Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Status prijem znači da je naša pošta samo dobila informaciju o pristizanju paketa, a ne da je stigla u Srbiju.
 
Ja pokrenuh dispute za 2 posiljke iz novembra i decembra, preko LV dje pise samo da su stigle/departed transit. Prodavac naravno odbio da vrati pare sad cekam ali, ako je ko prosli put i ali ce da me odbije i da mi trazi iz poste dokaz da nije stiglo... e ako znam

Ja sam imala posiljke iz novembra (11./12.11) koje su napustile Rigu 23.11.21. Pokrenula sam dispute I za jednu posiljke prodavac je predlozio da mi ponovo posalje poruceno (posle natezanja "u lokalnoj je posti, idite u postu") I ja sam prihvatila. Za druge dve - isto su prodavci zastupali stav da su posiljke u lokalnoj posti, "cekajte jos 15 dana, pa cemo se dogovoriti", AliExpress se umesao I dobila sam refundaciju. Dispute je zavrsen 23.2.22., novac je vracen 25.2.22. Od "dokumenata" sam prilozila screenshot sa cainiao.com, postal.ninja, parcelsapp.com.
Meni je ovo prvo iskustvo sa dispute ( I te novembarske porudzbine sa AE su mi prve porudzbine) I citajuci razna iskustva sa foruma nisam se mnogo nadala.
 
@29vojka

Ako procitas samo par strana unazad , par puta imas objasnjenja za statuse RF...LT posiljki

LT-2132NM je Vilnius Logistics Center

@No_LiMiT

Najverovatnije postoji problem u lokalnoj posti i/ili sa postarom.
Posta Srbije radi po starom sistemu u kom nema evidentiranja neregistrovanih posiljki i sa njima rade sta god hoce :( :( :(

Tamo gde ne postoji problem redovna isporuka LV posiljki je u roku od 10 do 25 dana od statusa Departure LVA - Depart from transit country or district
 
Ja sam imala posiljke iz novembra (11./12.11) koje su napustile Rigu 23.11.21. Pokrenula sam dispute I za jednu posiljke prodavac je predlozio da mi ponovo posalje poruceno (posle natezanja "u lokalnoj je posti, idite u postu") I ja sam prihvatila. Za druge dve - isto su prodavci zastupali stav da su posiljke u lokalnoj posti, "cekajte jos 15 dana, pa cemo se dogovoriti", AliExpress se umesao I dobila sam refundaciju. Dispute je zavrsen 23.2.22., novac je vracen 25.2.22. Od "dokumenata" sam prilozila screenshot sa cainiao.com, postal.ninja, parcelsapp.com.
Meni je ovo prvo iskustvo sa dispute ( I te novembarske porudzbine sa AE su mi prve porudzbine) I citajuci razna iskustva sa foruma nisam se mnogo nadala.
Imao sam i ja sve to, sve predao i nista, aliexpress presudio protiv mene jer nisam im dao iz poste potvrdu da mi nije stiglo, a na trackingu se vidi da ni kinu nije napustilo lol. Banka me refundirala o njihovom trosku jer je iznos mali da bi se preko mastercarda pokrenuo dispute.
@29vojka

Ako procitas samo par strana unazad , par puta imas objasnjenja za statuse RF...LT posiljki

LT-2132NM je Vilnius Logistics Center

@No_LiMiT

Najverovatnije postoji problem u lokalnoj posti i/ili sa postarom.
Posta Srbije radi po starom sistemu u kom nema evidentiranja neregistrovanih posiljki i sa njima rade sta god hoce :( :( :(

Tamo gde ne postoji problem redovna isporuka LV posiljki je u roku od 10 do 25 dana od statusa Departure LVA - Depart from transit country or district
E ne znam, ovaj postar je valjda ok donio mi je druge sve al evo 3 su izgubljene izgleda ili nestale nedje a gluposti su, ne vjerujem da kradu to.
 
Danas mi stigo paket sa poslednjim statusom

Feb 16, 2022 08:57 Departure LVA
Feb 16, 2022 Depart from transit country or district

Naručen 4. feb.

Znači nije uvek registrovano da je pošiljka ušla u Srbiju...
 
@ akademik

Za Ux..LV koje idu u Srbiju je poslednji status
Departure LVA - Depart from transit country or district

Kod mene je isporucena jedna od par posiljki koje imaju status
22.02 - Departure LVA
 
imam jednu UB LV sa tim statusom,videću sutra da li je stigla. Zadnji status 15.2.2022, poslata 8og.
Mada to sigurno nije još ovde, još barem 10ak dana pa možda stigne
 
Meni je juce stigla UB..LV posiljka sa poslednjim statusom od 15.2.22. (Beograd).
 
Madjari ponovo danima drze posiljke u Budimpesti.... :( :(

@qwerty96
@ivana6

Imam pristup na par naloga i vidim da su juce i danas isporucene neke od posiljki koje su iz Rige prosledjene 22.02
( podrucje vezano za GPC Beograd )
 
Samo da se ne umesaju i Letonci,ako fijukne neka bombica na aerodrom odose paketi.
 
Ako nekome znači stigao mi je mađar (UA-HU) poslat 18.12, sa statusom "Arrive at local delivery office" od 13.02.

Prošao je bez carinjenja, sitna stvar, zamenski mmcx konektor za BT adapter. Stigao u raskupusanom paketiću, tako da je dobro da nije negde usput ispao.
 
Madjari ponovo danima drze posiljke u Budimpesti.... :( :(

@qwerty96
@ivana6

Imam pristup na par naloga i vidim da su juce i danas isporucene neke od posiljki koje su iz Rige prosledjene 22.02
( podrucje vezano za GPC Beograd )
Do Letonije nekako stiže, dalje ide usporeno. Juče jedan paket prosleđen ka Srbiji. Mađari sporo obrađuju pošiljke, do njih i dalje stiže normalno
 
Ne znam da li je još neko imao isti slučaj. Koristim Track checker silne godine, međutim prvi put vidim se negde od 17.02 cainao statusi uopšte ne pojavljuju. Znamo da često daju lažnu sliku, ali za Hu su bili ok. Tih dana su statusi bili čudni, bio je neki update, pa je to izgledalo ovako:
16.2.22. 22:00 - "actionCode":"LH_HO_AIRLINE",Hand over to airline
Od onda nijedan paket nema nikakve statuse sa Cainao servisa. Direktno na sajtu preko Alija vidim da su mnogi uveliko stigli u Budimpeštu. Čisto imajte u vidu ako koristite samo Track checker. Inače za dešavanja u Kini ubacujem 4px singapur i dobijam bar info da je paket poslat.
 
Evo sad nadjoh vest da od sutra postari u Srbiji pocinju strajk, krastavac sto smo dobili , dobili smo .Znaci nije dosta bilo korone, zbrke sa transportom , problema sa odnosima Kine i EU , evo sad i ovaj rat Rusije u Ukrajine sa blokadama avio saobracaju , nego i ovi nasi "postari " nadjose da strajkuju ... jedina dobra stvar sto su mi ostalejos samo 4 posiljke narucene preko JOOM-a i one su u Holandiji .
 
@Salee

Ni postal.ninja vise ne objavljuje Cainiao statuse

@olimpik

Letonci idu ustaljenim tempom....

@Grog01

Nema od toga nista :( osim haosa u mestima gde budu strajkovali.



ninjalv.jpg
 
Zdravo svima!
Da li još neko čeka RU...NL paket od prošlog meseca? Evo moj još nije stigao, a poslat 5.02. Poslednji status 12.02 on transport to country of destination i dalje ništa...
Kakva su vaša iskustva? Koliko se otprilike čeka?
Još je samo falio štrajk...
 
Prethodna NL 18 dana puta ukupno, trenutna prebacila 23 dana ,
Feb 25, 2022 00:14
PostNL
The item is on transport to the country of destination
Ne znam da li je još neko imao isti slučaj. Koristim Track checker silne godine, međutim prvi put vidim se negde od 17.02 cainao statusi uopšte ne pojavljuju. Znamo da često daju lažnu sliku, ali za Hu su bili ok. Tih dana su statusi bili čudni, bio je neki update, pa je to izgledalo ovako:
16.2.22. 22:00 - "actionCode":"LH_HO_AIRLINE",Hand over to airline
Od onda nijedan paket nema nikakve statuse sa Cainao servisa. Direktno na sajtu preko Alija vidim da su mnogi uveliko stigli u Budimpeštu. Čisto imajte u vidu ako koristite samo Track checker. Inače za dešavanja u Kini ubacujem 4px singapur i dobijam bar info da je paket poslat.
I od mnogih drugih posta nema informacija ,mozda su ga banovali (Track checker)
 
Samo da javim da su u mom mestu danas stigna 4 UB LV.
Jedan od njih je moj sa zadnjim statusom 15.2.2022.
Tako da to znači da kod mene ne štrajkuju.
E sad mi treba mišljenje da li da se uopšte upuštam u naručivanje preko Caniao Standard for Special Goods sa praćenjem. Jer ne znam da li će uošte doći ... još na sve to ako mi zviznu carinu onda bolje kod nas da uzmem.
 
Kako dobiti spor sa Aliexpressom kada tvrde da je u local delivery office i treba da pokupim, mada verovatno je negde na carini, možda izgubljena? Od 31.12.
 
Meni juče stigla pošiljka sa Aliexpresa od 11.11.2021.... pošto je bilo prošlo 75 dana oni mi vratili 4,7€ a pošiljka (futrola za tablet) stigla nakon 100 i nešto dana.
 
Bio juče do pošte da pitam za ove HU pošiljke, imam ih bar desetak što iz januara, što iz februara. Ne stiže ništa od njih, LV koje su naručene u istom periodu su stigle.
Kažu ne znamo ništa, kod nas nema ničeg sa vašim imenom, vidite sa carinskom poštom možda je kod njih zaglavilo. U pitanju je Niš.
 
Bio juče do pošte da pitam za ove HU pošiljke, imam ih bar desetak što iz januara, što iz februara. Ne stiže ništa od njih, LV koje su naručene u istom periodu su stigle.
Kažu ne znamo ništa, kod nas nema ničeg sa vašim imenom, vidite sa carinskom poštom možda je kod njih zaglavilo. U pitanju je Niš.
Mene mrzelo, ja ih zvao rekli mi iz korisnickog iz BG-a da zovem na ovaj broj. Isto su mi rekli, ako ih kod njih nema, onda su zaglavljene na carini. U medjuvremenu je stigla jedna narucena 01.02. (HU), cekam jos 4 (2 LV, 2 HU) od 16.01.-02.01...
 
Zdravo svima!
Da li još neko čeka RU...NL paket od prošlog meseca? Evo moj još nije stigao, a poslat 5.02. Poslednji status 12.02 on transport to country of destination i dalje ništa...
Kakva su vaša iskustva? Koliko se otprilike čeka?
Još je samo falio štrajk...
isti problem paket sa bangooda koji je naručen početkom februara (08.02) ima zandji status od 25.02 je "Your package is in transit with the carrier."
ono očekuješ bangood je kao bolji od alija i stićiće stvari brže, ali ne.. LV ali pošiljke naručene istog dana su stigle pre par dana(paketi stigli za 20ak dana) ali ovaj RU--NL se još čeka. ono "mora" da stigne ali je pitanje kad.

tako da eto čekam taj RU NL paket. i još dva HU paketa sa alija.
 
Zdravo svima!
Da li još neko čeka RU...NL paket od prošlog meseca? Evo moj još nije stigao, a poslat 5.02. Poslednji status 12.02 on transport to country of destination i dalje ništa...
Kakva su vaša iskustva? Koliko se otprilike čeka?
Još je samo falio štrajk...
Evo ja i dalje čekam taj NL paket. Nije bilo nikakvih promena u statusu od 12og.
Što kaže @floppy drive mora kad tad stići...
 
I od mnogih drugih posta nema informacija ,mozda su ga banovali (Track checker)
Nisu ga banovali nego je očigledno nešto pošlo naopako, da li je autor (koji jeste iz Rusije) nešto zeznuo u poslednjoj verziji, ili su promenjeni linkovi za upite...Ima na forumu na njegovom sajtu dosta ovakvih pitanja, prepruka za sada je da se proba sa beta verzijom, što je mene mrzelo da radim. Dešavalo se to pre par godina već, verovatno će srediti, samo je pitanje kada, pogotovo obzirom na ovu aktuelnu situaciju. Neki apdejti se povremeno pojavljuju i sada (npr. 4PX i ChinaPost), ali ne rade Cainiao, LV i još neki


Kako dobiti spor sa Aliexpressom kada tvrde da je u local delivery office i treba da pokupim, mada verovatno je negde na carini, možda izgubljena? Od 31.12.

Ako je AliExpress Saver Shipping (...HU) onda teško, jer oni garantuju da je poslato, i ako tracking kaže da je stiglo u Srbiju onda je to za njih dovoljno. Ako je LV ili MY onda kažeš da si proverio u svojoj pošti, da nije stiglo i da je to sve što znaš. Ja obično dodam i da mi je jako žao ali da tako stoje stvari. I uvek su mi odobravali refund, najčešće već sami prodavci, a ponekad i AlIExpres ako se prodavac pravio blesav. Nije loše ni skrenuti pažnju prodavcu da znaš da nije njegova krivica (jer najčešće i nije osim kad je baš očigledno da je nešto muljao), i da mu nećeš smanjivati rejting (to im je jako bitno)
 
Ja sam imao sreće za prvu turu ,sve stiglo u roku od 19 do 25 dana,preko LTV,LV i Mađara.Ostala još jedna preko LV od 6 februara
 
Imam nekoliko paketa Aliexpress saver shiping AE...HU kojima ističe rok a naravno nisu stigli, poslednja promena statusa još u januaru, kako da dobijem spor? Da je manji iznos ne bih se bavio ali ovo sve je preko 50e.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno