Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Baš ću sutra da proverim sutra za UA HU od 14.2. I 19.2. da li je stiglo do moje pošte. Vidim da je kolegi sa foruma u Nišu stiglo sa tim datumom.
 
Da li jos neko ceka pakete iz avgusta ili sam jedini te srece 😂 o niskoj carini bez komentara, hvala im sto me svakog puta iznenade paketicem, jer od cekanja zaboravim i sta sam narucio 🤣
 
Ko ceka SG, imajte u vidu da za njih nema status "departed" kada napuste Kinu, cisto da ne mislite da nesto nije u redu ako vam nekoliko dana stoji "leaving"
 
Pozdrav ljudi,
Ako moze mala pomoc, treba iz USA da mi stigne paket preko DHL eCommerce(DP Welt Paket ide preko Nemacke pa kod nas).
Format broja za pracenje je CGxxxxxxDE pa me zanima zasto jos uvek ne mogu da ga vidim na sajtu Poste?
Evo sta kaze DHL na slici:

Hvala unapred!
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    46.8 KB · Pregleda: 39
Pozdrav ljudi

Neko je pominjao da je NS carina najsporija ja samo mogu da potvrdim (kao neko ko porucuje iz kine 14god unazad) ne samo najsporija nego i najgora po pitanju odvala cena carine na sve moguce pakete U ili L nebitna vrednost (5$ ili 50$) Imam nekoliko prijatelja koji isto cesto porucuju ali preko BG carine im stize i kazu da nikad nisu platili nista dodatno za U pakete. Sto se tice brzine prolaska kroz carinu tu su gori i od Niša (pogotovo ove 2024god) paketi cekaju preko 20dana na carini, izgleda da kod njih vazi ono nase domace pravilo TROJE GLEDA A JEDAN RADI.

A ono za uvodjenje novog sistema pracenja od septembra pa do na kraju 1.5.2024 mozda zazivi u januaru 2025IMG_0515.jpegIMG_0516.jpeg
 
Nis je trenutno najsporiji i spor je od pocetka 2024 a i pre je bio spor i tu nema nikakvog spora, to sto si u afektu i nervozan (opravdano, ne sporim) ne znaci da si u pravu.

I to za BG nije skroz tacno, da prolazi dosta toga bez gledanja, da, ali ne sve.
 
Pre su sitnarije prolazile ili isti dan ili sutradan a sada po nedelju dana stoji na NS carini da bi pustili dalje narukvicu za sat bez pregleda
Da ne govorim kada zadrže na pregled, bez 20 dana ništa...
 
I 30 minuta kasnije sledeca situacija, GPC Nis

LB3610XXXXXSG - Naruceno 18.03., do nas stiglo 25.03., stize sutra 27.03.
 
Pozdrav svima, nova sam ovde, moram da priznam da nisam detaljno prostudirala ovu temu, zato praštajte ako budem ponovila neko pitanje.
Lokacijski se nalazim u Bg - pošta Rakovica u Pilota Mihajla Petrovića je nadležna za moj kraj.
Elem. Poručena sitnutija - broševi 24.2. ove godine (15 pošiljaka), sve je prema statusu od 13.3. stiglo i Srbiju (at local delivery center). Izgleda da su došle u 2 batcha.

Dve su i isporučene 15.3.2024. Zamislite. Prema opšte uvreženom mišljenju izgleda da sam za ova 2 kom na nivou statističke greške 🤣 One su stigle u prvom batchu.

Ostalih 13 drugi batch i sad zastoj.

Sve su pošiljke neregistrovane, UA ili UB.

Raspitivala se kod poznanice koja radi u pošti u Vojvodini. Kaže da njima te sitne dolaze u džakovima, pa probiraju ns licu mesta.

Bila do svoje pošte, ništa u sistemu, pričala sam i sa poštarom koji je sedeo i pio kafu da čeka jedno 10 džakova da se raspakuju i preraspodele. Izgleda da nikom ne pada na pamet, a ja sam toliko nestrpljiva da dobijem poručeno da bih se volonterski prijavila da prekopavam po džakovima 🤣

Tako da....zaključak izvedite sami.
 
Otprilike treba mesec dana od zadnjeg statusa kada stigne u Srbiju pa do tebe, za UB treba malo više vremena. Ali pošto su tebi stigle u Srbiju 13.03 očekuj od tog datuma otprilike mesec dana, a to sto su stigle dve pošiljke 15.03 to je bas statistička greška.
 
Dobih LB-SG kod za Mi Box. Lepo od njih 👍.
 
@Gocili_Mrk
Ne da nisi detaljno prostudirala temu nego nisi ni jednu stranu pročitala a pogotovo FAQ jer ne spominješ čuveni generator. :ROFLMAO:
Neko je nestrpljiv a neko ne u iščekivanju pošiljki ali se čekaju pošiljke još iz novembra, trenutno dele većinom februarske pošiljke.
 
Evo ih danas zaduzena za dostavu oba zvucnika ,imam osecaj da ce me lepo klepiti.
Kako sam se nadao prosao sam malte ne dzaba, 2 ankera, mini i soundcore, i razer mis sve ukupno 880din,od toga nekih 150din mini, 350din mis, ovo ostalo verovatno nakacili par puta otvaranje paketa ili sta vec.

Zanimljivo da je soundcore prosao, dok je mini pao,a daleko je veci paket soundcore, duplo skuplji...
 
Zdravo!

Sta mislite, za koliko ocekivati na kucnu adresu?
 

Prilozi

  • posiljka1.jpg
    posiljka1.jpg
    24 KB · Pregleda: 83
Zavisi koliko je bezobrazan. Prati na sajtu poste kad vidis Отпремa, 10200 ГПЦ БЕОГРАД
Posiljka je u tvojoj posti i trebao bi je dobiti taj isti dan.
Зaдуженa зa достaву, sa tvojim imenom je sledeci status
 
Niška carina ladno ode na 35+ dana.

Razmisljam se da odustanem od naručivanja, po deseti put ovo kažem za isto toliko godina ali sad nekako delujem ubedljivo sebi.

Da stigne još ovih 14 paketa i to je to…ozbiljan sam.
 
Ajd neko od iskusnijih. Sta ovde moze da se ocekuje? Sta je 10200GPC Beograd? Pretpostavljam da nije moja lokalna posta i da cu jos da se nacekam ili gresim? Hvala.
image_2024-03-26_225132833.png
 
@olimpik
@Mali Perica

Hajde kada vec znate da prozivate , objasnite zasto bih trazio da se koristi generator
za Ux...xx posiljke koje su stigle u Srbiju ???

Kao sto je generator pomenut bezbroj puta za registrovane posiljke , tako isto je
bezbroj puta ponovljeno da pisemo kada je sta od neregistrovanih stiglo i kada su isporucene ,
jer jos uvek nemamo pracenje.



@ppredrag

Cini mi se da je posiljka zaglavila na carini :(
 
Nazad
Vrh Dno