Šta je novo?

Potraznja filmova koje smo gledali ali ne znamo kao se zovu

Jel zna neko možda tačan naziv serijala, čini mi se da su UNICEF ili UN kamioni na ekspedicijama po Aziji (čini mi se Indiji), mada moguće da je bilo i po Africi, uglavnom neki nepristupačni predeli, sećam se da je pre 10-15 godina išlo na HRT-u.
 
Nije film, nije ni serija, meni treba glumac/operski pevač.
Gledao sam nekada film, ne secam se imena filma ni radnje (i nebitno sem za nalazenje osobe) ali u njemu se kao sporedna uloga pojavljuje osoba od 30-40 godina, smeđokos čovek, osrednje visine, nemišićave konstitucije, on u filmu je kao neki pevač (operski, džez, klasika neka sa razgovetnim pevanjem, znači i nije opera...), peva u sklopu uloge koju tumači, a glas dubok, zvonak, melodičan, ja mislim da nisam lepši glas cuo, tako je lepo čovek pevao, tako lep dubok glas... Gedao sam još negde, nekad, tog čoveka u nekim dal serijama il filmovima nekolika puta, isto sporedne uloge rekao bih, mozda 80-90 godine prošlog veka...
Ovaj čovek tako dobro peva da verujem da mu je primarno zanimanje pevačko, voleo bi znati ko je, da probam naći neku muziku što je snimao...
Ako neko ima ideju gde i kako još da tražim ili ima neki nagoveštaj koji bi ovo mogao biti glumac/pevač...
 
Nije film, nije ni serija, meni treba glumac/operski pevač.
Gledao sam nekada film, ne secam se imena filma ni radnje (i nebitno sem za nalazenje osobe) ali u njemu se kao sporedna uloga pojavljuje osoba od 30-40 godina, smeđokos čovek, osrednje visine, nemišićave konstitucije, on u filmu je kao neki pevač (operski, džez, klasika neka sa razgovetnim pevanjem, znači i nije opera...), peva u sklopu uloge koju tumači, a glas dubok, zvonak, melodičan, ja mislim da nisam lepši glas cuo, tako je lepo čovek pevao, tako lep dubok glas... Gedao sam još negde, nekad, tog čoveka u nekim dal serijama il filmovima nekolika puta, isto sporedne uloge rekao bih, mozda 80-90 godine prošlog veka...
Ovaj čovek tako dobro peva da verujem da mu je primarno zanimanje pevačko, voleo bi znati ko je, da probam naći neku muziku što je snimao...
Ako neko ima ideju gde i kako još da tražim ili ima neki nagoveštaj koji bi ovo mogao biti glumac/pevač...

Paul Anka
 
Možda Kelsey Grammer (Cheers, Frasier, Simpsons...)
 

Možda Kelsey Grammer (Cheers, Frasier, Simpsons...)
Ne ni jedan od njih.
Smeđkastiji je, nije crn kao P.A. a ni ćelav (tada bio) kao ova dvojica, sitnije građe od K.G. malo manje "kockast" od P.A. al tu negde njegove visine il malo visi.
Imao je tada nesto malo duzu kosu (ako se secam dobro); tada bilo to moderno...
Covek je definitivno pevač, takav glas, dubok, zvonak, KG je za njega šega.

Ih kad bi se mogao setiti gde sam ga gledao...
 
Ne.
Ako se dobro secam, duguljasto, ovalno lice.
Ima visoko čelo ali vise kose nego K.K. na slikama iz starijih dana.
Nije kosa bila do ramena a nije ni skroz kratka...
Ma nebitno kad ne znam ono "osnovno", koji film, gde sam ga gledao (da peva)... :(
 
Ako se dobro secam, duguljasto, ovalno lice.
Ima visoko čelo ali vise kose nego K.K. na slikama iz starijih dana.
Nije kosa bila do ramena a nije ni skroz kratka...
Ma nebitno kad ne znam ono "osnovno", koji film, gde sam ga gledao (da peva)... :(
Kris je imao više kose 80-ih.;) Ali on je bio pretežno fokusiran na kantri muziku. Lik kojeg tražiš ne mora nužno biti glumac, može biti neko ko je ubačen u par filmova a životna okupacija mu je muzika. Tada tek ne bismo pogodili. Da možeš da se setiš šta je tačno pevao, tekst pesme, njegov lik da uporediš sa nekom poznatom osobom... Dejvid Bouvi verovatno nije, Džon Šnajder je imao par solidnih ali ni on nije pevao opersku muziku ili džez. Ne znamo ni koja vrsta muzike je u pitanju.
Bojim se da je mrka kapa...
 
... Lik kojeg tražiš ne mora nužno biti glumac, može biti neko ko je ubačen u par filmova a životna okupacija mu je muzika. ...
Bojim se da je mrka kapa...
To i ja svo vreme govorim, ne mislim da je glumac, pojavljivao se jer je pevač, po glasu, načinu pevanja i čistoti glasa zaključio sam da je iz operskog sektora, a da peva i te neke druge pesme jer ume (i isplati se).
Naravno da nije Ziggy Stardust, a nije ni lepi J.S.
Nije on pevač popularne muzike, ono je tako školovan glas, pojavljivao se u filmovima ili serijama jer ga znaju il on zna ljude u filmskoj industriji, pa jos ume i da glumi.

Ja zaista nisam u stanju dati vise detalja, ne secam se koji film, ko igra u filmi, o cemu se radi u filmu ili seriji, samo pamtim tako čist, zvonak, lep duboki glas, odnosno da mi se mnogo svidelo kako čovek peva...
Ako ikad saznam (u sta sumnjam) javiću ovde. :)
 
To i ja svo vreme govorim, ne mislim da je glumac, pojavljivao se jer je pevač, po glasu, načinu pevanja i čistoti glasa zaključio sam da je iz operskog sektora, a da peva i te neke druge pesme jer ume (i isplati se).
Naravno da nije Ziggy Stardust, a nije ni lepi J.S.
Nije on pevač popularne muzike, ono je tako školovan glas, pojavljivao se u filmovima ili serijama jer ga znaju il on zna ljude u filmskoj industriji, pa jos ume i da glumi.

Ja zaista nisam u stanju dati vise detalja, ne secam se koji film, ko igra u filmi, o cemu se radi u filmu ili seriji, samo pamtim tako čist, zvonak, lep duboki glas, odnosno da mi se mnogo svidelo kako čovek peva...
Ako ikad saznam (u sta sumnjam) javiću ovde. :)
mandy patinkin, dwight yoakam...
 
samo pamtim tako čist, zvonak, lep duboki glas, odnosno da mi se mnogo svidelo kako čovek peva...
Pa šta zapravo peva tako lep glas? Upamtio bi to valjda? Daj neki trag, vidiš da ćemo da organizujemo potragu ovde.
Smeđa kosa... Nije Beri Vajt. Bar da je ovaj dole...
 
Ma džaba.
Da ne opterećujemo temu, izuzev ako vam je baš dosadno.
Nije on glumac, a jeste glumio zato sto je prepoznatljiv il im je trebao neko ko zna pevati.
Slager, tako nesto je pevao u tom filmu, to sto se secam je GLASA.
I tvrdim da je pevac koji je nekoliko puta glumio.
Tad je bio mlađi čovek, 30-ak i neka, mislim da sam gledao 90-ih.
Ma dzaba, samo smaramo temu.
Lik bi njegov mogao poznati lako (barem ja verujem), ovalno duguljasto lice, a frizura se menja vremenom...
 
Ja ne mogu da se setim kako se zove jedan film Radnja je otprilike ovakva: par se vozi automobilom autoputem i udaraju u znak, i ceo film nas vraća da ponovo proživljavaju taj momenat da probaju da izbegnu udarac u znak. to je sve što se sećam, ne znam ni ko glumi, ni neke druge detalje, samo da likovi iznova i iznova proživljavaju jedan isti trenutak. Pa ako neko zna o kom filmu se radi neka napiše.
 
Tad je bio mlađi čovek, 30-ak i neka, mislim da sam gledao 90-ih.
Mislio sam Barry Gibb. Glas i po, manje-više. Ili Billy ZZ Top Gibbons.😁
Billy Joel, Tom Petty, "Weird Al" Yankovic, Barry Manillow, James Taylor, Jon Bon Jovi, Sting, Gregg Allman, Bryan Adams...
Ne mogu da se setim nijednog više. Daj mi par dana...😁
 
Willie Nelson?
 
Glavnu ulogu igra Jean Reno. On je opasan kriminlac koji je uhvaćan i poslat u zatvor. Tamo pokušavaju da ga slome , jer se pravi lud i neće da ode gde je sakrio pare. Smeštaju ga u ćeliju sa nekim smaračm, koji ga rečima uništava svakodnevno, i stalno mu govori da ima lepe Konjske oči 😂 Jean mora svakodnevno da se iskontroliše da ga ne ubije. Da li neko zna kako se zove taj film ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislio sam Barry Gibb. Glas i po, manje-više. Ili Billy ZZ Top Gibbons.😁
Billy Joel, Tom Petty, "Weird Al" Yankovic, Barry Manillow, James Taylor, Jon Bon Jovi, Sting, Gregg Allman, Bryan Adams...
Ne mogu da se setim nijednog više. Daj mi par dana...😁
Nije rok, pop, kantri niti neku drugi poznati pevač.
Zato sto nije poznat, nema svoje pesme vec peva necije pesme (barem u tom filmu/seriji sto gledah), zbog glasa i nacina kako peva, zakljucujem da je operski pevač koji se pojavljivao u filmovima i serijama.
Film (ili serija) je bio na tv, znaci za sveopstu populaciju a on sporedna uloga.

Znam da ga necu nikad naci izuzev da nabasam na nekog velikog domaceg ili americkog filmofila pa da se on pomuči da nadje(mo).
Najbolje bi bilo prestati o ovome pisati... 🤐
 
Ako sam dobro shvatio da se davao kod nas, uplati Apollon, pa kreni polako kroz biblioteku 😄
 
Znam da ga necu nikad naci izuzev da nabasam na nekog velikog domaceg ili americkog filmofila pa da se on pomuči da nadje(mo).
Najbolje bi bilo prestati o ovome pisati... 🤐
Taj "neko" bi bio jedan u milion da pogodi sa toliko informacija. Jedino da ti i ostali članovi ako su voljni, možda i preko PM-a, nabacaju imena kojih se sete pa se pogodi. Drugčije neće ići.
Bacio si udicu, ne krivi nas što se olako pecamo.😇
 
Nazad
Vrh Dno