Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Evo je stigao na carinu paket koji je poslat iz Kine 09.05, a tamo ga pozdravio paket koji je na carini od 27.04.
 
Stigla UC posiljka sa poslednjim statusom RLDC 08.05, dve od 30.04 i 03.04 nisu stigle. Nikakvog reda nema pri prispeću.
 
stigle su mi dve pošiljke naručene u maju?? zato su mi izgleda trajno nestale 3 pošiljke koje imaju status da su stigle u deliveri centar 26 marta?

žena u pošti na paliluli mi kaže da više nemaju gde da da drže pošilje koje su se nagomilale, i da ih trpaju gde stignu, po fiokama čak...valjda bi šef pošte trebalo da ih potera da to razdele ljudima, ali eto, pošiljke se gomilaju...znali smo da je do nas problem, ali niko neće da mrdne doope po poštama...
 
Ima li neko informaciju dokle je stigla carina u Nišu stoje mi paketi sa Alija koji su stigli u Srbiju pre vise od 35 dana status ,,za carinu,,.
 
Nema pravila, meni je na carini stigla posiljka 13 maja, 20 maja uzasla, 21 bila kod mene...
Nego ovde su kanda pobrkani loncici...nije bas redosled kako treba 🤔SmartSelect_20240523-201536_AliExpress.jpg
 
Могуће је да смањују камаре тиме што штанцају пошиљке мање вредности, а остало што треба да отварају, процењују и пишу документацију за царињење и опорезивање, кад стигну.
А нове само пристижу...
Нико неће да запосли више људи, то је највећи проблем, што држава неће да одреши кесу
 
Интересује ме ако неко може са сигурношћу да порврди да ли су све стандард пошиљке са праћењем пошто код већине стоји да нема праћења?
 
Aliexpress Standard Shipping je sa praćenjem iako piše da nema praćenje. Standard Selection takođe ima pracenje.
 
@uroborosfault

USPS posiljke iz USA

Par minuta "igranja" sa GENERATOROM

UM910021384US - Hrvatska
UM910020605US , UM910001447US - Slovenija
- idu preko Belgije

UM910020503US - Srbija - 2024-05-13 GERMANY,FRANKFURT, Departed ->
UM909701380US - Srbija - 2024-04-22 SWITZERLAND,ZURICH, Departed ->
24.04.2024 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
 
@uroborosfault

USPS posiljke iz USA

Par minuta "igranja" sa GENERATOROM

UM910021384US - Hrvatska
UM910020605US , UM910001447US - Slovenija
- idu preko Belgije

UM910020503US - Srbija - 2024-05-13 GERMANY,FRANKFURT, Departed ->
UM909701380US - Srbija - 2024-04-22 SWITZERLAND,ZURICH, Departed ->
24.04.2024 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
sve znam, ali:
1. ne interesuju me US pošiljke jer je moja JP pošiljka, pitao sam čisto radi poređenja
2. pitam koji je tip paketa, opet radi poređenja, jer sa našom carinom nema očito striktnih pravila
 
je li ti ovo neki standardni paket - airmail i to? msm ko zna po kojem ovi principu rade, ja imam paket od 4kg (nije Kina / Ali), čovek bi očekivao da će se toga odmah rešiti, ali stoji eto skoro dve nedelje
Standardna posiljka sa najjeftinijom postarinom koja je mogla da se izabere. Da je EMS prosla bi za dan-dva. I ova je stajala dve nedelje tako da ce tvoja verovatno proci carinu sutra ili u ponedeljak.
 
Standardna posiljka sa najjeftinijom postarinom koja je mogla da se izabere. Da je EMS prosla bi za dan-dva. I ova je stajala dve nedelje tako da ce tvoja verovatno proci carinu sutra ili u ponedeljak.
odlično, definitivno onda ima nade za otpremu iz carine što kažeš sutra, ili u ponedeljak
 
Mene zanima samo, da li će nekad biti učinjeno nešto, datuma kad se u najavljuje?
To famozno praćenje malih neregistrovanih pošiljki se samo odlaže, bila je priča za feb, pa posle mart ili Apr. pa Maj.
Evo prolazi i Maj za par dana, opet ništa...
 
Džaba ih pratimo ako dođu i onda samo stoje mjesec dana po policama i fiokama i u džakovima.
 
Bar cemo znati gde stoje i da su kod nas, i morace biti urucene kad tad.
 
Барем имаш сигурност да ће бити уручено.
Ево мој пример, био је нови поштар... пошиљка је нестала. Иначе кад је стари, пошиљке уредно стижу.
Продавац није прихватио рефаунд за пошиљку која је послата крајем јануара, задњи статус 14. Феб.

И шта сад? Изгубио сам и паре и пошиљку.
Да је била регистрована, морала би да ми буде уручена. Тако да размислите мало...
 
LPC SM


UC0166...HU
Received by local delivery company - 21.05
Isporuceno 24.05

UC0153...HU
Received by local delivery company - 14.05
Isporuceno 20.05
 
Meni par meseci ne dolazi NIŠTA sa Aliexpress-a, imam 10 malih pošljki iz perioda 28.februar do 3.aprila i dođe do "Received by local delivery company" i tako stoji neke od marta a neke od aprila. Godinama pre toga nikad nisam imao problema sve stizalo. Ne znam da li se još nekom ovako nešto dešava ali neko opasno ne radi svoj posao kako treba.
 
^evo meni se desava to isto, imam 18 neregistrovanih posiljki sto UA sto UC od februara, marta i nista pod milim bogom ne stize. Registrovane su sve stigle i stizu na vreme....
 
Cekam rodjendanski poklon,smart sat,jedna od alijevih storova ali cudan kod za pracenje
LP0065XXXXXXX75
 
Ima li kakvih iskustva???? Niš.
 

Prilozi

  • lightshot_1715620166.jpeg
    lightshot_1715620166.jpeg
    32.9 KB · Pregleda: 34
@Marecar

I za CNG i za LP i za SY.... dobijas jos jedan kod

primer za CNG

lp.jpg



@peki23

Nema pravila - neke posiljke prodju za par dana , neke za 30-40.
Na ovoj strani imas primer za UM...US
25.05.2024 20200 GPC NOVI SAD Otprema
24.05.2024 RSBEGC Otprema
24.04.2024 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
 
Za LP pošiljku valjda beše YanWen logistička kompanija te pogledaj na njihovom trakeru osim ako nije LP express onda ide preko litvanije. Sačekaj neki dan valjda će izbaciti normalan broj pošiljke.
 
Апропо уручења пошиљки, јуче ми поштар донео неко решење да потпишем пријем, па сам га питао око пошиљки. Рече да нерегистроване обрађује нека 'екипа' и углавном ставља у пакетомат (у последњих годину дана само онај код главне поште, као да други не постоје), а поштари разносе регистроване.
 
Nazad
Vrh Dno