Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pise ti kad kupis estimated delivery od kad do kad je. Kad istekne taj datum kontaktiraj prodavca ili otvori dispute preko ebaya.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Da li je moguce proveriti da li je paket bez broja za pracenje stigao na carinu? Nerealno mi je da mi 4 paketa i dalje nisu stigla sa Alija...plasim se da je postar uzeo
 
Meni malopre stigao miš sa Aliexpress-a, poručen 27.11., bez praćenja...
2 paketa od 17. i 22. nisu još stigli.

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Meni na ebay porudzbini nigde ne pise koji je rok isporuke.. Proslo je 32 dana, da li jos cekam ili se obratim paypalu il kome vec? Hvala.
 
Dokle si stigle ove nase nesrece jel zna neko? Meni od 8. ili 9. stoji Podnosenje na carinski pregled.

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Tnx @marketman, meni si pomogao, za neke posiljke mi je bas sve prikazao :-D

Sent from my HTC One_E8 using Tapatalk
 
Dokle si stigle ove nase nesrece jel zna neko? Meni od 8. ili 9. stoji Podnosenje na carinski pregled.
Nasa carina je stigla negde 4/5 u BGu, ali ti gledas neke raspale MTSove i carine, a mi ne znamo gde ti je to :D
 
Imam 4 porudzbine i na svakoj nije azurirano pracenje od istog datuma (5. decembar). Cudno mi je da je bas za svaku identicno, s tim sto jedino za ovu pise da je poslata avionom, za sve ostale pise "in transit".
Screenshot_20161220-111033.png

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Sto puta receno u tri teme od 11.11., nista cudno. Cekaj.
 
Ne verujem ja da je njemu ovo od 11 :) inace meni jos 4 paketa fale od 11...a zanimljivo je da vecina ljudi ostavlja feedbackove uveliko za to vise od 2 nedelje...
 
OStavljaju iz drugih zemalja verovatno, tesko da je nekome kod nas stiglo a tebi ne. Ili je mozda stiglo u NS, NI, KG.. a ne u BG, gde najduze cekamo.

Pod 1111 sam mislio od tada se postavlja isto pitanje :)

Meni su dva paketa JUCE stigla na carinu, i treci caletu u Nis isto juce :( Njemu ce i stici pre NG verovatno, meni hoce za lunarnu stvarno :(
 
Meni stiglo sedam od deset pošiljki od 1111. Preostaje jedna krupna, ta je napustila Kinu 2.12. i ističe protection za dva dana. Ostalo su sitnice koje mogu da guslaju do ovamo koliko oće.
 
12.12.2016 08:41:42 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
12.12.2016 10:48:28 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
20.12.2016 11:26:48 68200 CARINA GPC NIŠ - 18200 GPC NIŠ

Da li ovo znaci da mogu da ocekujem do kraja nedelje ili opet zna da se zadrzi dosta ?
 
Sutra/prekosutra je kod tebe.

Ali duze se ceka na niskoj carini znaci sada, bilo je 4-5 dana, sada 8.
 
Malo pre je stigao update da je proslo carinu i da je sada samo otprema za Leskovac. Valjda ce biti sutra/prekosutra :D

12.12.2016 08:41:42 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
12.12.2016 10:48:28 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
20.12.2016 11:26:48 68200 CARINA GPC NIŠ - 18200 GPC NIŠ Otprema
20.12.2016 13:58:39 40200 GPC NIŠ - 40200 GPC NIŠ Otprema
 
Poslednja izmena:
Eto da potvrdim danas je stigla posiljka, tj zvali su iz poste na fiksni telefon koji nigde nije bio upisan na GearBest sajtu, tako da sreca da je neko bio na toj adresi. Znacu koliki su troskovi oko 13-14h kada je rekao postar da ce da dotera. Proslo je TACNO 30 dana od narudzbine, sa vikendima to je 22 radna dana, kupljeno 22 Novembra, znaci uoci onog crnog petka i svih popusta, da li sam ih zaobisao ili rade brzo i tada ne znam, ali prva narudzbina iz inostranstva i ja sam zadovoljan vremenskim intervalom. A kakav je proizvod..veceras ili sutra ujutru kad budem odradio unboxing i zbog poena i zbog yt-a, a i zbog sigurnosti ukoliko je nesto fail da mogu da se zalim iako me "zabole" za tih 43$ od pre mesec dana.

650 dinara troskovi i to je to.
 
Poslednja izmena:
Super si prosao onda :)
 
Danas mi je posiljka prosla BG carinu :D Tamo je od 08.12. :d:smash:
2016-12-22 13.14.20.png Malo su ubrzali,alimoja posiljka je sadrzala dekorativnu zicu :D
2016-12-22 13.11.16.png
 
Poslednja izmena:
Pa i meni je od 08.12. i jos je tamo majke im ga dzabolebaroske. ;)

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Mozda propustaju samo njima nezanimljive pakete za carinjenje :d I to tek kad ih je guzva priterala :wc::wc:
Mozda im je tvoj paket zanimljiviji :D
20161222_145530.jpg
 
Q: Kako bi ste ocenili rad carine?
A: Pa, ocenio bi ga kao nerad...
:S:
nema smisla.JPG
 
Pa kad stalno porucujes PBankove ;)
 
Nisu PB, zadnje 2 porudžbine koje su sadržale PB su mi automatski poništene posle 24h i refundirane sa objašnjenjem da više ni njih ne mogu da šalju...
Tako da je to to, što se tiče xiaomi PB, ko je kupio kupio je :D
Inače ja sam zadovoljan što se tiče naplate, više mi puste bez troškova nego što naplate tako da kad saberem i oduzmem ja sam OK, platiću im i za ova dva proizvoda (vrednosti 30-40$, jedan kuplje a drugi dobije za dž ali dobro, platiću im carinu i za to) ali brate, nek odrade to za 2-3 dana a ne da je** čvorka dve + nedelje, da koriste zrnca pirinča za računanje već bi valjda izračunali... Ako nisu sposobni da to odrade u zakonskom roku od 7 dana onda nek puste lepo bez pregleda, smanje gužvu sebi i idemo dalje, rade bez brda paketa ispred sebe...
 
Poslednja izmena:
Preko programčića zvanog TrackChecker ali i nije baš nešto posebno...
Bolja varijanta ti je da držiš tracking brojeve u nekom txt fajlu i samo ih pejstuješ u 17track.net
 
BG carina juče odradila pakete od 8.12.2016. 14 dana čekanja.
 
NS carina radi brzo ;).

Konačno mi stigla LED sijalica danas koja je poručena 11.11. na famoznoj Alijevoj rasprodaji.

U sredu mi stigao paket Kineskom preporučenom poštom kojeg sam kupio 2.12.
Nema nikakve logike da je paket kojeg sam poslednjeg poručio stigne prvi
dok šest paketa koji su poručeni i poslati pre toga još putuje negde između NRK i Srbije :bottle:...
 
Dobih danas ona moja dva paketa što su ušli 8.12 na carinu...
1200 din ukupni troškovi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno