Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne shvatam zašto mnogi u isti kontekst stavljaju knjigu i film. Ako mi se dopalo jedno da vidim hoće li i drugo, šta je u pitanju? Upoređivanje? Film je film, to što vidiš to ti je. Knjiga, bar meni, ostavlja veliki prostor mašti i imam utisak kao da sam tamo prisutan, čak i likovima dajem izgled pa mi nijedan film ne ispuni ono što očekujem posle. Ludo, zar ne?:unsure:
Na stranu knjigu da ostavimo, rimejk Rebeke je glupost jer su reciklirali uspešan film. Ovaj novi nisam gledao ali kažu da se pridržava knjige više nego Hičkokova verzija i da je prilagođavan modernom vremenu, pravi se otklon od verzije iz 1940-e? Lepo, kad je tako moderan, što nema plazma TV-a, laptopova, pametnih uređaja i ostalog iz novog doba, stila oblačenja i ponašanja? Supermen se više ne presvlači u govornici zar ne? Dial M for Murder je sa Daglasom i Paltrou modernizovan u doba snimanja. Tako da stojim pri mišljenju da taj film nije suštinski ništa novo i drugačije od onog iz 1940-e kako se predstavlja. A Hamer, glavni glumac, postaje popularan majstor za reciklažu.
 

Upravo zavrsio... sa tehnicke strane sigurno zasluzuje ocenu preko 8,ali opet nisam ljubitelj spajdermena cak sam ih nekoliko i propustio... jednostavno i kad pomislim da cu da ih gledam uvek pustim nesto drugo i zato sam veceras kaznjen sa vise spajdermena :D Sta znam,prenatrpan mi film ili jednostavno moje stanje u ovom trenutku nije bilo spremno za takav film. Od mene 7.5/10. Normalan covek kontam vise ne moze ispratiti sve te akcione junake... nakotilo se toga :) Tacno cu sutra pogledati nekog Dejvi Kroketa da vratim emociju filmovima o herojima
 
Odgledao sad novog Batmana. Nisam imao neka očekivanja ali je film razvalio, odličan.

8/10.
 
Batman
https://www.imdb.com/title/tt1877830/Nisam citao komentare vezano za film., te dobar, te nije, itd. Hteo sam da pogledam bez bilo kavih ocekivanja. Svidja mi se ta mracnija atmosfera celog filma. Prosla su dva dana od kako sam pogledao i nemam wau utisak. Dobar je film, ali nesto mi ovaj glumac nije za betmena. Imam utisak da mi je cela glumacka ekipa uverljivija nego glavni lik. Bespotrebno otezanje filma na skoro 3h, kad je sve moglo bolje da se upakuje u nesto kracu verziju.
Gledao sam u cinestaru 4dx. To mi je malo pokvarilo utisak o filmu, pratim scenu i krenu sedista da se tresu ko luda, ne znas sta prvo da drzis, kokice, vodu, devojku, svoju ili tudju pored :ROFLMAO: . Ko ima kamen u bubregu, preporucujem. Sve ce vam poispadati u toku ova tri sata.

Ocena: 7/10.
 
Darkest Hour (2017)
Dominacija Gary Oldmana. Uživao sam u besprekornoj glumi koja je zasluženo nagrađena Oskarom.
8/10
West Side Story (2021)
Mjuzikle ne volim. Ovaj remake sam odgledao samo jer je Spilbergovo delo i dobar je.
7/10
Chinatown (1974)
Tek sada odgledao ovaj čuveni film Polanskog. Okej mi je i ništa više od toga. Rosemary's Baby i The Pianist za 3 klase bolji.
5/10
 
Novi Spajdi 7.5/10
Mogli su malo bolje da razrade pricu ili da bude dva dela ili da traje 3+ h..
Ovako na momente deluje zbudzeno
Bice jos delova koliko sam shvatio...
 
Pogledao sam ovaj nastavak po prvi put iako mi je intuicija govorila da, posle trilogije, četvrti film ne treba gledati a naročito ako je prošlo više od decenije. Nameravao sam odgledati i poslednji ali najverovatnije neću, osim ako natrčim na njega a nemam šta pametnije u tom trenu.
Ne znam šta je u pitanju pa se od trilogija dolazi do četvrtih nastavaka nakon decenije, npr. Umri muški, Indijana Džons, Matriks... I ovaj film, hajde da probudimo nostalgiju kod starijih obožavalaca a biće nov današnjoj generaciji. Tako uradiše i sa poslednjim i da li im se isplatilo, što im je zapravo prioritet?
Prvih 10-ak minuta do naslova sam jedva izdržao one "ko gleda koga" scene. Ostatak mi je bio podnošljiv ali toliko toga recikliranog iz prvog filma... I same scene ubadanja, krvarenja, umiranja su zamišljene sa humorom, kao parodija neka? Kao kad ubica ubode Entoni Andersona nožem u čelo a on polako izlazi iz auta, ide ulicom još par metara, pada na kolena i kaže: "F**k Bruce Willis". A ubice? Toliko neuverljivi i komični. Čini mi se kao da je Krejven ovim filmom hteo da uzvrati Vajansima na njihovu parodiju.
A na često postavljano pitanje u filmu "What's your favourite scary movie?" niko da se seti i kaže "First one", sa ovim likom dole:
Special Officer Duffy.jpg
 
Da ti kažem kao bratu, ja se kajem što sam pogledao najnoviji Scream (2022).
Apsolutno nepotreban.
 
Одгледах Дину, добар филм, у једном моменту сам ухватио себе како гледам филм отворених уста, зинуо 😂
7,5/10
Прави се и други део.
 
Spajdermen. Gledo do pola, dalje je stvarno nemoguce. Kakvo smece. Molina i Defo su odlicni glumci, ali ni oni nisu mogli da spasu bijedne glavne uloge i dijaloge koje je napisao neko ko nije procitao dve knjige u poslednjih 10 godina. Ne razumijem tu potrebu za konstatnim zamuckivanjem i prenemaganjem kod izgovaranja osnovnih recenica (to se zapatilo i kod domacih filmova). Besmisleno izvinjavanje i are you ok pitanja da ne pominjem. Zanimljivo bi bilo prebrojati.
Megapateticna smrt Marise Tomei izaziva transfer neprijatnosti.
Jedino je dobro sto ona izgleda bolje sad nego prije 20god.
 
Poslednja izmena od urednika:
Novi Batman - nikako ne gledati u 4D, sto neko rece, taman se uzivim u film a onda krene drmusanje i pazim da ne ispadnem iz stolice :D

Sam film je dobar, po meni previse mracan i razvucen, 2h bi bilo sasvim dobro upakovano. Nije nivo Dark Knighta, da se ne lazemo.
Film je jako tesko povezati sa Batman/Gotham stripovima/filmovima do sada - mislim da su failovali da malo bolje docaraju Gotham i ceo taj setting.
Ovaj film mi je klasican detekstivski film u kome se slucajno nasao lik u bat odelu... da su ubacili Punishera umesto Batmana ne bi se videla neka velika razlika.
Patison - onako, potrudio se, moze bolje.

7/10 ocena
 
The Dig (2021)
Lep film. Ralph Fiennes mnogo vadi film. Preporuka svakako. Po istinitom događaju.
7/10
Rebecca (1940)
Odgledao sam prvo remake pa sada originalnu Hitchcock verziju. Uživanje.
9/10
 
Zali boze mog utrosenog vremena... i njihovih utrosenih novaca za ovaj film.... meni se apsolutno nije svideo... komedija u kojoj nema nista smesno... cak mi je i gluma katastrofalna... a vidi se da je ulozeno lepih novaca u sve. 4.5/10
Hotel Beograd? Dan pre tvog posta sam natrčao na njega u video klubu, pustio minut i odustao. Pošto sam kukavica, računao sam da se neko drugi prvi opeče.:)
Umesto njega pogledao sam The Wicker Man.

Ja sam vise za ludake, monstere i naravno lesbian survival horror.
The Wicker Man je onda sigurno po tvom ukusu.

@hsv.stoned je imao pravo kad je napisao da je film EPIC. Jedan od onih koji se teško zaboravlja, sav otkačen, bizaran, sa određenom dozom horora, drame, misterije, malo humora a dosta više golotinje. Za svakog ponešto.:giggle:
...a drago mi je što su Kejdža spalili na kraju.
 
@Diablo 2
Nisam gledao Rosemary's Baby pa mislim da je vreme da se odgleda!
 
Odgledao Dinu pre neki dan i zao mi je sto to nije bilo u bioskopu. Knjige nisam citao i verujem da ne bih pogresio da ih sad uzmem.
Betmen mi se bas svideo, u ovoj verziji nije tako dominantan u borbi i mnogo manje gedzeta koristi sto je nekako osvezenje gledajuci danasnje (super)herojske filmove. Slozio bih se prethodnim komentarima da je za nijansu predugacak i kao da se svi utrkuju sto duzi film da im bude :)
 
Већ је спомињан у теми, у последње време слабо заступљена тематика о вампирима из неког новог угла, наоружајте се стрпљењем пошто је подугачак фил и напоран, али ко издржи исплати се, скрчкали су Корејанци лепо
7.5/10
 
Hotel Beograd? Dan pre tvog posta sam natrčao na njega u video klubu, pustio minut i odustao. Pošto sam kukavica, računao sam da se neko drugi prvi opeče.:)
Umesto njega pogledao sam The Wicker Man.
Prvo da kazem da se pokajah sto sam te citirao jer u citatu je bio i spojler i to veoma,veoma vidljiv :D
A drugo,ja kad nesto pustim,odustajanja nema koliko god da je lose. A jednostavno ima naslova koje moras pogledati da bi imao o cemu razgovarati u zenskom drustvu :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno