Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Ja imam jos 4-5 pošiljke sa UA i sa UC i više neću poruci ati neregistrovane, ubuduće cu narucivati samo registrovane, ako budu imali tu mogućnost za te proizvode. Ne vredi više ovako sve dok se ne uvede praćenje za obične pošiljke, gubljenje i vremena i para.
 
Bilo je zadovoljstvo igrati se sa njima, al mislim da je dosta 🍻
Pametna odluka, i ja cu da ga pauziram cim ispraznim korpu jednog lepog suncanog dana u vrednosti od oko 2000$ u kojoj ima svega i svacega sto mi zapravo treba :ROFLMAO:
 
To i njihov cilj da uslugu naprave neupotrebljivom kako bi vecina odustala, mi iz korupcije i komunizma nikad nismo ni izasli jer je to u ljudima koji nas tretiraju ko gradjane 5tog reda, u BG se plase zato je situacija tamo daleko bolja, ostatak srbije i vojvodine gledaju ko ovce koje tako i tretiraju

Izgovor je oni imaju skener pa ne otvaraju 70% posiljki a mi moramo, je samo izgovor da se izivljavaju a i takve upute dobijaju iz direkcije
A da nismo ovce skupilo bi se nas 50-100 i prosetalo do lokalne carine
 
Pa mozda ste vi u BG zadovoljni, ali ostali nisu nimalo
 
Ja sam pod GPC Nis, za registrovano cekamo po 30-35 dana.

Kad vidim kako se neki nerviraju sto cekaju po 5-7 dana, samo se nasmejem :)
 
Datumi isporuka nisu jedini problemi, u NS je veoma ucestalo namerno otvaranje posiljki od 3-8$ i lupanje PDV i cene otvaranja koje prevazilaze cenu posiljke ukupno, sto se itekako radi namerno
 
Datumi isporuka nisu jedini problemi, u NS je veoma ucestalo namerno otvaranje posiljki od 3-8$ i lupanje PDV i cene otvaranja koje prevazilaze cenu posiljke ukupno, sto se itekako radi namerno
To isto radi i GPC Nis, skoro svemu se naplati pdv plus otvaranje.

Kod vas je ucestalo, kod nas skoro sve.
 
Vidi ta politika je namerna i zlonamerna, dok svet uvodi limite od 150-200eur plus kod nas se naplacuje nesto sto vredi par dolara pa jos za otvaranje 300din...
To jednostavno nema veze sa logikom, naravno radi se selektivno izgovor za BG je da oni imaju skener i zato im se prakticno sve manje posiljke pustaju sa 0din naplate dok ostali posto nemaju moraju da otvaraju iste
Opet se postavlja pitanje zasto bi otvarao posiljku i celfanu od 20-30 grama pa jos naplatio PDV + otvaranje osim ako ne zelis da ih sve nateras da iste vise ne porucuju

Ja jako retko narucujem ali nekad moram kad mi nesto zatreba kao jedini izvor .. a onda me ovakvi slucajevi docekaju
 
Poslednja izmena:
Nema problema, narucivacemo jeftine gluposti pa traziti refund ili odbijati prijem, pa ce gospoda imati duplo vise posla i manje priliva u budzet. A za bitne stvari sverc i DHL umesto lokalnih ovlascenih preprodavaca i opet dobro.
 
Pa ne mozes traziti refund jer us nas kinezi vec stavili u grupu gde nema pracenja ni potvrde........ a i sa registrovanih posiljki poredio sam sa drugim zemljama vec smo 2-3x skuplji (cena slanja)
 
Poslednja izmena:
@techone možeš li da pošalješ neki primer gde je neki predmet 2-3 pita skuplji kada se poruči kod nas u odnosu na neku drugu zemlju?
 
Odnosi se na cenu slanja, imas primera milion, ne na ceni proizvoda
 
Ima registrovanih vec za 1-2$, super-povoljno za zatrpavanje carine. Neregistrovane svakako vise ne dolaze u obzir, ova moja za nekoliko dana puni 3 meseca kako je u Srbiji, sledece nedelje ce biti 4 meseca od kako je porucena (a ima jos gorih slucajeva).
 
Jesmo bitni na putu svile ali nismo bitni na putu pošiljki, idu pošiljke zaobilazno, Da su nam dali da im budemo distributivni centar za deo Evrope video bi kolika bi bila poštarina. Cenu poštarine nam ne odredjuje AE već pošte preko kojih se šalje i dodaje se usluga distributivnog centra ili ti logističke kompanije (npr ECSC u HU).
Samo skači sa pitanjem zašto bi otvarali pošiljku i naplaćivali PDV pa sutra kad bude namet od strane pošte oko 150 din. za Obaveštavanje korisnika da podnese potrebna ili nedostajuća dokumenta za carinski pregled a i sami znamo sa kojom upisanom vrednođću stižu pošiljke.
Na kraju ovo je tema praženje pošiljki a postoji i teme Aliekspres, Carina na pošiljke i sl.

@indian
Ne zatrpavaš carinu već potu i njihov prostor a uz to zatrpavaš i sebe.
 
Jesmo bitni na putu svile ali nismo bitni na putu pošiljki, idu pošiljke zaobilazno, Da su nam dali da im budemo distributivni centar za deo Evrope video bi kolika bi bila poštarina. Cenu poštarine nam ne odredjuje AE već pošte preko kojih se šalje i dodaje se usluga distributivnog centra ili ti logističke kompanije (npr ECSC u HU).
Samo skači sa pitanjem zašto bi otvarali pošiljku i naplaćivali PDV pa sutra kad bude namet od strane pošte oko 150 din. za Obaveštavanje korisnika da podnese potrebna ili nedostajuća dokumenta za carinski pregled a i sami znamo sa kojom upisanom vrednođću stižu pošiljke.
Na kraju ovo je tema praženje pošiljki a postoji i teme Aliekspres, Carina na pošiljke i sl.

@indian
Ne zatrpavaš carinu već potu i njihov prostor a uz to zatrpavaš i sebe.
Nema nedostajuce dokumentacije za skraceni postupak i nije problem ni u otvaranju i naplati vec u vremenu zadrzavanja i ostecivanju i gubljenju robe u tom prepakivanju. Posta je vec zatrpana a carina ne verujem, iako zadrzava prakticno sve po nekoliko nedelja pa i preko mesec dana. Za to ne postoji nikakvo opravdanje ni razumevanje.

Ako su mislili da ce se resiti narucivanja tako sto ce jedva otaljavati posao i cepidlaciti, grdno su se prevarili, dobice jos vise posla a manje prihoda.
 
Jedino LAxxx HU nesto vredi i poznate prodavnice choice , Order date: Mar 15, 2024
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    39.6 KB · Pregleda: 91
Od septembra do januara od porucenih 20, stiglo 9. Ovih 11 mislim da nikad nece ni stici. A pre toga u toku cele godine ne stigne samo 1 eventualno 2. Dok registrovane stizu za 20ak dana bez problema.
 
Niš. LA.. pošiljka stigla na carinu 27. februara, a izašla sa nje 29. marta,
 
Ја Анкер П20и поручио 19.марта и јуче ми стигле(Београд, Падинска Скела). Лепе слушалице, квалитетно изгледају, леп звук, има баса. Ко не воли може неки други еквилајзер да намести па да смањи басове.
 
Od septembra do januara od porucenih 20, stiglo 9. Ovih 11 mislim da nikad nece ni stici. A pre toga u toku cele godine ne stigne samo 1 eventualno 2. Dok registrovane stizu za 20ak dana bez problema.
Stici ce ti,nesekiraj se,danas stigao paket UA.....HU narucen 16.decembra.Zadnji status
Carrier note: Arrived at local delivery center2024-01-04 16:22:00
Glavna posta NS.
 
Ako je neko skoro dobio vagu za merenje prtljaga, a poručio regulatore za voltažu i to gomilu njih, voljan sam da se menjam po principu meni moje, tebi tvoje.

Ali mi je odbio refund, iako se sve poklapa sa podacima na porudžbini, ali realno je da ta radnja nema ovaj proizvod. Vrlo moguće da su u HU pogrešno prelepili nalepnicu. Moram da pokušam da skinem HU kada stignem kući.
 

Prilozi

  • 20240401_183446.jpg
    20240401_183446.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 52
  • 20240402_113249.jpg
    20240402_113249.jpg
    180.7 KB · Pregleda: 40
  • 1682219804f5caf106288f6ebd403953e4653efd92_thumbnail_720x.jpg
    1682219804f5caf106288f6ebd403953e4653efd92_thumbnail_720x.jpg
    18.5 KB · Pregleda: 49
Firebat mini pc 16/512 ocarinjen sa 4750din. Znam da je još ljudi naručivalo pa da znate šta da očekujete. NS lešinari :)
 
123$. Ne gledaju oni to, drugi je plaćen jeftinije al isto će da me klepe, možda i više
 
Nekad moraju da klepe, ali se onda setim koji je prosek kad saberem sa situacijama gde su mogli a nisu klepili i to se izbalansira.
 
Nazad
Vrh Dno