Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verovatno posledica guzve zbog letnje rasprodaje koja je bila krajem juna.

Yanwen je dosta podbacio u prihvatu posiljki - imam par primera gde je otkazano slanje ( isto krajem juna ).
 
Nije to otkazivanje do Yanwena već su prodavci otkazali jer su se zeznuli sa shipingom te nisu ni slali a prijavili da su poslali. Imao sam takvu situaciju početkom juna pa posle 10 dana udario dispute jer se pošiljka nije nigde pojavljivala. Vidim posle par dana da je otkazao još par pošiljki, AE im zavodi red.
 
Ipak jeste bio problem u prihvatu pošiljki od strane Yanwen logistike. Većina je krenula, ali se konkretno kod mene desilo da dve posle dobijanja tracking broja nisu prihvaćene od strane Yanwena te su otkazane, dok je jedna krenula posle mog insistiranja kod prodavca da pošiljku ponovo prijavi i dodeli joj novi tracking broj, ona je krenula već posle dva dana,. Kod prethodne dve koje su otkazane prodavci nisu želeli da pošiljkama dodele nove brojeve.
 
@ Mashinac

Ovo je veliki prodavac i u par dana je na par naloga poslao po par porudzbina .
Bio je izbor Cainiao,SunYou i Yanwen.
Cainiao - LV , SunYou - MY i Yanwen - BE.
LV , MY i deo BE su u tranzitu.Deo tih koje su trebale da idu preko BE je otkazan.
Nisam siguran ko je zabrljao - distributer ili Yanwen logistika.
Sa jos jednog naloga ( od drugog prodavca ) vidim otkazane Sxxx ( verovatno Yanwen ).
 
U mom slučaju sve pošiljke je pokupio Yanwen bez obzira preko koga idu tako da teško može biti da je Yanwen zabrljao. Uzimao sam od poznatih mi prodavaca i znam preko koga će ići pošiljke a vode se kao Cainiao Super Economy i većina ide preko MY a manji deo je LV dok Cainiao Super Economy Global ide preko LV. Nisam imao potrebe sada da uzimam Yanwen Economic Air Mail jer su mi prodavci pouzdani. Ono što sam pisao za početak juna ni posle 3-4 dana pošiljka nije preuzeta a prodavac me ubedjivao da je pošiljka preuzeta dok nisam popričao sa Evom pa je na kraju otkazao pošiljku i u daljoj komunikaciji sa prodavcem razlog je bio izgubljena je u skladištu logistike. Znaš kada je prevara ako prodavac posle objavljivanja broja poveća cenu shipinga. Pravi trgovci bi poslali i na svoju štetu ako su se zeznuli sa poštarinom ali toga u Kini nema ali postoje korektni prodavci koji otkažu pošiljku dok većina ide na APP.
 
Kod mene Cainiao Super Economy 90% ide preko LV ostatak MY, dok Cainiao Super Economy Global 50-50, mada u zadnje vreme više preko LV. Obično izaberem Yanwen kada postoji kao opcija, jer uvek znam posle zadnjeg statusa kada da očekujem pošiljku. Mada je MY u zadnje vreme ubedljivo, ubedljivo najbolji od svih, čak i od registrovanih LT.
 
Da dopunim za UDxxxMY Malezija je počela da šalje obaveštenje našoj pošti pre slanja pošiljke, pitanje je da li će biti nekih tarifa kod nas.
Jun 30, 2021 10:02 Dispatch PreAlert to Serbia Malaysia Post
Jun 30, 2021 10:11 Item Posted Over The Counter to Serbia Malaysia Post
Jun 30, 2021 10:41 Prijem Serbia Post
Jun 30, 2021 10:53 Item Sent to Serbia Malaysia Post
 
Ulecem kao padobranac..nisam pratio forum neko vreme i sad mi nije jasno sta znaci ovo. Kupio preko PatPat-a stvari za bebu i cekam vec dva meseca.

Nece da vrate pare i kazu evo stiglo kod vas u zemlju, a meni nije jasno sta je ovo NLHAGA?

Jel zna neko gde je ovo stiglo? Da nije Hrvatska?
19.05.2021 08:33:00NL-NLHAGAПријем
 
To te poslali u Hag :D
Šalim se ali bez skrina trakinga ili broja pošiljke ne može se reći ništa. Jednostavno sa brojem pošiljke pogledaj na Nindža gde je poslato, piše ispod broja u koju državu je poslata pošiljka
Tracking number: xxxx
Shipment type: xxxx
To address: Serbia
Po skraćenicama je Holandija (NL) a HAGA može biti čak i da je Hag kao tranzitna tačka ili poslato tamo.
 
@ Bobajakuda

NL-NLHAGA

NL - Holandija
HAGA - terminal Hag

@ Mashinac

Ovo sam ponovio ko zna koliko puta....
Dovoljno je da poste sinhronizuju servere i da pocnu da koriste eCN22 ( CN22B ) deklaracije.
Za svaku posiljku ( na svetskom nivou ) moze da se zna tacna pozicija od tacke A do tacke B.
 
Ovde je bio onaj clan sa K nekako sto je non stop kacio sa Joom-a kako stize brzo ovo ono, ja porucio 30.06. proslo 7 dana jos nije od njih krenulo..

Vidim samo da treba da ide preko Holandske poste..

DANAS stigle tri UDxxxxxxxNL narucene 9 juna, tacno 30 dana , sto nije lose sa obzirom na letnju rasprodaju , koronu , godisnje odmore i sl . Sve tri su preko Joom- a narucene ,obicno im treba par dana da se sakupi kolicina koju salju za Holandiju a kad dobiju status da su stigle u NL , onda nakon 2-3 dana tamo se proslede za srbiju a to mu dodje nekih jos 7-10 dana dok ti ne stignu u ruke . Uglavnom te posiljke koje idu preko Holandije imaju sasvim solidne statuse za pracenje iako nisu registrovani .
 
@ Bobajakuda

To je registrovana posiljka.
Da je stigla u Srbiju pojavili bi se statusi i na
( status NLHAGA znaci da je posiljka u Holandiji )

Zahtevaj od prodavca da pokrene potragu kod logistike....
 

Bobajakuda

Ta pošiljka ti stoji u Holandiji i čeka da krene dalje. Ako ti ističe rok zaštite pokreni dispute i pošalji im scrin tog praćenja gde se vide statusi pošiljki pa ih pitaj gde vide da je isporučeno u Srbiji.

olimpik

Kod mene nema ništa, pre 10ak dana stiglo ono što je krenulo iz Rige 04.06. a ono od 02.06. ni traga ni glasa.
 
Da li neko moze da mi kaze da li je ovaj status OK?
Narucio sam adapter(2 kom.) za PC preko Ebay-a, a posiljalac je DHL E-Commerce. Trenuto se zaglavio u Frankfurtu i status se od 29.06. ne menja. Plasim se da se nije negde izubio ili nesto slicno tome. DHL support me troluje i kaze mi da ide ka Srbiji i bice za 8 do 14 bisnis dana, kada ocigleno nije i da je jos uvek u Nemackoj.
Samo strpljenje, meni je stigla posle 2 meseca iz USA preko DHL E Commerce.
 
Narucih neki fluks sa Alija, prvobitni kod je bio SY****, kasnije otislo na UD***MY, stiglo za neverovatnih 13 dana, preko Malezije je probilo svaki rekord secam se da ispod oko 30 dana nije nikad stizalo.
I 18 dana za RF**LT sto je neki standard uvek.
 
Stigle MY pošiljke koje su krenula iz Malezije Jun 30, 2021 10:53.
LV je usporio sa slanjem, izgleda da šalju jednom nedeljno. Vidim da se nakupilo pa 09.07. onako na gomili krenulo iz Rige. Prijavljuje razliku po 3 min od vreće do vreće. Ne verujem da je više aviona već kako su ubacivali vreće.
 
UB..LV idu standardnim tempom...
Iz LVA tranzitnog centra stizu kako-kad od 15-40 dana

Ima posiljki koje su iz LVA tranzitnog centra krenule 29.06 - neke su isporucene proteklih dana , neke
nisu.
 
To zavisi kako skidaju sa gomile u tranzitnim zemljama, koliko su im zatrpani magacini. Čekam od 02.06 iz Rige a sve izmedju 04.-09.06. stiglo odavno.
 
Od UB...LV koje su iz Rige krenule 11.06 i 18.06. još uvek nema ništa, danas stiglo više komada sa zadnjim statusima od 29.06.
 
Pošto mi se zamenio poštar, nisam naručivao ništa već duže vreme. Pa me interesuje da li se naplaćuje sad posle 1.7.2021. po onom novom zakonu za sve pošiljke van EU? Ili to samo važi za zemlje koje su članice EU?
 
Nema ništa od tih 100 kinti, meni danas doneo poštar i samo rekao dobar dan i predao.
 
Da li je niska carina pocela da spava ili su na odmorima?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-07-13 Праћење пошиљке.png
    Screenshot_2021-07-13 Праћење пошиљке.png
    19.8 KB · Pregleda: 29
Mislim da Niš ne izbacuje statuse svaki dan kao Beograd. Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno