Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je sudeći po ovome, 26.12 je stiglo u BG, prošlo brzo carinu.
67dc7ca9f57421df1386ec17f9b76956.jpg
 
Ovo ti je stiglo vec ili?
 
Meni ga nema jos paket, stigao jos 15.decembra na carinu... nezabelezeno cekanje na pakete..
912ca6f02373cf4c039e06b8c8a0aa6d.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko okvirno putuje posiljka (Singapore Post) od kad ispisu: Despatched to overseas (Country code: RS)?
Nesto su odugovlacili od kad sam porucio (11.11.) i tek 22.12. zvanicno u letu ka Srbiji.
Nisam siguran da li ce mi cariniti ili ne a buyer protection istice 11.01. (ako krene sa carinom, definitivno mi ne stize na vreme).
Stvarno se nadam da ce shvatiti da imaju ogroman broj paketa i da krenu da propustaju bez carine sto vise.
 
Koliko okvirno putuje posiljka (Singapore Post) od kad ispisu: Despatched to overseas (Country code: RS)?
Nesto su odugovlacili od kad sam porucio (11.11.) i tek 22.12. zvanicno u letu ka Srbiji.
Nisam siguran da li ce mi cariniti ili ne a buyer protection istice 11.01. (ako krene sa carinom, definitivno mi ne stize na vreme).
Stvarno se nadam da ce shvatiti da imaju ogroman broj paketa i da krenu da propustaju bez carine sto vise.

Sa Singapurom imam najbolja iskustva. Npr. jedan od paketa npr. narucen 11.11, urucen mi je 22.11., ili narucen 02.12 stiglo 15.12, narucen 04.12. stiglo 18.12 (ovaj zadnji od 21.12 nesto u startu kasni, ukoliko ga uporedim sa prethodnim posiljkama, tako da ce zbog praznika, sto kod njih, sto kod nas, malo da se oduzi). Sa Turcima imam takodje solidno iskustvo i to isto funkcionise poprilicno dobro, nesto malo sporije u odnosu na Singapur, ali je u principu ok. Tu je negde I Hong Kong. Najduze su mi posiljke putovale preko Svedske I Holandije (nikad da stigne), a preko Kineza kako kad, uglavnom paketi idu okolo naokolo i to traje, neki put iznenadi, a umeju i da ga zaglave samo tako (nema pravila). Najduze je bilo od 25.10 do 08.12. koliko je trebalo paketu da preko kineske poste stigne do Srbije.
 
Poslednja izmena:
Sa Singapurom imam najbolja iskustva. Npr. jedan od paketa npr. narucen 11.11, urucen mi je 22.11., ili narucen 02.12 stiglo 15.12, narucen 04.12. stiglo 18.12 (ovaj zadnji od 21.12 nesto u startu kasni, ukoliko ga uporedim sa prethodnim posiljkama, tako da ce zbog praznika, sto kod njih, sto kod nas, malo da se oduzi). Sa Turcima imam takodje solidno iskustvo i to isto funkcionise poprilicno dobro, nesto malo sporije u odnosu na Singapur, ali je u principu ok. Tu je negde I Hong Kong. Najduze su mi posiljke putovale preko Svedske I Holandije (nikad da stigne), a preko Kineza kako kad, uglavnom paketi idu okolo naokolo i to traje, neki put iznenadi, a umeju i da ga zaglave samo tako (nema pravila). Najduze je bilo od 25.10 do 08.12. koliko je trebalo paketu da preko kineske poste stigne do Srbije.
3-4paketa od 25.10 preko kineske poste jos nisu stigla.. neki od prodavaca mu kazu samo ti cekaj obicno traje oko 90 dana kao da nisam do sada narucivao
 
Pozdrav svima! Da li neko ima iskustva sa Sweden Post? Poručio sam neki ruter sa GearBest-a pa sam izabrao registrovanu pošiljku preko ove pošte. Pitam se baš za koliko mogu da očekujem paket pošto sam neregistrovane pakete naručene preko GearBesta dobijao relativno brzo. Ali sad još idu i ovi praznici,a naši kad ga uspore i krenu da praznuju...Mogu samo da očekujem haos. :p
 
Sweden nije nesto. Holandska ti je bolja od njih. I meni je Singapurska jedna od najbržih!

Sent from my Mars pro using Tapatalk
 
29.12.2017 07:54:47 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
Meni danas taj status ali izgleda da cu morati cekam posle praznika....
 
Ako nocas stigne u tvoju postu mozes da odes sutra i zamolis ih da ti daju posiljku. Sanse za uspeh su male ali ako ti se ne ceka do srede mozda vredi da pokusas.
 
I od tog trenutka ces biti na crnoj listi poste, jer moraju da se dodatno cimaju sa tobom subotom, i to pred NG :)
 
Dosta nas je kupilo Rapoo mt750 sa Joybuy-a pre neki dan na akciji, citajuci komentare po forumima i sajtovima, deluje da nece stici uopste, jos cemo imati probleme sa refundiranjem novca :/ znao sam da je previse jeftino da bi sve proteklo glatko.
 
Meni i ne deluje kao ko zna sta za tu cenu?
 
U temi za miševe pisao lik da mu je stigao...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ne kazem da ce ovo da se desi, mozda nam i svima stigne... ali mnogo se zale na JoyBuy...

Kazu da ako ide preko Belgijske poste, meni na primer ide preko nje... dolazi do gomile problema. Roba ne stize, stoji Bpost recived information, i tako stoji do isteka zastite, valjda 60 dana. Dok se nekima desilo da stigne, ali stigne pogresan proizvod itd... e onda krece haos, JoyBuy tim, ukoliko ne stigne proizvod i na tracking numberu stoji da je i dalje u Belgiji, trazi da svaki korisnik ode do njegove poste i trazi napismeno da nije primio paket?!?!?
Ukoliko stigne pogresan.. mala je sansa da cemo uspeti da iscupamo novac natrag. Kako citam, zastita kupaca je mnogo lose resena...
Takodje pominju da proizvodi koji idu preko NL poste, stizu bez problema.

Kada sam video cenu pre neki dan, ucinilo mi nestvarno jeftino za misa koji kosta 50e regularno, samo izgleda da je klasicna navlakusa i da ce masa nas imati problema sada oko vracanja novca. Nadam se da gresim, ali toliko su ih napljuvali na netu za BE postu i takve nestvarno jeftine stvari gde nisu uspeli da vrate novac. Nikada problem preko Alija,
GB, Ebay-a, Amazona nisam imao, kod ovih sam kupio prvi put sada... sada ostaje samo da cekamo i vidimo na cemu smo.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Mitar je u NO, ne Srbiji :)
 
I ja sam tada pazario kada i ostali na JoyBuy.com i platio preko PayPal.
Isto je tracking BE, dakle preko belgijanaca. Pošiljka je zapala u "crnu rupu". Nigde je nema. Na 17tracking.net stoji u nedogled status
2017-12-14 03:10

Item is announced / bpost received the information
Bojim se da će biti ovde problema, jer je od BE pošte samo evidentiran broj i evo 2 nedelje se ništa ne menja.
Kako ide sa refund preko PayPal, posle koliko vremena da pokrećemo postupak, da li se čeka da prođe neki rok, da posle ne bude da je prošlo vreme za pokretanje postupka povraćaja.
Javljajte ako ima napretka kod nekog ko je kupio rapoo miša preko JB.
 
Belgijska pošta je ekstremno spora. Ja sam naručio 13.11 i u Norveškoj ovakve stvari prolaze bez zadržavanja na carini.
Možete videti na 17track koliko se čekalo na promene statusa.

Računajte da je Božić i da su stvari dodatno usporene sad.
8bfdaa1e885573b411d57a756a2d6b9a.jpg
 
Poslednja izmena:
Opustite se, u ovo doba godine paketi uvek sporo putuju zbog akcija i praznika. Meni je putovao oko mesec dana za Srbiju preko Belgije.

FjFCUN40RAOVvw_XM0Ekyg.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno