Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11/23/2021 Departure from outward office of exchange BUDAPEST

Jos jedna potvrda da Cainiao daje dobre informacije - pod uslovom da znamo da ih rastumacimo - nakon sto posljka stigne u Madjarsku, 23.11 otislo ka Srbiji, 11 Decembra ispada da je primljeno u nasu postu, do sada je trebalo biti uruceno ako imas sanduce i ako nije bilo nesto vangabaritno pa mozda spusteno pored sanduceta - tada postoji rizik da je neko mazne - ne znam da li je kuca ili stan u zgradi sto isto ima uticaja gde ce da spuste i ko moze da vidi posiljku.

Pisanje reklamacije je u svakom slucaju pozeljno na kraju videce u posti gde je zapelo, znace da li im je posiljka razduzena ili vracena posiljaocu, navedi samo u reklamaciji da si podatke dobio od Universal Postal Union ciji je Srbija clan i da te interesuje sto ta posiljka nije urucena i recimo navedi da je to posiljka za koju Srbija salje podatke posiljaocu da se nalazi u nasoj posti i da je spremna za urucenje sa molbom da se tvoja reklamacija razresi u najkracem mogucem roku i da se vidi interno gde se posiljka nalazi na bazi interne evidencije.

Da li si dobio na mail od Aliexpressa nakon 11.12 pisamce da ides da preuzmes posiljku u lokalnoj posti?
 
Jos jedna potvrda da Cainiao daje dobre informacije - pod uslovom da znamo da ih rastumacimo - nakon sto posljka stigne u Madjarsku, 23.11 otislo ka Srbiji, 11 Decembra ispada da je primljeno u nasu postu, do sada je trebalo biti uruceno ako imas sanduce i ako nije bilo nesto vangabaritno pa mozda spusteno pored sanduceta - tada postoji rizik da je neko mazne - ne znam da li je kuca ili stan u zgradi sto isto ima uticaja gde ce da spuste i ko moze da vidi posiljku.

Pisanje reklamacije je u svakom slucaju pozeljno na kraju videce u posti gde je zapelo, znace da li im je posiljka razduzena ili vracena posiljaocu, navedi samo u reklamaciji da si podatke dobio od Universal Postal Union ciji je Srbija clan i da te interesuje sto ta posiljka nije urucena i recimo navedi da je to posiljka za koju Srbija salje podatke posiljaocu da se nalazi u nasoj posti i da je spremna za urucenje sa molbom da se tvoja reklamacija razresi u najkracem mogucem roku i da se vidi interno gde se posiljka nalazi na bazi interne evidencije.

Da li si dobio na mail od Aliexpressa nakon 11.12 pisamce da ides da preuzmes posiljku u lokalnoj posti?
Nisam dobio mail od Alija...

Hvala na pojasnjenju, poslacu poruku posti da vidim sta se desilo sa paketom.
Cudi me da se na UPU ne vidi status od 11.12.2021. Dakle vidi se da je posiljka napustila Budimpestu ali se ne vidi da je usla u Srbiju...

A sto se tice gabarita mislim da nije problem. Zapravo par puta sam se zacudio kako je toliki paket stao u sanduce. Mislim da postari imaju univerzalni kljuc i da po potrebi otvaraju kada stavljaju pakete unutra...
 
Ma HU daleko im lepa kuca , Za sedam dana stiglo u HU a do mene jedno dva meseca ili pred istek za Dispute a mozda i ne stigne ko zna
kinezima navedem nikako HU ono svi tri paketa HU :mad:
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    112.5 KB · Pregleda: 51
UB..LV

isporuceno ( teritorija GPC BG )
lvb.jpg

a desava se da po koja posiljka "zapne" i u Kini ili LV

lv.jpg


@ gorvla

Od UPU pracenja nema vajde - gori su od Poste Srbije
 
UB..LV

isporuceno ( teritorija GPC BG )
Pogledajte prilog 333191

a desava se da po koja posiljka "zapne" i u Kini ili LV

Pogledajte prilog 333192


@ gorvla

Od UPU pracenja nema vajde - gori su od Poste Srbije
Za teritoriju madjarske ne vidim sta su gori, posiljka prakticno prodje tamo kao kroz tranzit nema tamo puno statusa za HU posiljke, bolje opcije od toga za pracenje u Madjarskoj isto tako ne vidim, drugi mogu samo da koriste rezultate od UPU...
Ma HU daleko im lepa kuca , Za sedam dana stiglo u HU a do mene jedno dva meseca ili pred istek za Dispute a mozda i ne stigne ko zna
kinezima navedem nikako HU ono svi tri paketa HU :mad:
Ako zelite da izbegnete posiljke preko madjarske pre finalizovanja porudzbine pogledajte da ne postoji kao opcija kod odabira slanja Aliexpress Saver Shiping, primetio sam da kada postoji ta opcija tada moze da se desi za posiljku koja mi je bila zbirno od oko 10usd da po automatizmu je isla sa Aliexpress Saver Shipping(moguce je da se sabira ukupan iznos posiljke ili slanja i tada menja nacin slanja a da mi to nevidimo ili jednostano predje neku vrednost), taj trgovac je imao Aliexpress Saver Shiping kao mogucnost, dok kod trgovaca gde nema te opcije gde je samo Cainiao u raznim varijantama ili premium ide po pravilu Litvanija za besplatna slanja.
 
Poslednja izmena:
Jedna napomena za sve koji zele od Aliexpressa da porucuju da im ide ili im vec ide preko Litvanije, uskoro moze da se desi prekid te rute zbog medjunarodnih zajebancija....

Za UPU preko Madjarske jos jedna napomena za UPU a vezano za UAxxxxxHU, UPU ne prati posiljku kada izadje iz Madjarske tj. kada udje u Srbiju tada vise nema pracenja preko UPU. Mozda je moguce da bi pratili povratak odnosno ako bi se posiljka vratila posiljaocu odnosno prvo madjarskoj posti.
 
Poslednja izmena:
@ gorvla

Sukob Kine i Litvanije ( zbog Tajvana ) traje od letos...
Da li postoje sveze informacije o pogorsanju situacije ?


Za Ux..LV nemamo nikakav podatak o ulasku u Srbiju.

Madjari verovatno od svih krajnjih posta zahtevaju potvrdu prijema
velikih transportnih pakovanja i na osnovu toga objavljuju status
Arrive at local delivery office
 
@ gorvla

Sukob Kine i Litvanije ( zbog Tajvana ) traje od letos...
Da li postoje sveze informacije o pogorsanju situacije ?


Za Ux..LV nemamo nikakav podatak o ulasku u Srbiju.

Madjari verovatno od svih krajnjih posta zahtevaju potvrdu prijema
velikih transportnih pakovanja i na osnovu toga objavljuju status
Arrive at local delivery office
Na stranu glupiranje Litvanije oko Kine, Belorusija moze - najavili su juce - da im uvede zabranu tranzita kao odgovor na to sto Litvanija sprecava beloruski izvoz djubriva preko luka u Litvaniji - litvanske zeleznice prvo stopirale Beloruske vozove a onda raskinule ugovor sa Beloruskom firmom 12.01.2022. - u toj varijanti by by zeleznica iz Kine preko Belorusije pa do Litvanije i na kraju do nas...Ne verujem da ce preko Rusije Litvanija imati neku alternativu a Kina imajuci u vidu sve to pa i Litvansko ponasanje vezano za Tajvan mozda ih tada i trajno otkaci za Hub pa sve to preusmere na madjare ili mozda na Grcku ili Bugarsku preko Turske....
 
Poslednja izmena:
Ako zelite da izbegnete posiljke preko madjarske pre finalizovanja porudzbine pogledajte da ne postoji kao opcija kod odabira slanja Aliexpress Saver Shiping, primetio sam da kada postoji ta opcija tada moze da se desi za posiljku koja mi je bila zbirno od oko 10usd da po automatizmu je isla sa Aliexpress Saver Shipping(moguce je da se sabira ukupan iznos posiljke ili slanja i tada menja nacin slanja a da mi to nevidimo ili jednostano predje neku vrednost), taj trgovac je imao Aliexpress Saver Shiping kao mogucnost, dok kod trgovaca gde nema te opcije gde je samo Cainiao u raznim varijantama ili premium ide po pravilu Litvanija za besplatna slanja.
Nema te opcije nego volja prodavca i zato naglasio nikako HU a on bas HU
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    29.1 KB · Pregleda: 28
Nema te opcije nego volja prodavca i zato naglasio nikako HU a on bas HU
Pa to je druga situacija, znaci nije samo kako sam opisao u ponudi Cainiao pa da se izbegne saver vec pise via "seller's shiping method" te iako pise da je posiljka nije pracena moguce je da je u pitanju neki iznos ili situacija kada prodavac nema izbora u svom meniju a koji mi ne vidimo sem da posalje kroz Ali Express Saver shipping a on se vodi kao da je sa pracenjem. Ucinio ti je prodavac dodatnu uslugu poslao sa pracenjem :devilish:

Ja takve "sellers shiping" metode nikada ne koristim pri porucivanju tj. biram druge prodavce za istu stvar jer ne znam sta je iza toga...Ranije je je iza toga cesto bio nepraceni Sun You ali i neki drugi metodi slanja sa cesto sve pogresnim statusima i cesto nisam dobijao posiljke nikada ili mesecima - pre korone - zato sam to nakon par pokusaja kasnije uvek to izbegavao...

Primer kada u ponudi ima i Aliexpress Saver Shipping pored Cainiao
ali7.jpg

Primer kada nema
ali8.jpg
i nesto najnovije sto jos nije probano Aliexpress Selection Saver sa pracenjem
ali9.jpg

Selection saver nudi brzi okvir/procenu dolaska posiljke na destinaciju a kosta kao saver shipping u ovom primeru.

I vidite da se svim ovim primerima SAVER sa pracenjem doplacuje vise u odnosu na CAINIAO a koje su uglavnom cesto besplatne metode slanja mada kao sto se vidi ima gde se neke od njih isto doplacuju a ima naravno i praceni CAINIAO koji je jos skuplji.
 
Poslednja izmena:
To između Belorusije i Litvanije neće nikako uticati na transport pošiljki iz Kine do Litvanija pa sve do nas.
 
To između Belorusije i Litvanije neće nikako uticati na transport pošiljki iz Kine do Litvanija pa sve do nas.
Zasto tako mislite? Ako zeleznica i avionski saobracaj ne budu mogli preko Belorusije do Litvanije kako ne utice? Litvanska posta koliko mi je poznato prima vozom veci deo posiljaka...Voz otprilike putuje od Kine do Litvanije do 20 dana preko Minska. Od Vilnusa posle distribuiraju u oko 30 evrospkih zemalja pa i nama medju ostalima.
 
Najveći deo ide vazdušnim putem a sama Belorusija je samo jedna mala tačka na mapi sveta koju avioni lako mogu da zaobiđu. Uostalom to i sada rade, jer 90% avio kompanija ne koristi vazdušni prostor Belorusije za prelet svojih aviona, a sve posle incidenta koji se desio prošle godine.
 
@ gorvla

Pogledaj godinama unazad , Belorusija i Litvanija stalno imaju neke konflikte
- to im je kao neka tradicija.
Ovo sada nista nece uticati na dopremanje robe iz Kine.

Cak je foliranje i to da ce Kina uvesti sankcije Litvaniji - to nije u interesu Kine ,
sto bi Kina sama sebi presecala put ka EU ?

Nadmudrivace se oni na diplomatskom planu , ali biznis se prekinuti nece.... ;)
 
Zamolio bih da napisete par kodova ili okacite slike sa statusima sa postal.ninja
za UA...HU posiljke iz oktobra i novembra ( moze i decembra ) i datume kada su isporucene
 
koj razlog . sve pobrisano samo ovaj ostao ako na to mislis, neznam kad stiglo kuci ali mislim daje 10/01/2022
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    89.5 KB · Pregleda: 31
Za 11 dana stigne pošiljka iz Kine u Srbiju a već 7 dan je (11003 Izmenična pošta za carinu) bez promene statusa.

Mrtva trka u brzini, ko li će pobedi hmmm....:ROFLMAO:
 
@ gorvla

Pogledaj godinama unazad , Belorusija i Litvanija stalno imaju neke konflikte
- to im je kao neka tradicija.
Ovo sada nista nece uticati na dopremanje robe iz Kine.

Cak je foliranje i to da ce Kina uvesti sankcije Litvaniji - to nije u interesu Kine ,
sto bi Kina sama sebi presecala put ka EU ?

Nadmudrivace se oni na diplomatskom planu , ali biznis se prekinuti nece.... ;)
Imali su oni carke i ranije tacno ali sada je ozbiljno nategnuto, prvi put je zabranjen izvoz preko Litvanskih luka Beloruskog sirovina za proizvodnju djubriva a od kojih Belorusija fino zaradjuje sto je izmedju ostaloga dovelo i do rasta cena djubriva i na preko 200% u Evropi pa cak i ovde kod nas u Srbiji poljoprivrednici su u problemu i to jakom velikom problemu oko setve pa nemojte da se cudite kada hleb a i sve drugo od hrane ode na gore sa cenama.

Kina stvorila taj put Kina moze da promeni taj put ako zeli jer ima alternativa, odnosno mislim po secanju da je Dzek Ma tu pomogao Litvance, Litvanci sami seku granu na kojoj sede, Kina ima alternative za transport a Litvanci nemaju i trebali su bolje da razmisle pre nego sto priznaju Tajvan. Ako Litvanija uskoro ne omoguci Belorusima ponovno izvoz mozete biti sigurni da ce u nekom trenutku Belorusi njima preseci tranzit a svoj usmeriti preko Rusije...Beloruski biznis vec trpi sankcije od Litvanije tako da je tu diplomatija vec sa malo opcija, prekljuce su upozoreni da se vrate na staro i omoguce Belorusima da izvoze ili sledi prekid tranzita. Kina nije folirantska zemlja u drzavnom pogledu tamo sto se kaze to i vazi, njihovi visoki drzavni politicari ne funkcionisu kao drugde pa da svaki dan lazinjaju po nesto kao na zapadu zarad medijske propagande, po prirodi su mudri pa nece seci grancice na kojim sede sem ako ne vide to kao deo nekog resenja ili cak ne rese da ih iseku sve jer znaju i da budu ekstremni prema onima koji im se zamere i cine im zlo, usput oni - Kina - da prekinu sav svoj izvoz u sve zemlje sveta mogu da se odrzavaju od unutrasnjeg prihoda a ostali neka vide gde ce i sta da proizvode i po kojim cenama i od koga ce da uvoze...

Evo jedan Nindza HU urucen je 25.01
ali ninjda.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja bih rekao.... Dodjem ovde da vidim kako idu posiljke, a ne da citam eseje o svetskoj politici...
 
 
Dodjem ovde da vidim kako idu posiljke, a ne da citam eseje o svetskoj politici...

Ma sta mi da se ovde savetujemo i biramo , distributeri sa AE salju po svom

---

Za UA...HU mi se cini da apsolutno ne postoji pravilo

AliExpress Saver Shipping / Cainiao Super Economy
plus 4PX i Yanwen Logistics
pa u zavisnosti od kombinacije
imamo razlicit tempo dostave i razlicite statuse kroz Madjarsku.

Arrive at local delivery office je status kada posiljka stigne u Srbiju.
 
Pa to je druga situacija, znaci nije samo kako sam opisao u ponudi Cainiao pa da se izbegne saver vec pise via "seller's shiping method" te iako pise da je posiljka nije pracena moguce je da je u pitanju neki iznos ili situacija kada prodavac nema izbora u svom meniju a koji mi ne vidimo sem da posalje kroz Ali Express Saver shipping a on se vodi kao da je sa pracenjem. Ucinio ti je prodavac dodatnu uslugu poslao sa pracenjem :devilish:

Ja takve "sellers shiping" metode nikada ne koristim pri porucivanju tj. biram druge prodavce za istu stvar jer ne znam sta je iza toga...Ranije je je iza toga cesto bio nepraceni Sun You ali i neki drugi metodi slanja sa cesto sve pogresnim statusima i cesto nisam dobijao posiljke nikada ili mesecima - pre korone - zato sam to nakon par pokusaja kasnije uvek to izbegavao...
sta god ti da odaberes od ovih "sirotinjskih" slanja kinez ce poslati kako on hoce jer ni jedno ne oznacava nista konkretno

Kada postoji opcija ja bih uvek birao seller shipping method, jer prodavac ipak zna bolje od mene.

Sto se tice tvog pisanja o skeniranju neregistrovanih posiljki...
da, apsoutno sam siguran da postoji takva automatizovana opcija u nasoj posti, ali sam siguran da neregistrovanu postu ne skeniraju
pre svega jer ne ide u istim dzakovima, a drugo zasto bi to radili nesto sto im nije trazeno.
 
@ vvhitevvizard

Nazalost , verovatno jos duzi period necemo videti "public tracking inside Serbia"
za neregistrovane posiljke.

@ bakara

U Posti Srbije "izmisljaju toplu vodu , a imaju bojler" - neko samo treba da se seti da ga ukljuci
 
Vi i dalje ne shvatate da to sto kompjuter automatski ume da skenira i obradi posiljke cak i neregistrovane ako imaju bar kod posle vuce dodatni posao za svakog sluzbenika i postara koji treba za svaku ponaosob bude zaduzen i posle razduzen, i to njihov posao visestruko uvecava....a ne placa se.

U pravu ste jedino za to sto masina koja to automatski radi postoji, ali dalja procedura u slucaju registrovane i neregistrovane posiljke se razlikuje.
Zaboravljate glavnu stvar da postar registrovanu posiljku donosi vama licno da preuzmete uz potpis.

Imaju bojler ali voda iz bojlera nije dzaba.
 
A ti i dalje ne shvatas da mozes da imas pracenje i registrovanih i neregistrovanih, bez dodatnog posla za bilo koga
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno