Šta je novo?

Povezivanje analogni surround zvučnog sistema na uređaj bez analognih izlaza

...
Али тај Гениус има даљинац, такође се може контролисати и преко мобилног
...
Декодер који сам поменуо на Али кошта масивних 10е.
Kako bih tačno mogao da uradim deo sa telefonom?

Skroz sam zaboravio da proverim Aliekspres. Ovo ću poručiti već danas. I kad budem menjao sistem, ako nekom budem prodavao ili poklonio postojeći, više će mu vredeti sa dekoderom.

...
Jedino se slažem za savet za kupovinu tog adaptera sa aliexpressa za 10e koji će predstavljati privremeno rešenje za pravi surround zvuk dok ne skupi novac za bolje ozvučenje.
Zapravo se ne radi toliko o novcu, koliko o vremenu koje je potrebno uložiti. Trenutno nemam dovoljno znanja i hoću na tenane da prolistam teme ovde na forumu da bih znao šta da tražim. Uz to, pratim oglase na KP, možda uleti i neki raspar zvučnika, što mi se iz trenutnog položaja čini kao best buy.

Hvala vam obojici
 
Poslednja izmena:
Део са мобилним само уколико имаш ИР бластер на телефону, Хиаоми на пример.
 
Део са мобилним само уколико имаш ИР бластер на телефону, Хиаоми на пример.

Ja sam to uspešno radio više puta. U mom slučaju Žao Mi 4x (ima 3-4 dobra softvera za to)+ daljinski sa 6 dugmeta sa Alija. Pošto mu je domet samo 3 metra, napučio sam i IR ekstender



Ove linkove sam dao samo kao uzorak, jer nisam na računaru sa kog sam naručivao.
 
Kupio sam DAC ali onaj koji nema izlaz za slusalice vec ona dva izlaza (crveni i beli). Uzeo sam kabl ciju sliku je postavio @safmaverick . Sve lepo spojio putem optickog kabla sa televizorom. I kada sam u postavkama televizora presao sa zvucnika televizora na spoljnji zvuk u slusalicama se jedva cuje zvuk sa televizora. Kada hocu na samom tv-u da pojacam zvuk putem daljinca dobijem obavestenje da ta opcija nije moguca. Iskreno ne znam sta moze da bude problem.
U pitanju je model tv-a Samsung PS43F4500 iz 2013 godine.
 
Poslednja izmena:
@Zuba1970 naravno da se slabo čuje jer to nije pojačalo. s razlogom sam rekao da se uzme DAC sa izlazom za slušalice. sad možeš da uzmeš pojačalo za slušalice i drugi kabl, dao sam već link ka odgovarajućoj temi
 
Moglo bi i preko S.C.A.R.T.-a ali to ne bi isključilo zvučnike.

1711785178132.png
 
@momsab Da mora sa 3.5 mm potvrdili mi u Silkenu kada sam ih zvao. A meni prodavac u Beogradu rekao da ce ovo da radi. Koliko vidim ova dva izlaza crveni i beli su za pojacalo. U ponedeljak cu da menjam za DAC sa 3.5 mm izlazom.
 
Zamenio za DAC koji ima 3.5 mm izlaz cuje se ali nije idealno. Moram da pojacam preko daljinskog za SBB posto ne postoji mogucnost na tv-u da se pojaca zvuk.
 
Poslednja izmena:
Nije TV kao pojačalo ili računar. Za TV ti je poreban solidan DAC da bi iole moglo pristojno da radi. Pristojno je daleko od dobrog ili odličnog. Da ne isčitavam sve iz početka. Da rezimiramo:

  • TV Samsung PS43F4500
  • DAC - Koji ?
  • Pojačao koje ili aktivni zvučnici ?
  • Pasivni zvučnici ?
 
DAC sam kupio u Silkenu. Najobičniji je ne znam tačno koji je model. Koristim ga da bi mama mogla da gleda tv a sluša preko slušalica umesto zvučnika na televizoru. Razlog je što tv nema 3,5 mm audio izlaz.
 
Nazad
Vrh Dno