Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ olimpik

Izgleda da je u GPC-u velika guzva pa posiljke isporucuju nasumicno.
Nekome stizu bez reda i "na kasikicu" , a nekome postar donese 10 kom. odjednom.

Jos uvek nisu isporucene sve posiljke koje su oko 20.12 prosledjene iz LVA , a
jesu neke od npr. 29.12 ( ili tvoj primer 3.1 )


@ ntop

Posiljka je u tranzitu iz Ukrajine ka Srbiji.

Odakle je to naruceno ? - do sada nisam primetio tranzit preko Ukrajine
 
Stigao i madjar i LVsa zadnjim statusom od 16.11. i to ovaj kaze postar ostavio ta dva jos pre Nove godine, al mene nije bilo😊
 
Danas ( 25.06.2021 ) stigao neregistrovani Singapurcanin UF**SG porucen 20.12.2020.... veseloo..

Istorija se ponavlja, 10.01.2022. stigao neregistrovani Singapurcanin porucen 03.05.2021, zadnji status
May 14, 2021 23:30
4PX Express
Hand over to airline.

Izmedju toga imao sam porucena 2 komada registrovanih oba stigla za oko 15 dana, u cemu je fora bas bih voleo da znam..

Sta se desava sa ovim UA**HU 06.01. arrived to destination country zadnji status i nista ? Prvi put dobijam ovakvu posiljku jer sam video ovde da se svi zale da kasni mnogo pa sam izbegavao maksimalno..
 
I ja imam madjara sa tim zadnjim statusom arrived to destination country od 06.01.
Nista,cekas da ti stigne...
 
To da cekam to znam..
A sta se desava jel lazni status to ?
I koliko treba otprilike od tog statusa da zapravo stigne..
 
Neregistrovani mađari kada dobiju status da su u Budimpešti prođe oko mesec dana do isporuke. Barem je tako meni bilo za 4-5 pošiljci koje su bile preko njih.
 
Na prethodnoj strani neko napisa da su ''UA -------------- HU su registrovani'' ?
 
Meni stigao jedan Mađar danas, poručen 27.11., zadnja 2 statusa su:
06.01. Received by delivery company
11.01. Parcel at destination office for final delivery

A status arrived at destination country je bio 11.12., dakle skoro mesec dana je trebalo da dođe do mene od Mađarske. Čisto okvirno da znate. Imam još 2 sa poslednjim statusom od 06.01. kao ovaj gore, još nisu stigla.
 
@ olimpik

Izgleda da je u GPC-u velika guzva pa posiljke isporucuju nasumicno.
Nekome stizu bez reda i "na kasikicu" , a nekome postar donese 10 kom. odjednom.

Jos uvek nisu isporucene sve posiljke koje su oko 20.12 prosledjene iz LVA , a
jesu neke od npr. 29.12 ( ili tvoj primer 3.1 )


@ ntop

Posiljka je u tranzitu iz Ukrajine ka Srbiji.

Odakle je to naruceno ? - do sada nisam primetio tranzit preko Ukrajine
Pa i nije tranzit, naruceno iz Ukrajine. Ne, nije ikona za Dodika. 🤣
 
Na prethodnoj strani neko napisa da su ''UA -------------- HU su registrovani'' ?
Ja ih smatram za neregistrovane jer imaju praćenje samo do dolaska u Mađarsku. Poslednji status im je uvek da su stigle u Budimpeštu. Posle toga nema ništa više, čekaš i pojave se u sandučetu posle mesec dana.
 
Nista meni sada nije jasno. Meni pise 14.12. Budapest-Linehaul Arrival : Arrived Budapest, znaci stiglo u Budimpestu onda mi 06.01. dakle posle 23 dana pise Arrive at destination country.
Sto sam ja razumeo da je stiglo u Srbiju.
Medjutim od toga evo prodje 7 dana i nista ne mrda dalje. Verovatno da su statusi lazni.
Sta je registrovana posiljka zna se, mora potpis na urucenju, sve ostalo je plod necije maste da je to registrovana posiljka.
 
@Animal imam identične statuse/datume za jedan paket. Prethodni sa sličnim statusima je nakon ovog dolaska u Srbiju do mene putovao još skoro 20 dana.
 
Znaci lazni statusi i kraj price + sto jako sporo ide, izbegavati u sto sirem luku.
 
Sta ti nije jasno? Nista cudno da 23 dana sedi u Madjarskoj pa onda jos toliko u Srbiji. Meni od 64 dana cekanja paket 3-4 dana putovao po Kini i jos 7-8 do Madjarske, sve ostalo ovde
 
Gde ovde ? Sta sedi u Srbiji ? Ni preko jedne druge poste ne sedi, a sedi preko Madjarske.. takve gluposti smo davno ovde raskrstili to sto su pojedini mislili da nasi neke posiljke zadrzavaju i lageruju po magacinima i stoje tako.. Statusi su lazni i tu je kraj svake price niti znas gde se nalazi ni sta se desava sa paketom to je meni vise nego jasno posle par postova od drugih ljudi koji su ih primali do sada..
 
Pa jasno se vidi da su fake generisani statusi
Svako sa 3=4 posiljke u razmaku od 10 dana ima obrazac kako softwer stancuje statuse

Narucujem sa bikein,isto neka kineska posta ali tracking radi i stize za 14 dana
Minimalna postarina 19 evra
 
Ux...xx nisu registrovane posiljke .
Uvedene su elektronske carinske deklaracije i postoji pracenje ,
samo je pitanje sta koja posta evidentira u svom sistemu.

@ Animal

Imamo primere na prethodnim stranama da npr. u Makedoniji i Grckoj
i za Ux...xx postoji pracenje do poste koja isporucuje posiljku.

UA531511881HU

29.11 je posiljka stigla u Budimpestu
7.12 je prosledjena za Grcku
28.12 je stigla u Atinu
7.1 je isporucena u Grckoj.

@ ntop

Osiromaseni uranijum iz Cernobilja ? 😋☠️

Jan 4, 2022 22:30
UkrPoshta Kyiv MMPO., 03928, Ukraine
Sending is processed in a submission country exchange institution and is already in transit to destination country
 
Gde ovde ? Sta sedi u Srbiji ? Ni preko jedne druge poste ne sedi, a sedi preko Madjarske.. takve gluposti smo davno ovde raskrstili to sto su pojedini mislili da nasi neke posiljke zadrzavaju i lageruju po magacinima i stoje tako.. Statusi su lazni i tu je kraj svake price niti znas gde se nalazi ni sta se desava sa paketom to je meni vise nego jasno posle par postova od drugih ljudi koji su ih primali do sada..
Preko LV isto, 10ak dana radnja>aerodrom>LV a onda 20ak dana do isporuke. Preko LT evo 45 dana jos nista, itd.
Ili 2 paketa preko iste rute/zemlje stignu u Srbiju i onda drugi (narucen 10-15 dana kasnije) stigne pre nego prvi. Nema nikakvog reda ni sistema kod nas a izgleda ni kod Madjara
 
Gde ovde ? Sta sedi u Srbiji ? Ni preko jedne druge poste ne sedi, a sedi preko Madjarske.. takve gluposti smo davno ovde raskrstili to sto su pojedini mislili da nasi neke posiljke zadrzavaju i lageruju po magacinima i stoje tako.. Statusi su lazni i tu je kraj svake price niti znas gde se nalazi ni sta se desava sa paketom to je meni vise nego jasno posle par postova od drugih ljudi koji su ih primali do sada..
Naravno da sedi, evo ti primer kako sedi jedna moja i to registrovana, sutra ce biti 10 dana a posta nece raditi za vikend tako da najranije ocekujem u ponedeljak a i to nije uopste sigurno .. neradnici svugde ali najvise kod nas .Radi se o posiljci koja je 335 gr tezine , neke sitnice za pecanje u plasticnoj kutiji : https://www.joom.com/en/products/5f19496ab74d3e0106408d67?variant_id=5f19496ab74d3e0406408d69 ... ne vidim razloga da se to zadrzava toliko .. cak i da je guzva valjda na carini rade 24h a sta rade tek sa neregistrovanim kojima se statusi odokativno lupaju mogu misliti .
 

Prilozi

  • Posiljka stoji.png
    Posiljka stoji.png
    263.7 KB · Pregleda: 44
Vi kao da živite u nekom paralelnom univerzumu....ogroman broj ljudi je bolestan, paralelno haraju omikron i grip, ovo što objavljuju broj zaraženih nije ni deo koliko je bolesnih, masa se ne testira. U mojoj pošti radi troje za šalterom i jedan poštar, u obe smene, svi ostali bolesni.
 
U mojoj ih nije vise radilo ni u poslednjih 5-6 godina. Plus zabusavaju par sati, rade u slowmotion, itd. A u tim GPC je jos gore, oni su u tihom strajku vec godinama
 
Vi kao da živite u nekom paralelnom univerzumu....ogroman broj ljudi je bolestan, paralelno haraju omikron i grip, ovo što objavljuju broj zaraženih nije ni deo koliko je bolesnih, masa se ne testira. U mojoj pošti radi troje za šalterom i jedan poštar, u obe smene, svi ostali bolesni.
I u mojoj firmi ima dosta bolesnih ali se onda izvrsila preraspodela posla da bi se nastavio rad. A sve je to zato sto velika vecina glumi Novaka Djokovica, tipa : necu da se vakcinisem ali cu da idem po zurkama,na docek Nove godine, Bozica bez maski i u velikim grupama , pa na zimovanja i ponovo u masu , ne nose maske , ne peru ruke ...a sad je najgore sto ih ima gomila koji kupuju lazne potvrde za 30 eu i sa njima se " svercuju ".... ja sam dao primer GPC , to je valjda carinska posta , tamo se radi 24 h ali ako svi znamo da je ' taksista " sad direktor poste Srbije onda nije ni cudo sto je sad mnogo gore nego kad je npr posta strajkovala.
 
Ne znam da li je neko kacio obavestenje.
Posiljke se u Posti Srbije od nove godine cuvaju 20 kalendarskih dana (osim pojedinih "sudskih" posiljaka). Do sad je bilo 5 radnih dana.
 
Pozdrav, moze li mi ko reci sta im ovo znaci? Ovako je vec 10 dana
 

Prilozi

  • Screenshot_20220115-124254.png
    Screenshot_20220115-124254.png
    134.1 KB · Pregleda: 38
Znaci da ti je paket na carini i da ce biti ocarinjen, platices PDV ili carinu + PDV zavisi i trosak otvaranja posiljke..
 
Možda naplate samo 100 dinara za otvaranje pošiljke, a ne naplate pdv i carinu. Tako sam ja prošao pre 10 dana (vrednost pošiljke je bila 30 eur). 10 dana je bila na carini.
 
Pozdrav, moze li mi ko reci sta im ovo znaci? Ovako je vec 10 dana
To znaci da cekas kao i ja ... verovatno si narucio nesto sto nasi polupismeni carinici ne mogu da odgonetnu sta je pa se muce sad jadni jer ne znaju da li da ocarine ili ne , ili samo pdv, ma krastavac treba svi da narucujemo stakla za mobilne telefone i silikonske narukvice za satove , to nasi carinici znaju kako da postupaju sa tim :))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno