Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sada na RTS rekoše da Davitelj protiv Davitelja 15 film koji je restauriran.
Ja sam mislio da je 8 filmova.
 
Ima i na YTu isto remasterizovana verzija.

OnePlus 6T via TT
 
Koji su sve filmovi restaurirani i jel ih ima na YT?
 
znam za ove filmove ... za youtube ne znam

Ko to tamo peva“, „Kad budem mrtav i beo“, „Specijalno vaspitanje“, „Maratonci trče počasni krug“, „Lepota poroka“, „Varljivo leto“, „Nacionalna klasa“, „Petrijin venac“, „Miris poljskog cveća“ i „Tri karte za Holivud“.„Nešto između“ „Ljubavni slucaj ili tragedija sluzbenice PTT“ Ljubav i moda"
 
Poslednja izmena:
Sjajan davitelj, vrati mome sinu uvo [emoji23] kako sam se slatko ismejao.

@jaksa kucaj na guglu vip kinoteka restaurirani filmovi
 
Davitelj odličan,odlična slika ali mračne scene su i dalje ostale jako mračne ili je to tako trebalo verovatno. Možda je do mog oleda.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Hvala.

Treba tako, tako je bilo i u bioskopu nekad :)
 
Kakve su sanse da vidimo neko BR boxed set izdanje tih filmova koje su remasterizovali?
 
Veeeoma male. Po meni, najbolje se nadati da ih uštekaju na rts planetu.
 
Većinu je kompresija umuljavila.



Ovo je cap sa RTS HD-a Maratonaca. Pogledaj pozadinu kako je zamazana. Vidi se da ima grain-a u pozadini (koji nosi i detalje), ali je ubijen slabim bitrate-om.

Ako bi bio čist web stream na rts planeti, verovatno bi i kvalitet bio bolji. A možda i ne bi, ko zna ko je zadužen tamo za transkodovanje i koliko mu je kvalitet videa bitan.
 
Poslednja izmena:
Kakve su sanse da vidimo neko BR boxed set izdanje tih filmova koje su remasterizovali?
Nikakve, nećete verovati ali Kinoteka je delila paket sa remasterovanim filmovima zaposlenima.
Svi remasteri su u obliku DVD izdanja [emoji16]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ako je Bjela mogao da dogura do Amazon prime može da se nadamo i jednog dočekamo BD naših klasika.
Većina tih filmova ima svoju publiku izvan Srbije i ne samo među gastalbajterima.
Leptirica je BD nemačka ekskluziva

Davitelj protiv davitelja remaster 11/10
Platforma 6/10
Nevidljivi čovek 6/10

Uvek se prijatno iznenadim koliko je bilo golotinje u preratovskim filmova :)
 
Poslednja izmena:
Davitelj protiv davitelja (1984) - kultni film. restaurirano izdanje daje dodatni šmek (gledao sam na televizoru preko kabla - D3Cam)

offtopic: što se bluray-eva restauriranih izdanja domaćih filmova tiče, navodno je frka do autorskih prava, šta već. Kinoteka je napravila digitalne kopije (to je ova digitalizacija) i mogli su da prave premijere (bioskop, YouTube letnji bioskop, RTS). ono što je bilo ili i dalje ima da se skine sa nekih sajtova ili preko torrenta je u startu loš (tj. nedovoljno dobar) kvalitet. neki domaći filmovi su izašli u inostranstvu na bluray-u: Dom za vešanje, Podzemlje (u Italiji, gde je nalepljen titl, i još negde), Leptirica (spomenuto u ovoj temi), možda još neki
 
Poslednja izmena:
Underwater (2020)
Koliko samo naivno smatramo da okeani pripadaju čoveku...
Sasvim korektan film.
6,5/10

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
^
Kao i svaki Farhadijev. Čovek je majstor drame.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Odgledah ponovo Rogue One: A Star Wars Story.
Jedini koji moze da se priblizi po kvalitetu legendarnim filmovima is SW sage.
 
Po meni kreni redom i gledaj njegove, svi su sjajni:
A Separation, The Salesman, The Past, Fireworks Wednesday...
Todos lo Saben je isto dobar, ne kao gore navedeni, doduše ne sviđa mi se što je rađen na španskom, nekako sam navikao na iranski ambijent.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ljudi jel vi to namerno u 90% slučajeva gledate extremno loše filmove? :D I onda dođete ovde da konstatujete da da jeste stvarno loš boKte :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno