Šta je novo?

PotPlayer (naslednik KMPlayer-a)

Radi najnormalnije

Koristi li neko MadVR, kod mene nece nikako

Sorry ako je ovo sada mozda glupo pitanje, ali... da li taj MadVR sluzi da renderuje SVE tipove fajlova iz bilo kog kontejnera, ili samo odredjene?

Ja prebacio u podesavanjima i pustio neki MOV fajl 1280x720. Mozda PotPlayer nije prihvatio podesavanja pa je i dalje koristio onaj 'recomended' renderer ili se MadVR koristi samo za neke fajlove (tipa, MKV x264).

Jel moze neko malo objasnjenje da bih ja to testirao na mom racunaru?

weasel? :)
 
Poslednja izmena:
Uzgred, čini mi se da je i TokPlayer neki rođak KMPlayer-a? :)

 
Poslednja izmena:
Sorry ako je ovo sada mozda glupo pitanje, ali... da li taj MadVR sluzi da renderuje SVE tipove fajlova iz bilo kog kontejnera, ili samo odredjene?

Ja prebacio u podesavanjima i pustio neki MOV fajl 1280x720. Mozda PotPlayer nije prihvatio podesavanja pa je i dalje koristio onaj 'recomended' renderer ili se MadVR koristi samo za neke fajlove (tipa, MKV x264).

Jel moze neko malo objasnjenje da bih ja to testirao na mom racunaru?

weasel? :)

Radi sa bilo cime. A da bi radio za output colorspace mora da se podesi YV12. I treba ti pristojna grafika.
 
Sorry ako je ovo sada mozda glupo pitanje, ali... da li taj MadVR sluzi da renderuje SVE tipove fajlova iz bilo kog kontejnera, ili samo odredjene?

Ja prebacio u podesavanjima i pustio neki MOV fajl 1280x720. Mozda PotPlayer nije prihvatio podesavanja pa je i dalje koristio onaj 'recomended' renderer ili se MadVR koristi samo za neke fajlove (tipa, MKV x264).

Jel moze neko malo objasnjenje da bih ja to testirao na mom racunaru?

weasel? :)
Trebalo bi da radi sa svim fajlovima (ne buklvano svim ) ali vecina poznatih...
Al jos je beta ima mnogo bugova a i ovaj player zeza sa njim...
No ja jedino vecu korist od njega vidim pri pustanju quality Hd fajlova

Obavezno podesi u decoderu YV12

Nacices lako u ffdshow podesvanima ili u coreavc podesavanjima

poz
 
Ok, hvala na odgovoru.

Ja sam podesio:

preferences --> video --> Renderer -> Madshi Video Renderer
preferences --> Colorspaces --> Output color space --> YV12

Jel to to? Ja bas nesto nisam siguran, jer meni na ovoj krsh grafickoj i dalje pusta film a ocekivao sam da to apsolutno ne moze da se desi, jer graficka je stara...pa...jedno 8 godina. :D

Znaci ja nesto radim pogresno. Meni je bilo cudno da si spomenuo kako ti MadVR ne radi, a sada po tvom komentaru i kometaru mister Mrva, izgleda da 'radi' ali bagovito, ako sam dobro shvatio?
 
Ne nama ne radi, a ni tebi nema sanse sa tako starom grafikom. Kada pustis film ides desni klik pa filters pa vidis sta plejer trenutno koristi za prikaz filma.
 
Meni radi na MPCu...
Na potplayeru mi ne radi (barem ne ono sto sam na brzinu testirao)

Pa sa tom grafickom starom 8 godina se oprosti od madvr-a jer je vise nego zahtevan cak i za danasnje nove graficke a kamoli za tako nesto ;)
 
odlicna tema.. nadam se da ce se bolje pokazati od KMplayera na win 7 x64... kad prodju bagovi i beta ... tad skidam :D
 
sad me mrzi da testiram kako radi i ostalo ali kolko sam bacio pogled program je odlicno uradjen pogotovu podesavanja ...
 
Meni je PP stvarno dobar, ali ipak neke sitnice me zadržavaju na KMPu - npr. povremeno ne radi desni klik kod PPa, par puta mi se vratio chat prozor, iako sam ga isključio (mislim, chat prozor u video plejeru? wtf?), nedostatak zvaničnog sajta na engleskom... U svakom slučaju, PP je odličan plejer, koji bi mogao da ima odličnu budućnost! :)
 
slucajno nemojte da se zeznete da uradite Check for new update iz plejera!
meni je nasao update, ja ga pustio i dobio plejer na Korejanskom :D
 

Evo i update-a koji podize verziju na 1.5.23408, download je 5MB.

http://www.dvbsupport.net/download/index.php?act=view&id=239

izmene:
•Add move video window to screen center while starting playback
•Add retain subtitles bottom margin feature
•Add directly save DHTV stream
•Fixed invalid argument error problem that occured in some computer
•Fixed some VC-1 encoded video playback that can not be decoded with DMO
•Fixed some problem in DTS and DTS-HD
 
"Cannot find PotPlayer.dll" iako uredno stoji u default folderu.

Na XP instalacija prosla ali na W7 se javlja ova greska. Google nije nasao nista. Jedina razlika je ta da nisam update-ovao directx u W7, mada sumnjam da je do toga.
 
Meni se taj problem desava na XP SP3, ni ja nisam update-ovao DirectX (nesto me zeza, ne zavrsi instalaciju do kraja, pa sam batalio).
 
Moze li neko malo da objasni opcije za surround zvuk? Kada odaberem 5.1 to ne lici ninasta, mnogo je losije nego u kmp.
 
Meni se taj problem desava na XP SP3, ni ja nisam update-ovao DirectX (nesto me zeza, ne zavrsi instalaciju do kraja, pa sam batalio).

Probaj ponovo, ni ja nisam mogao da instaliram dx na W7, njega preskoci i zavrsi instalaciju PotPlayera samo ovaj put kopiraj ovaj dll preko postojeceg:

http://www.mediafire.com/?sharekey=a9e8f4dcca60c8cdd5a101cf914073b489ea23e6f902a31c
Uploaded 05/31/2009 | 10.01 MB

Meni je malopre uspelo, PotPlayer se upalio :banana:
Ovaj "PotPlayer.dll" je zapravo engleski prevod.
 
I meni se "upalio", ali kada hocu da pustim bilo sta, dobijem ovo:
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    14.3 KB · Pregleda: 136
Zna li neko koja je komanda za stop na tastaturi, ctrl+s ne funkcioniše, a u spisku komandi nema stop-a. Treba mi zbog setpointa.

Inače program je sasvim ok, puno brže radi od KMP-a.
 
Evo i ja ću sad da ga probam... GOM je počeo nešto da brljavi (pixelizacija i seckanje kod 720p...tačnije True Blood serije..), dok VLC radi lepo..
 
Jel zna neko kako da podesim da mi video otvara u istom prozoru. Kad kliknem na drugi fajl otvori ga u drugom prozoru. Nešto u fazonu Allow only 1 instance of program.
 
LJudi moze pomoc,zasto PP nece da pamti easteuro titl podesavanja,svaki put kad startujem plejer on se vrati na western?
I zar je moguce da nema BOSS key da se podesi u komandama:S
kao i to da kad je minimizovan bude fit to video i d ane strecuje snimak kad je na fullscreen?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno