Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta znace sva ova obavestenja i za koliko da ocekujem paket :p
Capture.PNG
 
Pa iz norveskog sabirnog centra je poslat ka srbiji, znaci uskoro
 
U pa super. Poslali su mi preko holandske poste. Neko mi rece da mozda stigne i sledece nedelje.
 
Juće ujutru pogledam TrackChecker i vidim da mi je paket stigao u poštu. Svratim do pošte,na putu do posla, da podignem paket, međutim pošta kasni još nije stigla. Lik na šalteru mi kaze, doneće ti poštar paket, ne brini. Vratim se kući sa posla od paketa ništa. Pogledam status na poštinom sajtu i lepo piše - uručeno 18.02.2016 13:01h - i moje ime i prezime. Danas opet ujutru svratim do pošte, nađem svog poštara tražim mu paket, a on zinuo, počeo da prebire po pošti, po torbi i na kraju kaže nemam pojma gde je. Čak me je vodio do svog privatnog automobila da vidi da mu nije "ispao" tamo . Na kraju je konstatovao da je ili dao greškom nekom drugom ili su mu možda čak i ukrali paket na pijaci obzirom da tamo deli poštu. Blagi užas. Uglavnom obećao je da će naći paket već danas :(
Sad mi se budi crv sumnje, gde mi je par paketa koji debelo kasne a za koje nemam broj za praćenje.
Razmišljam šta dalje da preduzme ako ga ne nađe tj kome da se obratim.
Pa neka ti poštar pokaže papir gde si potpisao, šta traži po autu i td.
Ako je on potpisao za tebe on odgovara za to...
Pravi se blesav verovatno, mnogo ljudi ne zna da prati pošiljku, ali čim imaš broj tu kradje nema...
Meni je moj poštar sam potpisao i stavio u sanduče, i iako nikad ne nestaje posta iz istog, ovog puta je nisam našao... Sledeći dan smo se našli, i platio mi vrednost paketa... Jesam izgubio vreme ali bar nisam novčano izgubio...
Tako i ti ako ne nadje paket, neka ti ga plati, ako odbije, onda ga prijavi...
 
Generalno im skidaju sa plate ako nisu zasticeni, samo ne znam koja je procedura ako postar ne vrati pare iz djepa, posto je naplata para od poste vec duzi i tezi proces, i verovatno bi ti vratili vrednost na koliko je kinez paket osigurao na dekleraciji

Mada i ako kradu posiljke bez trackinga, kontroler u posti vremenom to mora primetiti, kad zaduzuje postara jer ipak vidi koje mu posiljke da u ruke, pogotovo sto su paketi iz kine rubosniji, i posle kad se neko zali ima uvek ko moze da zna da li posiljke misteriozno nestaju
 
Poslednja izmena:
Koje su realno sanse da nas kinezi stave u isti kos sa Italijanima i slicnim zbog posiljki koje ne stizu/gube se/bivaju ukradene? Vec sam video recimo kod nekih ebay prodavaca (iz juzne koreje, baterije i higijena najvise su me zanimale a oni to prodaju) da su bas onako podebljanim slovima stavili da za Srbiju, Rusiju, Italiju mora da se salje postom koja ima tracking a to je doplata nekih 15$, a sumnjam da bi seller sa 50-60k feedbacka stavio Srbiju tu tek tako ili posle samo 2-3 posiljke koje nisu stigle (na nivou statisticke greske). Duze vreme i ja narucujem online ali nisam vidjao pre da nas tako gledaju.
 
Pise mi da je posiljka stigla u zemlju destinacije, to je valjda srbija. E posto necu biti do ponedeljka uvece valjda mi nece stici do tad :) Mada ne verujem da su tao brzi.
 
Koliko vremena treba da prodje pre nego sto mogu da pratim posiljku ?(7 dan i dalje nista)
 
Mora da je nestalo usput. [emoji15] [emoji4]

b8ca3365f2428047ff9443f095c918a7.jpg
 
tema se pratvara u kuknjavu, ako zelite da vam stize za 5-7 dana platite DHL...
paket je izgubljen tek ako ne stigne nakon ~4-5 meseci

zetu neka xy kineska posta bez trackinga stiglo za ~35dana, registroovana za 25 dana bez carine jer NS prolaze za 1 dan, vi u BG dodajte 10 dana

meni iz nemacke jakna stigla za 12 dana, to je sve prosek

aviona za srbistan nema puno, jos se cekaju poluprazni da uglave negde posiljke, paket tako nekad stoji u magacinu i mesec dana ako je tranzitna zemlja neka koja je sugava ko mi!
rokovi urucenja bas i ne postoje, i sigurno nece placat zaseban avion kad se negde desi zagusenje

zato u zapadne zemlje i stize za 10-15 dana a u tunguziji i sibiru se ceka 60-tak, ako i tad stigne, kod nekih/vecine kineze koji drze do sebe pisu rokovi po zemjama ali bez garancije

takodje nekad su HK i kineska registrovane relativno brze, a nekad kad je zagusenje negde zna da bude dostava i 3x duza, zato kinezi non stop menjaju postu kojom salju, tako ako danas neko napise ocekivano vreme isporuke, za 6 meseci situacija moze da se obrne
 
Poslednja izmena:
Cekaj, pa to znaci posto mi je danas stigao na carinu u bg paket, treba da dodam jos 10 dana? :eek: Jesu oni noralni, pa iz kine putovao dva dana do srbije, a oni nece 10 dana da ga ocarine...
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam sto se zalis da li je bolje da kao za NS prodje za jedan dan i oderu te ko mecku (zato verujem ljudi u vojvodinu daleko manje narucuju iz kine!), ja sam zetu narucio bateriju za laptop i adapter od 14$, obe stvari precenjene za 60% pa ti vidi... za bateriju je cak bila faktura, za oba predmeta bile realne cene na paketu
u BG rade ofrlje i polako, ali zato kao sto si gore video, desi se da nesto procene mizerno, sto za NS je skoro nemoguca misija
 
Poslednja izmena:
Aha, nisam znao da je tako crna situacija u ns.

Da li da se zalim ako mi uzmu vise od 3000 dinara na paket od 60 evra? Posto je to tablet i tesko da ce nekome da padne na pamet da on vredi 60 evra :) Da mi je da se vise zavrsi ova neizvesnost sa carinom.
 
neverujem da ce ga preceniti, a posto je BG uvek imas 8% sanse da prodje bez carine i stigne za dan/dva
 
Joj diskriminacije Sunce ti, ionako sve odvukose za BG, a jos im i povlastice davaju...[emoji15]
 
Koliko vremena treba da prodje pre nego sto mogu da pratim posiljku ?(7 dan i dalje nista)

Zavisi, nekoliko dana. Meni je za masku proradio posle 3-4 dana, znaci prekjuce, sad ocekujem za patike da mi proradi najranije sutra, najverovatnije u naredna dva dana. Ali tih 7 dana mi je vec mnogo. Ne znam sta drugi misle, ja bih licno sacekao mozda jos sutra pa kontaktiraj prodavca i pitaj sta se desava.
 
Ja sam do prve info cekao 15 dana tako da samo strpljivo. Samo ako me carina ne zezne trebalo bi da preuzmem paket sledece nedelje. A narucio sam 3. 2. 2015. :)
 
Zavisi, nekoliko dana. Meni je za masku proradio posle 3-4 dana, znaci prekjuce, sad ocekujem za patike da mi proradi najranije sutra, najverovatnije u naredna dva dana. Ali tih 7 dana mi je vec mnogo. Ne znam sta drugi misle, ja bih licno sacekao mozda jos sutra pa kontaktiraj prodavca i pitaj sta se desava.

poslao sam mu poruku da vidimo o cemu se radi (telefon je u pitanju)
 
Dodje jedna posiljka juce iz kine posle 25 dana. Druge nema vec tacno mjesec dana.
Ocekujem jednu iz Amerike, oni su vazda bili tacni, precizni, uredni, u to ne sumnjam. Iz ovih zapadnih zemalja nikad nije bili problema.
 
Cuj, kuknjava, mesec i koji dan je prosao a oni 100g plastike jos ne mogu da iznesu iz kine.

Tracking.jpg
 
ljudi,moze li mi neko reci sta ovo znaci,26.01 naruceno...Pogledajte prilog 193437


Prvi put mi se desava da cekam paket vise od tri nedelje. Danas sam zvao postu, takodje sam i guglao...ovo je jos u Kini. Taj pocetni broj je valjda oznaka za Guangdzou.

E, sad: "Kinezi slave Novu godinu 8. februara, kao i početak vladavine horoskopskog znaka Majmuna. Ovo je znak veoma pozitivnih osobina i prati ga dobra sreća i radostan život"

Ja bi rek`o i kasnjenje posiljki.

Majmunska posla!
 
Koja majmunska posla ?

Od 2,3 feb pa do 17feb niko od kineza nista slao nije.

Kada si tacno kupio to sto cekas ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno