Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Edge of Tomorrow, zanimljiv film, ocena 8/10.

Zar Tom Cruise nebese u nekoj sekti, gde misle da su vanzemaljci?
U svakom drugom filmu se bori potivu njih. :D
 
Zar Tom Cruise nebese u nekoj sekti, gde misle da su vanzemaljci?

Hibrid izmedju korporacije i sekte.
Što se U.S.A. zakona tiče registrovan kao crkva.

Scientology teaches that mankind is an immortal being (called a Thetan) not originally from this planet, and that man is trapped by matter, energy, space, and time (MEST). Salvation for a scientologist comes through a process called ”auditing,” whereby ”engrams” (basically, memories of past pain and unconsciousness that create energy blockage) are removed. Auditing is a lengthy process and can cost hundreds of thousands of dollars. When all engrams are finally removed, the Thetan can once again control MEST instead of being controlled by it. Until salvation, each Thetan is constantly reincarnated.

Scientology is a very expensive religion to pursue. Every aspect of Scientology has some sort of fee associated with it. This is why Scientology's “pews” are filled only with the wealthy. It is also a very strict religion and very punitive against those who would try to leave behind its teachings and membership. Its “scriptures” are limited solely to the writings and teachings of L. Ron Hubbard.
 
Edge of Tomorrow je u stvari dobar. I ne znam čemu upoređenje sa Groundhog day, kada je u stvari kao video igra, respawn sa zadnjeg checkpoint-a. Dosta zabavan film, ima dobro tempiranog humora.
Konačano da Liman režira opet nešto dobro. Inače mi se mnogo više sviđa kako je on režirao Bourne Identity, nego Greengrass posle. Pri tome Greengrass nikad ne bi ni režirao Bourne-a, da Liman nije otpušten jer je bez dozvole, uzeo i ponovo snimio neke scene, koje mu nisu odgovarale.
Takođe sam pročitao da Greengrass i Damon pregovaraju za novog Bourne-a. Liman je doduše zadržao da je producent, uprkos gubljenju režije.
 
Edge of tomorrow totalno ok film.plus mi se svidela plavusa :)
7.5/10 od mene

Da je zavrsetak filma malo bolji i ocena bi bila jaca
 
Poslednja izmena:
Edge of tomorrow totalno ok film.plus mi se svidela plavusa :)
7.5/10 od mene

Da je zavrsetak filma malo bolji i ocena bi bila jaca

+1

Samo bih dodao da su specijalni efekti (animacije) zlotvora iz svemira iritantno losi. Interakcija njihova sa ostatkom objekata na setu je fizike bez, vidi se da su nalepljeni, krecu se nerealno brzo i na momente kao da nemaju masu. Vrlo slicni efektima iz starijih Transformersa koje btw ne podnosim.

Gluma odlicna, prica takodje.
Muzicka podloga takodje vrlo dobra.
Smeta mi to sto je film kratak za jedan od vecih blokbastera ove godine.
Isecen je kraj, nedostaje malo materijala gde bi se videlo kako ljudska rasa na kraju renovira planetu, malo da se zadje u everyday detalje, nevezano za samu glavnu pricu.
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji, kada bi oni bili napravljeni /rođeni, šta god/ na zemlji.
Ali, recimo da su oni sa jupitera, gde je gravitacija 2,5 puta jača, oni kada dođu na zemlju, mogu brže da se kreću, više skaču itd. Svakako bi im pokreti bili neprirodniji.
Plus što nam je njihova biologija potpuno nepoznata.

To na stranu, nije mi se film svideo. Gledao sam ga iz 2 dela, i još je bio neki web dl (čitaj loš snimak).
 
Vanzemalljci koji kontrolisu vreme, a nacin kretanja je nerealan.
 
Mene ovaj respawn trip najviše podseća na Nirvanu. Na IMDb-u nema neku jaku ocenu koliko se sećam ali je meni u top 10 SciFi filmova.
 
Priča je na momente WTF? Kraj nema nikakvog smisla, i neću da ulazim u to. Ali je zabavan, svakako zabavniji od Marvel-a što sam gledao u zadnje vreme. Tom za promenu igra pičkicu na početku, koja vremenom postane nešto. I to je veoma dobro urađeno.
Što se tiče vanzemaljaca, dobro im je kretanje. Urađeno je da bi opet bilo u fazonu Video Games (not related to Lana Del Rey song), haotično, a opet snimljeno da se vidi. Nešto što bi Greengrass mogao da nauči od Liman-a. Ceo film se veoma lako prenosi u video igru, i trebalo bi da bude. Jack Reacher je isto bio dobar, osim borilačke veštine korišćene, bila je užasna da se gleda i u Batman-u.
 
Bacite pogled na originalnu Japansku novelu Hiroshi Sakurazaka-ea i mangu proisteklu iz nje "All you need is kill".
Mesto desavanja i kraj su drugaciji od price u Edge of tomorrow....
 
Tek sad pogledah Dark City, stvarno fina originalna prica, cak i iznenadjujuca za danasnje pojmove (verovatno jer je film star skoro 20g).
Malo je problematicno povezivanje sa likovima zbog specificnosti radnje, ali stvarno interesantna ideja. Svakako obavezno pogledati za ljubitelje drame, scifia i misterije :)
Inace po meni, fenomenalna fotografija i atmosfera generalno
7.5/10
 
Poslednja izmena:
sve vise ljudi koristi "po meni" i izvinjavam se sto sam gramar naci, ali molim vas pokusajte da korigujete to

po meni < neispravno

po mom misljenju < ispravno

bez ljutnje, nisam ni ja kriv, kriva je Bilja profesorka srpskog iz Trineste :)
 
sve vise ljudi koristi "po meni" i izvinjavam se sto sam gramar naci, ali molim vas pokusajte da korigujete to

po meni < neispravno

po mom misljenju < ispravno

bez ljutnje, nisam ni ja kriv, kriva je Bilja profesorka srpskog iz Trineste :)

1eacd082458475ed781d0a652db61cfa0d19beaeee7b3ccb6c8375e202a99e6a.jpg

Обично се чују два разлога против конструкције по мени:

по мени означава физички додир, па зато треба рећи по мом мишљењу;
по је предлог с месним значењем, па треба употребити према мом мишљењу.
Ни једно ни друго није тачно.

Обе ове речи имају основно, физичко значење, али и многа изведена значења, што потврђује по више наведених њихових значења у речницима. Тако се за по наводи значење „с обзиром на кога или што, што се тиче кога, чега“ (РСЈ, I.2.з) и даје пример По мени може да ради шта хоће.

Тај процес преношења значења и скраћивања сасвим је природан у сваком језику: језичка економија и повезивање појмова који су у блиској вези налажу да уместо моје мишљење кажемо ја (метонимија) или да, по узору на физичко место, по употребимо у апстрактном значењу (метафора).

Дакле, језички је исправно користити и по мени и по мом мишљењу и према мом мишљењу и нема разлога забрањивати ниједну од тих конструкција. Ипак, краћи облик по мени чешће се може срести у неформалнијој употреби него у званичној.


Izvor srpski jezicki atelje.
 
'Begajte' (gramaticki ispravno :D) bre vi sa tom gramatikom. :D
 
sve vise ljudi koristi "po meni" i izvinjavam se sto sam gramar naci, ali molim vas pokusajte da korigujete to

po meni < neispravno

po mom misljenju < ispravno

bez ljutnje, nisam ni ja kriv, kriva je Bilja profesorka srpskog iz Trineste :)

Kakav si ti to grammar nazi kada koristis alfabet za pisanje latinicom, svaka recenica ti pocinje malim slovom i uopste ne koristis znakove interpunkcije? :)
Mislim da ti primedba nije na mestu nikako..
 
Prema mom misljenju, bilo bi dobro da sada ovde krene smaranje na par strana o gramatici i maternjem jeziku.
Jer, vise nije dovoljno smarati o pojedinom filmu na 2-3 strane.

Sto da ne?!
-NE!


P.S. Mislim da je produktivnije da naucite ljude iz svog okruzenja kako je pravilno - jer/jel, neznam, dali...i ostale gluposti. Sigurno ih ima. Ipak je to "bitnije" nego po meni.
Nepotrebno je ispravljati ljude na Internetu, a i bezveze.
 
Poslednja izmena:
moze neki film (drama,trileer,avanturisticki sa zivotinjama) na brzaka par predloga ,godina nek bude 2005+ ?

HITNO!!!!!
 
Rocco ravished Czech.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno