Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I meni je simpa. Malo sam zasuzio... žena nije htela da gleda, jer je videla trejler, al stvarno nije strašno

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
i jos ti je deo nick-a :), moram da uzmem da ga odgledam bas ishvaliste film
 
Why him? - ne svidja mi se i bilo me je sramota dok sam gledao, u vise navrata. Jesam se i nasmejao par puta na neke sirovinske fore, ali ne menja to mnogo stvar. 4/10.


The town (2010) - Kada vidim Rasela Kroua u filmu, obradujem se jer ocekujem solidan film. Ima izuzetaka, ali to je i dalje vazeca predrasuda.

Kada vidim Bena Afleka, ocekujem krsinu koju cu da shiftdilitujem za 15 minuta, ali eto, ovaj bas i nije krsina kakvu sam ocekivao. Jeste to vrlo nategnuta prica u akcionom filmu za jedno gledanje, ali za divno cudo, odgledah ga do kraja, i bio mi je u redu. 7/10
 
Lomim se da li da gledam taj Lion, za Why Him sam sad 100% siguran da ne, tacno znam taj tip humora kad imas transfer blama...
 
The town (2010)

Meni je to jedan od jacih filmova koji sam ikad gledao,po meni 8/10

Odgledah Inferno 2016.Solidno sto se mene tice 6,5 mada sam ga gledao bez prevoda.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
i jos ti je deo nick-a :), moram da uzmem da ga odgledam bas ishvaliste film
Malo je nezgodno kada se previše očekuje od filma.

Ja sam ga počeo gledati zato što me je supruga smarala nedeljama i ostao oduševljen pod utiskom jer verovatno nisam ništa očekivao.

U svakom slučaju, javi kakav je utisak film ostavio na tebe kada ga budeš odgledao, i obrati pažnju na detalje. Perfektnu glumu dečaka, kadrove, itd.
 
The Founder 7/10
Michael Keaton odlican kao i uvek.

Sent from my D6603
 
Sva tri iz danske trilogije Department Q podjednako dobri, zanimiljivi i napeti misterija trileri i na momente uznemirujuci, posebno treci sa decom. Odlicna produkcija. Kome se svideo americki Prisoners (2013), ovo je mnogo bolje i u evropskom stilu.

The Keeper of Lost Causes (Kvinden i buret) (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2438644

The Absent One (Fasandræberne) (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3140100

A Conspiracy of Faith (Flaskepost fra P) (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4088268
 
Poslednja izmena:
Ako pratis nordijsku kinematografiju baci neke drame za gledanje, da nije hunt trir i to, ako je to moguce.
Poslednje sam gledao hasbends en vajvs, kako mi je promaklo to od vudi alena do sad ne znam ali svakako sam zadovoljan. Pravi vudi alen
 
I ja sam odgledao ovu trilogiju, gluma odlicna kao i sam scenario. Sve preporuke za ovaj film.
 
Ako pratis nordijsku kinematografiju baci neke drame za gledanje, da nije hunt trir i to, ako je to moguce.
Poslednje sam gledao hasbends en vajvs, kako mi je promaklo to od vudi alena do sad ne znam ali svakako sam zadovoljan. Pravi vudi alen

Gledam kad iskopam nesto sto deluje zanimljivo, a svi ti skandinavski filmovi imaju tu neku melanholicnu, sumornu, mracnu atmosferu, skoro da nikad nema sunca, uvek je oblacno ,) pa zahtevaju i posebno rasolozenje za gledanje, ali zato imaju jaku pricu i ostavljaju utisak ...ono sto sam se setio, a da mi je bilo bas dobro:

In a Better World (Hævnen) (2010) - odlicna prica o osveti i prastanju
https://www.rottentomatoes.com/m/in_a_better_world

The Celebration (Festen) (1998)
https://www.rottentomatoes.com/m/1094723_celebration

After the Wedding (Efter brylluppet) (2006)
https://www.rottentomatoes.com/m/after_the_wedding
 
Meni je to jedan od jacih filmova koji sam ikad gledao,po meni 8/10
Pa oceni ga slobodno sa vise od 8, ako ti se toliko svideo. Znam da je forumski kriterijum sa ocenama koje umeju da imaju i po dve decimale, bespotrebno strog (i sam sam mu se prilagodio), ali ako ocenjujes sa 8 jedan od najjacih filmova, previse sebi suzavas prostor za ocenjivanje, i onda uvodis decimale jer moras nekako da napravis distinkciju.

Ja sam ranije ocenjivao tako da svaka ocena hvata raspon od 10% (10 je bilo u 10% najboljih, 9 u 20% najboljih, itd...i mislim da je to najpravednije, ali posto ovde to ne funkcionise tako, a cilj teme jeste da postoji neki standard za preporucivanje filmova, sada mi 7 dodje preporuka za jedno gledanje, 6 preporuka ako bas nemas sta da radis, ispod toga nema preporuku, a iznad toga uglavnom ono sto mislim da je kvalitetnije, i sto cu mozda gledati opet. Negativan rezultat toga je da imam ogromnu guzvu u 6-7/10 rasponu)


Gledao sam u poslednjih desetak dana i founder i logan, a i taj lion ranije, i mislim da nema nikakvog razloga da ih gledam ponovo, ali su gledljivi, i svi su u tom 6-7 rasponu.

A Lion verujem da ce da dozivi sudbinu Maksa iz ludare, jer ce ga svako iz teme gledati zbog gomile preporuka, a film, imo, apsolutno nema taj kvalitet da bi u ovako strogom kriterijumu dobio tolike simpatije. Samo cekam da neko prokine, pa da i clanovi koji ne vole da iskacu iz gomile, i za sada cute, pocnu da se javljaju i sahrane lava.
 
Sto se tice Lion-a
ja sam ga gledao u paketu filmova koji su bili nominovani za nekog od Oskara ove godine i pored La La land, jedini jos koji mi se bas svideo i ostavio utisak. Uzet je jedan istinit dogadjaj (od bezbroj drugih slicnih slucajeva koji i nisu imali takav kraj), pa s obzirom na to takva prica je i ekranizovana i to takvim tempom da se emocije postepeno gomilaju tokom filma da na kraju kulminiraju, pa ne znam ko ne bi zaplakao na kraju filma. Odlicna gluma klinca i standardno dobra Nikol.
 
Lion meni... puno ocekivah,, malo dobih...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pa Haneke je radio i americku prakticno je ista samo drugi glumci.
 
Ja sam i naglasio da je U.S. verzija. Video sam par slika originala koje su preslikane scene kao u americkoj verziji.
 
Jel gledao neko Gone Girl sa Affleckom,ne znma napamet koja je godina u pitanju,ili Argo 2012 isto sa Affleckom?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Po meni, vredi pogledati oba.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Jel gledao neko Gone Girl sa Affleckom,ne znma napamet koja je godina u pitanju,ili Argo 2012 isto sa Affleckom?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Oba, Argo (meni mnogo) bolji ali je drugi žanr.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno