Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da posta.hu obradjuju sve elektronske carinske deklaracije
( Your package is currently being processed for customs clearance )
i po kretanju deklaracije imaju uvid da li je posiljka stigla u zemlju u kojoj
treba da bude isporucena.
Najverovatnije zbog tog procesa posiljke dugo cekaju na prosledjivanje iz
Budimpeste.

Za Ux...HU , Arrive at local delivery office znaci da je posiljka stigla
u prihvatni transportni centar u zemlji u kojoj treba da bude isporucena.

Primer iz Grcke

28.12 je posiljka stigla u Grcku i Cainiao je postavio status
Arrive at local delivery office
04.01 je prosledjena ka lokalnoj posti
07.01 je isporucena

Ako u Srbiju posiljke stizu avionom , stizu na aerodrom , pa iz Surcina
idu u GPC u Zemunu.....
I onda tu za pojedine posiljke imamo visednevno cekanje.
 
Da li ima nekog kome jos nisu stigli paketici sa AliExpress-a poruceni 11.11./12.11.21.?
U pitanju je 4 paketica, svi su UB.......LV, I svi su napustili Rigu 23.11. (postal.ninja). Tada sam porucila 20ak paketica I sve ostalo je stiglo (dosta njih je isto napustilo Rigu 23.11.). Istice im zastita za 5 dana.
Hvala unapred.
 
Isti slucaj kao i moja posailjka samo sam ja kupio preko JOOM-a i ima RU919292282NL broj , ostalo je skoro isto .. znaci cekamo da tamo neko to "ocarini "
Inace danas odem do svoje lokalne poste da platim racune kad me salterska sluzbenica "obraduje " sa dva paketa porucena 12.12 .. UDxxxxxxxxxNl preko JOOM-a , na moje pitanje kako mi to postar nije doneo , kaze da je postar na bolovanju .. dobio koronu, drugog nemaju ( u pitanju je mala lokalna posta u malom mestu, dva salterska sluzbenika i jedan terenski postar) , pa sam joj rekao da onda posalju barem sms ili viber vlasnicima paketa jer na svakom ima broj mobilnog , pa da ljudi znaju da dodju i da preuzmu a ne da im paketi stoje na gomili u cosku na patosu .. brat bratu jedno 100 kom paketica nagomilano , sramota .
Jel ti se menjao status? Meni jutros 62200( kontam izlaz sa carine, gotovo), popodne opet 20200 GPC, i dalje nista, mislila sam da je sledeci korak posta na limanu… 😂
 
I moji paketi su stigli najzad. 47 dan neki 45 dan ali zato ovi posledji su stigli za 24 dana,sto uopste nije lose/
 
@ivana6

Verovatno je nesto zanimljivo pa je nestalo na putu od GPC-a do ili u lokalnoj posti.
Mala je verovatnoca da ce ikada stici.

Trazi produzenje zastite za jos mesec dana....
 
Da li ima nekog kome jos nisu stigli paketici sa AliExpress-a poruceni 11.11./12.11.21.?
U pitanju je 4 paketica, svi su UB.......LV, I svi su napustili Rigu 23.11. (postal.ninja). Tada sam porucila 20ak paketica I sve ostalo je stiglo (dosta njih je isto napustilo Rigu 23.11.). Istice im zastita za 5 dana.
Hvala unapred.
Imam 1, ostalo je sve stiglo
 
Mislim da posta.hu obradjuju sve elektronske carinske deklaracije
( Your package is currently being processed for customs clearance )
i po kretanju deklaracije imaju uvid da li je posiljka stigla u zemlju u kojoj
treba da bude isporucena.
Najverovatnije zbog tog procesa posiljke dugo cekaju na prosledjivanje iz
Budimpeste.

Za Ux...HU , Arrive at local delivery office znaci da je posiljka stigla
u prihvatni transportni centar u zemlji u kojoj treba da bude isporucena.

Primer iz Grcke

28.12 je posiljka stigla u Grcku i Cainiao je postavio status
Arrive at local delivery office
04.01 je prosledjena ka lokalnoj posti
07.01 je isporucena

Ako u Srbiju posiljke stizu avionom , stizu na aerodrom , pa iz Surcina
idu u GPC u Zemunu.....
I onda tu za pojedine posiljke imamo visednevno cekanje.
Moguce je da je upravo tako, meni se cini da je u delu u samom Aliju Srbija kao finalna destinacija pomesana sa Madjarskom, ali ima tu i jedna zackoljica, tj. gde se prelama Madjarska sa Srbijom...i gde krecu problemi....

Ako je status prema CAINIAO za moju posiljku

Arrived at destination country - to bi trebalo da znaci stiglo u Madjarsku ne u Srbiju
a za
Received by the delivery company - to bi trebalo da znaci stiglo do Madjarske poste/carine ili do Srpske poste/carine
dok za
Parcel at destination office for final delivery - to pak bi trebalo znaci stiglo do grada u kojem se vrsi isporuka u lokalu

Ja imam status za prvog madjara oko kojeg je pocela diskusija u samom Aliju(ne u aplikacijama za pracenje one to registruju kao Arrive at local delivery office)
Parcel at destination office for final delivery

Otuda i moja briga oko vremena tj. sta se desava ako paket dugo provede u statusu - Parcel at destination office for final delivery?

Za svu drugu registrovanu postu koja se prati kod nas kada se dobije status Parcel at destination office for final delivery to znaci da je stiglo u glavnu postu u gradu u kome se vrsi isporuka a onda iz nje ide u lokalnu postu u tom istom gradu sutradan za isporuku...

A video sam da je kolega sa ove teme na 521 strani za madjara sa statusom: Parcel at destination office for final delivery posiljku dobio za tri dana od tog statusa
dzoker.jpg

dok meni prodje sada 6 dan?
 
Poslednja izmena:
Danas su mi stigle sve UB LV posiljke sa poslednjim statusima 21. i 27. Decemra. 10-15 dana duze nego obicno verovatno zbog praznika.
 
Moguce je da je upravo tako, meni se cini da je u delu u samom Aliju Srbija kao finalna destinacija pomesana sa Madjarskom, ali ima tu i jedna zackoljica, tj. gde se prelama Madjarska sa Srbijom...i gde krecu problemi....

Ako je status prema CAINIAO za moju posiljku

Arrived at destination country - to bi trebalo da znaci stiglo u Madjarsku ne u Srbiju
a za
Received by the delivery company - to bi trebalo da znaci stiglo do Madjarske poste/carine ili do Srpske poste/carine
dok za
Parcel at destination office for final delivery - to pak bi trebalo znaci stiglo do grada u kojem se vrsi isporuka u lokalu

Ja imam status za prvog madjara oko kojeg je pocela diskusija u samom Aliju(ne u aplikacijama za pracenje one to registruju kao Arrive at local delivery office)


Otuda i moja briga oko vremena tj. sta se desava ako paket dugo provede u statusu - Parcel at destination office for final delivery?

Za svu drugu registrovanu postu koja se prati kod nas kada se dobije status Parcel at destination office for final delivery to znaci da je stiglo u glavnu postu u gradu u kome se vrsi isporuka a onda iz nje ide u lokalnu postu u tom istom gradu sutradan za isporuku...

A video sam da je kolega sa ove teme na 521 strani za madjara sa statusom: Parcel at destination office for final delivery posiljku dobio za tri dana od tog statusa
Pogledajte prilog 332150

dok meni prodje sada 6 dan?
A ja sam dobio posle 6 i posle 15 dana. A neko treci je dobio posle 20-25 dana. Nista od toga te ne interesuje, status moze da zna kad je paket usao u Srbiju i nista vise (posto se dalje ne prati) ako je uopste tacan/istinit, znaci doce kad dodje a zastita ti istice krajem iduceg meseca.
 
A ja sam dobio posle 6 i posle 15 dana. A neko treci je dobio posle 20-25 dana. Nista od toga te ne interesuje, status moze da zna kad je paket usao u Srbiju i nista vise (posto se dalje ne prati) ako je uopste tacan/istinit, znaci doce kad dodje a zastita ti istice krajem iduceg meseca.
Kakve to veze ima sa mojom situacijom i sta treba da me interesuje, nigde nista konkretno niste napisali a da ima veze sa opisom situacije koja se odnosi na moj paket, nije ovde u pitanju cekanje niti je u pitanju kada kome stigne i nakon koliko dana vec sta se desava nakon odredjenog statusa posiljke koji se pojavio pa ako imate sta na tu temu da kazete je dobrodoslo jer drugo ne znam sta bi me interesovalo a da vec ne znam u najmanju ruku bi bilo postavljeno pitanje...Zatita znam kada istice ali ne znam da li ce mozda zbog promene statusa biti promene oko zastite sto je moguce ako znate kako se tretiruaju posiljke sa pracenjem - da li se prate u Srbiji je nebitno za zastitu jer zapravo bitno je samo kako ih Aliexpress kao kompanija prati i kako on reaguje na statuse oko posiljki.

Znaci vasa dosadasnja pisanja na temu posiljaka iz madjarske tipa
Sta ti nije jasno? Nista cudno da 23 dana sedi u Madjarskoj pa onda jos toliko u Srbiji. Meni od 64 dana cekanja paket 3-4 dana putovao po Kini i jos 7-8 do Madjarske, sve ostalo ovd
Stiglo i meni ovo preko Madjarske, po ninji tamo bio 20 dana, ovde 30 i kusur...

i stav docice kada dodje i tome slicno niti pomazu niti nude odgovore na moj konkretan problem i pitanja vezano za njega pa ako vec ne znate da pomognete ili odgovorite nesto konkretno ili barem priblizno mozda da se uzdrzite od toga da nagadjate sta je cije interesovanje i sta koga treba da interesuje ili ga vec interesuje...

Svi ovde na ovoj temi znaju da ce doci kada dodje ili da mozda uopste nece doci jer treceg nema...Na ovoj temi interesuje me problematika pracenja posiljki i za nju imam interesovanje a ne interesuje me sta ko misli da treba da me interesuje.
 
A mozda ti da se uzdrzis od razmisljanja posto ti ocigledno ne ide? Ako pitas sta se desava kad pise da je u destination/local office i dobijes odgovor da je taj status nebitan i da posle toga mozes da cekas 2-3 ali i 23 dana, onda je tu kraj price.
Pobrkao si aliexpress sa postexpressom, niko sem tebe ne prati taj status, kinezi pojma nemaju gde je to, cela Srbija je za njih "destination/local office", pracenje je tu reda radi, da znas u kom je delu sveta paket (pod uslovom da je uopste priblizno tacan status a ne lazan/izmisljen)
Iliti u prevodu sa Cainao statusom mozes da se slikas, pa uramis i okacis sliku u hodniku... a ako i dalje ne verujes, ides lepo svaki dan do poste pa ces valjda docekati (ako im ne dosadis pa te izbace). A mozes i nocas, pajser i fantomku pa idi proveri, mozda je vec tamo, da predupredis da ti kineska obavestajna sluzba pregledom kroz huawei nadzorne kamere uoci paket i prevremeno ukine zastitu
 
Kakve to veze ima sa mojom situacijom i sta treba da me interesuje, nigde nista konkretno niste napisali a da ima veze sa opisom situacije koja se odnosi na moj paket, nije ovde u pitanju cekanje niti je u pitanju kada kome stigne i nakon koliko dana vec sta se desava nakon odredjenog statusa posiljke koji se pojavio pa ako imate sta na tu temu da kazete je dobrodoslo jer drugo ne znam sta bi me interesovalo a da vec ne znam u najmanju ruku bi bilo postavljeno pitanje...Zatita znam kada istice ali ne znam da li ce mozda zbog promene statusa biti promene oko zastite sto je moguce ako znate kako se tretiruaju posiljke sa pracenjem - da li se prate u Srbiji je nebitno za zastitu jer zapravo bitno je samo kako ih Aliexpress kao kompanija prati i kako on reaguje na statuse oko posiljki.

Znaci vasa dosadasnja pisanja na temu posiljaka iz madjarske tipa



i stav docice kada dodje i tome slicno niti pomazu niti nude odgovore na moj konkretan problem i pitanja vezano za njega pa ako vec ne znate da pomognete ili odgovorite nesto konkretno ili barem priblizno mozda da se uzdrzite od toga da nagadjate sta je cije interesovanje i sta koga treba da interesuje ili ga vec interesuje...

Svi ovde na ovoj temi znaju da ce doci kada dodje ili da mozda uopste nece doci jer treceg nema...Na ovoj temi interesuje me problematika pracenja posiljki i za nju imam interesovanje a ne interesuje me sta ko misli da treba da me interesuje.
U principu, kod Madjara ti je najbitnij taj zadnji status koji se pojavi Arrive at local delivery office ili Parcel at destination office for final delivery. Taj status je apsolutno validan i posle par dana mora da stigne na adresu, meni nekada stigne za 3, nekada za 7 dana. Ukoliko ne stigne u nekom razumnom roku, znaj da je problem do naših, 99% do lokalne pošte
 
A mozda ti da se uzdrzis od razmisljanja posto ti ocigledno ne ide? Ako pitas sta se desava kad pise da je u destination/local office i dobijes odgovor da je taj status nebitan i da posle toga mozes da cekas 2-3 ali i 23 dana, onda je tu kraj price.
Pobrkao si aliexpress sa postexpressom, niko sem tebe ne prati taj status, kinezi pojma nemaju gde je to, cela Srbija je za njih "destination/local office", pracenje je tu reda radi, da znas u kom je delu sveta paket (pod uslovom da je uopste priblizno tacan status a ne lazan/izmisljen)
Iliti u prevodu sa Cainao statusom mozes da se slikas, pa uramis i okacis sliku u hodniku... a ako i dalje ne verujes, ides lepo svaki dan do poste pa ces valjda docekati (ako im ne dosadis pa te izbace). A mozes i nocas, pajser i fantomku pa idi proveri, mozda je vec tamo, da predupredis da ti kineska obavestajna sluzba pregledom kroz huawei nadzorne kamere uoci paket i prevremeno ukine zastitu

Ne znam razloge za vase pisanje, ukratko niste u pravu, pracenje ako postoji tada postoji sa nekim razlogom i moze se uvrditi mnogo sta ako se zna kako. U medjuvremenu dok sam cekao da mi neko pomogne ovde resio sam zavrzlamu...

Pajser, kamere i ostalo molim da mi se tako ne obracate i da me zaobidjete u vasim pisanjima, ukljucite opciju IGNORE za moja pisanja....ako je ima. Ja cu za vasa pisanja ubuduce ignorisati jer nisu vredna mog vremena.

-----------------------------------------------------------------

Nakon uporedjivanja referenci vise nacina pracenja posiljke koje idu preko Madjarske a odnosi se na UAxxxxxxxHU posiljke za one koje to interesuje utvrdjeno je za statuse CAINIAO sledece znacenje:

Arrived at destination country - stigla u Madjarsku
Received by the delivery company - primila je Madjarska posta
Parcel at destination office for final delivery - posiljka je primljena od strane poste Srbije na dalje urucenje(usla u Srbiju)

U Madjarskoj postoji ono sto mi ovde zovemo naizmenicna posta odnosno centar za sortiranje medjunarodnih posiljki, njen postanski broj je 1005 Hubuda u Budimpesti Madjarska, email za pitanja oko pracenja posiljki je [email protected]

Statuse posiljke dok je posiljka u Madjarskoj i sta se desava tamo sa njom mozete proveravati na
http://globaltracktrace.ptc.post/gtt.web/
to je pracenje od strane UPU Univesal postal union gde je Madjarska posta clan
 
U principu, kod Madjara ti je najbitnij taj zadnji status koji se pojavi Arrive at local delivery office ili Parcel at destination office for final delivery. Taj status je apsolutno validan i posle par dana mora da stigne na adresu, meni nekada stigne za 3, nekada za 7 dana. Ukoliko ne stigne u nekom razumnom roku, znaj da je problem do naših, 99% do lokalne pošte
Ne mora, moze da stoji duze nego u Madjarskoj. I ne samo u lokalnoj posti nego i u GPC ili cak aerodromu
Parcel at destination office for final delivery - posiljka je primljena od strane poste Srbije na dalje urucenje(usla u Srbiju)
Vaistinu
 
@antena
Onda, kao što kinez zna da napiše , moraš do tvoje lokalne pošte. Eto, ja imam potpuno drugačije iskustvo od tebe. Upravo me je obavestio poštar, stiglo još 9kom :)
 
Stiglo 9 kom LV zadnji status 12.01, ostala još jedna neisporučena sa tim datumom i jedna od 22.12, sada čekam sledeći kontingent od 19.01. Stigla i jedna registrovana LT.
 
Dve posiljke su u posti po trakingu. Jedna od 13.01.2022. i druga 15.01.2022. I sada cekamo. Dokle? Imam preko 100 kupovina i ovo nije do sada bilo. Uglavno kada dodje po trekingu u postu onda isti dan i stigne na adresu. Nikada 10 dana da stoji u posti.
 

Prilozi

  • Ali.jpg
    Ali.jpg
    97.9 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Dve posiljke su u posti po trakingu. Jedna od 13.01.2022. i druga 15.01.2022. I sada cekamo. Dokle? Imam preko 100 kupovina i ovo nije do sada bilo. Uglavno kada dodje po trekingu u postu onda isti dan i stigne na adresu. Nikada 10 dana da stoji u posti.
Dobro dosao u klub :)
Ovo sad postaje redovna pojava pogotovo sa posiljkama koje idu preko Madjarske tipa UAxxxxxxxxxxHU, putuje predugo, predugo se zadrzavaju u Madjarskoj a onda kad stignu napokon do nas u Srbiju "zaglave" na carini po 10-15 dana kao da uzvozimo uranijum ili takticke rakete srednjeg dometa:) . Sad ponovo dolazim u situaciju da mi kod 5-6 posiljki istice rok za dostavu, po "pracenju " one su u fazonu finalne dostave u lokalnoj posti a od njih nema ni traga ni glasa ( u mojoj lokalnoj posti sam napravio dogovor da me obaveste kad stigne do njih da se postar ne cima ), a poslednji put kad mi istekao rok za dostavu ( i 10 dana dodatne zastite) , na kraju kad sam pokrenuo dispute , Aliexpress me je ' ladno " otakcio jer je posiljka " stigla u lokalnu postu " po njima , pare nisam dobio ali sam tu posiljku dobio 5 DANA kasnije kada su svi rokovi PROSLI .. a to je bilo pre nego sto je ovaj omikron buknuo i 'desetkovao zaposlene po drzavnim firmama" .
 
Meni se čini da pošiljke UA...HU nemaju validan tracking jer ja ih preko poštinog sajta ne mogu naći. S druge strane sve dispute za ovu vrstu pošiljki odbijaju bez obzira da li su stigli ili ne tako da treba biti vrlo oprezan. Nemaš garanciju da će stići a povraćaj novca nećeš dobiti.
 
Tako što nećeš poručivati sa ovom vrstom pošiljke (Aliexpress saver shiping) ili kad već poručuješ da ne budu veći iznosi pa da ne ostaneš i bez pošiljke i bez kupljenog predmeta. Kod mene su samo ove pošiljke dobijale UA...HU. Vrlo pogodno za prevaru od strane prodavca, postoji na fb rasprava u vezi problema koji ljudi imaju jer uvek izgube spor ako pokrenu dispute.
 
Poslednja izmena:
Pa i Cainiao Super Economy idu preko Madjarske
Izgleda da su nasli 'elegantan " nacin da Srbiju dovedu u red, ili cemo unaprediti sistem poste da se mogu sve posiljke tacno pratiti ( posta Srbije ima kupljen moderan sistem , samo ih boli uvo da ga kompletiraju i puste u rad) ili ce nam Aliexpress postati ' luksuz " jer cemo vise gubiti novce nego sto cemo dobijati porudzbine ..... kako ja ovo vidim " sto se kralo, kralo se " ...vise nece biti " evo tata 'doneo sa posla " decici da ih obraduje ..
 
A mozda neko treba to da plati
 
Ekipa i dalje misli da ce neko da registruje besplatno neregistrovane posiljke...:rolleyes:

Super je sto kinez to u opste hoce da posalje jer zvanicnim kanalima neregistropvana posta u opste ne ide prema srbiji,
pa zato kinezi izmisljaju svakakve naokolo nacine da vam to nekako dostave a vama smeta sto to ne ide brze i jos sto nije registrovano.
 
Ekipa i dalje misli da ce neko da registruje besplatno neregistrovane posiljke...:rolleyes:

Super je sto kinez to u opste hoce da posalje jer zvanicnim kanalima neregistropvana posta u opste ne ide prema srbiji,
pa zato kinezi izmisljaju svakakve naokolo nacine da vam to nekako dostave a vama smeta sto to ne ide brze i jos sto nije registrovano.
Ne smeta meni vreme dostave a platio bih uvek par $ za registrovanu posiljku ( kako je ranije bilo pre korone) , ali MI SMETA JAVASLUK I NERAD nase Poste i Carine. Tamo jos uvek vlda menatlit
" daj da uzmem sta mi treba ionako niko ne moze da me uhvati ili da potrazuje posiljku jer je "neregistrovana" , zar treba da ZAVISIMO OD DOBRE VOLJE < MORALA I RADNE ETIKE zaposlenih na carini i posti ?? Njihova duznost je da rade svoj posao , da pregledaju posiljke , naplate dazbine za drzavu ( carina) i da isporuce posiljke uredno i po propisima ( posta) ....Bre kad dodjes u postu da platis racune oni 'prevrcu ocima i uzdisu" jer eto bas si sad naso da ih teras da rade a kafa im se hladi .. a ne vredi da pricam o ostalim 'uslugama" poste.. samo pogledajte na netu koliko ima slucajeva kada je postaru ' dopiz..elo " pa je celokupni sadrzaj svoje torbe umesto da raznese po adresama bacio u najblizi kontejner i otisao na pivo !!!
 
Jel zna neko do kog datuma su stigli u 10250, ako uopste idu redom?
 
Ne smeta meni vreme dostave a platio bih uvek par $ za registrovanu posiljku ( kako je ranije bilo pre korone) , ali MI SMETA JAVASLUK I NERAD nase Poste i Carine. Tamo jos uvek vlda menatlit
" daj da uzmem sta mi treba ionako niko ne moze da me uhvati ili da potrazuje posiljku jer je "neregistrovana" , zar treba da ZAVISIMO OD DOBRE VOLJE < MORALA I RADNE ETIKE zaposlenih na carini i posti ?? Njihova duznost je da rade svoj posao , da pregledaju posiljke , naplate dazbine za drzavu ( carina) i da isporuce posiljke uredno i po propisima ( posta) ....Bre kad dodjes u postu da platis racune oni 'prevrcu ocima i uzdisu" jer eto bas si sad naso da ih teras da rade a kafa im se hladi .. a ne vredi da pricam o ostalim 'uslugama" poste.. samo pogledajte na netu koliko ima slucajeva kada je postaru ' dopiz..elo " pa je celokupni sadrzaj svoje torbe umesto da raznese po adresama bacio u najblizi kontejner i otisao na pivo !!!
Sta si ti to narucio kada ti ide neregistrovanom posiljkom,
futrolu za mobilni pa se brines da je neko ne ukrade?

Mozda postar ima bas taj model...:rolleyes:
(futrola je samo primer glupe nebitne stvari koja znaci samo tebi a ne i tvom postaru)

Neregistrovano ide zato sto ima malu vrednost, da ima vecu vrednost ne bi ti kinez ni poslao neregistrovanom posiljkom.

Nasa posta je u haosu to je tacno,
ali zamisli kineza koji nosi neciju futrolu za mobilni u malu ekspozituru nekog kineza koji je nasao kanal i saradjuje sa madjarskom postom u sred kine
da bi srbinu zaobilaznim putem preko pola sveta izaslo to jeftinije, pa to je za respekt a ne za osudu!



Prosecno vreme tih neregistrovanih posiljki je 50-60 dana,
tako da do tada slobodno nemoj ni razmisljati o tome dokle god ne proradi redovno slanje pismonosnih posiljki iz kine.
 
Koliko vremena treba da se posiljka iz BG dostavi u NS za carinu? Proslo skoro nedelju dana, isti status. Posiljka je poslata preko Cainaio for special goods, i ide za NS.
Ali ovaj status Izmenicna posta, nesto se oduzilo.... Inace posiljka ne prelazi 20ak dolara, nema sta da carine.....
RF043469811LT

ДатумМестоСтатусПрималац
18.01.2022 08:05:1811003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину
18.01.2022 07:47:1311003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
09.01.2022 06:05:00LT-2132NMПријем
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno