Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, sigurno ti neko linkovao Machete Order: http://www.nomachetejuggling.com/2011/11/11/the-star-wars-saga-suggested-viewing-order/
:d


Bice 2018. film o mladom Han Solou. A suskalo se o filmovima o Yodi i Bobi Fettu.

Manje vise da to je to, ali zbog mladog Anakina ipak mislim da 1 treba dati sansu iako jeste najlosiji od svih SW filmova. Ovaj poster me uvek odusevi :)

EpIVaderShadowPoster-SWE.jpg
 
Pitam, zašto je popularan, zašto bi se snimao film o njemu?
Gledao sam filmove, nisam zaluđenik, ne znam, zato pitam.
 
^ko je citao knjige zna da ima poprilicno obiman lore iza njega, tako da imaju stivo koje mogu da razrade... ;) Da li je toliko popularan, ne znam... Samo je steta sto film (ako ga i bude) nece biti smesten u vreme stare republike i rata sa mandalorcima... Meni licno (iako malo znam o SW univerzumu za razliku od nekih) vise lezi period stare republike, pa cak i post-republic period nego tajmlajn u kom su smesteni filmovi... :)

Edit:

Kako su krenuli verujem da se ovi spin-offovi i SW filmova biti bolji od nastavaka glave sage, jer bi imali vise kreativne slobode. Mozda im je bolje bilo i da urade filmove smestene u periodu stare republike. No dobro jahace i ovog magarca dok ne crkne kao i Lukas, a posle toga mozda se i sete da isprobaju i druge opcije.
I ne bi me cudilo da su im ovi spin-off filmovi tome i namenjeni - da nam opipaju puls za filmove izvan glavne sage...

Ja samo cekam dan kada ce Jos Whedon da dobije dirigentsku palicu za neki SW off-spin film... :)
 
Poslednja izmena:
Boba Fett je bio popularan pre prikvel filmova zato sto je primer galaktickog lovca na glave - pametan (kada nadje Millenium Falcon u djubretu) i sa gomilom gedzeta + odlicnim kostimom. Jos jedna vazna stvar je sto u originalnoj trilogiji nikada nije skidao slem, tako da je bilo ko mogao sebe da predstavi u ulozi Boba Fetta :)

Prikvel filmovi su bukvalno unistili tu njegovu auru neizvesnog i misticnog lovca na glave i napravili od njega klona. Realno su prikvel filmovi upropastili Star Wars i bolje da ih nije ni bilo :(

Sto nas dovodi do Rogue One (a Star Wars story).
U odnosu na prikvel filmove, pa cak i na Force Awakens, ovaj film je vrhunski. Da, likovi nisu toliko jaki kao u originalnoj trilogiji i ima nekih glupih resenja sto se tice koriscenja CGI-ja, ali je ovo prvi film koji pokazuje kako izgleda the Rebel Alliance iznutra. Kako izgleda Star Wars iz perspektive obicnog coveka a ne "supermena" koji su odareni Silom. I to nije space fantasy limunada, a realni mracni i prljavi rat.

Meni je interesantno sta oseca jedan Amerikanac kada gleda ovaj film - kada "the good guys" iliti the Rebel Alliance, koriste gerila taktike koje koriste teroristi sirom sveta pri borbi sa Imperijom. Samo slep covek ne moze da povuce paralele ovde :d
 
Poslednja izmena:
Pitam, zašto je popularan, zašto bi se snimao film o njemu?
Gledao sam filmove, nisam zaluđenik, ne znam, zato pitam.

Ja mislio da nije neki vic :D

Boba Fett je bio popularan pre prikvel filmova zato sto je primer galaktickog lovca na glave - pametan (kada nadje Millenium Falcon u djubretu) i sa gomilom gedzeta + odlicnim kostimom. Jos jedna vazna stvar je sto u originalnoj trilogiji nikada nije skidao slem, tako da je bilo ko mogao sebe da predstavi u ulozi Boba Fetta :)

Prikvel filmovi su bukvalno unistili tu njegovu auru neizvesnog i misticnog lovca na glave i napravili od njega klona. Realno su prikvel filmovi upropastili Star Wars i bolje da ih nije ni bilo :(

Sto nas dovodi do Rogue One (a Star Wars story).
U odnosu na prikvel filmove, pa cak i na Force Awakens, ovaj film je vrhunski. Da, likovi nisu toliko jaki kao u originalnoj trilogiji i ima nekih glupih resenja sto se tice koriscenja CGI-ja, ali je ovo prvi film koji pokazuje kako izgleda the Rebel Alliance iznutra. Kako izgleda Star Wars iz perspektive obicnog coveka a ne "supermena" koji su odareni Silom. I to nije space fantasy limunada, a realni mracni i prljavi rat.

Meni je interesantno sta oseca jedan Amerikanac kada gleda ovaj film - kada "the good guys" iliti the Rebel Alliance, koriste gerila taktike koje koriste teroristi sirom sveta pri borbi sa Imperijom. Samo slep covek ne moze da povuce paralele ovde :d

Meni je oduvek imperija odavala sliku ujka sema, zanimljivo je ida ima likova svih narodnosti kod pobunjenika i da je predvodnik grupe ili barem mene podseca na meksikanca.
 
Poslednja izmena:
Ja mislio da nije neki vic :D
Meni je oduvek imperija odavala sliku ujka sema, zanimljivo je ida ima likova svih narodnosti kod pobunjenika i da je predvodnik grupe ili barem mene podseca na meksikanca.

Imperija je zapravo napravljena da maksimalno podseca na nacisticku Nemacku kada je Lukas snimao prve filmove, ali se svet izmenio otkada je nestao SSSR pa se tako Imperija danas vise asocira (na istoku) sa glavnim policajcem planete.
 
Hvala na objašnjenju Yojinbo i Zerbah.

Spectral može da se gleda, pun klišea naravno, scene borbe kao u igrici.
 
Imperija je zapravo napravljena da maksimalno podseca na nacisticku Nemacku kada je Lukas snimao prve filmove, ali se svet izmenio otkada je nestao SSSR pa se tako Imperija danas vise asocira (na istoku) sa glavnim policajcem planete.

zaista gestapo 1/1 mada sam ja SW gledao prvi put krajem 90 pa je tad vec glavni policajac bio na delu
 
Hvala na objašnjenju Yojinbo i Zerbah.

Spectral može da se gleda, pun klišea naravno, scene borbe kao u igrici.

Nema na cemu... :) Mada nista nisam objasnio. Ako te interesuje i imas vremena nadji koju knjigu iz expanded universe koja se odvija pre SW prequela.


Spectral je ok da se odgleda ako nemate nista na listi ( a preferirate SF zanr). Odgledao sam ga sinoc i kao sto rece Cvoruga, dosta je u fazonu trejlera za CoD.
Rekao bih 6/10 (gledljivo), ali shift+delete posle zavrsne scene...
 
Rogue One - naaaaaaajs

Nakon one dečije sprdnje, zvane Epizoda VII, konačno jedan SW film koji smo zaslužili. Tudyk kao K2SO sjajan, baš mi drago zbog njega. IP man i Krenik takođe odlični. Ostali se nisu baš preterano isticali. Iako svi znamo kako priča završava kraj je bio genijalan.

Jedina stvar koja mi se nije dopala je bilo forsiranje cameo uloga. Da je samo to urađeno malo spontanije film bi bio apsolutno idealan. I kad kažem forsiranje ne mislim da ih je bilo puno, već da su bile neprirodne (delom i zbog začuđujuće lošeg CGI-ja).
 
Ja sam pitao za ovaj film pre jedno mesec dana mozda i vise. Sad vidim da je izasao snimak u kucnim bioskopima. Jel ozbiljan film? Pod tim mislim - da li gadja tinejdzere i romantiku ili ozbiljnije ljude? :D

Nije romantika u pitanju :D
Vredi pogledati ,ako ni zbog čega, bar glume radi.
Priča se tiče socijalnih pitanja..
 
Kako mislis nema 3D-a u filmu? Ja ne gotivim 3D ali u Rogue one je skroz dobar posto nije forsiran to jest nije napdan i ne boli glava iako sam imao upalu sinusa dok sam gledao :D

Scena sa 2 krstarice koje cekicar rusi u kapiju silda je upecatljiva ali nije preterano 3D kao ona u epizodi 7 kada krstarica samo sto ti oko ne izbije.
 
Arrival (2016) odličan naučno fantastičan film, mada me zaplet neodoljivo podseća na roman Krajtona "Sfera" (istoimeni film nisam gledao). Nema nepotrebnih 3d efekata, gluma je na nivou, drži pažnju od početka do kraja. Ima par nedoslednosti, ali to je tako sa gotovo svakim filmom u ovom žanru. Svakako preporuka, 7/10
 
Kako mislis nema 3D-a u filmu? Ja ne gotivim 3D ali u Rogue one je skroz dobar posto nije forsiran to jest nije napdan i ne boli glava iako sam imao upalu sinusa dok sam gledao :D

Scena sa 2 krstarice koje cekicar rusi u kapiju silda je upecatljiva ali nije preterano 3D kao ona u epizodi 7 kada krstarica samo sto ti oko ne izbije.

A to što si pomenuo iz EP VII je spojleru je i jedina 3D scena u tom filmu. Ovde su imali 2-3 slične situacije i nije bilo ničega. Cak je prevod bio mnogo više u 3D od filma sto je meni predstavljalo veliku distrakciju za gledanje. Slova iskaču a sve ostalo potpuno Flat. Problem je što ovo nije cak ni planski snimano za 3D konverziju.

Inače, da li ste primetili koliko je film drugačiji u odnosu na trejlere? Izgleda da je sve to u jednom momentu imalo potpuno drugačiji vajb i završetak.
 
+1 Za Rogue One. Meni je bolji od proslogodisnje epizode 7. 8.5/10 Dao bih mu 9.5 da je bilo jos par scena sa direktorom i da je malo bolje odradjena scena koju sam stavio u spojler.

Jedina rupa u filmu koja mi je zapala za oko je bila ona scena na kisnoj planeti kada su trebali da pronadju naucnika koga glumi Mikkelsen. Jyn je zaobisla ceo krater i nekako stigla do podnozja baze a da pri tome nije naisla na Cassiana. Uz to ona je toliko brzo uspela tamo da stigne i da se popne dok se on jos namestao i spremao da pripuca. U istoj sceni se ostali likovi u ostecenom brodu neckaju da krenu a pilot sam odlazi i krade novi Imperijalni shuttle sa nama gledaocima nepoznate lokacije.
 
Train to Busan

Nije mi se dopao, mada volim kvalitetne zombie filmove i igre. Ovde su glumci jedni od najlosijih koje sam video u zadnje vreme, samo snagator ima harizmu, ostali bezlicni.
Kamera je super kao i lokacije, muzika je isto na momente super, ali i jako tiha, ne znam zbog cega.
Sve u svemu, zombiji trce kao Bolt :d

Od mene 4/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno