Šta je novo?

potencijalna prevara ili ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

scandalli

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2008
Poruke
218
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
intel 2.0 boxer
Matična ploča
msi
RAM
2gb
GPU
nvgf4
Storage
80gb inter + 50tb exter
Zvuk
ketron
PSU
p4
Kućište
noname
Monitor
15 crt
Miš & tastatura
a4T & samsung
Ostale periferije
honda
Mobilni telefon
samsung x200
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav Drugari!
Nadam se da sam u "pravoj" rubrici.
Ovo pisem, s namerom da ukazem na (mozda) mogucu prevaru (meni se cini da jeste 100%), kako ne bi neko dosao u neprijatnu situaciju!
Slobodno dajte komentar.
Pre nekoliko dana, tacnije negde pred ponoc, kontaktira me izvezna osoba preko vibera, za moj oglaseni auto rez. tocak (felna sa gumom) (posedujem podatke).
U poruci mi nudi kurirsku isporuku postom,
nakon sto napisem uslove kupovine, ta osoba mi vec poslala link ka "toboze"sajtu Poste, preko kog mi je vec uplacen prodajni iznos!
Koje poste je to sajt? Poseduje i online tchat sa "operaterima", 24 casa???!

I pri tom mi "kupac" napominje da moram da potvrdim njegovu uplatu klikom na "uzmi novac", i onda ce me kurir kontaktirati i doci da preuzme predmet i poslati kupcu!

Svu konverzaciju posedujem u vidu print skrinova, koje prilazem ovde.

Ukoliko ste imali slicno iskustvo, pisite o tome, meni ovo lici na klasican pokusaj prevare.

Ragovarao sam i sa Upravnikom lokalne poste, oni vec imaju dojavu o ovakvim desavanjima...
 

Prilozi

  • PLACENO KBJG.jpg
    PLACENO KBJG.jpg
    160 KB · Pregleda: 188
  • PLACENO KBJG 2.jpg
    PLACENO KBJG 2.jpg
    122.1 KB · Pregleda: 186
Sta bi se desilo kad bi neko ( u ovom slucaju - ja) pristao na takav "nacin trgovanja". Da li bi neki "kurir" zaista dosao da "pokupi" naruceni predmet ili sta bi se eventualno desilo?
 
Pitaj kuma a kome je to uplatio? :ROFLMAO:
Zar se još uvek ljudi trzaju oko navlake na tu foru, došao bi kurir ako ga pozoveš a otišla bi kinta sa računa da si uneo podatke bez obzira zvao ti ili ne kurira.
 
"Kupac" je zenska osoba (profilna slika sa vibera). Naravno, odmah mi je bilo sumnjivo. Jedino i dalje mislim da je najsigurnija "varijanta" komunikacije uzivo, uz "solarno" placanje, crni/zuti sok, kaficu, eventualno post net uplata.
 
Jel vidiš da na Potvrdi piše "Tvoja roba je plajen! i adresa isporuke za Kum a ti se ponadao pašće sokče po izboru, dal žuto ili crno ali žensko je :ROFLMAO:
 
Nije potencijalna prevara, nego prava klasična prevara. Kada klikneš na "uzmi novac", otvara se stranica da uneseš podatke bankovne kartice (broj kartice i CVV broj). A kada to uradiš zbogom pare sa računa.
 
Poslednja izmena:
Ovo prosto "vrišti" PREVARA, ne znam kako neko uopšte može da pomisli da možda nije.
 
I pri tom mi "kupac" napominje da moram da potvrdim njegovu uplatu klikom na "uzmi novac", i onda ce me kurir kontaktirati i doci da preuzme predmet i poslati kupcu!

Nesporazm. Trebao si samo da klimenš glavom da potvrdiš prodaju :devilish:
 
Odmah sam video o cemu se radi. Jedino sam kasno primetio da nisam ""skrin- shutovao"celu stranicu "poste", gde u donjem levom uglu pise nesto na ruskom / ili ukrainskom jeziku. Cak sam i preko mape proverio tu adresu. Sve je sumnjivo od samog pocetka!
 

Prilozi

  • PLATILA GUMU KBJG MA VAZI.jpg
    PLATILA GUMU KBJG MA VAZI.jpg
    127.9 KB · Pregleda: 150
Ali kako ti link na sajt nije sumnjiv? posta.checkout-3ds.link Pa to na prvi, i svaki sledeći pogled, vrišti PREVARA!!!
 
Sam nacin konverzacije je red flag - prakticno Google translate: 'Moras da potvrdis. Dobicete novac odmah.' Niko tako ne prica srpski jezik ;)
 
Redovna pojava na facebook marketplace.
 
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno