Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam od 8. 13. 17. još se ne pojavljuju. Ima vremena, ako ne stignu da ih obrade do kraja dana, sutra će 🙂
 
Navukla sam se na AE, priznajem. 😬
Nego sad me bas zanima, porucila sam 7 predmeta u jednom paketicu, u pitanju su sitnice(nakit), ali znam da fizicko lice ne sme vise od 5 istih proizvoda da uzima. E sad mene zanima, sta se gleda? Da bukvalno ne budu isti proizvodi? Ili ne sme isti tip proizvoda da bude? Na mom primeru narukvica, mindjuse, prstenje i neki privezak.
MAlo kriziramo ... :) , vise uzbudjenja ima dok se ocekuje paketic , nego kad ga dobijes :)
 
Nisam pratio tvoje poruke od početka ali, ako si našla 7 proizvoda, stavila ih u korpu i platila odjednom to ne mora da znači da će biti u jednom paketu. Samo ako si sve te proizvode uzela od istog prodavca onda će verovatno biti svi zajedno, kažem "verovatno" jer se dešavalo da isti prodavac pošalje više kovertica...
U principu "trebalo" bi da se "broje" bukvalno isti proizvodi, znači 5 identičnih narukvica je 5 narukvica a ako je svaka drugačije boje, šare isl, to je npr. jedna žuta, jedna crvena, jedna .... Naravno i tu ima neke granice, ipak ne bi rizikovao sa naručbinom od 256 narukvica u 256 boja...

Preporuka je ipak da se ne držiš ovog "pravila" jer šta će se i kako gledati najviše zavisi od carinika.
Generalno gledano male i lagane kovertice prolaze bez cimanja, par tankih narukvica i slična bižuterija bi trebalo da pređu bez problema pošto to sveukupno nema više od 100-njak grama.

Njima su više interesantni veći paketi, teži, jer veća roba ima veću vrednost, u skladu s tim mogla bi da naručiš diamant vrednosti više desetina hiljada evra i ne bi imala nikakvih problema, prošlo bi carinu za dan.
 
Da, od istog prodavca je naruceno, u istom paketu. To me je bunilo, uglavnom narucujem nakit, za sebe i drugarice, rodjake… Ali ovo je prvi put da sam presla 5 komada… Pa me je to bunilo. Da sve su to mali paketici i zaista mi je sve do sad prolazilo carinu za dan, bas kako si i rekao. Hvala 😊
 
Da, od istog prodavca je naruceno, u istom paketu. To me je bunilo, uglavnom narucujem nakit, za sebe i drugarice, rodjake… Ali ovo je prvi put da sam presla 5 komada… Pa me je to bunilo. Da sve su to mali paketici i zaista mi je sve do sad prolazilo carinu za dan, bas kako si i rekao. Hvala 😊
Nemas da brines ako nije nista "glomazno" vec je lako i dosta mali paket-pismo najverovatnije ti nece niko pogledati . Ja sam narucivao za pecanje od istog prodavca po 5-10 stvari, varalica, udica , rezervnog pribora, plovaka , uglavnom sve je to bilo oko 7-10 $ u globalu a paket je bio oko 20x20 cm i ne tezi od 200-300 gr i NIAKaD ali bas NIKAD ga nisu otvarali niti mi bilo sta naplatili . SAd sam zadnje uzeo tako one gumice, konpocice za naocare , to je bilo od istog prodavca u paletu jedna vrsta 12 kom raznih boja i silikonski 6 kom u tri boje i sve proslo bez dazbina i otvaranja .
 
Prvo i najbitnije je da li je pošiljka poslata kao registrovana ili ne, ako je neregistrovana onda svo cimanje oko toga je nepotrebno.
 
Koliko treba ovom UA.... HU da stigne u Srbiju kada dobije status da je u Budimpešti?
 
I ja cekam od , Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest 2021-10-05 10:00:00
 
To je uslovno rečeno novi vid slanja, kao što reče jedan član verovatno alternativa Letoniji koja je dosta opterećenja. Čisto sumnjam da će vreme stizanja biti išta brže, iako je u pitanju Budimpešta koja je blizu.

Imam tri pošiljke sa poslednjim statusom Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest, dve od 05.10. i jedna od 08.10. i ništa do sada.
 
Da li su jos nekom paketi vec par dana sa statusom Received in Shenzhen? 3 paketa su mi sa tim statusom od 4 do nedelju dana vec.
 
Kako stoje UBxxxLV paketi imam 1 koji je poleteo 30 sep iz francuske, oni su sa "fake" (Cainiao Super Economy) pracenjem i jos nista?
 
Da li neko zna sta znaci ovo (ne mislim bukvalan prevod) i da li treba nesto da cinim ili samo da cekam?
Screenshot_20211019_155546.jpg
 
nisam ništa kupovao od početka frke sa koronom i kolapsom pošiljki
sad sam naručio sa opcijom Cainiao Standard For Special Goods jer kao ima praćenje ali dobio sam broj LP00... (LP i 14 cifara) vidim da ima praćenje za sada ali me interesuje da li će imati kad uđe u Srbiju?
 
nisam ništa kupovao od početka frke sa koronom i kolapsom pošiljki
sad sam naručio sa opcijom Cainiao Standard For Special Goods jer kao ima praćenje ali dobio sam broj LP00... (LP i 14 cifara) vidim da ima praćenje za sada ali me interesuje da li će imati kad uđe u Srbiju?
Imace, dobices alternativni broj RF…LT. :)
 
UB..LV imaju prilično tačne statuse i uglavnom stižu kako ih i očekujem, do ne tako davno su putovali i po 45 dana, sada 20-25 što je fantastično
 
Opet ja. 😃 Sta je ovo? Kontam da ce na pregled, nema nista zanimljivo unutra.
6D664E28-CC59-4C91-AF99-5F55E93CE2F0.png
 
Opet ja. 😃 Sta je ovo? Kontam da ce na pregled, nema nista zanimljivo unutra.
Pogledajte prilog 321272
Ako pogledas datum i vreme videces da se ponavlja jedno te isto , a prvo ti je izmenicna (pristigla) a poslednje je izmenicna na izlazu, ocekuj oko podne ili oko 14-15h da se promeni status i da je otislo GPC Beograd ili vec gde ide za tebe ... neki put im sistem tako lupa isto vreme i sate bez ikakovg vidljivog razloga, verovatno je programer otisao na godisnji odmor pa nema ko da restartuje racunar :0
Ja sam upravo dobio jednu UbxxxxxxxLV porucenu 22.09 , iako imam neke od 18,19,20 septembra za koje je zadnji status 5 ili 8 oktobar "Departed country of origin" , ova posiljka je isto imala taj status 8 oktobra a stigla pre ovih ranije porucenih i sa ranijim statusima .Ovo vise niko ne zna kako ove neregistrovane stizu i kako ih nasa carina i posta obradjuju ... mislim da je najbolje ako ima opcija od 1-3$ da se plati za registrovanu posiljku radi neke sigurnisti i pracenja transporta .
 
Poslednja izmena:
Данас добих овај статус, баш хтедох овде да питам за појашњење. Видео сам пар статуса горе за те LP00xxxxxxxx тракинге. Мени се није променило ништа.
И тамам да питам кад неко звони два пута😀.
Стигао пакет. Сатић смартић за клинца. На пакету је нови број за праћење који је исправан.
Да ли се добија нови број за праћење или је оно била иронија?
 

Prilozi

  • Screenshot_20211020-102748_1.png
    Screenshot_20211020-102748_1.png
    149.7 KB · Pregleda: 37
Данас добих овај статус, баш хтедох овде да питам за појашњење. Видео сам пар статуса горе за те LP00xxxxxxxx тракинге. Мени се није променило ништа.
И тамам да питам кад неко звони два пута😀.
Стигао пакет. Сатић смартић за клинца. На пакету је нови број за праћење који је исправан.
Да ли се добија нови број за праћење или је оно била иронија?
Kada dobijes broj u tom formatu LP000xxxxxxx , ako zelis da znas pod kojim brojem se vidi na sajtu nase poste odes na Ninja trackig uneses taj broj on ti izbaci statuse ali pogledas da li imas alterantive numbers oni su u formatu RFxxxxxxLT ili LV, NL.. sve zavisi preko kog tranzitnog centra dolaze u Srbiju ali taj broj Rfxxxxxx se onda vidi kod nase poste na sajtu .
 

Prilozi

  • Primer.png
    Primer.png
    538.7 KB · Pregleda: 35
Naruceno Order time: 12:54 Sep. 28 2021 , Danas stiglo
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    125.1 KB · Pregleda: 25
hvala svima na inormacijama za LP00..... pošiljke (y)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno