Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

iphone se

zalazak

 
Tu bre ima najviše pirinča, a najmanje ribe :D
 
Pravila je japanka. Nije kuvarica po zanimanju, ali je ukusno :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Lepota [emoji106]

Ti fjordovi u kombinaciji sa 6P izgledaju moćno [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
93bcf024327aba1e2b51644e26c41826.jpg


https://flic.kr/p/UzgwxH


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jos jedan primer da ISO vrednost na aktuelnim smartfon senzorima (a 1/2.3'' su najveci) nikada ne sme ''da ide'' preko 600/640 :)

Inace ok je fotka.
 
Cudi me da na 6P ima ovoliko suma :trust:
 
pa šta fali ovom sitnom/finom šumu... jok bolje da se sve ispegla pa dobiješ krmače i fleke
voleo bih da vidim kako bi se drugi telefoni snašli, naročito sa ovim banderama koje sijaju u mraku

edit: na 100% jeste lošiji kvalitet al opet drugi mobovi bez hdr+ bi imali spaljene bandere i okolo njih, isprane boje i krmače od NR :)
 
Poslednja izmena:
meni takodje fotka sasvim pristojna. ipak je 1200 iso
 
pa šta fali ovom sitnom/finom šumu...

Da je sitan bas i nije :) Ali su zato detalji prilicno sacuvani. Ipak mislim da je potrebno jos malo ukloniti sum, za normalan pregled na PC-u bez vadjenja famoznih kropova, ipak se jasno vidi. Naravno ostaje opcija da se malo sredi u PS/LR.
Nebitno sve to, jednostavno treba izbegavati da ISO ide preko 600/800 (u zavisnosti od dostupnih podesavanja u aplikaciji) na ovako malim senzorima, to je sustina :)
 
Poslednja izmena:
Sustina je ''napraviti'' sto kvalitetniju fotografiju a kao sto ti neces 2MP 16:9 isto tako ni ja ne zelim ISO preko 600 :)
 
Sustina jeste napraviti sto bolju fotografiju, ali trenutak ode i prodje dok ti stelis ISO 600-. Ako se mora, opalis pa kakav god ISO bio.
Beć :d

pp0XpiN.jpg
 
Sa visokim ISO se ne puca preko dana a postoje app koje u auto modu ne dozvoljavaju da ISO ide preko odredjene vrednosti tako da trenutak nece doci i proci :)
 
Koje su to app? To je imao HTC One sećam se, nije loša opcija za te boranija mobove bez hdr+ :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako ima na iOS-u verujem da ima i na Android camera app [emoji4]

ISO priority
Shutter priority
46c5f905675cbafd09186a64a5f88f71.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
IMG_0062.JPG


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
912 bajta [emoji1362] vidi se kvalitet

7b4f12026d29896686c95117f79ad9d4.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno