Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva je situacija sa registrovanim Turcima u poslednje vreme? Koji je prosek dana do stizanja paketa u Srbiju?
 
Oko 20 dana neregistrovani, standard, bas pre neki dan dobio.. Registrovane nisam odavno narucivao, jer ovi rade posao isto odlicno.
 
Nije baš za ovu temu, ali da probam ovde.
Greškom sam naručio nešto na Aliexpressu za 22 usd i umesto add to chart samo, kliknuo sam i na Place order.
Odmah sam shvatio da sam pogrešio i otišao na Cancel order ali sredstva su mi već rezervisana sa računa.
Da li će mi vratiti sredstva lako ili moram da nešto dokazujem?
 
Ne moras nista da dokazujes ali postoji mogucnost teoretska da prodavac posalje robu . Posto prodavac odlucuje da li prihvata otkaz porudzbine u prvih 72 sata
 
Da li postoji neki način da se na neki telefon ili mail dobije novi broj koji je dodeljen USPS pošiljci. Pošiljka je stigla u BG pre ~nedelju dana.
 
Ne može da se dobije osim ako imaš nekog insajdera u pošti. Ali možda ti i ne treba - ako pošiljka počinje na L može da se prati na sajtu pošte mada je dobila i novi R broj. Ako počinje na U onda ne može da se prati a i ne dobija novi broj. C, R i E su standarni brojevi i mogu uvek da se prate.
 
Stiglo danas.
UD**NL poruceno 29.06, znaci 20 dana za neregistrovanog Nizozemca.
UB**LV poruceno 24.06, znaci nekih 25 dana za neregistrovanog Letonca.
 
UB_LV porucen 25 juna stigao juce.
RH_TR porucen istog dana,stigao danas nakon dremanja na carini deset dana,naplaceno i otvaranje paketa 200din.
 
Kako 200 ?
Bilo je 150 za pisma i 300 za pakete.
Jesu digli tarife ?
 
Nisu. Meni su juče naplatili otvaranje 100 din. Nije bilo carine pa nije bilo dodatnih provizija. Inače dobra vest je da se zadržavanje na BG carini smanjilo na 5-6 dana.
 
Da mislio sam na to 150 sa povratom novca do njih.. Ko zna onda sta je njemu naplaceno.
 
Meni stigao neki paketić, poručen 30.05., zadnji status bio 07.06., inače UB...LV. Konačno da mi nešto stigne posle baš dugo vremena.
 
UD..MY za 12 dana, rekord. Nije još ni dobio status da je stigao u odredišnu zemlju.
 
Misliš ukupno 200 din si izbrojao poštaru. Nepunih 200 din je vrednost pošiljke a PDV je 20% i 150 (100 zatvaranje i 50 provizija za transakciju) nemoj bukvalno da shvatiš uzeli da vrate pošiljku u prvobitno stanje (zatvaranje pošiljke jer je traženo od strane carine da se otvori pošiljka). Tiha će ti objasniti u detalje ekspert je.
 
Ladno su coveku naplatili 40 din PDV na posiljku od 200 din, pa ovi iz Nisa su carevi :D
Znam da je pre vazilo pravilo za njih da ne moze cackalica da prodje da se ne lupi PDV, izgleda nisu lagali :ROFLMAO:
 
Izgleda da kreće to full zakon i dovidjenja, dovoljno ste se bunil, kradu lažu, otimajui, nije vam valjalo :ROFLMAO:
 
Sad ce da stize svaka posiljka, nema kradje ali ima da lupaju na svaku troskove otvaranja i PDV, naravno vecina ce onda da dodje da kaze pa bolje je bilo kada su krali bar je nesto stizalo a nista nisu naplacivali :ROFLMAO:
 
Da li neko zna otprilike koliko se čeka pošiljka na carinjenje, pošto planiram sredinom avgusta da idem na odmor, pa me interesuje da li će stići do tada. Unapred hvala.
 

Prilozi

  • posta.jpg
    posta.jpg
    51 KB · Pregleda: 78
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno