Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Stigle dve UC pošiljke sa poslednjim statusom RLDC 03.04.2024
 
Odatle su statusi za UC, ja ih iskreno nisam očekivao pre 8.Maja a možda AI kasnije, bas sam se iznenadio kada su stigli za manje od mesec dana nakon statusa RLDC.
 
UC0027...HU ( isporuceno - Ruma )


Cainiao Super Economy Global
2024-04-09 22:20 GMT+8
Received by local delivery company

UPU
Wednesday, April 10, 2024 At 10:35 AM
Departure from outward office of exchange - Budapest
 
Evo situacije od danas. 2 identicna paketa narucena, jedan na moju adresu u Zrenjaninu, drugi na adresu u Sapcu, paket za Sabac prodje direktno sa Izmenicne, drugi naravno za NS carinu i cekanje. Tako da varijanta narucivanja na adrese pod BG carinom ipak piju vodu. Kina - Srbija 10 dana, prava stvar :)
 
Neko je pisao pre par dana o pošiljkama iz Japana, za moj paket 8 dana od Haga do Srbije, sad će jedno mesec na NS carini
Screenshot_1059.png
 
Meni je maska za telefon prošla NS carinu posle 6 dana, logično bez otvaranja jer da je išla na pregled, ko zna do kada bi bila tamo
 
UC0027...HU ( isporuceno - Ruma )


Cainiao Super Economy Global
2024-04-09 22:20 GMT+8
Received by local delivery company

UPU
Wednesday, April 10, 2024 At 10:35 AM
Departure from outward office of exchange - Budapest
Kada je poručena ova pošiljka UC0027?
Ja imam jednu UC0041 poručenu 28.3. a RLDC status dobila 10.4. samo mi nije jasna toliko velika razlika u brojevima 0027 i 0041 za tako bliske RLDC datume.
 
Za pola Evrope idu pošiljke preko HU pa računaj na dnevnom nivou koliko je to naručeno a tada su bili kuponi u igri, a to poručeno 28.03. ništa ne znači jer broj se dobija kada prodavac rezerviše. Naručeno 27.03. pa brojevi idu od 0037 do 0041 i svi imaju status RDLC 10.04. i krenulo iz HU 12.04. (Departure from outward office of exchange).
 
RLDC znači da je predato madjarskoj pošti i da je formirana vreća pa prodje dan dva dok se ne preda prevozniku (pojavljuje se status Departure from outward office of exchange koga nema na mnogim trakerima) i posle treba 3-5 dana da stigne do nas.
@zokce
To što si napisao da je pošiljka stigla je velika dezinformacija a spominjanje godina za forum ne znam šta znači. Nije bitno uzeću u obzir senilnost a najverovatnije senilniji sam od tebe (stariji).
Ја сам прочитао оно што је написано, не бавим се тумачењима шта би нешто требало да значи. То што си ти написао нигде не наводиш одакле ти таква информација, а мене прозиваш одакле мени информација. Одакле ти право да ме прозиваш да ширим дезинформације?!
Однос према другима овде ти је благо речено дрзак, без обзира на године срам те било како се понашаш и какав пример дајеш млађима.
Да ли си добро?
 
Ја сам прочитао оно што је написано, не бавим се тумачењима шта би нешто требало да значи. То што си ти написао нигде не наводиш одакле ти таква информација, а мене прозиваш одакле мени информација. Одакле ти право да ме прозиваш да ширим дезинформације?!
Однос према другима овде ти је благо речено дрзак, без обзира на године срам те било како се понашаш и какав пример дајеш млађима.
Да ли си добро?
Moram da dodam da i ja osećam neku negativu dok čitam njegove poruke, pa u zadnje vreme kad god vidim ime samo preskočim. Konačno da mu neko skrene pažnju, mislio sam da je do mene 😅
 
Izgleda da ovde za pojedince mora da postoji dezurni policajac koji batinom mora
da vas tera da citate uputstva i koristite GENERATOR.

Ko zeli , za par minuta uz pomoc GENERATORA moze da sazna kada je koji kod generisan ,
koliko kodova je kog dana generisano i da prati kretanje - u svakom trenutku je dostupno
na hiljade primera.

Upotreba je prosta i jednostavna i na telefonu

Popeo sam na Github.

Po predlogu kolege @sasa022 dodao sam i verziju koja otvara više tabova, u zavisnosti od limita (CAINAO<=100, SHIP 24<=10, 17 TRACK<=40). Potrebno je dozvoliti popup.
Može da se koristi lokalno ali i na Githack-u.


generatorEMF.jpg
 
Od UC0000000xxHU ( 18/19.03 ) do UC01319xxxxHU ( 27/28.04 )

40 dana - oko 1.320.000 kodova


Ko zeli neka proveri prosek za UA
 
Novi Sad, cekanje na carini mesec dana za sad.
Ako je ne dobijem sutra ili prekosutra, uhvatice praznike pa tek tamo sredinom maja...
Krvi bi im se napio

15.03. CN prijem
29.03. Izmenicna posta
29.03. Za carinu
 
ja sam se prijatno iznenadio :)

Untitled.png
 
radni dani su, sto ne bi radile?
 
Kako kome 🙂 ne bi me čudilo da se prolongira to posle praznika iz nekog razloga
 
Do sad nisam nikad dobio ovakav broj za pracenje na AE kad sam birao standard shipping. CNGxxxxxxxxxxxxxx svi X-evi su cifre razumese.
Jel iko dobio ovakav broj?
 
Do sad mi nikad nisu slali ovakav broj, uvek posalju "normalan" broj za pracenje.
Ali meni i pise da mi je to broj za pracenje.
Dok ne posalju ne pise nikakav broj.
Bas sad gledam i jedan korisnik reddita takodje isto pitao pre 23h.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-28-17-25-23-682_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-28-17-25-23-682_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 13
Dobices i alternativni UC broj ako pratis preko bilo kog krstenog trekera. Moguca je i suprotna situacija, dobijes UC broj a uz njega i CNG.

U sustini nema razloga za momentalnu paniku.

1714318588784.png
 
Evo dobio sad normalni LAxxxHU broj tj alternativni u nindzi upravo.
Bio sam bas brz izgleda da samo sto su ubacili ja video a sistem je trebao da prepozna broj i to traje par min a ja bas izgleda u sekundi upisa gledao.
Sad nestao taj broj i sve je normalno.

Edit:
Nije UC broj vec LA broj, drugo kakva panika😂😂😂
Pitanje nije panika, mada svako od nas drugacije reaguje kapiram da ti polazis od sebe pa kazes da je neka panika, kod mene je jedno normalno pitanje jer to za mene ne predstavlja paniku vec nesto sto nisam video od 2010 kad sam prvi put kupio nesto na AE-u pa reko da pitam jer sam video nesto sto ne videh za 14 god njihovog postojanja a mog koriscenja te platforme.
Pozdrav
 
Bilo je toga i pre samo nisi obratio paznju jer se brzo promeni.
 
Za UC...HU ( posiljke koje idu u Srbiju ) poslednji status je

Departure from outward office of exchange
BUDAPEST


Videcemo da li ce sada posle praznika Posta Srbije aktivirati dugo najavljivani
novi sistem pracenja svih posiljki.
 
Ja ima jednu LP00xx koja je dobila LA HU i izgubila se u lokalnoj posti... za ostvarivanje naknade traze mi dokaz o placenoj vrednosti, izjavu da nisam primio istu kao neregistrovanu i da popunim neki budjav papir...... vrednost ~7$ stvarno me mrzi da se cimam ali sto su bahati i sto su me u proslosti pljackali verovatno HOCU!
Kontam da od kineza ne mogu traziti refund jer ali prati samo LP00 i zadnji status je "Arrived at local delivery center"
Dok LA HU na posti pokazuje otpremu i tu nestaje
Ne znam jel postoji sansa da je ubace u paketomat za 2-3 meseca ali svakako bahatost istih nema smisla, jer oni tvrde da postoji velika sansa da mi je urucena kao neregistrovana
 
Za UC...HU ( posiljke koje idu u Srbiju ) poslednji status je

Departure from outward office of exchange
BUDAPEST


Videcemo da li ce sada posle praznika Posta Srbije aktivirati dugo najavljivani
novi sistem pracenja svih posiljki.
Ma hoće, kako da neće...
To june neće da nas mune...

Ja sam trenutno u seriji neisporučenih LA HU (šest-sedam) kod kojih je protekao rok za uručenje.
Samo za jednu sam pokrenuo dispute jer je koštala preko 20USD, i izgubio lagano, kao čeka me u pošti paket samo da ga preuzmem, pa za ostale nisam ni probavao da pokrećem dispute...
Sve u svemu 50tak USD minusa za sada...
 
Nazad
Vrh Dno