Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Predator nesrecni...pa ovo je skoro Uwe Boll nivo :|
 
The Predator spada u kategoriju toliko lose da je zabavno da se gleda...

Ne znam sta im je bilo u glavi, toliko jak brend a oni naprave komediju i parodiju od toga... Gluma uzasna, prica katastrofalna... al na kraju je zabavno odgledati dok je mozak u autopilot modu.
 
Vidiš šta su ti ukusi... Meni je Sicario 2 žešće sralje, kulminacija DelTorova "pucnjava" sa obe ruke u advokata kartela...
Da me neko pita šta se dešavalo u filmu ne bih bio siguran. Idu, pa se vraćaju, pa bi da idu, pa im ne daju, pa se vrate...
Nedostaje Vilnevov touch pa to ti je.
Tako da mi je original i dalje neprevaziđen.

Malopre gledao,prvi deo bio ok,ovaj sam vise gledao u fb na telefonu nego na monitoru.Smor.
 
Drugi deo dosta losiji od prvog.
 
Sicario 1 dobar, ima priču i poruku
Sicario 2 ništa posebno, uglavnom lošiji od 1
3. dela valjda neće biti

"The Invitation" i "They Look Like People", iz 2015.
ništa posebno, mogu slobodno da se propuste. provlači se tema o prijateljstvu
 
Poslednja izmena:
Crna Mačka Beli Mačor :d

Baš,baš davno sam ga gledao i nešto mi pade na pamet pre neki dan da opet gledam.

Ne volim Kusturicu ali moram priznati da zna da napravi film...

Sledeći je Underground da se podsetim :d
 
Artimos sviesos 2009
Dosta zanimljiv i ono, pravi evropski fim sa vrlo malo dijaloga ali sa jako dobrim glumcima i jasnom porukom. Film gde se preispituju osećanja između dvoje ljudi...
 
Ja gledao Stado.
Simpatičan filmić. Neće se dopasti ljubiteljima i ljubimcima aktuelne vlasti :)
 
Poslednja izmena:
Šta ima od domaćih filmova u poslednjih 10tak godina da je vredno gledanja?

Mislim da je poslednje novo što sam gledao od domaćih filmova bila Parada
 
Stado kao da je dokumentarni :D

Nacionalna klasa - 40 godina i dalje se drzi, odgledao sa sinovcem (maloletnim) i njemu se bas svideo.
 
Poslednja izmena:
Gledajući šta se dešava ovih dana, imam utisak da jeste :)
 
Ja gledao Stado.
Simpatičan filmić. Neće se dopasti ljubiteljima i ljubimcima aktuelne vlasti :)
Bas to. Malo isforsiran, na trenutke usiljen al sve u svemu jako tuzan zbog realnosti. Gledam i smejem se i ne mogu nista da promenim.
 
Bright dobar, malo cu da lupim ali film je po razlicitim elememntima mix training day (generalni pandurski settting), lotr(likovi) i underworlda(makljaza itd).

Da nisam ovde procitao da je samo prvih 20ak min spor ugasio bih ga. Stvarno pocetak smara.

Imajte na umu da je netflix ali jedan od boljih nije samo klasicni njihov "štanc"

I da ima *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ska scena gde jedan agent nam bukvalno objasnjava u detalje sta se desava i sta ce se desiti, bez potrebe...

Jedan od onih drugacijih filmova...
 
Skyscraper, klasicna "pustimozaknaispasu" zabava. Kao da sam gledao remake Die Hard (samo manje pucnjave).
 
Die Hard daje domaci mnogim "akcionim" filmovima danasnjice... Dosta njih me je blam da upalim...
 
Mislim da snimaju nove pod nazivom Meklejn ili kako se vec zvao Brus. Glumi sebe matorog i neki drugi lik dok je mlad.
 
Lol, Dzon Meklejn - umri muski na gerijatrijskom krilu...
Ljudi nikako da skapiraju da neke stvari ne treba dirati, sto se da videti kroz reboot flopove... Da li je moguce da je stvarno nema nekih novih ideja pa se cedi stara drenovina?

Da nije ovog talasa serija sa Netflixa mislim da godisnje ne bi imalo 5 krstenih filma da se odgleda i da se kaze da su dobri... Ove o superherojima ne racunam.

Ne bi bilo lose da sastavimo neku listu ili preporuku dobrih filmova nagradjivanih na raznim festivalima koji su verovatno prosli ispod maistream radara...
 
Poslednja izmena:
+ 1 za listu sa festivala
 
Ja nisam neki posetilac festivala ali se uvek setim The diving bell and the butterly. Gledao na festu kad se davao, fenomenalan film.
 
Beoning (Burning 2018)
Ni kraće novele Harukija Murakamija niti dužeg filma. Celih dva ipo sata, što je i za moj ukus malkice previše ali nije mi zasmetalo jer me film držao celo vreme. E razlog tog "držanja" gde se ništa konkretno ne događa, već naslućuje, leži u tome što su mi slični žmarci prošli kroz telo gledajući
Spoorloos (1988) koji mi je ušao u top 10 filmova
Ovde imamo sasvim drugačije postavljenu priču i za razliku od spojlera imamo zatupastog, mirnog i tihog prigradskog dečaka, ali dobrog u duši, gde mu cela nadolazeća situacija deluje sasim normalna ali ništa jasnija. Kraj mi je dobar iz raloga što ne vidim svrhu da je završen drugačije. Ocena neka bude 7/10.
 
Extinction - uzeo da ga gledam da vidim kako rokaju po VMA i Airport City, no nebitno, jedno pitanje me muči:
Otkud onom majstorčini i službenici onolika stančuga, u kojem paralelnom univerzumu to ima?:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno