Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prvi put mi se desilo da pošiljku čekam duže od 30 dana... Stigla je posle 58 dana, 48 dana bila je u našoj pošti...
 
To ti mislis da je u nasoj posti bila 48 dana.Moja posiljka kada stigne u Srbiju u roku od 2 dana dobijem na kucnu adresu,kada ide preko Holandije dok preko Madjarske to yraje mnogo duze,a nekad i ne dobijem posiljku.tako da nije problem u nasoj posti vec u tranzitnoj,u ovom trenutku Madjarskoj posti gde se zadrzava dugo posiljke za Srbiju.
 
Da li ovo znaci da mi je paket iz nekog razloga vracen nazad 🤦‍♀️😡
Screenshot_20221204_202030_AliExpress.jpg
 
@mimi08

To znaci da je paket na putu za Srbiju, sledeci status za 2-4 dana bi trebao biti RS,11003 IZMENIČNA POŠTA, Arrived
 
Postar mi rece da imaju planinu neisporucenih posiljki i da nemaju ljudstva da ih dostave.
Zaboravio sam koju postu je pomenuo ali nije mislio na lokalne vec onu sabirnu odakle se paketi salju ka lokalnim...
 
To ti mislis da je u nasoj posti bila 48 dana.Moja posiljka kada stigne u Srbiju u roku od 2 dana dobijem na kucnu adresu,kada ide preko Holandije dok preko Madjarske to yraje mnogo duze,a nekad i ne dobijem posiljku.tako da nije problem u nasoj posti vec u tranzitnoj,u ovom trenutku Madjarskoj posti gde se zadrzava dugo posiljke za Srbiju.
ja sam cekao preko 30 dana i preko Holandije. oko 5-7 dana treba do Holandije, isto tako do Srbije, nakon cega sam cekao uvek izmedju 2 i 35+ dana
 
To ti mislis da je u nasoj posti bila 48 dana.Moja posiljka kada stigne u Srbiju u roku od 2 dana dobijem na kucnu adresu,kada ide preko Holandije dok preko Madjarske to yraje mnogo duze,a nekad i ne dobijem posiljku.tako da nije problem u nasoj posti vec u tranzitnoj,u ovom trenutku Madjarskoj posti gde se zadrzava dugo posiljke za Srbiju.
Poručeno 9og oktobra, primljeno 2.decembra
1670194574151.png
 
01.12 stigle 2 posiljke i Srbiju,danas isporucene na kucnu adresu,posiljke su isle preko NL post,kupovina na JOOM,poslato 15.11,stiglo u Srbiju 01.12,danas 05.12 isporuceno.obicna neregistrovana posiljka,i tako vec par meseci stize u tom vremenskom roku,svaka posiljka je stigla.
 
Da li je realno da paket bude mesec dana u tranzitu🤦‍♀️
Screenshot_20221205_205629_AliExpress.jpg
 
@mimi08

Citaj AE teme , sve je napisano

Nov 20, 2022, 15:21 bpost
Shipment being prepared by the postman

Posiljka je 20.11 stigla u Srbiju , do danas je trebala
da stigne u lokalnu postu i bude isporucena.

Problem je sto niko za neregistrovane posiljke nema evidenciju.

Ako ti se cesto desava da nema isporuke na kucnu adresu , onda
prvo moras da eliminises postara kao problem ( zahtevas isporuku u posti ) ,
ako nije do postara onda se problem trazi na relaciji lokalna posta - posta
koja ima status lokalnog postanskog centra.
 
Društvo, koju aplikaciju koristite za tracking? Trenutno koristim TrackChecker Mobile, ali sve više i više "brljavi" u smislu da ne prikazuje statuse iako ih ima :)
 
Pošta produžila ležarinu sa 5 na 20 dana.
Danas saznadoh razlog, svaki dan je 15 dindži!
 
@sasa022 Nindžu koristim kada sam na kompu, oni nemaju aplikaciju?
 
Naravno :) Navikao sam na aplikaciju, pa zato pitam, ali probaću Nindžu sa nalogom i preko browsera na mobilnom...
 
@mimi08

Citaj AE teme , sve je napisano

Nov 20, 2022, 15:21 bpost
Shipment being prepared by the postman

Posiljka je 20.11 stigla u Srbiju , do danas je trebala
da stigne u lokalnu postu i bude isporucena.

Problem je sto niko za neregistrovane posiljke nema evidenciju.

Ako ti se cesto desava da nema isporuke na kucnu adresu , onda
prvo moras da eliminises postara kao problem ( zahtevas isporuku u posti ) ,
ako nije do postara onda se problem trazi na relaciji lokalna posta - posta
koja ima status lokalnog postanskog centra.
Meni poštar doneo gomilu kesica, kako nisam bio kod kuće, ostavio u komšiluku, jer kaže "nije zavedeno" i za danas bilo nešto, ja bio u pošti, kaže u sistemu nema!
 
Da iskoristim priliku da opljujem JOOM ,otkazali mi porudzbinu(problem sa slanjem) a ne vidim opciju da napisem kritiku.
 
JOOM moze da otkaze kupovinu ako lrodavac ne posalje posiljku u datom vremenskom periodu,tako da je problem u prodavcu.to postoji i na Aliju,samo sto je podrska na JOOM-u daleko bolja i postenije,i sto je najbitnije veoma brza.A ti nadji nacina nekako da popljujes JOOM.
 
@ironmanbg

Neregistrovane posiljke ne evidentiraju - "nemaju ih u kompjuteru",
ali "kontrolor - sef magacina" ( interno imaju druge nazive za radne
pozicije u magacinu ) moze da proveri da li je posiljka u magacinu ili
kod postara.

@dedamrsoje

Na AE mozes i gore da prodjes...
Ako npr. distributer ima rok od 10 dana da posalje posiljku ,
desi se da u poslednjem satu rezervise kod za pracenje i
onda moras da cekas jos 10 dana da se potvrdi da je slanje otkazano...
Ako deseti dan sam ne otkazes porudzbinu , izgubis 20 dana i nemas
mogucnost da napises komentar i das losu ocenu trgovcu.
 
Da li je nekome skoro stizalo nešto iz UK preko Asendie?
Poručeno 19.11. i već juče statusi "Arrived at destination" i "Out for delivery", pa ne znam da li to stvarno tako brzo stiže ili su to lažni statusi?
Tracking je u formatu AT0000xxxxxx
Evo da sam sebi odgovorim :) Pošiljka je stvarno stigla za par dana iz UK, ovde je preuzeo UPS, "pokušali su dostavu" međutim "nisu imali broj telefona" pa nisu mogli da je isporuče, da danas nisam video da postoji i UPS tracking i da ih nisam zvao telefonom, ko zna do kada bi stajala kod njih :)
 
Koje su pošiljke u našoj pošti sa oznakom VM na početku?
 
Kada pošiljke iz nostranstva stižu preko DHL, ko ih dostavlja na adresu? DHL ili neka naša kurirska služba? Imaju sa nekim dogovor ili random? Hvala
 
@varicak

DHL Standard ili DHL Express ?

DHL Standard ide preko Poste Srbije
DHL Express isporucuju DHL kuriri
 
2022-11-03 19:00 Received by local delivery company
2022-11-07 21:41 Out for delivery (PAKETOMAT u poruci UA HU broj)
 
Jel stigla poruka na telefon / Viber ili se
status pojavio samo na AE ( i kog datuma ) ?




Paketomati su preskupi za "igranje" sa neregistrovanim posiljkama.
Samo treba da skeniraju posiljke u lokalnoj posti , omoguce
pracenje za Ux..xx i postave status preuzimanje u lokalnoj posti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno