 
@ No_LiMiT

Sticem utisak da uopste ne citas sta drugi pisu.... :( :( :(
Prosto je nemoguce ne primetiti brojne zalbe da UA...HU posiljke nisu isporucene
i da AE odbija zahtev za refund za svaku posiljku koja je dobila status
Arrive at local delivery office


Ja do ove nedelje na pracenju nisam imao ni jednu neisporucenu koja je dobila status Arrive at local delivery office
( *** mnostvo primera nisu kodovi mojih porudzbina - posiljki )
Videcemo da li ce ujutru ili tokom iduce nedelje biti isporucena ona iz primera sa
prethodne strane - 26.03 Arrive at local delivery office
 
@sasa022 iskreno nisam preaktivan na forumu, bacio sam pogled na par zadnjih strana, vidim pisu ljudi stiglo im za x y al ne naidjoh na skorije postove o dispute. Tj i nasao kad sam searchovao posle mog posta al rekoh daj da vidim nesto najnovije i ima li resenja za to. Plus sto mnogima su vidim mart dosle u delivery office a meni 2 februar i od tad nista, pa i da je zastalo negdje stiglo bi do sad... plus nije mala posiljka bila no neki otirac kao
 
Ne otvarajte dispute dok se ne dogovorite sa prodavcem jer će Ali uvek presuditi protiv vas, naravno ako je status Arrive at local delivery office.
Ja sam se pozdravio sa dve pošiljke jer su mi prodavci rekli da proverim u lokalnoj pošti, pa nisam ni pokretao dispute, dok je jedan pristao da uradi refund i, pored Alijeve preporuke da to ne uradi, vratio novac...
 
@No_LiMiT

Kao sto @ akademik kaze , refund za neisporucenu UA...HU posiljku koja ima status Arrive at local delivery office je moguce dobiti jedino ako ga odobri prodavac

Ko je u lancu od GPC Beograd do i na mestu isporuke kriv za nestanak posiljki ,
za najveci broj slucajeva nikada necemo saznati.
( kada kazem i na mestu isporuke , mislim na mogucnost da neko od komsija
ukrade posiljku )
 
Naručujem sa AliExpress-a od 2014 godine, bilo je puno pošti kojima su slali, naročito u post covid periodu i HU je definitvno najgora.

Imao sam pismenu potvrdu da paket nije stigao do naše carine i pošte i pored arrived at local post statusa i AliExpress je svejedno odbio dispute i pored diamond statusa koji imam.

Imam još tri HU koje su na čekanju duže od 45 dana i od kojih sam se oprostio.
Za zadnju sam platio registrovan šiping 5$ umesto free pa ću videti kako ću proći s obzirom da ga nema na sajtu naše pošte.

HU ne stiže, LT i LV stižu.
 
Stigao danas paket UB..LV porucen 22.2.22. Poslat je 23.2., u Budimpestu je stigao 8.3., iz BU poslat u Rigu, tamo stigao 21.3., iz Rige krenuo 24.3..
 
Stigao paket danas koji je stigao u lokalnu postu kao 26.03.bolje mi stizu Madjari nego LV.
 
UB...LV - da li pratite datume i sta se desavalo tih par dana krajem februara ???
( zatvoren je vazdusni prostor Rusije i letovi iz Kine ka Letoniji su preusmereni )

I kod mene je danas isporucena UA...HU posiljka koja je u Srbiju stigla 26.03 ( status Arrive at local delivery office )
 
UB...LV - da li pratite datume i sta se desavalo tih par dana krajem februara ???
( zatvoren je vazdusni prostor Rusije i letovi iz Kine ka Letoniji su preusmereni )
Što paket onda ne produži u Srbiju kada je već u Budimpešti, nego se preusmerava na Rigu, pa onda dolazi ovde?
 
@ The Filozof

Zato sto je takav sistem logistike i nije predvidjeno da se ruta menja "u hodu".....
 
Da li može da se prati pošiljka u Srbiji? Dostava je plaćena ( tracking available). Ako može, koji broj kucate?
Sad kada pokušam da pratim pošiljku preko naše pošte, ne može. Ranije sam mogao.
 
UD563386964YP

Jel ovo nema pravi tracking do uručenja?! Vrednost nije simbolična nego 15$, sa ebay-a
Šta ako ne dobijem to (a poverenje u poštu je odavno izgubljeno još pre više godina, godinama ne poručujem sitnice na ovu adresu u bg već u selo kod roditelja, a ovde samo ono što ima full praćenje, koje sam ovde očekivao za ovaj iznos pa se zajebo). Jel funkcioniše na ebay-u refund ako ne dobijem neregistrovanu pošljiku? Aliexpres je čak prestao da refundira ljudima i masovno presuđuje u korist prodavaca, a uzima pare, pa više ni ne poručujem zadnje 2-3 god.
 
UD563386964YP

Jel ovo nema pravi tracking do uručenja?! Vrednost nije simbolična nego 15$, sa ebay-a
Šta ako ne dobijem to (a poverenje u poštu je odavno izgubljeno još pre više godina, godinama ne poručujem sitnice na ovu adresu u bg već u selo kod roditelja, a ovde samo ono što ima full praćenje, koje sam ovde očekivao za ovaj iznos pa se zajebo). Jel funkcioniše na ebay-u refund ako ne dobijem neregistrovanu pošljiku? Aliexpres je čak prestao da refundira ljudima i masovno presuđuje u korist prodavaca, a uzima pare, pa više ni ne poručujem zadnje 2-3 god.
Ovo ti je alternativni broj za pracenje kada udje u Srbiju ,pa prati preko tog broja posiljku.To inace ide preko Litvanije,Yanwen logistika je u pitanju.

UD092278773LT
 
najvise podbacio DHL i to obican. neverovatno je da deutsche post radi gore od HU. 3 nedelje paketi stoje u magacinu a bez ikakvog pracenja od dolaska u nemacku - transit country pa sve do nase carine. neverovatno. paketi iz usa slati dhlom su stizali za 5-10 dana a sada preko 30. sa carinom i preko 45 dana se ceka.

dhl express se jos uvek drzi i stize za par dana.
 
The reasons might be various and the thievery is definitely one of the options. The other one is that for some reason people in our Main Postal Distribution Center are stockpiling the parcels.
I would suggest that you first check in person at your delivery Post Office, there is some chance that your postman is very lazy guy and that he neither delivers the arrived parcels nor drops the info about them.
Yeah, I used to check the local Post Office frequently.
Something unusual (for me) happened again.
Good news is that 97% probability that Customs/Post of Serbia principal staff don't steal to resell at Nylon market in Novi Sad or something like that.
Bad news is that the current delivery operation is atrocious.

Here is full report.
Since I moved to Serbia, I have completed 32 orders and 1 order failed (I'll tell about it later).
Until April, 1, my ongoing orders looked like that (see attached picture 1 and 2). As u can see, its a total disaster - some orders 100+ days in transit... I was about to go to a police station/lawer already. But...
On April 1, when I checked my post box early in the morning, it was stuffed with 10 parcels (picture 5). What a 1st April joke! 9 of them were for me, 1 was misplaced for another appartment in this building. 2 hrs later I found a receipt in my box saying that 5 more parcels are waiting for me in the Post Office (picture 4). I moved right away - they weren't there that day, but I did receive them next day.
So it was 14 out of 15 active orders recovered.

Before that I tried to talk to freaking aliexpress' EVA helper to no avail - it yielded automatic replies only and nothing more.
Then I messaged to a few sellers I ordered from - one of them simply kept to prolong the guaranted period, another appeared to be responsible (see picture 3). I guess its due to him the Serbian Post started to react.

2ALL: I suppose to add a few facts about Serbian Post's operation in our product reviews on Aliexpress. For example:
"Serbian Post was atrociously slow - transit took 85 days overall. Since Jan 24 it was sitting in my city's local hub unsorted and remained undelivered until Apr 2..."
 

Prilozi

  • 2022-04-01 Packages in transit 1.png
    2022-04-01 Packages in transit 1.png
    27.3 KB · Pregleda: 26
  • 2022-04-01 Packages in transit 2.png
    2022-04-01 Packages in transit 2.png
    31.3 KB · Pregleda: 26
  • Picture173.png
    Picture173.png
    5 KB · Pregleda: 29
  • Picture174.png
    Picture174.png
    103.2 KB · Pregleda: 26
  • Picture172.jpg
    Picture172.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Ovo ti je alternativni broj za pracenje kada udje u Srbiju ,pa prati preko tog broja posiljku.To inace ide preko Litvanije,Yanwen logistika je u pitanju.

UD092278773LT
Znači to nije neregistrovana nego ima full praćenje i u Srbiji do uručenja na moju adresu? Znači pojaviće se na sajtu pošte? To mi je samo bitno, vidim i ja alternativni broj na postalninja i da ide preko Litvanije nego nisam znao kako da razlikujem pošiljke koje imaju pravo praćenje od onih sa lažnim statusima za koje se nema pojma gde su tačno..
 
Now concerning the order that failed and I got no refund after having wasted 100+ days. The last status of it from Feb 4 says: "Arrive at local delivery service". I visited my local Post office on Feb 15 - they told me that the parcel is at Primorskaya street storage hub in Novi Sad and I shouldn't be worrying. 1 month passed and I visited them again - and the reply was "its not here yet - give us a phone number we will SMS u as soon it arrives." Nothing happened again until April 1-April 2 when I got all the other orders completed but not this one.
Its a copper heater for M.2 drive x2.

That's kinda deja vu for me - I tried to order a similar item from another seller back in Russia a year ago and that time I got scammed as well - the seller simply gave me a tracknumber of his another buyer - and I got neither the item nor my money back. Aliexpress dispute was ridiculous - they didn't even bother to check that the address was 20000 kilometers away from mine (see the attached pictures 1 and 2 - my city was Moscow, the parcel went to Vladivostok)...

The seller is here:

And the previous heatsink seller was here (now the page is deleted):

I guess those 2 are simply scammers. But what drives me mad is that aliexpress didn't protect me and refund refusal went fast.
Anyways, for my 2 aliexpress accounts with 200+ orders, these are two times I got no refund at all.
 

Prilozi

  • aliexpress order_A.png
    aliexpress order_A.png
    30.5 KB · Pregleda: 25
  • aliexpress order_B.png
    aliexpress order_B.png
    26.7 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
Znači to nije neregistrovana nego ima full praćenje i u Srbiji do uručenja na moju adresu? Znači pojaviće se na sajtu pošte? To mi je samo bitno, vidim i ja alternativni broj na postalninja i da ide preko Litvanije nego nisam znao kako da razlikujem pošiljke koje imaju pravo praćenje od onih sa lažnim statusima za koje se nema pojma gde su tačno..
Naša pošta ne prati U... pošiljke tako da se neće videti na sajtu pošte. Eventualno ćeš da vidiš kad izađe iz zemlje pošiljaoca i to je to.
 
Znači neregistrovana pošiljka od 15 dolara koju pošta može komotno da ukrade... užas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno