Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

LA057***719HU 31.01 za carinu 11003 ne mrda i dalje

UA057***796HU 08.02 prijem
@sasa022 Zasto su pojedine prodavnice sklonile "sunyou" shipping opciju? Bukvalno mi se vise ne isplati 5 puta skuplji shipping i nemam tracking. 😡
Edit: Zaboravio sam da dodam, sklonili su posle praznika (kineska nova god).
 
Ne zna se ko je gori bezos ili ali. Evo bas mi govori prodavac treba im i vise od nedelju dana da odobre novi listing kada dodaje nove proizvode. "enthusiast" market je u pitanju proizvodi koji se ne kupuju bas cesto tako da vecina ima i svoje sajtove pored aliexpressa.
 
Ima li neki skori prolaz kroz NS carinu? Izmenična pošta / za carinu od 1.2. , baš se odužilo....
 
Evo za koji dan će jubilarnih 4 meseca od kako sam naručio nekoliko naočara za ženu (UA-HU):)

  • Order placed on: Nov 24, 2023
  • Arrived at local delivery center: 2024-01-20 18:09

No međutim, imam i usamljenog šampiona koji ostaje nepobediv u ovom nadmetanju:

*Order placed on: Sep 18, 2023
*Arrived at local delivery center: 2023-10-05 21:54

5+ meseci and counting!

Kao što sam već napisao, odustao sam od Alija dok se ne dese najavljene promene, ovo sada gubi svaki smisao.
 
Gubi smisao mozda sto se tice neregistrovanih posiljaka, registrovane stizu a i moze dispute ako ne stignu kojim slucajem, mada mi se to do sada jos nije desilo.
 
Malo pre 3 paketa,UAXXXXHU,jedan narucen 30 novembra,dva 24 decembra.
 
Gubi smisao mozda sto se tice neregistrovanih posiljaka, registrovane stizu a i moze dispute ako ne stignu kojim slucajem, mada mi se to do sada jos nije desilo.
meni je jedan neregistrovani i dalje u local delivery centru, isteklo vreme, odbili me za refund...izgleda da peru ruke, stiglo kod vas javite se vašoj pošti i toliko...

za sada mi je rekorder pošiljka koja je od 21 decembra u statusu arrived at local delivery center...
 
Poslednja izmena:
Stigla jedna LAxxxHU 03.02. bila na carini, 13.02. u posti u NS.
Imam jos tri takve stigle 13. 17. i 19. na carinu. Cisto ako nekom znaci zbog dinamike isporuke. Sve porucene istog dana 21.1.

Inace imam i nekoliko neregistrovanih sitnica UAxxxHU od 5.1. i 21.1. ali nisam naveo broj stana u adresi i sanduce nije na moje prezime. Koje su sanse da ce me postar zvati na telefon ako pokusa isporuku? Ili da se oprostim od njih?
 
Update za posiljke iz Hong Konga, ako nekoga bude zanimalo. Registrovanoj posiljci treba 6 dana da stigne, ide avionom, a moja se na carini zadrzala samo tri dana (a i oslobodjena je carine, tako da dvostruka sreca :) ). Tracking odlicno radi, uredno belezi svaku promenu. Jedino sto je postarina malo skuplja, oko 30 i kusur eura... Eto :)
Pozdrav :)
 
Zanimljivost, tek danas dobila Prijem Hu-HU1005 a posiljka jos 14.02 poslata za Srbiju iz Madjarske i juce dobila arrived at local delivery center.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-02-20 145948.png
    Screenshot 2024-02-20 145948.png
    46.1 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Zanimljivost, tek danas dobila Prijem Hu-HU1005 a posiljka jos 14.02 poslata za Srbiju iz Madjarske i juce dobila arrived at local delivery center.
Ma ti podaci ocigledno nemaju nikakvu posebnu vaznost i apsolutno nista ne znace.
Evo ja sam Hu-Hu1005 dobio 08. 02 .2024. Status Arrived at local delivery center 14. 02. 2024. Danas je 20 .02. 2024. i jos uvek stojim na ta dva statusa i nista se ne menja
 
Ma ti podaci ocigledno nemaju nikakvu posebnu vaznost i apsolutno nista ne znace.
Evo ja sam Hu-Hu1005 dobio 08. 02 .2024. Status Arrived at local delivery center 14. 02. 2024. Danas je 20 .02. 2024. i jos uvek stojim na ta dva statusa i nista se ne menja
Usporili su nasi na Izmenicnoj,ceka se sada dugo.verovatno ce danas sutra proci taj paket.
 
Ja da se pohvalim za promenu LA057543HU
1000004021.png
 
Taman se ponadam da će konačno nešto stići za 2 nedelje kad eto naša pošta zabola. Čuo sam od par ljudi da su neke državne firme spojile celu prošlu nedelju sa praznikom, tako da me ne bi čudilo i da se deo pošte tu priključio.
 
Prvi put da dobijem za carinu, narucivo preko 50/70/80 ev i uvek prolazilo , sta mogu da ocekujem i kako se placa
 

Prilozi

  • kamera ran.png
    kamera ran.png
    19.6 KB · Pregleda: 55
  • Kamera ranger.png
    Kamera ranger.png
    83.3 KB · Pregleda: 55
Prvi put da dobijem za carinu, narucivo preko 50/70/80 ev i uvek prolazilo , sta mogu da ocekujem i kako se placa
Pa meni je za svaku posiljku bila ta kolona "za carinu", a nikad nijedna nije otvorena. Mislim da taj status nema veze da li ce roba biti ocarinjenja, svi paketi idu na carinu
 
Ima li skorih primera za NS koliko dana do isporuke posle statusa za carinu?
 
Brace yourselves, sasa022 "koristite generator!" is coming...😬
 
Danas izađem na terasu i vidim ide poštar niz ulicu samo je prišao do sandučeta i ubaci papirić ja ga pitam šta je to jer očekujem pošiljku la....Hu, kaže on pa znaš imaš paket pošiljku ostavio sam ti u pošti, ja ga pitam kako si mogao da ne poneseš pošiljku a da ostaviš papir na kome piše da si pokušao u ručenje i da ono nije uspelo, pošto je adresirano na majku invalida sad mora ona lično da ide do pošte da tamo čeka, pa da plaća dodatno ležarinu za paket i da isti preuzme. Dodatni izgovor na ulici mu je bio kako on ima brda paketa kako on nema vremena svakog da cima da zove i da nosi pošiljke.... Moram danas do pošte da vidim da se žalim. Jer na drugoj lokaciji gde takođe mi stižu pošiljke UA i La radi jedan drugi poštar i on sve uredno nosi, ako je nešto veće on pozove telefonom i onda uvek neko siđe i to preuzme.
 
Nazad
Vrh Dno