Šta je novo?

Povraćaj poreza iz Nemačke

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Treba mi odgovor na jedno pitanje, ali mi je jako važno da odgovor bude 100% proveren. Dakle da li osoba koja ima srpsko državljanstvo/srpski pasoš, a koja je radila u Nemačkoj, odnosno prima njihovu penziju i ima doživotnu boravišnu vizu za nemačku (u srpskom pasošu), može da na svoje ime kupi iPhone i dobije povraćaj poreza?
 
Gde zivi ta osoba?

Zvrcni nemacku ambajadu ili slovenacku a vala mozes i krvacku, mozda budu znali/hteli kasti... (ovo samo kao ideja)
 
Zivi na relaciji Beograd-Minhen. Ali ima samo nase drzavljanstvo, odnosno nas pasos. Nema nemacki. I ima tu dozivotnu boravisnu vizu i prima njihovu penziju, posto je tamo radila.
 
Jako vazno pitanje je gde da osoba zivi. Ziveti "na relaciji" nije zakonski moguce. Ako osoba zivi van eu, tj nije rezident vise, onda moze. Npr ko ima hr ili madj pasos, a zivi u srbiji (i ima i srpski pasos), sasvim lepo moze da vraca porez... ako ta ista osoba ima npr madjarsku ili hrvatsku licnu kartu i prijavu boravista tamo, onda je u carinskom prekrsaju kad to pokusa.

Verovatno ne mozes uzeti iphone na ime, ako nisi rezident, tj mozes kupiti simfree u mediamarktu, ako ti se to isplati. Tako da je ili uzmes iphone na ugovor ili za kes pa vracas pdv.
 
Ma necu da uzimam telefon na ugovor, vec simfree, naravno. Hocu samo da povratim porez za njega. A posto ne idem licno, vec ide ta prijatlejica, ne znam kako to da izvedem.

Sad sam je pitao. Ima nasu licnu kartu i prijavljena je da zivi ovde.
 
Ma necu da uzimam telefon na ugovor, vec simfree, naravno. Hocu samo da povratim porez za njega. A posto ne idem licno, vec ide ta prijatlejica, ne znam kako to da izvedem.

Sad sam je pitao. Ima nasu licnu kartu i prijavljena je da zivi ovde.

moze ko ima boravak prijavljen van EU i da nije boravila duze od 3 meseca u nemackoj samo mora da ga kupi u radnji i da trazi Tax Free gde se na licu mesta popunjava formular od prodavca
 
Jel postoji neki sajt koji objedinjuje sve prodavnice u Nemačkoj sa cenama, kao što to radi ITsvet kod nas?
 
najblize sto trazis je compare.eu, pa odaberi samo nemacku ili sta ti vec odgovara
 
ako su prijavljeni da zive tamo, onda ne mozes da vracas porez...
meni baba i deda primaju penziju, zive ovde, ali su i dalje prijavljeni tamo u stanu koji iznajmljuju i ne mogu da vracaju porez... dok bih ja recimo mogao, ako kupim mojim pasosem.
 
Ne znam da li meni odgovaraš, ali ja sam pitao samo za sajt da bih gledao cene u Nemačkoj, čisto informativne prirode, nikakav povraćaj poreza i slično.
Morao sam u ovoj temi staroj 3 godine da ne bih otvarao novu samo za to :)
 
nisam video kad je napravljena tema :D

za hardver je najjaci geizhals.de
 
Ne vidim drugu temu za ovo na forumu, pa da pitam ovde, da li neko moze da mi objasni kako se vrsi povracaj ovog poreza, sestra bi kupila telefon, idemo turisticki na nekoliko dana u Berlin. Kako vratiti porez iz Nemacke u Beogradu?
 
Тражи global blue формулар, новац се раније подизао у Рајфајзен банци.
Или једноставније, новац може подићи одмах на аеродрому у Берлину на global blue шалтеру (претпостављам да га има).
 
Nazad
Vrh Dno