Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma da, nego gledam sad rezervacije online, 3D projekcije su sve u velikim salama sa velikim platnima i skoro popunjena mesta, a 2D sve strpali u neke manje sale i skoro prazne, a gledao bih ipak na sto vecem platnu.
 
Ja sam Dune gledao u 2D, bilo je toliko malo ljudi da je bilo fantasticno, kao da sam imao vlastitu bioskopsku salu.
 
I ja gledao DUNE.
Godina 10k i neka, emo klinac ne igra GTA8 i HL3 vec filozofira s kevom, baba mu tumaci snove, bleji na groblju s caletom, sanja plavu cigancicu s deliblatske pescare...2h kasnije ni broj joj nije uzeo...
Uglavnom nisam neki fan citao pola 1 knjige pre 100god a Lincova verzija mi je sarknado tog vremena.
Oni sardukari, zasto zrtvuju ljude, mazu se krvlju i ko su te zrtve
to je bukvalno jedino sto me zanima lol

Idi bre, ko kaze da je rasizam mrtav u Srbiji.

Ali da, specifican film, gledao sam ga na premijeri, dosta spor pocetak.. Ali svideo mi se.

U ovoj temi Toma za siromasne :) ili ga ljudi vole ili im se prividjaju cigancice.
 
Bolje je Dinu gledati u Imaxu makar bila i 3D. Meni je ova Dina za ocenu bar 8,5/10. Sve je kako treba, bolja mi je od Lynch-ove verzije.
 
Još jedan utisak za Dinu 3D (Imax).

Očekivao sam više od Imax-a, makar što se kvaliteta slike tiče. Može to još bolje. Mislim da bi bilo pametno da krenu i sa kojim 2D Imax projekcijama, **** ih 3D što ga guraju nonstop. Bilo je 3D efekata i to tipa u prvih 10 minuta najviše. Posle u Imax scenama mahom. Akcione scene su tu i tamo bile 3D, nešto je kao 3D, nešto nije. Zvuk je bio dobar, mada ne savršen (blizu je). Film je zvučno veoma dobar, vizuelno ok, nije ništa "vau, nikad ovo nisam video" i slično. Sam film i priča i globalni utisak su pozitivni. Ako bih morao da ocenim, 8/10. Najviše zbog dobre kombinacije glumaca i samog glavnog glumca (dobro mu je izgleda legla uloga).
 
We need to talk about Kevin
Ocena na netu opravdana. Pokupio silne nagrade opravdano. Nema se šta dodati. Jako težak film.
8,5/10
 
Odgledao Dune u 3D posto je samo 3D verzija u ponudi na najvecem platnu.
Defintivno mislim da je bolje u 2D. Svaki put se ipak razocaram u 3D jer imam utisak kao da mi je sirina slike nekako ogranicena tim naocarima zarad dubine, kao ono sto stavljaju konjima na oci, plus sto u ovom filmu i nema previse 3D efekata da bi se potencirao.

Staru verziju sam davno gledao, nisam skoro obnavljao, knjige nisam citao, tako da iz moje perspektive film je ok za pogledati, radnja nije dosadna, iako puno toga nije ispricano, vec je ovo samo kao neki uvod. 7/10
Ovaj "umetnicki" sporiji stil Denisa Villeneuva zajedno sa muzikom Hans Zimmera ovde me je malo terao da zadremam, dok mi na primer u Blade Runneru 2049 ovakav stil u potpunosti legao. To ovde i ne bih nazvao muzikom posto nema neke prepoznatljive teme, vec su samo neki razvuceni tonovi sporog ritma, sto je kasnije malo i dosadilo.
 
Poslednja izmena:
Pogledao Dinu konačno. Pre mesec dana pročitao knjige tako da mi ceo film dodje ko trailer iako traje 2:30. Jodorovski je tražio 10-14 sati. Bio je u pravu.
 
Ko što reče Žodorovski pre godinu dana, Dina je komercijalni film, predvidiv i okrenut ka zaradi. Tako ga treba gledati, a ne kao autorski.
Čak mi je i Linč bolji što se tiče glume. Vrlo, vrlo mlak film, mada ne mogu reći da sam iznenađen kad sam video trejler, tačno to je i bilo.
Čitao knjige.
 
Onda je zaista bolje da su napravili seriju, kao GoT, nekih 5-6 sezona..
 
Gledao i ja dinu, i moj je utisak da ili sam omatorio ili mene vise ovi filmovi ne rade...
Drugo je da ovaj film gledam sa 15 godina, ali sa 50 valjda nemam dovoljno maste da svarim letece brodove i koriscenje nozeva i sablji, uz tumacnje snova i sta ti ja znam... da ne otkrivam
(imas mac i nevidljivi stit) :sneaky:

Ovo je bio SF pre 50 godina, a danas...ne znam sta bi rekao.
 
Onda je zaista bolje da su napravili seriju, kao GoT, nekih 5-6 sezona..
Bolje je da su odradili 1 sezonu sa budzetom koja bi pokrila prvu knjigu sto je vernije moguce i kako to zasluzuje.
Previse stvari je izbaceno za filmsku ekranizaciju, sto je i logicno zbog vremenskog limita, tako da je ljudima koji nisu citali knjige ovo vrlo generican sci-fi film...
Iako se Vilnev maksimalno potrudio da film bude sto verodostojniji (sto fanovi knjige prepoznaju), nije uspeo u potpunosti da uhvati sustinu. Jos jednom, nadam se da ce svetlost dana da ugleda Director's Cut od 4h o kome se suska. Sto i nije nemoguce uzeci u obzir skorasnji uspeh koji je imao Snyder's Cut sa DC filmovima.

Moja jedina preporuka za ljude koji su gledali film, a nisu imali dodir sa izvornim delom, je da procitaju makar tu prvu Herbertovu knjigu "Dune"....
Imate u CK u Srbiji trenutno akciju za ukoriceno specijalno izdanje, koje je verujem ne skuplje od te jedne bioskopske karte a sigurno necete zazaliti i da vam ostane na polici.

@Uriel,
ovo pre svega za tebe vazi, nabio bih te na neomascen dudov kolac za onaj post, da ne znam da bi ti to donelo "pregolem" uzitak...
 
U zavisnosti od uspeha ovog filma - zavisice i druga dva nastavka, to je bio plan - ali se pominju i dve serije za HBO Max, jedna bi bila o Bene dzeserit, a druga bi pokrivala dogadjaje posle filmova. Ovo je zamisljeno kao dugorocni projekat, naravno zavisice sve koliko novca moze da zaradi...nazalost.

Ja veceras idem da gledam, ocekujem dosta i ja sam od onih kojima ne nedostaje verzija Hodorovskog, a onaj Lincov (od strane studija) iskasapljeni film iako ima smeka je potpuno omasio teme iz knjiga, producentima se vise svidjao potencijal da bude kao Star Wars.
 
Problem je sto se zbog pandemije nalazi u limbu kao i mnogi drugi naslovi koji su pusteni u bioskope - mozda ne bude doneo dovoljno love koliko su planirali/ocekivali da bi opravdao nastavak.
Cini mi se da je "The Last Duel" od Ridlija Skota trenutno potpuni (finansijski) flop, iako sigurno nije los film, jer se ljudi odlucuju da odgledaju kada iskoci na streaming platformama.

Meni je bilo u planu da sa burazerom odgledam Dinu na premijeri, dan posle premijere Bonda, medjutim kada smo videli koliko je ljudi (puna sala, svi pribijeni i bez maski) bilo na premijeri Bonda odlucili smo da otkazemo karte za Dinu...
 
Da, ovo je katastrofa za takve dugorocne skupe projekte. Narocito ako nisi Marvel budjavi. A za bioskop, nisam hteo dalje da odlazem, sacekao sam dovoljno i idem kasno uvece pa ce valjda da bude manje guzve :)
 
Bolje je da su odradili 1 sezonu sa budzetom koja bi pokrila prvu knjigu sto je vernije moguce i kako to zasluzuje.
Previse stvari je izbaceno za filmsku ekranizaciju, sto je i logicno zbog vremenskog limita, tako da je ljudima koji nisu citali knjige ovo vrlo generican sci-fi film...
Iako se Vilnev maksimalno potrudio da film bude sto verodostojniji (sto fanovi knjige prepoznaju), nije uspeo u potpunosti da uhvati sustinu. Jos jednom, nadam se da ce svetlost dana da ugleda Director's Cut od 4h o kome se suska. Sto i nije nemoguce uzeci u obzir skorasnji uspeh koji je imao Snyder's Cut sa DC filmovima.

Moja jedina preporuka za ljude koji su gledali film, a nisu imali dodir sa izvornim delom, je da procitaju makar tu prvu Herbertovu knjigu "Dune"....
Imate u CK u Srbiji trenutno akciju za ukoriceno specijalno izdanje, koje je verujem ne skuplje od te jedne bioskopske karte a sigurno necete zazaliti i da vam ostane na polici.

@Uriel,
ovo pre svega za tebe vazi, nabio bih te na neomascen dudov kolac za onaj post, da ne znam da bi ti to donelo "pregolem" uzitak...
Sad će @Uriel da lajkuje SPOJLER... :ROFLMAO:

EDIT: Kanda ću ja da sačekam Dirsctors cut, pa da odgledam Dinu
 
^
@Uriel vec merka komade iz dedinog starog plota...
 
Moja jedina preporuka za ljude koji su gledali film, a nisu imali dodir sa izvornim delom, je da procitaju makar tu prvu Herbertovu knjigu "Dune"....
Moze se pogledati i samo Prolog od 7 minuta kojeg ima u extended verzij Dune 1984, gde je sazeto i objasnjeno sve bitnije sto prethodi radnji iz (oba) filma. Bilo mi je sve jasnije. Ima na youtube (a ima i u biblioteci ta extended verzija sa srskim titlom).
 
Samo ću kažem Lotr

Trilogija pa onda i neki prolozi....tako da ne očekujem ništa manje od Dune
 
^
Problem je sto su vec dosta materijala izostavili u ovoj ekranizaciji, LoTR je sa prvim filmom dosta manje.
 
Kod ove nove Dine mi je "glavni" negativac totalni mlakonja naspram onoga iz knjiga, a naročito iz onog prvog filma.
 
Odgledao Dinu najzad (u imaxu).
Film je zvucni i vizuelni spektakl.
Ispunio je moja ocekivanja, voleo bih da je film pokrio jos vise pa i po cenu jos sati sedenja u bioskopu lol za ovako nesto vredi :)
Valjda ce izgurati ceo projekat do kraja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno