Šta je novo?

Povezivanje dva rutera i video nadzor

Shirakii

Poznat
Učlanjen(a)
01.11.2020
Poruke
65
Poena
40
Da li je moguce povezati jedan ruter(A) na WIFI drugog rutera( B) i da vucem internet iz rutera A putem etherneta ? Hocu da povezem snimac video nadzora ali nemam mogucnost da busim rupu za dodatne kablove. Vec sam mislio da kupim ruter A i da ga spojim na postojecu mrezu rutera B bezicnim putem a ethernet kablom da spojim ruter A i video snimac. Da li je ovo uopste moguce ?
 
Moguće je ali jedan router mora imati mogućnost da radi u AP modu a drugi u client modu. Većina routera je sposobna za AP mode ali client mode nemaju svi. Tako da moraš to proveriti pre kupovine.
 
Ruter A-ap mode, ruter B-client mode i radiće. Sve pod uslovom da ti ruteri imaju tu mogućnost.
Edit: pisali u isto vreme, kolega je objasnio.
 
Pronasao sam model

Netis W1 Wireless N300 Ruter​


Da li on moze da radi posao client mod-a ?

U specifikacijama stoji : Wireless Mode AP, Repeater, AP+WDS, WDS, Client, Multi-SSID
 
Nisam se susretao sa tim uređajem. Ako je verovati specifikacijama, može. Ali ja bi ti savetovao da pre kupovine kontaktiraš prodavca i potvrdiš.
 
Ako nisi vican tome, mozda ti je najbolja i najjednostavnija opcija, mreza preko struje [powerline adapteri]...
Pod uslovom da je isto el.brojilo na oba mesta.
Bolje je, brze i elegantnije resenje, od wifi ap client kombinacije..
pozz
 
Nazad
Vrh Dno