Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Sve u svemu za mene su: 3 arene,dva viasata,dva diznija i tv1000 ogramna razlika u odnosu na IKOM.
A meni su kod Ikoma prednost: AXN, Cinemanija, Pink Comedy, C&I, ID, MTV Rocks i Mini Ultra koju moje dete samo i gleda. Al' o ukusima ne možemo raspravljati.
 
Da tako je kod SBBa, kod nas PTTa kabl ide direkt u TV, zašto?
Zato što PTT ne skrembluje svoju osnovnu ponudu digitalnih kanala. Kod SBB-a bi sa direkt prikačenim kablom mogao da hvataš samo analogne kanale i ni jedan jedini digitalni, čak i ako imaš DVB-C(able) tjuner u televizoru.

Desp ti je to plastično objasnio. :)
 
Prvo kažete kako su svi pink kanali propast a inda se uhvatite za pink comedy gde se ti isti filmovi prikazuju na svim ostalim pink kanalima.Tu onda nije kraj pa se uhvatite za cinemaniju gde opet svih tih filmova ima na svim onim silnim pink filmskim kanalima i na pink filmu gde je domaca produkcija.Stvarno mi niste jasni.O kojim ukisima se priča ovde ja ne gledam ime kanala već šta se tamo prikazuje.Dva dizni kanala imaju veću produkciju nego 10000 mini ultra kanala ali ne vredi.Tv 1000 opet vrednija produkcija od axn ,cinemanije i pink comedy zajedno.
 
Prvo kažete kako su svi pink kanali propast a inda se uhvatite za pink comedy gde se ti isti filmovi prikazuju na svim ostalim pink kanalima.
Stvarno ne znam šta pušta Pink Comedy, ali svakako zvuči bolje od Pink Folk (1/2/3), Pink BH, Pink Soap i ostalih gluposti koje si navodio.

Tu onda nije kraj pa se uhvatite za cinemaniju gde opet svih tih filmova ima na svim onim silnim pink filmskim kanalima i na pink filmu gde je domaca produkcija.
Sve te silne Pink filmske programe ima i Ikom, a nedostatak Sinemanije jeste veliki minus, hteo ti to da priznaš ili ne. Kao i činjenica da Cinemax programe ne možeš gledati preko Pošte ni za kakve pare. Filmski repertoar im je boolja i to je činjenica.

Stvarno mi niste jasni.
Ne moraš da mi persiraš iako sam verovatno stariji od tebe koju deceniju.

O kojim ukisima se priča ovde ja ne gledam ime kanala već šta se tamo prikazuje.
Aha, znači "sečeš se" na Pink Reality, Soap, BH, Folk... Nemamo mi šta da pričamo više na tu temu.

Dva dizni kanala imaju veću produkciju nego 10000 mini ultra kanala ali ne vredi.
Nemaš decu pa nemaš blage veze o čemu pričaš. Mini Ultra je sinhronizovana i ima sto puta edukativnije sadržaje od Diznijevog smeća.

Tv 1000 opet vrednija produkcija od axn ,cinemanije i pink comedy zajedno.
Pravo da ti kažem, meni kod Ikoma najviše smeta što nema CNN-a, za ostalo me i zabole. A što se TV1000 tiče, taj jedan program teško može da nadomesti AXN, Sinemaniju, C&I, ID i dva Cinemax programa zajedno.

Ako poredimo osnovne ponude, Ikom je jeftiniji i ima jaču filmsku ponudu, dok je Pošta jača za Arene i mogućnost kombinovanja televizije sa ADSL-om, a uz to Pošta pruža mogućnost sklapanja ugovora na 12 meseci, dok kod Ikoma moraš na 24. Međutim, ako poredimo najjače pakete kod Pošte i Ikoma, Ikom izuva jer ima i Arene i Cinemax i net brzine 100/2 Mbps. Samo da nemaju tako pilićarski ugovor, koji ja neću da potpišem iz principa.

P.S. Godinama imam Ikom kablovsku televiziju u stanu i PTT KDS kablovsku televiziju kod matoraca, niz ulicu, tako da odlično znam šta nude jedni a šta drugi. U mojoj zgradi imaju svoju infrastrukturu i Ikom i PTT, a ja sam se bio zainatio da pređem kod Pošte usprkos većoj ceni i lošijoj filmskoj ponudi, tako da mi stvarno ne treba soljenje pameti Pošta Net advertajzingom.
 
Poslednja izmena:
Ne vredi dalje da polemisemo kad je nekome CNN najvazniji kanal.:D

Pinkovi su smece.
Viasat kanali si smece.
Dizni kanali su smece

Sve je smece samo americka propaganda od koje ti trne zdrav razum nije smece,,,,,,,NO COMMENT:crash:
 
Poslednja izmena:
Pinkovi su smece.
93% njih jesu. Ovi filmski su im ok, tj ja ih gledam.

Viasat kanali si smece.
History jeste - američka verzija istorije. Onaj drugi nisam odavno gledao, pa neću ni da komentarišem.

Dizni kanali su smece
1. Na engleskom su, što može da bude OK za stariju decu, ali meni to trenutno ne odgovara.
2. Mini Ultra i Nickelodeon generalno imaju mnogo normalniji i edukativniji sadržaj od tog američkog smeća.

Sve je smece samo americka propaganda od koje ti trne zdrav razum nije smece,,,,,,,NO COMMENT:crash:
U informativnom smislu CNN jeste smeće, ali u nekom drugom je važan izvor informacija o američkoj spoljnoj politici. :) Ja lično pratim i CNN i BBC i RT, kao i niz drugih medija, kako na Internetu tako i na TV (kad stignem).

Sa druge strane, volim pred spavanje da gledam one dramatične CNN reportaže o olujama, monsunima i tajfunima - a i da pratim njihove predsedničke izbore. :p U svakom slučaju mi je bolji CNN od Al Džazire Balkan. Da su pustili Al Jazeera International pa i 'ajde, al' ova Balkan je smeće. U svakom slučaju mi je nedopustivo da informativni program nema CNN, a ima Al Džaziru, Rai, RTL i gomilu ruskih i mađarskih kanala.
 
Sada se dobijaju neki crno beli,jako mali risiveri bez smart kartica.Pretplata se aktivara po mac adresi.

Oznaka tog kineskog kung fu risivera je DCD4304I.
Ajde baci ovde fotku tog uređaja i/ili probaj da nađeš još neke oznake, tipa ime proizvođača il' tako nešto. Hoću da pokušam da saznam o tom STB uređaju što više.
 
"DCD" ne daje nikakve rezultate pretrazivanja preko Google-a vezane za STB i kablovsku TV. Medjutim sa "DCT" i "DCX" pocinju oznake set top box uredjaja Motorole odnosno firme Arris kojoj je Motorola prodala proizvodju ovih uredjaja.
 
To sam i ja otkrio kad sam gledao sajt firme koja je isporucila opremu kds-u.

Očigledno je da kriju podatke o risiveru koji je isporučen jer ga na njihovom sajtu nema.
 
Je l' može neko da slika taj uređaj pa da okači fotke? Valjalo bi imati barem jednu fotku od napred, jednu otpozadi i jednu odozgo.
 
Па ваљда на форуму постоји неки корисник Поште који је узео пријемник?? И даље ми је чудно да нема видео излаз, знам да се сада избацује SCART али неки видео излаз постоји, или као чинч или као онај конектор на Телеком IPTV пријемницима. Код ових последњих је избачен RF и убачен HDMI али је АV остао.
 
Ti korisnici verovatno gledaju pink kanale i nisu na ovom forumu:d
 
Postoje dva video izlaza. Jedan digitalni (HDMI) i jedan analogni (RF). RF je zapravo kompozitni video signal (CVBS) samo sa ubačenim zvukom, tako da se dobije jedan klasičan TV kanal. Kvalitet slike preko RF interkonekcije je daleko lošiji od, recimo, Y/C (S-video) + L/R audio (2xRCA).
 
To je "SCART to Displayport Cable". Opis kaže: Connects devices with SCART OUT to devices with display port.

Poštin STB nema SCART, tj analogni RGB izlaz, niti moj TV ima HDMI ulaz. Meni treba "HDMI na SCART", što podrazumeva dekodiranje i D/A konverziju. Imam ja načina da to uradim, preko neke SDI opreme, al' unosim ogroman dilej i angažujem profesionalni video lanac, sa opremom od više stotina $$$ da bih imao malo bolju sliku na glupavoj Poštinoj kablovskoj. :S: Mislim da ću pre kupiti negde neki polovan DVB-C risiver sa RGB-SCART konektorom. :)

P.S. Ako bog da, uskoro ću uzeti i novi TV pa će cela ova priča postati suvišna, barem za mene.
 
Poslednja izmena:
Krenuli jesu sa digitalnom ali u mom slucaju vrlo traljavo. Pisao sam vec da imam problem sa oderdjenim kanalima, da je slika pikselizovana i totalno ne gledljiva (preko 30 kanala odnosno tri opsega), zvao sto puta ali osim toga sto su dosli da provere da li su instalacije i jacina signala u stanu ok nista drugo nisu preduzeli i ako su mi i oni rekli da je problem negde izvan odnosno u zgradi, negde na liniji, gde god. Ono sto me je dodatno iznerviralo je kad sam ih ponovo zvao rekose mi da su napisali u radnom nalogu da su smetnje otklonjene a nista takli nisu. Vec vise od 20 dana ne mogu da ih namolim da mi rese problem, samo me leraju, kao malo strpljenja javice vam se neko. Ovakvu situaciju sa njihovom podrskom sam imao svojevremno kad su renovirali mrezu i kad sam imao problem sa analognom kablovskom i ocajnim signalom. Mesec dana kanali skoro da nisu mogli da se gledaju koliko su bili losi. U svakom slucaju negativna iskustva sa njihovom podrskom.


I ja sam imao sličan problem, utvrdio sam da kada koristim spliter, na jednoj frekvenciji sam imao problem, slika na kanalima koji su išli tu je seckala. Spliter je 1/3. Slika je bila najbolja kada je kabl do TV-a išao direktno bez splitera. A problem, sam nekako rešio zamenom mesta kablovima koji su nakačeni na izlaze.
Nivo signala se malo promenio na pojedinim frekvencijama, ali od tada sve kanale gledam bez problema. Nema zamrzavanja.

I još jedna primedba piše se "negledljiv" ("ne" se u pridevima pise spojeno :) )
 
Poslednja izmena:
Sa ptt čovek može biti "zadovoljan" samo ako od njih ama baš ništa normalno ne očekuje i uz to nema drugu alternativu. Eto, ja sam iz navedenih razloga zadovoljan njihovom uslugom :):)
 
Poštovani drugari, korisnik sam Pošta NEta u Sremskim Karlovcima, i moj TV (LG LA 620s) mi trenutno nalazi samo 34 i digitalna kanala i to na frekvencijama 410mhz / 418mhz / 426mhz / 434mhz i to je to, probao sam izbor svih dostupnih država u meniju i ni to nije pomoglo, da li postoji mogućnost da zbog lošeg signala kablovsle televizije ne vidi kanale iz kompletnog opsega ili je posredi nešto drugo, ako ne može i hoće da pomogne mnogo bi mi značilo, unapred zahvalan
 
Probaj da rucno preskeniras frekvencije. One idu sa korakom od 8 MHz, e sad da li je bas isti raspored u Beogradu i drugim gradovima, ne znam.
Bila je aktivna frekvencija 378 MHz i više frekvencije, i mislim još jedna ili dve niže od nje (sa korakom od 8 MHz).
Ja mogu da ručno podesim frekvenciju i pustim scan.
Moguće je da ako je signal toliko degradiran verovatno neće uspeti da ga dekoduje.
Kakav ti je prijem analognih kanala?
U svakom slučaju možeš da pitaš tehničku podršku da li u tvom mestu emituju sve kanale ili još uvek nije sve kompletirano.
 
Hvala Vesko... znam da ide na 8 probao sam i rucno ali pise no signal... verovatno je onda problem u signalu posto mi je na analognoj losa slika... prijavio sam juce tehnickoj smetnje pa sad videcemo koliko im treba da dodju i koliko su azurni
 
možda ti još nisu pustili sve, ovde u beogradu su postepeno puštali kanale
 
Imaju problem sa signalom na nekim frekvencijama.
 
Moguce... ali komsija kaze da ima preko sto (ne laze valjda) :) karlovci su ista mreza kao i novi sad
 
Sa ptt čovek može biti "zadovoljan" samo ako od njih ama baš ništa normalno ne očekuje i uz to nema drugu alternativu. Eto, ja sam iz navedenih razloga zadovoljan njihovom uslugom :):)

+1, a najviše me nervira to što alternative, bar u Subotici, nema ni na vidiku. A još više me nervira ona gomila pinkovih go**na koje zovu kanalima (oko 15 kom.) i koju su nam uvalili, a zauzimaju frekvencije nekim kanalima na kojima bi bilo nešto pametno da se vidi. Hvala ti Bože na internetu, pa bar za serije, filmove i još neke stvari ne zavisim od PTT KDS-a.
 
Imaju problem sa signalom a ne resavaju ga. Opet sam jutros zvao tehnicku podrsku i opet isti odgovor da budem stprljiv neko ce me pozvati. To mi je receno i pre deset dana i niko nije zvao. Cak sta vise toliko je devojka preko telefona bila drska da me je bukvalno otkacila. Krajnji bezobrazluk da me cimaju skoro mesec dana. Nikom ne bih preporucio njihovu kablovsku samo zbog tehnicke podrske koja je blagi uzas. Hoce da svakog meseca uzmu pare od pretplate a kad treba nesto da odrade onda je to veliki problem i to je praksa koja se ponavlja od kada sam njihov korisnik a ima tome vise od 10 godina.
 
Tehnicka podrska im je stvarno do zla boga... kada sam prekljuce prijavio smetnje doticna me je ubedjivala da mozda nisam u pravu i da je takav signal normalan ali je ipak izdala nalog i momci su se sutra stvorili kod mene kuci sto stvarno pozdravljam
 
Jesu bili i kod mene kuci da izmere signal i provere instalacije ali posto nije kod mene problem nego negde drugde sad se prave ludi. Jesu tebi bar resili nesto?
 
Čekaj, kako se prave ludi? Konstatovali da problem nije kod tebe već kod njih i sad' kao ništa?!?
 
I meni su itmeriki sigmal i rekli da je ispod svakog minimuma i da posto kod nas u kraju linija ide preko krovova kuca a ne preko bandera nisu u mogucnosti da mi pomogni jer ih neki ljudi ne pustaju na tavane i da ce napisati zahtev da se linija izemsti sa krovova na bandere a sad kad ce to u praksi da se desi ko zna :(
 
Nazad
Vrh Dno