Šta je novo?

Laptop Potreban predlog za laptop

Koji laptop kupiti?

sasa022

Čuven
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poruke
6,665
Poena
605
Potreban predlog za laptop

U proteklih 4-5 godina je koriscen model sa Celeron N4xxx

Upotreba - office i multimedija/surf

Da li uzeti neki model sa Ryzen3 7320U za oko 40.000 ili
i5-1155G7 / Ryzen5 7520U za oko 55.000 ???
 
Ja sam trebao sa i5 1235 ili i5 1155u ili ryzen 5500u ali sam uzeo sa i5 1135g7 mogu da se nadju novi laptopovi sa i5 1135g7 za 50.000 za multimediju uz iris integrušu odlična kupovina.
Ryzen 5500u je био за 55.000 негде крајем прошле године.
1135g je слаб везано за мултитаскинг, зато га 55000 шије. Мада бих се лично одлучио за 5700u, много добар процесор. Јесте да га цене мало више, али коме је битан процесор, није лоше имати. Био је и лаптоп са тим процесором 68.000 док се неко није сетио да процесор уопште није лош и накарикао му цену.
 
Превидео сам да је то добар процесор, извињавам се.
Слични су по перформансама у мултитаскингу, мада је у 4k конверзији AMD бржи
HWBOT x265 Benchmark v2.2 - HWBOT x265 4k Preset
100%
i5-1135G7 +


min: 3.57 avg: 5.9 median: 6 (13%) max: 7.6 fps
142%
R5 5500U +

Diamond ima neki bag sa svime time. Pre koji mesec je rekao za jači AMD procesor da je slabašan (5825u), a danas da je 5700U mnogo dobar procesor.

Uzimaj sa rezervom njegove poruke.

Хвала на исправци. Помешао сам 5825u и 5625u.
 
Poslednja izmena:
I5 1135G7 je izasao na jesen 2020

i5 1145G7 na prolece 2021

I5 1155G7 na leto 2021.

i5 1230U na prolece 2022.

AMD Ryzen 5 5500U pocetkom 2021.

S obzirom da je i5 1135G7 najstariji naravno da je najslabiji ali ne odstupa mnogo od njih.
 
Поздрав људи, да не отварам нову тему, занима ме од свих ових предлога, да ли сви одговарају и за Autocad? Треба жени да узмем лаптоп, она Кед користи свакодневно, па бих узео нешто што може да користи бар неколико година. Хвала!
 
Хвала на информацији, нисам се надао оваквом одговору, јер ја на мом неком Леново из 2016. без SSD-a, пеглам Autocad без проблема...
 
Zavisi od toga koji OS, koji hardver, koja ver. autocad i koliko kompleksne projekte radis.
Ja sam se igrao na starom Dell biznis laptopu sa AutoCad pre 4 godine, crtao malo jednostavne mašinske elemente. Laptop je imao neki i5 recimo 3th Gen + 8GB RAM + 250GB hdd na 7.200RPM? sa više keširanja... + Win 7 (pričam po sećanju)
 
@brajko
Minimalni uslovi za ACAD su procesor 2,5 GHz, RAM 8 GB i za sam program na disku treba 10 GB a za ozbiljniji rad ekran od 15,6" je smejurija, može za crtanje pozicija ala A4, A3 format. Da utrčiš u neku ozbiljniju tehnološku šemu zabolela bi ruka i glava od šetnje mišem. Svaka čast kad peglaš samo se pitam da li i fajtaš.
 
I5 1135G7 je izasao na jesen 2020

i5 1145G7 na prolece 2021

I5 1155G7 na leto 2021.

i5 1230U na prolece 2022.

AMD Ryzen 5 5500U pocetkom 2021.

S obzirom da je i5 1135G7 najstariji naravno da je najslabiji ali ne odstupa mnogo od njih.
Da ispravim sebe mislio sam na i5 1235U , laptopovi sa tim procesorom mogu glanc novi da se nadju za 52.000 dinara ali mogu verovatno samo 12GB rama i imaju TN panel https://www.eponuda.com/nesortirano...gb-15-6-fhd-glan-srb-82tt00a6ya-cena-16995500
 
Pozdrav svima.
Da ne otvaram novu temu, potrebna mi je pomoc oko kupovine laptopa u A1. Uzeo bih ga uz kucni net koji mi istice ovih dana pa sam video da imaju neke ponude laptopova marke Lenovo, HP i Acer do nekih 4000 dinara mesecno (samo net bih placao 2k 400gb) tako da mi dodje to kao ok ponuda a i trenutno sam malo tanak sa finansijama. Uzeo bih nesto novo, da ne jurim polovne za koje bih mogao da izdvojim mozda 300e max sa nekim i5 8gen max.
Moze i pp ako je neko voljan da pomogne posto ima puno linkova pa da ne kacim sve ovde. Uglavnom su masine sa 8gb rama, ne mogu bas da se snadjem da vidim mogucnost upgr rama kasnije.
 
Више ти се исплати да узмеш кредит и купиш нови одмах, па да плаћаш 4000 месечно, него да си везан за оне лаптопове које ти A1 понуди (опет на неки њихов кредит).
Ниси написао који је буџет за лаптоп ?
8gb је доста мало за данашње потребе.
 
Више ти се исплати да узмеш кредит и купиш нови одмах, па да плаћаш 4000 месечно, него да си везан за оне лаптопове које ти A1 понуди (опет на неки њихов кредит).
Ниси написао који је буџет за лаптоп ?
8gb је доста мало за данашње потребе.
Mao je nezgodno jer ne mogu da podignem u ovom momentu, mada možda ću ipak da sačekam kupovinu za mesec dva.
Preko A1 je verovatno jednostavnija procedura nego dizanje kredita?
Pa da, plaćao bih nepune 4000 i imao bih 400gb neta svaki mesec što samo košta 2000.
 
Ja licno bih uzeo HP 250/255, oko 4000 su sa kucnim netom XXL. Koristio sam 250 kao sluzbeni racunar i ako izuzmemo da je plastican, prilicno solidna masina je u pitanju. Ne znam kakvi su Lenovo modeli, ali sam sa jeftinijim Lenovo laptopovima bas razocaran kvalitetom plastike tako da ih uopste vise ne razmatram.
 
Ja licno bih uzeo HP 250/255, oko 4000 su sa kucnim netom XXL. Koristio sam 250 kao sluzbeni racunar i ako izuzmemo da je plastican, prilicno solidna masina je u pitanju. Ne znam kakvi su Lenovo modeli, ali sam sa jeftinijim Lenovo laptopovima bas razocaran kvalitetom plastike tako da ih uopste vise ne razmatram.
Hvala na odgovoru.
Razmišljao sam između njega, Acer Aspire 315 i Lenovo Ideapad.
 
Možeš li mi reći koji od njih može upgrade rama kasnije?
Nije mi bitno što je stariji model, imam desktop i5 2gen, 8gb ram, geforce gt 440 1gb i svakako bi jedan od ovih laptopova bio ozbiljan upgrade za mene. Posedujem i Lenovo thinkpad t410 već 11 godina ali ne radi win 10 lepo na njemu.
Prvenstveno mi je potrebno za surf i nekad neki film, igram WoW koji nije zahtevan uopšte. Povremeno autocad 18 i 21 2d koji šljaka na mom desktopu lagano i tower, ali mi je zbog mobilnosti potreban laptop. To bih koristio max do isteka ugovora i vidim ih kao prelazno rešenje koje nije veliki udar na trenutni budžet. Posle bih dao bratu koji je još manje zahtevan korisnik od mene pošto sam ja pri kraju studija a on ima još da uči.
 
Možeš li mi reći koji od njih može upgrade rama kasnije?
Nije mi bitno što je stariji model, imam desktop i5 2gen, 8gb ram, geforce gt 440 1gb i svakako bi jedan od ovih laptopova bio ozbiljan upgrade za mene. Posedujem i Lenovo thinkpad t410 već 11 godina ali ne radi win 10 lepo na njemu.
Prvenstveno mi je potrebno za surf i nekad neki film, igram WoW koji nije zahtevan uopšte. Povremeno autocad 18 i 21 2d koji šljaka na mom desktopu lagano i tower, ali mi je zbog mobilnosti potreban laptop. To bih koristio max do isteka ugovora i vidim ih kao prelazno rešenje koje nije veliki udar na trenutni budžet. Posle bih dao bratu koji je još manje zahtevan korisnik od mene pošto sam ja pri kraju studija a on ima još da uči.
https://community.acer.com/en/discu...ype-of-ram-and-frequency-and-maximum-capacity moze 20gb rama
 
Amd ima bolju grafiku i generalno ispade bolji za oko 16% koliko sam shvatio pa bi možda bio malo bolji izbor zbog autocad 2d crtanja?
Puno ti hvala na izdvojenom vremenu
 
Nazalost HP jeftiniji modeli imaju slabu plastiku kao igracke za decu to sam se uverio kad sam imao HP BS laptop koji ima isti dizajn kao Hp 250 G6. Od tad se ne bi usudio da otvaram taj laptop posto su male sanse da mi ne bi naprsao negde donji poklopac.
 
Nazad
Vrh Dno